Jump to content

Na šta mi mirišeš?


dekkard

Recommended Posts

Koji su vam omiljeni parfemi, imate li neke stalne ili menjate, da li ih menjate u zavisnosti od godišnjih doba, koji su vam kanali nabavke i slično. Moji najčešći:

 

-  Higher Energy by Christian Dior

-  Roma Uomo by Laura Biagotti

-  CK One by Calvin Klein

 

Tokom godina koristio sam i druge ali ovi su mi all time favorite. A vama? 😎

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Parfeme sam poceo da koristim tek kada sam presao dvadesetu. Do tada je jedini miris bio Pitralon ili Brion poslije brijanja.:s_d:

Kouros, parfem broj 1, mislim da nema bolje:

836m.jpg

 

Tu je jos i Terre za specijalne prilike, zenama neodoljiv :classic_love: a i ako zelite da se osjecate malo kao Jet set 😎 ima taj neki miris bogatstva. 🤑

60905m.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kupujem jeftine parfeme i to samo kada su na poniženju :s_d:. Ne dam vise od 25 dolara. Trenutno Azzaro Visit. Odlican je, bolji od ovih od 150 dolara. Veoma muski. Sandalwood, cedarwood.

 

Zahvaljujuci genetici, pretpostavljam, imam neznu i neproblematicnu kozu, nemam te gljivice koje proizvode mnogo neprijatnog odora, neke mi zene kazu "pa tebi i ne treba parfem", a neke su opet prohtevnije pa preferiraju da se ne osecam na duvan i travu, nego da maskiram malo. Razumem ih, to bas i nisu prijatni mirisi, nekome smetaju.

Link to comment
Share on other sites

On 5/26/2019 at 7:09 PM, Džudi said:

Definitivno Angel.

 

Parfeme uglavnom dobijam za rođendan. 

:classic_smile: Koristila godinama Angel u svojim 20tim, onda presla na Poison, probala jos neke dok do zadnjih par godina nisam zavrsila na Obsession CK.

Nedavno mi sin prokomentarisao da je to za "starije zene" pa sam sad odlucila da probam nesto novo i uzela Alien T. Mugler.

 

Jos nisam sigurna koliko mi se svidja, ali planiram da probam jos neke.

Link to comment
Share on other sites

Joooj,  ovo da vam kažem. U Japanu, naparfimisanost se smatra teškom nepristojnošću. Maltene kao da prdiš i puštaš gasove iz tela.

Tvoj parfem ulazi u tuđi životni prostor (kao u vozu), nepozvan. Nikome ne treba tvoj miris, makar bio i parfem.

 

Svako se kupa svaki dan, svako čist i bez emisije telesnih mirisa. Ne postoje dezodoransi da se kupe u radnjama u Japanu. Ima, u brazilskim radnjama, njihovi se "macho" muškarci koji narcisoidno održavaju svoje telo a opet se ne kupaju često, kamoli svaki dan.

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, srbija do tokija said:

Joooj,  ovo da vam kažem. U Japanu, naparfimisanost se smatra teškom nepristojnošću. Maltene kao da prdiš i puštaš gasove iz tela.

Tvoj parfem ulazi u tuđi životni prostor (kao u vozu), nepozvan. Nikome ne treba tvoj miris, makar bio i parfem.

 

Svako se kupa svaki dan, svako čist i bez emisije telesnih mirisa. Ne postoje dezodoransi da se kupe u radnjama u Japanu. Ima, u brazilskim radnjama, njihovi se "macho" muškarci koji narcisoidno održavaju svoje telo a opet se ne kupaju često, kamoli svaki dan.

 

 

Da li si ti siguran da se svi kupaju svaki dan? haha

Ovo ti napominjem, posto sa i ja bio ubedjenja da su ljudi u mom okruzenju cisti. Medjutim, nedavno slusam na radiju rezultate ankete, gde kazu da se vise od 50% kupa 1 put nedeljno, a gace menja 2 puta.

Bio u shoku. :)

Link to comment
Share on other sites

Svaki dan kupanje, stavljam glavu na panj.

Bez kupanja ne može da se zaspi. Bez večere može, bez kupanja ne može. Nije to samo kupanje. Posle sapuna i šampona na hoklici, 15 minuta u toploj kadi da probije znoj, kao sauna, to raznese stres i nervozu.

Link to comment
Share on other sites

Svaki dan kupanje, stavljam glavu na panj.
Bez kupanja ne može da se zaspi. Bez večere može, bez kupanja ne može. Nije to samo kupanje. Posle sapuna i šampona na hoklici, 15 minuta u toploj kadi da probije znoj, kao sauna, to raznese stres i nervozu.
Pozdravljam čistoću. Voleo bih da si u pravu. Ja lično još nisam sreo nekoga ko sa ne kupa svaki dan, ali kad sam čuo ovaj podatak, jednostavno ostao bez teksta.

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Nije to ni iz čega, tako je od kada postoji nacija. Zemlja na vulkanima, ima bar pola miliona onsena (banje sa toplom vulkanski zagrejanom vodom) ušlo u genetski kod. Čisto da lakše poveruješ, to rade ne samo ljudi nego i majmuni, imaš na ovom linku: Snow Monkey  Park

 

Thai se tuširaju najmanje jednom dnevno a ženskoj pokloniti parfem je uvreda kao da si joj poklonio sprej osveživač daha.

Link to comment
Share on other sites

On 5/26/2019 at 7:49 PM, dekkard said:

Koji su vam omiljeni parfemi, imate li neke stalne ili menjate, da li ih menjate u zavisnosti od godišnjih doba, koji su vam kanali nabavke i slično. Moji najčešći:

 

-  Higher Energy by Christian Dior

-  Roma Uomo by Laura Biagotti

-  CK One by Calvin Klein

 

Tokom godina koristio sam i druge ali ovi su mi all time favorite. A vama? 😎

 

Bleu de Chanel mi je stalni i must have dok sam bas pre 15-ak dana uzeo Carolina Herrera 212 VIP black.

Za zimske periode mi stoji Paco Rabanne 1 Million... to mi je ono, parfem za period od novembra do januara.

Givenchy Gentlemen Only Intense mi je mozda i all time favorite ali ga trenutno ne koristim.

 

Sto se nabavke tice, bukvalno samo dve opcije... ili dobijem na poklon ili kupim na aerodromu dok ubijam vreme i cekam let 😄 

 

Edited by Darth Steva
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja uvek imam dva-tri parfema koje koristim za razne prilike. Po pravilu kupujem manja pakovanja (od 50ml najcesce) mada su skuplja. Ali tako ih brze trosim i niti mi dosade niti gube na intenzitetu. Takodje - gotovo iskljucivo kupujem parfeme napolju.

Ovo mi je trenutna kombinacija.

Dnevno-sportska varijanta
81vL2ud08eL._SY355_.jpg
Dnevno-poslovna
460-73037435-65117190_M
I vecernja
s-l300.jpg

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Posto volim da sama sebi lepo mirisem :classic_biggrin: imam vise parfema koje koristim naizmenicno da se ne bih navikla na miris toliko da ne osetim. Leti za dan biram toaletne vode koje su lagane. 

Trenutno moja kolekcija: 

- Univerzalni, za sve prilike i godisnja doba

spacer.png

spacer.png

- za hladnije vreme ili nocne dogadjaje spacer.png

spacer.png

 

- letnji

spacer.png

spacer.png

 

 

Znam da imam problem :girl:

Edited by zoe Bg
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

On 5/28/2019 at 3:14 PM, srbija do tokija said:

Joooj,  ovo da vam kažem. U Japanu, naparfimisanost se smatra teškom nepristojnošću. Maltene kao da prdiš i puštaš gasove iz tela.

Tvoj parfem ulazi u tuđi životni prostor (kao u vozu), nepozvan. Nikome ne treba tvoj miris, makar bio i parfem.

 

Svako se kupa svaki dan, svako čist i bez emisije telesnih mirisa. Ne postoje dezodoransi da se kupe u radnjama u Japanu. Ima, u brazilskim radnjama, njihovi se "macho" muškarci koji narcisoidno održavaju svoje telo a opet se ne kupaju često, kamoli svaki dan.

 

 

Da je sreće pa da ovo postane univerzalno pravilo.....dešavalo mi se da prestanem da dišem na ulici dok prolazi neko sa tako napadnim mirisom da to deluje kao šamar. 

Priznajem, koristila sam parfeme i uživala u njima sve do odlaska u penziju. Uz prvi parfem  dobila sam i podrobne instrukcije gde, kad, kako.....čitava nauka. Devedesetih je ova industrija eksplodirala jeftinim, sintetičkim mirisima od kojih 90% miriše na mokre muške čarape. 

 

Ima dana kada mi je parfem nužno potreban mada ne izlazim iz kuće. Kao aromaterapija, kao zagrljaj dobrog prijatelja. 

Prvi Eau de Toilette  mi je bio  Fidji od Guy Laroche, poslednju bočicu sam kupila prošle godine, nežan je, čedan. Dopada se mom unuku i verujem da će me pamtiti po tom mirisu.

 

Poslednji koji sam dobila je Joy Jean Patou i smatram ga ozbiljnim komplimentom u pogrešno vreme : decentan je, zahtevan, to je žena na vrhuncu svoje zrelosti, stigao mi je sa nekih 10 godina zakašnjenja. 

Ipak, moj miris je Femme Rochas Rochas for women

Lansiran je 1944, kao svadbeni poklon za novu g dju Rochas. Parfem je nedavno prekomponovan, nema više 3 nivoa, mirniji je, blaži i....nije to - to. 

Prvu bočicu Femme nisam ja izabrala, dobila sam je na poklon od drage osobe koja je samo protutnjala kroz moju mladost i ostavila mi parfem kao poruku da se ne bojim sebe. 

 

I naravno, na put ne rećem bez bočice kolonjske vode 4711.

 

Edited by Pletilja
Link to comment
Share on other sites

Uff, obozavam dobre parfeme. Neke koristio neke koristim i dalje, ali izvdvojio bih neke omiljenje...  D&G The one, Chanel 5, Chanel Platinum egoiste,  Jean Paul Gaultier, YSL Kouros,  D&G Light blue,   Armani  Aqua Di gio 😄 Imam neki trip da koristim razne parfeme leti, zimi, nocu, danju 😄 

Link to comment
Share on other sites

On 5/28/2019 at 11:20 AM, Angelia said:

  pa sam sad odlucila da probam nesto novo i uzela Alien T. Mugler.

 

Jos nisam sigurna koliko mi se svidja, ali planiram da probam jos neke.

 

meni se on najvise svidja

 

a bio je jos jedan ranije za koji su me svi zivi pitali koji je, a ja kazem - necu da vam kazem da ne bi i one mirisale tako diiivno :lol_2:

 btw to je bilo .... by salvador dali, no sad vec mogu da kazem i ime parfema jer se vise ne proizvodi izgleda da sam ga kupovala samo ja..

Link to comment
Share on other sites

 

sada sam se asocirala na dalija, kaze on:

 

Nasao sam svoj miris!

Upalio reso i prokuvao riblji lepak u vodi, otrcao iza kuce znajuci da su tamo ostavili par dzakova kozjeg izmeta, ciji me je miris samo polovicno zadovoljavao. Uzeo saku izmeta, bacio ga u vrucu vodu, cetkicom izmesao sve to. Cas se vise osecao miris ribe cas miris koze, ali znao sam da ce sa malo strpljenja mesavina biti savrsena narocito ako dodam nekoliko kapi esencije belog luka......i O cuda! Bio je to pravi miris jarca. Kada se sve ohladilo dobio sam masu kojom sam se istrljao po telu. Bio sam spreman.

:thumbup:

 

mozda je to ovaj parfem koji pominjem da se vise ne proizvodi a meni se toliko dopadao :lol_2:

 

 

Edited by Mama_mia
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...