Jump to content

FK Crvena zvezda 2024/2025 - Novi pohod na Evropu


Kooineeperk

Recommended Posts

Kada smo kod prvih utakmica na Marakani,moja je bila davne 1975,tačnije 19.marta 1975 kada je moj otac posegao iz Mostara vodeći sa sobom

moju majku u tom trenutku trudnu sa mojom malenkošću,sa trbuhom do zuba što se kaže,(valjda sam se tad inficirao sa Zvezdom i crveno belom bojom)🙂.

Ako mogu to da navedem kao moju prvu utakmicu? 🔴

 

U to vreme utakmica i rezultat su bili istorijski,Crvena zvezda je u revanš meču četvrtfinala Kupa pobednika kupova, posle boljeg izvođenja penala (6:5),

u regularnom vremenu bilo je 2-0,koliko je bilo i u Madridu i tako eliminisala Real.Taj trijumf ostao je upamćen kao jedan od najvećih uspeha našeg kluba u evropskim takmičenjima

u tom trenutku.

Tadašnji kraljevski klub je vodio čuveni Miljan Milajnić,dok je na klupi Zvezde,ako se ne varam sedeo moj mostarac Miljenko Mihić.Strelci su bili  Džajić glavom i Olja Petrović iz penala.

Taj meč je obeležio i duel Kamača i Džajića sa kojim se Džaja poigravao a sve to zabeležio i snimatelj Blagoje Topličić na tom antologijskom meču.

Tad su za Real igrali Kamačo, Benito, Del Boske, Santiljana  kao i nemački velikani Brajtner i Necer.

 

Uvek smo bili veliki klub,najveći istočnoevrospki .I kad se sagleda istorija duela i pobeda nad velikanima evropskog fudbala i jačina njihovih ekipa mora se priznati

da je Marakana (sad Rajko Mitić) jedno posebno mesto,čiji zidovi i čuveni tunel još prepričavaju velike pobede,huk sa tribina, suze,radost,smeh i tuge koji se još prepliću

nad našim stadionom.

 

 

 

 

 

 

 

 

Edited by Zadnji vezni
  • Like 8
  • Love 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Урош19 said:

Pazi samo da ne prođe kao ja. Vodio mene otac na prvu utakmicu i to protiv Levadije (teška vremena), ja srećan gledam Zvezdu uživo prvi put i ustaje neki batica ispred nas, kreće da se ljubi sa devojkom i u tom trenutku Koroman daje gol.

 

Epilog : nisam video gol na prvoj utakmici koju sam gledao na Marakani.

 

 

Sve sve, ali sto ustaje, sta, ne ljubi se sedeci 😄

 

 

Usralo me da mi ovo bude prva utakmica. Mislim da je i dalje najlepsi gol koji sam video uzivo

  • Like 3
  • Love 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Урош19 said:

Pazi samo da ne prođe kao ja. Vodio mene otac na prvu utakmicu i to protiv Levadije (teška vremena), ja srećan gledam Zvezdu uživo prvi put i ustaje neki batica ispred nas, kreće da se ljubi sa devojkom i u tom trenutku Koroman daje gol.

 

Epilog : nisam video gol na prvoj utakmici koju sam gledao na Marakani.

 

Ako ti je za utehu ja nisam video nijedan gol na svojoj prvoj utakmici. (3-0 je bilo) Da li zbog toga što sam bio mali pa prosto nisam video ili zato što sam gledao ko zna gde to ne znam. Samo znam da me je ćale posle svakog gola pitao da li sam video i ja kažem da nisam.

Link to comment
Share on other sites

Zanimljiv intrevju Jakirovića, bivšeg trenera Dinama, koji je trenirao Šerifa u Gorici. Nekoliko pohvala na račun Endiaja i kako on vidi njegovu ulogu (slično onome kako ga je Miloje koristio):

 

Kakvo vam je danas mišljenje o njemu?

Generalno, on je jako dobar napadač koji puno radi za ekipu. Kao ‘target men’ je od koristi kada ekipa treba da izađe iz pritiska, odličan je u građenju lopte, igri leđima, dobar je u napadanju prostora... I naravno, dobar je u šesnaestercu. ‘Gladan je gola’ i to se vidi iz svake njegove kretnje.

 

Onda na čemu su radili u Gorici da bi unapredili, nešto sa čime se još Šerif muči rekao bih.

 

- U čemu ste radili najviše sa njim? Šta ste mu tražili da popravi?

- Prvi dodir i završnica. Kad je došao kod nas, udarac mu je bio malo ‘šlampav’. Nije imao čvrsto stopalo, nego na momente… Nekad bi dao fenomenalan gol, a nekad pomisliš da samo treba da je pospremi u gol i on bi tada pokazao labavo stopalo. Radili smo na prvom dodiru u kretnji. Da ima jedan ili dva dodira. I naravno, lopte sa strane, centaršutevi, voleji… U suštini, završnica. Posao u terenu je radio jako dobro. Pogotovo kad si pod pritiskom, a tada je Gorica u većini mečeva bila u podređenom položaju. Nismo bili dominantni kao Zvezda što je i normalno s obzirom na veličinu klubova. Preko Šerifa smo znali da izađemo jer bi iznudio faulove ili bi odložio loptu u opasan napad.

 

I za kraj da li bi ga doveo u Dinamo i tu je muk. Kao možda da, možda ne, pa da ga toliko ceni kapiram da bi dao nedvosmislen odgovor.

 

- Kad vidite sad ovog Šerifa, možemo li ovako banalno da pitamo da li bi imao mesta kod vas u Dinamu?

- Ma ko će to znati… On je sigurno bolji nego kada je bio u Gorici. Sve je stvar prilagođavanja, adaptacije... Bilo je igrača koji su dominirali u HNL-u, dođu u Dinamo i onda ih ‘ubije’ pritisak javnosti, očekivanja, konkurencija u timu… To je sve puta hiljadu. Kada vodiš Dinamo i ostale klubove, nema veze jedno s drugim. Nažalost, samo ti se broje porazi. A pobede se podrazumevaju. Tako je verovatno i u Zvezdi. Svi znamo koliko je teško pobeđivati bez obzira koga vodiš. Što pre spoznaš da ne možeš sve pobediti i da je to takav posao, to je lakše za tebe i lakše ćeš svariti i poraz. Treba izvlačiti pouke iz utakmica. Bože moj, takav je posao. Svi mi želimo da pobeđujemo, ali ne može uvek.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Zadnji vezni said:

Kada smo kod prvih utakmica na Marakani,moja je bila davne 1975,tačnije 19.marta 1975 kada je moj otac posegao iz Mostara vodeći sa sobom

moju majku u tom trenutku trudnu sa mojom malenkošću,sa trbuhom do zuba što se kaže,(valjda sam se tad inficirao sa Zvezdom i crveno belom bojom)🙂.

Ako mogu to da navedem kao moju prvu utakmicu? 🔴

 

Bio si pre mene na Marakani :smiley2: mada ja ipak spadam medju najstarije ovde.

Moja prva utakmica je bila 1977-me protiv Borusije Menhengladbah 0-3 i čuvena utakmica  Blekija Bogićevića. Kako im je samo puštao golove.

Morao bih da spomenem i drugu utakmicu u Beogradu na Marakani iste godine a to je čuvena reprezentativna protiv Španije kad je Huanito dobio flašu u glavu. Nas trojica klinaca je doputovala sve u crveno-beloj opremi i na stanici pitamo jednog da nam pokaže kuda za Marakanu i on nas uputi "samo ovuda pravo" i kasnije shvatimo da idemo na Karaburmu. Naleteli na grobara jbga :classic_biggrin:  

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, suptil said:

Uopste nije moranje prodaja Maksimovica i to ekspresna. Taj model prodaje maloletnika  uz ostatak u klubu do punoletstva  je pogresan. Maksimovic ako cemo kroz novac da gledamo je zlatna koka i on ne treba da se proda na prvu   dvocirenu ponudu.

I Maksimovicu treba da se skrene paznja na lose primere brzog odlaska u inostranstvo.

Filip Stevanovic i Matija Popovic su svojevremeno proglasavani za najbolje igrace svojih generacija u drzavi. Otisli u velike klubove, nema ih sad ni na mapi

Link to comment
Share on other sites

2004. Sutjeska - Zvezda 0:1 (Žigić). 

 

Išao tada u prvi razred osnovne škole. Meč odigran po velikoj kiši, igralo se na proljeće, maj mjesec. Žigić riješio utakmicu. Sutjeska nas je ranije u dvije sezone uzastopno zakinula za bodova na njenom terenu, i u tim sezonama nijesmo bili prvaci. To su sezone 2001/2002 i 2002/2003/. U sezoni 2003/2004 smo uzeli tituli. Pamti se jesenji derbi iz te sezone kada smo sa 3:0 na Marakani pobijedili Partizan, koji je bio učesnik LŠ. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, pantelia said:

 

Sve sve, ali sto ustaje, sta, ne ljubi se sedeci 😄

 

 

Usralo me da mi ovo bude prva utakmica. Mislim da je i dalje najlepsi gol koji sam video uzivo

Protiv Lirije, u Kupu M.Tita. Konačan rezultat 8-2. Početak priče o atomskoj navali CZ.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...