Jump to content

Crna sreda 03.05.2023 - OŠ Vladislav Ribnikar


Constantin

Recommended Posts

Samo jos jedna napomena. 

Kad je bio teroristicki napad u Fra, svi su se utrkivali ko ce da stavi francusku zastavu na profil ili pray for Pariz jer je to bilo in.

Kada u Srbiji pogine 15oro dece, nista, niko ne stavlja nase zastave, nema pray for Serbia.

Cisto osvrt kako je orijentisan ovaj svet.

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Samo jos jedna napomena. 
Kad je bio teroristicki napad u Fra, svi su se utrkivali ko ce da stavi francusku zastavu na profil ili pray for Pariz jer je to bilo in.
Kada u Srbiji pogine 15oro dece, nista, niko ne stavlja nase zastave, nema pray for Serbia.
Cisto osvrt kako je orijentisan ovaj svet.
Zajebano kad si pripizdina svemira
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Kronostime said:

ni boravak u zatvoru ne treba da bude ugodno ubijanje vremena dok ne dodje uslov za ranije pustanje

Što se ranijeg puštanja tiče, to neće riješiti doživotni zatvor bez prava na pomilovanje, ako imaš vlastodršca koji je zainteresovan da izigra zakon, on će smisliti kako i to da izigra (bilo pseudo-medicinskim razlozima ili devedesetih godina popularnim vođenjem zatvorenika na brojnom stanju u zatvoru dok isti sjedi kući ili čak u nekom uslovno rečeno šteku na CG primorju) dok god nema narod koji će mu u tom slučaju doći na vrata da mu se figurativno najebe roditelja 1, roditelja 2. i ostatka žive i mrrrrtve rodbine unazad i unaprijed.

Edited by Beonegro
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Luchifer89 said:

Na pitanje da li bi mogao biti egzekutor ovog maloletnog psihopate - odgovor je ne, ali znam da bi članovi 9 porodica stajali u redu da preuzmu tu ulogu.
Ja zaista ne razumem kakva to šansa treba da se daje serijskim ubicama - da li njegov život vredi više od života pogubljene dece?

 

tako nekako. ja ne bih uzimao posao drzavnog dzelata ovako sa strane, jer, nisam birao taj posao i gnusam se manje groznih stvari na temu.

 

ipak, da je ne-daj-boze moje dete bilo igrom slucaja par godinica starije i u pogresnoj smeni, siguran sam da bih bio spremsn na sve, and than some, if you catch my drift.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Cavani said:

Samo jos jedna napomena. 

Kad je bio teroristicki napad u Fra, svi su se utrkivali ko ce da stavi francusku zastavu na profil ili pray for Pariz jer je to bilo in.

Kada u Srbiji pogine 15oro dece, nista, niko ne stavlja nase zastave, nema pray for Serbia.

Cisto osvrt kako je orijentisan ovaj svet.

Hoće li ti biti lakše ako ti kažem da nisam stavljao pray for Paris?

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Cavani said:

Samo jos jedna napomena. 

Kad je bio teroristicki napad u Fra, svi su se utrkivali ko ce da stavi francusku zastavu na profil ili pray for Pariz jer je to bilo in.

Kada u Srbiji pogine 15oro dece, nista, niko ne stavlja nase zastave, nema pray for Serbia.

Cisto osvrt kako je orijentisan ovaj svet.

Zato što ceo svet zna gde je Pariz, a što nije slučaj u vezi Beograda.

 

Isto kad se desi pucnjava u Nairobiju, ili Akri. Niko u Srbiji to ne spominje.

 

Za Srbiju je važno i dobro što su došla saučešća i ponuđena pomoć iz regiona.

  • Like 11
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, uini said:

 

tako nekako. ja ne bih uzimao posao drzavnog dzelata ovako sa strane, jer, nisam birao taj posao i gnusam se manje groznih stvari na temu.

 

ipak, da je ne-daj-boze moje dete bilo igrom slucaja par godinica starije i u pogresnoj smeni, siguran sam da bih bio spremsn na sve, and than some, if you catch my drift.

Osveta vs. pravda.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Luchifer89 said:
4 minutes ago, Cavani said:
Samo jos jedna napomena. 
Kad je bio teroristicki napad u Fra, svi su se utrkivali ko ce da stavi francusku zastavu na profil ili pray for Pariz jer je to bilo in.
Kada u Srbiji pogine 15oro dece, nista, niko ne stavlja nase zastave, nema pray for Serbia.
Cisto osvrt kako je orijentisan ovaj svet.

Zajebano kad si pripizdina svemira

To je tacno. Sto samo pokazuje da kada se ovako nesto desi na nezapadu, nikom nista. Jer to nije in, nema uperenih reflektora.

Just now, Beonegro said:

Hoće li ti biti lakše ako ti kažem da nisam stavljao pray for Paris?

Nece brate, zasto bi.

Secam se da je i ruski civilni avion bio oboren nedugo posle toga u Parizu, u Egiptu cini mi se. Nisu se stavljale te fensy zastave i za Ruse, iako je bilo jos vise civilnih zrtava nego u Fra. A to je bilo pre nego sto su postali opste omrazeni.

Link to comment
Share on other sites

 
tako nekako. ja ne bih uzimao posao drzavnog dzelata ovako sa strane, jer, nisam birao taj posao i gnusam se manje groznih stvari na temu.
 
ipak, da je ne-daj-boze moje dete bilo igrom slucaja par godinica starije i u pogresnoj smeni, siguran sam da bih bio spremsn na sve, and than some, if you catch my drift.
Ma kečiram drift totalno i rejzujem.
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Maharaja said:

Zato što ceo svet zna gde je Pariz, a što nije slučaj u vezi Beograda.

 

Isto kad se desi pucnjava u Nairobiju, ili Akri. Niko u Srbiji to ne spominje.

 

Za Srbiju je važno i dobro što su došla saučešća i ponuđena pomoć iz regiona.

 

Ali zato svi znaju npr gde je Moskva, pa opet nije bilo nista. 

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

Kavani,istom logikom mogu da napišem sledeće: da se ova tragedija dogodila u Hrvatskoj, BiH, Crnoj Gori ili Kosovu,lako mogu da zamislim komentare mojih sunarodnika: "Ovo vam je za Jasenovac", "Ovo vam je zbog Mila", "Kaznio vas bog što nam uzeste Kosovo" itd.

Stigle su reakcije iz ex-yu zemalja..u BiH mislim proglašen i dan žalosti.

Kad je Banovinu pogodio razorni zemljotres pre skoro dve godine,a ovde jedna mala politička inicijativa predložila aplauz u znak podrške Hrvatskoj (to je ono vreme lokdauna i suludog vanrednog stanja u nas),komentari su bili pure fascism otprilike.

Tako da..molim te da ne idemo u epizodu "Mrze nas što smo Srbi"

  • Like 17
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Cavani said:

Samo jos jedna napomena. 

Kad je bio teroristicki napad u Fra, svi su se utrkivali ko ce da stavi francusku zastavu na profil ili pray for Pariz jer je to bilo in.

Kada u Srbiji pogine 15oro dece, nista, niko ne stavlja nase zastave, nema pray for Serbia.

Cisto osvrt kako je orijentisan ovaj svet.

Sve ce to da se ispravi kada drugovi Putko, Sindjipindji i Noddy naprave novi pravedni multipolarni svet...

Edited by FrediB
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Drug Crni said:

Kavani,istom logikom mogu da napišem sledeće: da se ova tragedija dogodila u Hrvatskoj, BiH, Crnoj Gori ili Kosovu,lako mogu da zamislim komentare mojih sunarodnika: "Ovo vam je za Jasenovac", "Ovo vam je zbog Mila", "Kaznio vas bog što nam uzeste Kosovo" itd.

Stigle su reakcije iz ex-yu zemalja..u BiH mislim proglašen i dan žalosti.

Kad je Banovinu pogodio razorni zemljotres pre skoro dve godine,a ovde jedna mala politička inicijativa predložila aplauz u znak podrške Hrvatskoj (to je ono vreme lokdauna i suludog vanrednog stanja u nas),komentari su bili pure fascism otprilike.

Tako da..molim te da ne idemo u epizodu "Mrze nas što smo Srbi"

Da to me je odusevilo, vece su reakcije iz regiona nego Evrope i sveta.  

Isto je bilo kod nas kada je u Albaniji bio zemljotres, svi su iskreno saosecali.

 

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, A sad said:

 

Naravno da u 21. veku u Evropi treba da brinemo da li su ugrozena necija prava, pa ma o kome se radili. Zakon mora da bude isti za sve, uvek, a ne samo kad nama odgovara. Ne postoji granica gde ce se vlast, bilo koja, zaustaviti ako oseti i vidi da moze da ugrozava necija prava.

 

Ako zakon kaze da u ovom slucaju nema krivicne odgovornosti, onda je nema i tu se zavrsava svaka prica o tome. 

Da li zakon treba menjati, treba, ali to ne moze da se retroaktivno primeni na ovaj slucaj. Vreme linca, smrtnih kazni nad maloletnicima i gulaga i slicnih derivata srednjeg veka je na proslost na ovim prostorima. 

 

Kao u gulazima i logorima. Tako je, rad oslobadja. 

Znači da poštujemo zakon i pustimo monstruma na slobodu i vratimo ga u istu školu? Onda očekuj da će unesrećene porodice da uzmu "pravdu" u svoje ruke pa dok se ne istrebimo. Neću dalje pisati na ovu temu, mislio sam da ovde dolaze ljudi ali izgleda nisađ dobro procenio.

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Cavani said:

Samo jos jedna napomena. 

Kad je bio teroristicki napad u Fra, svi su se utrkivali ko ce da stavi francusku zastavu na profil ili pray for Pariz jer je to bilo in.

Kada u Srbiji pogine 15oro dece, nista, niko ne stavlja nase zastave, nema pray for Serbia.

Cisto osvrt kako je orijentisan ovaj svet.

A koga zabole qrac da li neko iz sveta stavlja kakvu zastavu srbije ili bilo čiju u znak solidarnosti.

Puni ti portali vesti da su razni neki iz sveta izjavili saučešće porodicama itd, na gomili stranih medija preneto šta se desilo. Sad si se ti uhvatio za tu glupost. Eto u svemu ovome za ta tri dana ti si našao o tome da serendaš.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Drug Crni said:

Kavani,istom logikom mogu da napišem sledeće: da se ova tragedija dogodila u Hrvatskoj, BiH, Crnoj Gori ili Kosovu,lako mogu da zamislim komentare mojih sunarodnika: "Ovo vam je za Jasenovac", "Ovo vam je zbog Mila", "Kaznio vas bog što nam uzeste Kosovo" itd.

Stigle su reakcije iz ex-yu zemalja..u BiH mislim proglašen i dan žalosti.

Kad je Banovinu pogodio razorni zemljotres pre skoro dve godine,a ovde jedna mala politička inicijativa predložila aplauz u znak podrške Hrvatskoj (to je ono vreme lokdauna i suludog vanrednog stanja u nas),komentari su bili pure fascism otprilike.

Tako da..molim te da ne idemo u epizodu "Mrze nas što smo Srbi"

 

Danas je dan zalosti i u BiH ako sam dobro video, Crnogorci su izabrali nedelju.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Cavani said:

Samo jos jedna napomena. 

Kad je bio teroristicki napad u Fra, svi su se utrkivali ko ce da stavi francusku zastavu na profil ili pray for Pariz jer je to bilo in.

Kada u Srbiji pogine 15oro dece, nista, niko ne stavlja nase zastave, nema pray for Serbia.

Cisto osvrt kako je orijentisan ovaj svet.

Pa bio je skoro tekst "opet nas na granicama gledaju sa podozrenjem i gadenjem". Znači, odlicno je orijentisan. Zna se tamo vrlo dobro kako su ovde orijentisani 80% "građana" čime se sami hvale već godinu dana. U stvari si objektivno u pravu, kad bi svet bio idealan, ali jbg, svet ne funkcioniše tako, i znaš kakvi su ljudi. A i dobro je ispraćena vest u ozbiljnim medijima tipa BBC, ostali su manje znacajni :classic_smile:

Edited by Milenko Puzigaca
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Maharaja said:

Zato što ceo svet zna gde je Pariz, a što nije slučaj u vezi Beograda.

 

Isto kad se desi pucnjava u Nairobiju, ili Akri. Niko u Srbiji to ne spominje.

Jašta. Pisao je neko iz Skandinavije ovde - kad je počelo tzv bombardovanje ovde, u Švedskoj je glavna vest u medijima bila što je sa nekog balkona otpao malter pa umalo pogodio neke ispod. Što je za ogromnu vecinu Srba Kenija, to je za vecinu "zapadnjaka" Srbija, samo (opravdano) ozloglašena. Nikoga ne zastupam, samo kažem kako je.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Stiletto said:

 

Pogotovo što takav talenat za hladnokrvno ubijanje neće proći ispod radara raznim službama kojima baš takvi trebaju?

Potpuno se slazem sa tim nazalost, on ce postati najskuplje placen placeni ubica ikad uverena sam i bojim se najefikasniji. Neverovatan mozak decka od 13 godina, ne mogu sebi da dodjem

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Luchifer89 said:
6 hours ago, Helena said:
Da li bi ti uzeo sad ovog momenta otrov u svoje ruke i ubrizgao mu vene?
Da li bi mogao, nema veze što nije poginulo tvoje dete?
Da li bi mogao da uzmeš pištolj i da pucaš u njega dok on stoji?

Naravno da ne bi.

Ja sam svoj odgovor dobila.

 

Link to comment
Share on other sites

On 5/3/2023 at 2:53 PM, Constantin said:

Mislim da nije sad exsplodirao, već pre mesec i jače, ali OK, nisam stručan da izgradnju njegovog psihološkog profila i redosled njegovog postupanja. Ovo danas...hladnokrvni ubuca. Idealan regrut za CIA, BIA......

 

40 minutes ago, ciao said:

Potpuno se slazem sa tim nazalost, on ce postati najskuplje placen placeni ubica ikad uverena sam i bojim se najefikasniji. Neverovatan mozak decka od 13 godina, ne mogu sebi da dodjem

 

To.....

 

--------------

 

On 5/3/2023 at 2:08 PM, McLeod said:

Sto se tice samog pucanja i preciznosti, za ovako nesto ti ne treba ne znam kakva vezba. Sve je upucao iz neposredne blizine, razmak je bio do 2-3 metra. I nije bio preterano precizan, sto vidimo po povredama koje su zadobila mnoga deca.

On 5/3/2023 at 2:31 PM, McLeod said:

 

 

 

Samo to i nista vise, odnosno, precenjuje se ta njegova "sposobnost".

 

 

On 5/3/2023 at 2:08 PM, McLeod said:

 

Quote

Kosta Kecmanović (13), dečak koji je u sredu ujutru ubio osam školskih drugova i čuvara Dragana Vlahovića u OŠ "Vladislav Ribnikar", prema zapanjujućim podacima do kojih je došao "Blic", od 57 metaka koje je ispalio, žrtve je pogodilo čak 34, dok za sada nije poznato koliko je hitaca pogodilo povređene!

 

Udaljenost na kojoj je čuvar Dragan Vlahović stajao u odnosu na Kostu je oko 9 metara! - kaže izvor "Blica" upoznat sa slučajem.

Kako saznajemo, čuvara Vlahovića je jedan metak pogodio u grudi zbog čega je pao na zemlju.

 

https://www.blic.rs/vesti/hronika/jezivi-detalji-istrage-pucnjave-u-os-vladislav-ribnikar-od-57-metaka-34-pogodilo/xen6d5d

 

 

:classic_sad:

Ništa ne zameram, niti tražim neko prepucavanje, samo je bilo bolje da si bio u pravu...

Edited by Constantin
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Constantin said:

 

 

To.....

Nisam bila videla ovaj tvoj post, nisam imala stomak da citam bilo sta odmah, ali tacno to, ti si odmah video. Nadam se da ce decko da ostane negde zatvoren do kraja zivota ali ...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...