Jump to content

Sunshine Double 2023.


Boxy

Recommended Posts

14 hours ago, alcesta said:

Sad već razmišljam bi li finale bilo zanimljivije da je neko drugi umesto Medvedeva prošao... koliko je uopšte poena uzeo u ovom setu?

U svakom slučaju zasluženo se vraća na prvo mesto, nema šta.

Dokle god Novak "pati" zbog 2000 poena sa Vimbldona nije zasluženo...

 

Drugim rečima, Alkatraz je No1 isključivo zahvaljujući političkoj odluci... 

 

Inače odlično igra, ali zasluženo prvo mesto nikako...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja sam od nolefamovaca pročitala računicu da su se računali bodovi sa V, Dul bi bio prvi i pitanje bi bilo šta se moglo desiti sa N©1 rekordom...

Glede prognoza Alkaraza, ja bih još malo sačekala a dodeljivanje kalendarskog multi slema TEK.

Sve stoji oko talenta etc, ali glavna stvar jeste ta da mu treba motiv za narednih 20 godina.

Za tako nešto ipak treba da ima i konkurenciju..

Ali ML Zorka prognoze-priceles:classic_cool:

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Helena said:

Ja sam od nolefamovaca pročitala računicu da su se računali bodovi sa V, Dul bi bio prvi i pitanje bi bilo šta se moglo desiti sa N©1 rekordom...

Glede prognoza Alkaraza, ja bih još malo sačekala a dodeljivanje kalendarskog multi slema TEK.

Sve stoji oko talenta etc, ali glavna stvar jeste ta da mu treba motiv za narednih 20 godina.

Za tako nešto ipak treba da ima i konkurenciju..

Ali ML Zorka prognoze-priceles:classic_cool:

Računica je prosta. Novaku su uzeli 2000 poena, Alkarazu 180, dakle svakiput kad želiš da vidiš pravo stanje Novak/Alkaraz samo dodaš Novaku 1820 poena.

Recimo trenutno Novak ima realno 1560 bodova više od Alkaraza, a ovaj prvi na ATP, lol..

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, McLeod said:

I Alkaraz nije zbog povrede igrao AO pa ubacite i to u racunicu. Lista je takva kakva jeste, Alkaraz je ocigledno uradio dovoljno da bude broj jedan.

 

Šališ se?

Porediš povredu koja je sastavni deo igre, tenisa ili bilo kog sporta, sa političkom odlukom gde su bukvalno oduzeti poeni koji su osvojeni na terenu?

 

A lista jeste takva kakva je, ne sporim, samo kažem da je nerealna i nepravična, da se kosi sa rezultatima ostvarenim na terenu, politička lista.

U definiciji ATP liste piše da ona pokazuje rezultate u preteklih godinu dana, a ova to ne pokazuje, lol...

 

Alkaraz, koji je inače sjajan teniser tu ništa nije kriv, naravno, samo je srećni dobitnik nagrade koju nije zaslužio.

Prvi put kada je postao no1 jeste zaslužio, tada poeni oduzeti sa Vimbldona ne bi promenili ništa, ali u ovom trenutku ne zaslužuje i stoga se nadam da će nakon Majamija da padne na listi.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, McLeod said:

I Alkaraz nije zbog povrede igrao AO pa ubacite i to u racunicu. Lista je takva kakva jeste, Alkaraz je ocigledno uradio dovoljno da bude broj jedan.

 

Stvarno briljiraš-nije igrao ni AO  2008. jer nije mogao, pa lista od 22 slema nije prava, jer to nije ubačeno u računicu :lol_2:

A i trava na W nije više ista, da..

Link to comment
Share on other sites

Možda i ove godine Britanci ne dozvole Rusima i Belorusima da igraju tenis na Vimbldonu, realno, ništa se nije promenilo u odnosu na prošlu godinu (rat u Ukrajini).

Moguće da opet ne bude bodovan Vimbldon.

 

Možda Ameri i ne ukinu zabranu za ulazak nevakcinisanih u maju, opet realno, ništa se nije promenilo u odnosu na 2022, korona je i dalje tu, ljudi i dalje umiru od nje.

 

Ja sam uveren da će NĐ sigurno, do kraja karijere, kad ga konačno puste, osvojiti još po jedan IW i Majami.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, alcesta said:

Rečeno je pre par nedelja da će se ukinuti zabrana na W, neće moći da igraju samo oni koji javno podržavaju Putina.

 

Udaljavamo se od teme:

 

pa ni prošle godine ruski teniseri nisu javno podržavali Putina, pa ipak nisu mogli da igraju na Vimbldonu.

 

I prošle godine, hajde da se ograničim, letos, korona bila istog intenziteta kao što će biti i ovog leta u USA, mislim, ako konkretno nema nikakve razlike, što da se menjaju propisi?

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Brian Setzer said:

 

Udaljavamo se od teme:

 

pa ni prošle godine ruski teniseri nisu javno podržavali Putina, pa ipak nisu mogli da igraju na Vimbldonu.

To je pitanje za Vimbldon i britansku vladu, sada više nije ni važno, pojeo vuk magarca a najgore su prošli oni koji veze ni sa čim od toga nemaju. Bitno je da su se makar za ovu godinu opametili.

A što se tiče korone i propisa oko vakcinacije, to je u krajnjem ipak Novakova odluka, nije se vakcinisao i bio je spreman da snosi posledice, pa eto mu posledica. To što će sve najgluplje političke i birokratske zavrzlame da idu preko njegovih leđa mogao je da izbegne u startu i ne mogu stvarno da ga žalim što je sebi zatvorio vrata u Americi, a istini za volju ni on sam ne kuka oko toga ni blizu koliko njegovi navijači :classic_cool:

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Pangea said:

Znači nije šija nego vrat? 😁

 

Vrlo je velika razlika, sto i ti sam shvatas ali pokusavas da se izvadis jer skaces sam sebi u usta, a nije ti ni prvi put cak ni u ovoj kratkotrajnoj reinkarnaciji, kad bi racunali celokupni opus bilo bi ohajhaj.

 

"Politika" uticala na to da Djokovic propusti neki slem a za neki ne dobije poene (koje su neki drugi preskocili, mozda bas iz tog razloga).

 

Niko nije dovodio njegovu titulu na proslogodisnjem Vimbldonu u pitanje recimo, mada bi koriscenjem ovakve iscasene mentalne matematike to moglo vrlo lako da se uradi.

 

Pravila su bila poznata pre nego sto je turnir poceo, i za taj turnir za koji nije dobio bodove i za turnire na kojima nije ucestvovao.

 

Pravila su ista za sve. Kako njemu tako i drugima.

 

Naravno sve usmereno da nebeski srBski sin ima dve nedelje na prvom mestu manje.

 

Strasno! Strasno!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nigde nisam spomenuo slem koji je propustio, i nema potrebe da jačaš neubedljive komentare na taj način.

Ovde je reč o broju jedan i poenima koje nije dobio za osvojenu titulu.

Ne interesuje me kada je rečeno da poeni neće biti dodeljeni, niti sam rekao da su naknadno oduzeti poeni.

Vimbldon je slem kome sledi 2000 poena koji nisu dodeljeni pobedniku. Mi ovde pričamo o tenisu, gde osvojena titula nije vrednovana.

Postaješ ljut i neprijatan tako da ću završiti na ovome... Uostalom, svi ovde su ukapirali o čemu se radi pa neka svako ceni argumente kako hoće...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Drug Crni said:

Ne bih se mogao sloziti vise ^

Pomalo i neocekivani uspon forme..ili cak i potpuno neocekivani? Delovalo je da je "bivsi"

Ja sam bio ubedjen da ce da se penzionise posle ove ili eventualno najdalje sledece sezone. Bio bi fazon da prodje Kresija i da ga po treci put u mesec i po izbaci Alkaraz 😄

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...