Jump to content

Kladionice: Zabraniti ili?


Sen

Kladionice treba zabraniti?  

33 members have voted

  1. 1. Kladionice treba zabraniti?



Recommended Posts

1 hour ago, Eddard said:

 

Što onda i alkohol ne ubrojiš u tu grupu, ako je u rangu? A jeste. I uništava porodice isto. 

 

A, bogami, i duvan, javna preduzeća, političke partije, verske organizacije, fudbalske klubove, forume...

  • Like 2
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

On 3/21/2023 at 6:33 PM, Eddard said:

Problem je što su kladionice kocka, a kockanje je bolest zavisnosti, a bolesti zavisnosti su uvek učestalije u sredinama sa niskom socio-ekonomskom moći.

Drugi problem je što kladionice prosečnom Srbinu obećavaju ono što on najviše voli - leba bez motike i to preko noći, sve pod plaštom nekakvog sporta i znanja o sportu. Savršeno maskirana kocka. Isto kao da zamaskiraš kokain u, npr. Coca-Colu... Oh, wait.

Treći problem je što se ovo iznad besomučno reklamira na svakom ćošku u svakom mediju, pa se onome iz prvog pasusa danonoćno obećava ono iz drugog. Bingo!

kad sam stigao u prestonicu kao raseljeno lice moralo se zaraditi za 'leba pa se našao paosao u jednoj od tad najačih kladionica i tako punih osam godina, svega is vačega se nagledao ali najupečatljiviji je ponedeljak pre podne kad dolaze "igrači" i svako ima priču kako je izgubio 1000, 5000, 10000 i više evra a kad vidiš tiket uplata 50 din

čim uplati on raćuna da je iznos dobitka već njegov pa ako promaši jedan fix onda kuka ponedeljkom više nego što se hvali ako je naplatio tiket

Slažem se da je to teška bolest a čuo sam i da se najteže leči ...   

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Jedan nedavno izgubio menjacnicu i lokal, doduse na ilegalnom pokeru. Pre toga lecen par puta, placao mu brat, kazu oko 10,000 evra otislo, mada verovatno preteruju, ali poenta je nije mu pomoglo, i onda rekao necu vise da ti placam lecenje, radi sta znas, i ovaj uradio sta zna. Ima zenu, profesorka srpskog, i dve cerke u nizim razredima OŠ. Ne znam da li je izgubio i kuću, vidim još uvek tu žive. Stvarno teška bolest. Umna. 

Link to comment
Share on other sites

On 3/23/2023 at 2:09 AM, Helena said:

Bez razmišljanja zabranila, kladionice uništavaju cele porodice i što se mene tiče, u rangu alkoholizma su

Ako može prostitucija da se brani i kažnjava, može i klađenje- s tim da bih ja prostituciju legalizovala.

 

Mi smo licemerno društvo u rangu Zavetnice koja voli majčicu Rusiju, ali vozi merdžu...

 

Svaka zavisnost uništava živote i porodice. A čovek je takav da može biti zavisan od svačega. Kocke, alkohola, droge, šečera,adrenalina, seksa... Pa to nije razlog da se sve te stvari zabrane. Nit bi zabrana puno pomogla u tom smislu.

Dali bi recimo trebalo zabraniti trgovanje na berzi i zašto ne? Pa i tu su ljudi pogubili sve što su imali. A trgovanje na berzi se u principu ne razlikuje mnogo od klađenja na sport. Kvote u kladionici su procena tržišta na mogučnost nekog ishoda na nekoj utakmici. Slično kao cena deonice neke kompanije na berzi. U oba slučaja ti ulažeš svoj novac, jer ceniš da je tržište napravilo pogrešnu procenu. Ako si u pravu, profitiraš. Ako nisi, gubiš svoj ulog.

 

Btw, legalizacija prostitucije, a zabrana klađenja su po mom mišljenju kontradiktorni. Jer šta bi bili glavni motivi za legalizaciju prostitucije? Cenim da pre svega to što bi tako bilo manje prisilnog rada. Radile bi prijavljene devojke koje žele da se bave sa tim. Inspekcija, porezi itd itd... Pa slično je onda i sa klađenjem. U USA su zadnjih par godina krenuli u tu legalizaciju, jer je konačno mafija malo oslabila da su im to uspeli iščupati iz ruku. Dok klađenje nije bilo legalizovano, isto se kladilo, samo si imao čoveka koji prima tvoje opklade (obično telefonom, mada su kasnije imali i svoje websajtove). Igra se na kredit i svakog utorka je poračun. Ili ti donosi kuvertu, ili ti spremaš kuvertu. Ako je nisi spremio, možeš da se provučeš prvi put, ali višestruki prekršaji se kažnjavaju sa hranjenjem riba u Hudsonu. 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Neko ko je u ovome sto posto, mogu reci da je kockarska zavisnost najgora jer mozes za dan izgubiti sve.

 

Problem u Srbiji su reklame, kako na tvu, tako i po gradu, to kao alkohol i cigare treba zabraniti.

 

Pitajte bilo kog psihijatra sta je najteze izleciti kicku, alkohol ili drogu i za sta imaju resenje.

 

Samo kladjenje nije problem koliko rulet i slotovi. To je nastimano i prosto kuca uzima previse. Ok to da postoji, ali da javne licnosti to reklamiraju, da je na tvu non stop i da ih ima svuda i da ih ne kontrolisu kako treba apsolutno ne.

 

Drzava je tu glavni akcionar, prosto se vidi i zna se. U Srbiji je to veci problem od dtoge i alkohola. Nema mesta reklamiranju toga..ne znam kako je u svetu, ali mi se cini da nigde nema vise kladionica tj kazina po glavi stanovnika nego u Srbiji. Jos drzava ne da online strane kladionice, namestajuci da se svi vrate na domace.

 

Kladjenje je vec nesto drugo i tu su oprezni..mada tu su veci problem ilegalne jer tu kad vide da si kockar daju ti no limit, a pre ili kasnije ces puci.

 

Sve u svemu, bez reklame..bilo gde pa i na samoj kladionici.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 3/23/2023 at 7:03 PM, Eddard said:

Što onda i alkohol ne ubrojiš u tu grupu, ako je u rangu? A jeste. I uništava porodice isto. 


Ne bih da budem Helenin advokat, al' vidim da nije u mogućnosti da odgovori...

To što nije navela i alkohol u tu grupu ne znači da je za ili protiv zabrane alkohola. Tema je o kladionicama pa pretpostavljam da zato nije ubrojala i alkohol (zapravo, u neku ruku jeste kada je napisala: "u rangu alkoholizma su").

 

--------------------------

 

A i generalno, ta priča sa alkoholom na ovoj temi je whataboutism i ništa više. Ako sam dobro razumeo, dva glavna argumenta protiv zabrane, koji se vrte ovde, jesu:

  • Zabrana kladionica ne bi dala nikakve rezultate jer bi sve to samo otišlo u "ilegalu" gde tek nema nikakve kontrole i samo bi se povećao kriminal... nešto poput prohibicije alkohola u SAD (1920—1933).
  • Svako ima pravo i slobodu da se kladi/kocka tj. da troši svoj novac kako hoće.

Razumem ja da je u Srbiji zabrana kladionica gotovo nemoguća jer nema ubedljive većine koja je za zabranu. A i da ima, u korumpiranoj državi gde inače krimosi vladaju, tako nešto ne bi bilo moguće (mada me nekako primer Albanije demantuje i daje nekakvu nadu).

 

Kao što sam već napisao, jedan od ciljeva ovog topica jeste da vidim kakva su razmišljanja onih koji su protiv. Sada kada je već prošlo neko vreme i kada su izneti argumenti za i protiv, i kada je dovoljno ljudi glasalo na anketi - mislim da je sasvim jasno da je zabrana kladionica u Srbiji nemoguća jer ako su na ovom forumu stavovi po tom pitanju podeljeni - verujem da bi rezultati bili još gori van ovog foruma.

 

Naravno da svako (punoletan) ima pravo i slobodu da se kladi (tj. kocka) tj. da troši svoj novac kako hoće. Moj glavni problem sa kladionicama jeste što ih ima bukvalno svuda, na svakom ćošku. Srbija je rekorder po broju kladionica po glavi stanovnika. Toliki broj kladionica po glavi stanovnika retko gde u svetu možete naći. Ali to nije sve: te kladionice rade slično što i meksički narko karteli - doniraju tj. "pomažu" zajednici (obnavljaju bolnice, škole, igrališta i sportske terene... a svi mediji, i opozicioni i režimski, svakodnevno izveštavaju o tome). Još samo fali da počnu da grade crkve, kao što to rade meksički narko karteli... Jbg, vukojebinska država...

 

 

Edited by Sen
  • Like 2
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Perkos2 said:

kad sam stigao u prestonicu kao raseljeno lice moralo se zaraditi za 'leba pa se našao paosao u jednoj od tad najačih kladionica i tako punih osam godina, svega is vačega se nagledao ali najupečatljiviji je ponedeljak pre podne kad dolaze "igrači" i svako ima priču kako je izgubio 1000, 5000, 10000 i više evra a kad vidiš tiket uplata 50 din

čim uplati on raćuna da je iznos dobitka već njegov pa ako promaši jedan fix onda kuka ponedeljkom više nego što se hvali ako je naplatio tiket

Slažem se da je to teška bolest a čuo sam i da se najteže leči ...   

Pa koja bolest se najteze lijeci, to je pitanje.

Link to comment
Share on other sites

@Perkos2 pa nisu kockari najgori sa tiketima ili singlovima po nasim domacim kladionicama. Mashine su otrov...to je napravljeno da izgubis. 

 

Kad malo bolje pogledas reklame, onako malo i povise se pokazuje slot i rulet.

 

Naravno i u live na stranim kladama mozes masu izgubiti..

 

generalno je da se kladionice/kazino ne trebaju reklamirati. Da kladionice budu drzavne, a kazino, uzmes neko mesto pa napravis to pa ko hoce nek ide.

 

Mada se kroz kladionice peru pare najlakse..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kuca uvek dobija, ti mozes kao individualac da dobijes, pa s tim u vezi uvek neki klinci prate aparate koji se "pune" u lokalnoj kladionici (iako to veze nema sa zivotom), ali kuca ce uvek biti u plusu inace to ne bi ni postojalo. Znaci ulog ce uvek biti veci od isplate, a zavisi od toga kako ga programiraju koliki procenat ce u proseku vracati.

 

Osim toga, ljudi gube i na sansi i kad se radi o aparatima i o sportskom kladjenju.

 

Ako imas dva moguca ishoda, pobeda tima A ili pobeda tima B, pocetna verovatnoca je 50-50. Pretoceno u kvote, na 100 ulozenih dinara dobijas 200.

 

Ali nikad ne dobijas 200, nego 185-190, eventualno 192 u najboljim kladionicama na svetu.

 

Ostatak uzme kuca. Zato kladionica nikad nije na gubitku, a ti igras sa slabijim sansama. I onda ti dobitak nije dovoljan, i onda samo jos jednu i samo jos malo i samo jos nesto visi ulog i u svakom dodatnom uslovu ti povecavas svoje sanse da padnes, statisticki, i kladionica uzima pare.

Slicno je i na ruletu, vockicama itd, jer masina ne vraca linearno puta broj kombinacija nego te krade, ili imas nulu na ruletu koja je zelena pa sece sve 50-50 igre. Pa tek onda dolazi povrh toga prica o dodatnom stelovanju. Sam dizajn tih igara je napravljen da kuca statisticki dobija na duge staze.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Kronostime said:

Ne treba zatvarati kladionice -treba im uvesti porez od 50% na prihod koji bi se namenski trosio na obrazovanje, zdravstvo i brigu o porodici.

Za svaki prekrsaj u vidu usluzivanja maloletnih lica - isto.

 

Nista sa time ne bi postigao jer bi se kladjenje samo preselilo iz legalnih u nelegalne kanale. Zasto narod i dalje kupuje travu na ulici tamo gde je legalizovana, pa zato sto drzava u vecini slucaja pohlepna i dere porezom, pa su ulicni prodavci jeftiniji, njih ne kaci poreza.

Drzava treba da to regulise zakonom, kaznjava krsnje zakona, ali drakonsko oporezivanje dovodi do zatvaranja legalnih i otvaranja ilegalnih.

 

3 hours ago, koca popovic said:

Kolko sam ja razumio masine su programirane koliko dobijaju a samim tim koliko dobijaju.

Programiranje masine da dobijaju bi bilo ilegalno, e sada ko i koliko to kontrolise je druga prica. U Vegasu se danas to prilicno striktno kontrolise,mada to nije uvek bio slucaj. U Meksiku kontrolise kartel koji je neoficijelni vlasnik kockarnice.:classic_smile:

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Devil In My Pants said:

@Perkos2 pa nisu kockari najgori sa tiketima ili singlovima po nasim domacim kladionicama. Mashine su otrov...to je napravljeno da izgubis. 

 

Kad malo bolje pogledas reklame, onako malo i povise se pokazuje slot i rulet.

 

Naravno i u live na stranim kladama mozes masu izgubiti..

 

generalno je da se kladionice/kazino ne trebaju reklamirati. Da kladionice budu drzavne, a kazino, uzmes neko mesto pa napravis to pa ko hoce nek ide.

 

Mada se kroz kladionice peru pare najlakse..

U kladionici u kojoj sam radio jedino je bilo klađenje na sportske rezultate a ne kao ove danas gde ima i ruleta i aparata i šta sve ne. I na samom klađenju znam dosta ljudi koji su izgubili velike novce a ne znam baš nikog ko se obogatio.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Radio sam u kladionici par godina i doživeo sam nekoliko neverovatnih iskustava.

Aparati,ruleti i slične te mašine su najveće zlo.Tu se izgubi neverovatna svota novca..

 

Imam jedan dobar primer.Čovek oko 40.godina,oženjen,ima decu ulazi u kladionicu da popije piće i sastavi tiket.I krene da priča kako ide iz banke gde je refinansirao kredit.Posle nekog vremena odlazi na aparate i krene da ubacuje pare.Već pred kraj radnog vremena je prokockao ceo kredit oko 2000.evra.Plus je pozajmio od nekog par stotina evra i to je otišlo.A radio za platu otprilike oko 50000.dinara.I posle toga je nastavio da se kocka.

 

Nedavno sam slušao jednog klinca,kad sam sa društvom otišao u kladionicu da pogledamo utakmicu.I on sa svojih par drugara priča kako nema para i da se nada da će dobiti na aparatu.Nije on sad uložio neku cifru,ali tako počinje to vrzino kolo.

Ljudi su počeli da sanjaju velike dobitke,kako će se obogatiti preko kladionice i slično.Ustvari kreću ka sve većem problemu koji završi razbojništvom ili uzimanjem novca od zelenaša.I to je potpuni kraj.Upropašten život.

 

 

 

 

  • Like 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, DJORDJE said:

...

 

Programiranje masine da dobijaju bi bilo ilegalno, e sada ko i koliko to kontrolise je druga prica. U Vegasu se danas to prilicno striktno kontrolise,mada to nije uvek bio slucaj. U Meksiku kontrolise kartel koji je neoficijelni vlasnik kockarnice.:classic_smile:

 

Svaka mašina ili igra tog tipa je programirana i zna joj se payout %. Naravno, ko če dobiti i kad je random. Ali koliko para če neki slot zadržati od ukupne igre/uloga se tačno zna.

 

Zato na tim igrama imaš izuzetno male šanse da ostavariš profit kao igrač. Možda ako te potrefi nešto na samom početku, pa da posle toga prestaneš. Al što duže igraš i imaš više ponavljanja, bliže češ biti tom payout % koji je recimo 95%. Matematika i račun verovatnoče rade protiv tebe i tome nemožeš pobeči,

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne bih se slozio da ih treba potpuno zabraniti ali mnogo mnogo bolje regulacije od ovih trenutnih moraju biti pa da ne gledamo kladionice na svakom koraku. BiH i Srbija su cini mi se na prva dva mjesta u Europi po broju kladionica, u mom gradu nema naselja koje nema bar 3-4 kladionice, a i po selima su postale obavezni dodatak pored seoske piljare. Tetka mi je nekih 4-5 godina radila u jednom od kasina i scene koje je ona tu dozivljavala ne bih pozelio ni najvecem neprijatelju. Najgori od svih su bile one jade koje se nekako dokopaju nekih para i onda smisle "genijalan" pla kako iste mogu oplodit u kasinu jer je on strucnjak za kocku pa mu onda nije strano ni potegnut pistolj na radnike kasina kad sve prokocka. 

Link to comment
Share on other sites

Tako je, na duge staze te statistika jede.

 

Zato meni nikad nisu bili jasni ljudi koji igraju one vockice i gluposti. Ja sam igrao puno puta iz sprdnje sa drustvom recimo u pauzi kad gledamo utakmicu pa hajde, ili odemo na pice pa vrtimo one loptice za 20-100 dinara. Nekad uzmes hiljadu-dve, nekad puknes 100-200 dinara i to je to.

 

Najmanje su mi uvek bili jasni ljudi koji tako cekaju aparat da se "napuni" ceo dan izgube u kladionici, da bi "uleteli" i uzeli pare.

 

I onda ako puknu posle se raspituju ko je kad dobio neke vece pare pa se zale kako nisu imali srece eto dvojica posle mene, jos malo je trebalo da sacekam, pa vode statistiku koliko ljudi igra da bi procenili kad da "ulete" sledeci put.

 

Ja kad im kazem da je bolje da nadju tip aparata na netu i saznaju na koliko je nastelovan i tako sebi povecaju malo sanse (pod uslovom da ta kladionica nije dodatno "stelovala" da snizi sanse, mada bi to bilo protivzakonito), gledaju me belo.

 

Objasnjavam im da je to koliko je fizicki novcica u aparatu mozda bilo bitno pre 100 godina, i to mozda, sad je sve elektronski, nema "punjenja", on ce na milijardu igranja da ima odredjeni procenat koji ce da vrati od uplate u tih milijardu igranja. Na 100 igranja to moze da varira zestoko, sve je samo statistika i igra sanse.

 

Ali jok, nemam ja pojma kako to funkcionise, 90% ljudi koji igraju i dalje veruju da se aparat "puni" a kad ih pitas kako se puni, sta se puni kad je sve elektronski, gde je limit, kako znaju limit i kako znaju gde su kod limita (a limit ne postoji naravno), ne znaju da ti objasne.

Link to comment
Share on other sites

Normalno da statistika ubija. Dzekpotovi su i izmisljeni da kuca jos vise pojede. Oni negde pisu da je povrat tih 95% al taj povrat oni drugacije racunaju i to je problem. 

 

Npr imas 25k ubacenih, ti dok igras i on vraca neke bodove, npr dobijes bonus ili neke linije i on te vrati na 20k..i tu je taj njihov cash back.

 

Svakako kuca uvek dobija i to nije problem. Ko hoce da kocka nek kocka, problem su reklame i kolicina kladionica.

 

Znam za lika u Cg digao kredit..na crno stavio na Djokovica tipa  1.2kv 20k evra..ovaj izgubi i lik se obesio. Teske su to price.

 

Gade mi se ove reklame...bukvslno ti pune glavu..pre ili kasnije amater padne.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ustvari...kladionice su kockarnice. Nekad, kad dobar deo vas još nije ni rodjen, egzistirala je "Tombola", mesto gde su ljudi takodje hteli brzu kintu i u nadi da će ih "ubosti" sreća gubili cele plate. Kladionice, odnosno njihova osnovna namena, igranje na odredjenne tipove, kao nekada "Sportska prognoza" su ustvari osnova za neregularna takmičenja u kojima prednjače lige sa naših prostora, odosno lige Ex-Yu, plus Albanija, Bugarska.......

 

Ne da treba ukinuti, nego treba odmah ukinuti, a to što će se to preseliti u ilegalu....pa treba i policijski agenti da zarade svoju platu.

 

Dižem obe ruke za zatvaranje istih.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Constantin said:

Ustvari...kladionice su kockarnice. Nekad, kad dobar deo vas još nije ni rodjen, egzistirala je "Tombola", mesto gde su ljudi takodje hteli brzu kintu i u nadi da će ih "ubosti" sreća gubili cele plate. Kladionice, odnosno njihova osnovna namena, igranje na odredjenne tipove, kao nekada "Sportska prognoza" su ustvari osnova za neregularna takmičenja u kojima prednjače lige sa naših prostora, odosno lige Ex-Yu, plus Albanija, Bugarska.......

 

Ne da treba ukinuti, nego treba odmah ukinuti, a to što će se to preseliti u ilegalu....pa treba i policijski agenti da zarade svoju platu.

 

Dižem obe ruke za zatvaranje istih.

Barem 50% klubova živi od kladionica, ne znam koliko neko od vas prati ali zimske pripreme ekipa po antaliji, kipru, malti namiruju se od kladionica koje organizuju prijateljske mečeve koje nameste i eto love za sve. Najnovija afera je uvukla kosovski fk Lappi iz Podujeva da je nameštao 4+ u prvom poluvremenu a njihovi rođaci u Francuskoj naplatili 360000 evra. Posebna priča su azijske kladionice.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Perkos2 said:

Barem 50% klubova živi od kladionica, ne znam koliko neko od vas prati ali zimske pripreme ekipa po antaliji, kipru, malti namiruju se od kladionica koje organizuju prijateljske mečeve koje nameste i eto love za sve. Najnovija afera je uvukla kosovski fk Lappi iz Podujeva da je nameštao 4+ u prvom poluvremenu a njihovi rođaci u Francuskoj naplatili 360000 evra. Posebna priča su azijske kladionice.

Sećaš se pre par godina u Lučanima Mladost-Radnički gde je kvota bila 18....9.....1,05.....na kraju 3:2....

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Devil In My Pants said:

Normalno da statistika ubija. Dzekpotovi su i izmisljeni da kuca jos vise pojede. Oni negde pisu da je povrat tih 95% al taj povrat oni drugacije racunaju i to je problem. 

 

Npr imas 25k ubacenih, ti dok igras i on vraca neke bodove, npr dobijes bonus ili neke linije i on te vrati na 20k..i tu je taj njihov cash back.

 

Svakako kuca uvek dobija i to nije problem. Ko hoce da kocka nek kocka, problem su reklame i kolicina kladionica.

 

Znam za lika u Cg digao kredit..na crno stavio na Djokovica tipa  1.2kv 20k evra..ovaj izgubi i lik se obesio. Teske su to price.

 

Gade mi se ove reklame...bukvslno ti pune glavu..pre ili kasnije amater padne.

 

Za količinu kladionica se i ne slažem baš. Kao što je neko napisao ranije, potražnja -> ponuda. Kad bi ti ograničio broj kladionica na kvadratni kilometar, možda nebi bile tu više 4 kladionice. Ali bi ta jedna koja bi bila, bila velika kao te 4.

 

Za ovo ostalo što se tiče restrikcije za reklame i pre svega poštovanje propisa, tu se sve slažem.

 

U principu, čitav ovaj problem sa kladionicama ima izvor u siromaštvu naroda (kojem tako lakše prodaš priču o lakoj zaradi preko noči) i državi  u kojoj se ne poštuju propisi. Kladionice i njihova proširenost je posledica večih problema u državi/društvu, a ne njihov uzrok. Kada se počnu rešavati ti galvni problemi, kladionice če nestati same od sebe.

 

 

42 minutes ago, Constantin said:

Ustvari...kladionice su kockarnice. Nekad, kad dobar deo vas još nije ni rodjen, egzistirala je "Tombola", mesto gde su ljudi takodje hteli brzu kintu i u nadi da će ih "ubosti" sreća gubili cele plate. Kladionice, odnosno njihova osnovna namena, igranje na odredjenne tipove, kao nekada "Sportska prognoza" su ustvari osnova za neregularna takmičenja u kojima prednjače lige sa naših prostora, odosno lige Ex-Yu, plus Albanija, Bugarska.......

 

Ne da treba ukinuti, nego treba odmah ukinuti, a to što će se to preseliti u ilegalu....pa treba i policijski agenti da zarade svoju platu.

 

Dižem obe ruke za zatvaranje istih.

 

Netačno. 95% nameštenih mečeva nema nikakve veze sa legalnim kladionicama. Skoro svi namešteni mečevi se rade tak što posrednik to dogovori sa igračima u evropi, a tu informaciju onda javlja u aziju gde se to na ilegalnim kladionicama uplačuje za velike pare. Igrači dobiju fixan iznos da odrade ono što je dogovoreno. U mnogo primera to nisu nikakvi ekstremi, kao što bi mnogi očekivali. Nego sasvim "normalne stvari". Recimo, uplati se over 3,5 gola na utakmici. Plate se defanzivac i golman 16. plasiranog tima, koji igra protiv nekoga visoko na tabeli. Izgube 4-1. Ništa sumljivo, idemo dalje. 

Na legalnim klaadionicama je to teško izvodljivo i neisplativo iz više razloga. Ako pričamo o nekim uredjenim državama,, regulativa nalaže saradnju sa organima koji su nadležni za istraživanje namešetanja u sportu. Znači sva sumljiva dešavanja i uplate momentalno pokreču istragu. A ako pričamo o država u kojima se ne poštuje ta regulativa, još gore. Kladionica ti poništi pogođen tiket i doviđenja. A i u jednom i u drugom slučaju je limitni sistem napravljen tako da ti na neku divlju ligu nemožeš ni da uplatiš neki ozbiljan novac, pa se zato i ne isplati sa tim zafrkavati.

Naravno, desi se tu i tamo neki teletabis slučaj kao onomad Karabatići u Francuskoj, ali kao što sam rekao, to je mali procenat dešavanja. A ovaj veči deo ionako ide u podzemlje i dešavao bi se i da nema legalnih kladionica.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...