Jump to content

FK Crvena zvezda 2023/2024 - Slavni dani nase buducnosti?🏆


Kooineeperk

Recommended Posts

Svaka časta na trudu, ali moram da te ispravim, igrali smo kvalifikacije za Ligu 91-92, prolaza direktnog nije bilo, dve utakmice u Segedinu, 

17.09.1991.          СЕГЕДИН: Црвена звезда – Портдаун   4:0, у гостима 0:4

23.10.1991.          СЕГЕДИН: Црвена звезда – Аполон       3:1  у гостима 0:2

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Bluecuracao2 said:

Svaka časta na trudu, ali moram da te ispravim, igrali smo kvalifikacije za Ligu 91-92, prolaza direktnog nije bilo, dve utakmice u Segedinu, 

17.09.1991.          СЕГЕДИН: Црвена звезда – Портдаун   4:0, у гостима 0:4

23.10.1991.          СЕГЕДИН: Црвена звезда – Аполон       3:1  у гостима 0:2

To nisu bile kvalifikacije, nego runde u okviru takmicenja koje je delom bilo po kup sistemu a deo po grupama. 

Mislim, to lici na danasnje kvalifikacije ali videces da se one obelezavaju kao QR a ovo se tada kao i ranijih godina obelezavalo sa R1, R2... 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Bluecuracao2 said:

Svaka časta na trudu, ali moram da te ispravim, igrali smo kvalifikacije za Ligu 91-92, prolaza direktnog nije bilo, dve utakmice u Segedinu, 

17.09.1991.          СЕГЕДИН: Црвена звезда – Портдаун   4:0, у гостима 0:4

23.10.1991.          СЕГЕДИН: Црвена звезда – Аполон       3:1  у гостима 0:2

 

+ ова констатација уопште није примјерена:

Quote

doduse, treba reci da kvalifikacionih rundi i nije bilo tada, tako da ko zna kako bi prosli. 

 

Право питање је да ли бисмо узели поново његово величанство Ушкета да нам моћници нису забранили да играмо у БГ.

 

п.с. исправи ове ствари 🙂

Edited by Константин
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Kooineeperk said:

To nisu bile kvalifikacije, nego runde u okviru takmicenja koje je delom bilo po kup sistemu a deo po grupama. 

Mislim, to lici na danasnje kvalifikacije ali videces da se one obelezavaju kao QR a ovo se tada kao i ranijih godina obelezavalo sa R1, R2... 

Tada nismo ni gledali kako se sta zove, isli da pobedjujemo. Sustina upisa je da nije bilo direktnog ulaza u grupe,u  dve grupe po 4 tima.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Константин said:

п.с. исправи ове ствари 🙂

 

Za prvu sam objasnio, to nisu bile kvalifikacije. 

https://en.wikipedia.org/wiki/1991–92_European_Cup

Videces da su u spisku kvalifikovanih timova i Zvezda i Apolon i Portdaun. Te dve runde su bile klasican kup sistem kako se igralo i pre ove sezone. Ova 1991/92. je bila prelazna sezona gde je prvi put uvedeno grupno takmicenje, i posle toga je nastala Liga Sampiona sa grupama. 

 

Za drugu stvar, to je sarkasticna opaska na ono sto je usledilo u godinama kasnije, gde smo igrali preko leta, a nekad cak i odlazili na letovanje pre domace lige... 

Edited by Kooineeperk
Link to comment
Share on other sites

Aj sad svi da se lepo potrudimo za svojim dosetkama i trivijalnoscu uz po neku povrsnost, lepo i gospodski useremo Kooineperku sto se uopste i potrudio da otvori temu.

 

Cudo do sad niko nije iskocio sa pitanjem kako to on pobogu se uopste i usudjuje da temu otvori a da nije pitao bas njega ili nekog treceg...jer to je valjda nepisano pravilo.

  • Like 7
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Hvala za temu i nadamo se uspehu u LŠ te preokret  u svemu što smo dosad propustili. Biće teško ali navikli smo. 

 

4 hours ago, Константин said:

 

 

 

Право питање је да ли бисмо узели поново његово величанство Ушкета да нам моћници нису забранили да играмо у БГ.

 

 

Vrlo verovatno, čak šta  više i ovako smo bili nadomak polufinala a onda zna se. Vodili smo za polufinale ali nas je presekao autogol.

Medjutim to je bilo, nažalost, za očekivati da nam neće dati da igramo u Beogradu. 

Čak nam ni superkup protiv Mančester junajteda 1991. nisu dali da odigramo na 2 utakmice već samo jedna na Old Trafordu. 

I opet ono šta se dešavalo na terenu u vezi te utakmice najbolje govori izjava Aleksa Fergusona:

Quote

- Apsolutno su nas uništili te noći! Na poluvremenu su mogli da vode sa 5:0. Ceo tim Zvezde je bio fantastičan. Pančev, Mihajlović, Jugović... A Savićević je bio nezaustavljiv. Paklen igrač. Koliko smo samo sreće imali... 

Neka se vrate stari dani...

 

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Perkos2 said:

Ja verujem da će ovaj Izraelac najkasnije do oktobra biti smenjen

 

Da. I meni se malo previše sviđaju ovi njegovi prvi potezi, da bi to moglo da potraje. Može sad u samom startu, kad se njegovi i terzini interesi poklapaju (borjan out). Ali kasnije kada krenu ceduljice, biće tu frke

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Perkos2 said:

Ja verujem da će ovaj Izraelac najkasnije do oktobra biti smenjen

 

Vrlo moguce. Ono sto tu moze biti problem je sto ce novi trener verovatno poprilicno da rastera trenutnu ekipu i verovatno da dovede jos skuplje igrace, a kako ce se uklopiti svi oni, nisam bas najsigurniji. Po meni je sklanjanje Borjana dobra stvar, ali za Kataia nisam bas siguran.

 

Umesto neke velike reorganizacije, ovde je potrebno dovesti po jednog igraca u svakoj liniji i golmana. Mozemo vrlo lako da se gorko pokajemo  zbog ovog dovodjenja Izraelca.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Perkos2 said:

Ja verujem da će ovaj Izraelac najkasnije do oktobra biti smenjen

 

54 minutes ago, L' Imperatore said:

 

Da. I meni se malo previše sviđaju ovi njegovi prvi potezi, da bi to moglo da potraje. Može sad u samom startu, kad se njegovi i terzini interesi poklapaju (borjan out). Ali kasnije kada krenu ceduljice, biće tu frke

 

5 minutes ago, John Terry said:

 

Vrlo moguce. Ono sto tu moze biti problem je sto ce novi trener verovatno poprilicno da rastera trenutnu ekipu i verovatno da dovede jos skuplje igrace, a kako ce se uklopiti svi oni, nisam bas najsigurniji. Po meni je sklanjanje Borjana dobra stvar, ali za Kataia nisam bas siguran.

 

Umesto neke velike reorganizacije, ovde je potrebno dovesti po jednog igraca u svakoj liniji i golmana. Mozemo vrlo lako da se gorko pokajemo  zbog ovog dovodjenja Izraelca.

 

 

Da, da, Stankovic ceka spreman... 

 

Koja smo mi nama govna 😄 za koga sam nam ja otvorio temu... 😄 

Zao mi je sto sto smo nasi a ne forumasi nekog komsijskog tima 😄 

 

 

Daj iskulirajte sa negativnostima barem na prvoj strani topic-a. Dajte bre imena neka, neke formacije i stilove igre, neke mudrolije, neke zelje za protivnicima u grupi - jel ste zaboravili kako to ide, 'bem mu misa?! 

  • Like 3
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Evo ja predlažem da počnemo sa za sada 2 jedina pojačanja koja su završena, Piter Olajinka(koji se oprostio od Slavije prošle nedelje) i Marko Stamenić (oprostio se danas od Kopenhagena). Svaka informacija, mišljenje, diskusija u vezi sa njima dvojicom je dobrodošla, taman da se malo skrene tema sa negative i pesimizma. Što se mene tiče, vrlo sam zadovoljan sa prva dva pojačanja, ne zbog toga što su došli kao slobodni agenti, već zbog igračkih kvaliteta. O Olajinki vrv svi više znamo, fascinantne partije u Slaviji gde je postao klupska legenda, najbolje fudbalske godine, ima iskustvo igranja evropskih utakmica, moderno krilo, može i nekog špica/polušpica. Marko Stamenić, 21 godina, ima naš pasoš, ima iskustvo igranja u LŠ, po mom mišljenju dovoljno je dobar i defanzivno i ofanzivno za važnu ulogu u veznom redu.

Link to comment
Share on other sites

   433           Golman(pojačanje) 

Pojačanje.Eraković.Dragović.pojačanj

                     Pojačanje

       Kanga.                       Ivanić

 

Bukari.                                   Olajinika

                     Pojačanje

 

Voleo bih golmana nekog našeg Kovačević/Radunović. 

Levi bek Ristić.

Desni bek onaj Murilo iz Anderlehta kojeg smo već jurili. 

Zadnji vezni Milivojević. 

I dva napadača od kojih jedan da bude Joveljić a drugi tipa Dabur. 

Klupa: Miladinović(GK), Nedeljković, Azarov, Spajić, Leković, Mituljikić, Stamenić, Mijailović, Mijatović, Kangva, Katai, pojačanje napadač. 

 

 

Edited by Čočo
Link to comment
Share on other sites

Sta znam, previse se tvorza potrudio (i isprsio) da dovede Izraelca da bi krenuo sa ceduljama i slicnim svinjarijama, a i ovaj deluje kao tip koji ne bi trpeo bilo kakvo mesanje u posao. U LS se od njega nista ne ocekuje, nema te grupe u kojoj mi mozemo da trazimo nesto vise od stidljivog nadanja trecem mestu, a ubedljive poraze smo vec doziveli i preziveli. Dakle, rezultatski ga mogu ugroziti samo kiksevi u prvenstvu, sto zaista deluje kao SF. Mozda sam previse optimistican, ali ja ocekujem da izgura sezonu bez trzavica uz solidan fudbal, 3-4 bodica u LS, dominantno osvojeno titulu i bar jedno gazenje u derbiju od 3-4 razlike. Mislim da su to objektivni i dostizni ciljevi.

 

Jedina realna pretnja je busenje od strane igraca, ali ova sut karta Borjanu je hrabar potez koji ce, nadam se, u startu da sasece bilo kakva razmisljanja u tom pravcu.

 

Btw, sve sem Borjana su za sad puka nagadjanja, tek treba videti sta ce biti sa Kataijem. On u teoriji deluje kao igrac kakve Bahar voli, ne verujem da ce ga se tako lako odreci. Lenja bitanga se fizicki zapustila i strasno pala u drugom delu sezone, bas se videlo da ga zabole da se cima od kako smo ispali iz Evrope i resili titulu, ali nije on uopste mator, ima u tim nogama jos fudbala. Videti pod Trabzon i Ferencvaros, perverzije od golova. Ako ga LS ne motivise, ne znam sta ce.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Stanko1997 said:

Evo ja predlažem da počnemo sa za sada 2 jedina pojačanja koja su završena, Piter Olajinka(koji se oprostio od Slavije prošle nedelje) i Marko Stamenić (oprostio se danas od Kopenhagena). Svaka informacija, mišljenje, diskusija u vezi sa njima dvojicom je dobrodošla, taman da se malo skrene tema sa negative i pesimizma. Što se mene tiče, vrlo sam zadovoljan sa prva dva pojačanja, ne zbog toga što su došli kao slobodni agenti, već zbog igračkih kvaliteta. O Olajinki vrv svi više znamo, fascinantne partije u Slaviji gde je postao klupska legenda, najbolje fudbalske godine, ima iskustvo igranja evropskih utakmica, moderno krilo, može i nekog špica/polušpica. Marko Stamenić, 21 godina, ima naš pasoš, ima iskustvo igranja u LŠ, po mom mišljenju dovoljno je dobar i defanzivno i ofanzivno za važnu ulogu u veznom redu.

Olajinke se secam kada je igrao grupnu fazu LS sa Slavijom i bio je odlican te sezone, dao je gol i Interu na Meaci. Stilom igre podseca na Mareza iako naravno nije taj nivo ali svakako po meni dobar potpis. Sto se tice Stamenica nisam ga gledao i ne znam apsolutno nista o momku pa ako ga je neko pratio neka napise nesto i o njemu.

Edited by Benito
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Stanko1997 said:

Evo ja predlažem da počnemo sa za sada 2 jedina pojačanja koja su završena, Piter Olajinka(koji se oprostio od Slavije prošle nedelje) i Marko Stamenić (oprostio se danas od Kopenhagena). Svaka informacija, mišljenje, diskusija u vezi sa njima dvojicom je dobrodošla, taman da se malo skrene tema sa negative i pesimizma. Što se mene tiče, vrlo sam zadovoljan sa prva dva pojačanja, ne zbog toga što su došli kao slobodni agenti, već zbog igračkih kvaliteta. O Olajinki vrv svi više znamo, fascinantne partije u Slaviji gde je postao klupska legenda, najbolje fudbalske godine, ima iskustvo igranja evropskih utakmica, moderno krilo, može i nekog špica/polušpica. Marko Stamenić, 21 godina, ima naš pasoš, ima iskustvo igranja u LŠ, po mom mišljenju dovoljno je dobar i defanzivno i ofanzivno za važnu ulogu u veznom redu.

 

Mislim da ce Olajinka biti dobro pojacanje, igrac sa finim pedigreom u najboljim godinama. Stamenica nikad nisam gledao, ali ne ocekujem puno, na Kopenhagenovom forumu ga cene manje nego mi Gobeljica. Citao sam da se medju tamosnjim navijacima bas razuzdano slavio njegov odlazak, tipa danima su trajali derneci, pena partiji, pidzama zurke i sta sve ne, sve povodom toga sto su ga se ratosiljali. Zato nemam bas nikakva ocekivanja, moze samo prijatno da iznenadi.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Benito said:

Olajinke se secam kada je igrao grupnu fazu LS sa Slavijom i bio je odlican te sezone, dao je gol i Interu na Meaci. Stilom igre podseca na Mareza iako naravno nije taj nivo ali svakako po meni dobar potpis. Sto se tice Stamenica nisam ga gledao i ne znam apsolutno nista o momku pa ako ga je neko pratio neka napise nesto i o njemu.

Po konstituciji i stilu igre dosta podseća na Grujića. Dobar je sa loptom, ima sjajan pregled igre, dobar šut. Borben i pokriva lepo na terenu poziciju koju igra DM/MC. Često iz zadnje linije zna da iskoristi prazan prostor i dugom loptom da spoji igrača sa golom. Konstitucija mu dozvoljava dobru igru glavom i u odbrani i u napadu. Negativno može biti jer je celu drugu polusezonu više bio na klupi nego na terenu. Ne znam zašto ga navijači toliko spore, mlad je a nije ni imao neku veliku minutažu. Imao je neke zapažene partije u evropskim takmičenjima i koliko sam mogao da pročitam neke izjave trenera Kopenhagena da je imao veliko poverenje u Stamenića i da je on lepo sve to vraćao na terenu. 

  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...