Jump to content

TENNIS WARS: Episode X - RETURN OF DJOKOVIC (A.Open '23)


Drug Crni

Recommended Posts

Svim :heart: sam uz Donu Vekic.

Kad se pogleda taj famozni h2h protiv Sabalenke (Dona vodi 5-1),mnogi bi (sa pravom) mozda rekli kako vecina pobeda potice iz perioda kada Sabalenka nije bila ovakav "faktor" na WTA turu,ali zapravo Osijecanka ima dve pobede na betonu koje datiraju iz 2021. i 2022. godine. Dakle, mislim da Dona ima svoju priliku.

Beloruskinja je veliki favorit by the bookies,ali navijam za "komsinicu".

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, Milutinov Tata said:

Ostapenko citav mec u "svadji" sa hawk eye-om, prvih par puta je gledala u sudiju, posle ka svom boksu u neverici.

Pokazivala je aute od 20 i 20 cm :lol_2: i sve sa grimasama...

Al, ko što rekoh, vrlo sportski meč.

I opet, za devojku koja je ( po BMI) skoro pretila, fantastično se kreće.

Ja ću navijati za Sabalenku, a onda za Ribakinu.Bilo bi mi drago da jedna od njih dve osvoje turnir.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne volim Sabalenkinu igru nikako, i Ribakina je udaračica ali opet mi deluje da manje samo lupa po loptici, ume i da je plasira kad je potrebno. Doduše priznajem Sabalenki da se dosta popravila u tom pogledu u poslednje vreme, ali meni je njen tenis generalno siledžijski, naspram recimo tenisa Azarenke, koji mi je kad je bila u prajmu omiljena varijanta WTA tenisa. Šteta što joj je servis uvek bio slaba tačka.

Link to comment
Share on other sites

Ribakina i Ostapenko su danas imale klasican revolveraski obracun, tu nikakvog cekanja i plasiranja nije bilo. Ili servis ili ritern je odmah pravio razliku, ako je bilo potrebno naredni udarac je bio realizacija. Nisam siguran da je bilo 5 razmena u citavom mecu. Opet protiv Svjontek je odigrala nesto drugacije, tako da se moze reci da Ribakina ume da se dobro prilagodi protivnici pa ne sumnjam da ce i za Azarenku imati spremnu taktiku. Pegula je danas bila losa, a u svojim servis gemovima je prolazila kroz pravu golgotu. Protiv Ribakine nece imati Azarenka tu komociju da pravi brejk kad god joj je potreban. 

 

Sabalenka je poslednja dva meca protiv Mertens i Benciceve odigrala maestralno, tako da bez obzira na los skor protiv Vekiceve, ona je sigurno favorit veceras. Igra mnogo zrelije, a servis je odlicno sluzi i bice mnogo tesko za Vekic nocas, morace dobro da servira i da pokusa da dugim loptama oduzima inicijativu Beloruskinji, ali u kontinuitetu ce to tesko prolaziti. meni je zao sto ipak nije Fruhvirtova prosla da je vidimo protiv jedne top teniserke.

 

Pliskova vreba iza ugla, mislim da ne bi smela da propusti priliku da ode u polufinale.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Linet ima dobar plan igre, doduše počešće joj fali završnica, ali u prvom setu je igrala protiv uobičajenog GS izdanja Pliškove pa ne smeta. Videćemo hoće li se Čehinja probuditi u ovom setu, ali nisam ni najmanje iznenađena trenutnim rezultatom.

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Helena said:

Ceronja-decojka je postala pravi vernik.

Vernik u svoja dela 

:ajme:

 

Nije to ništa gore nego kad za igrača koji ne pravi greške kažu da je bezgrešan :ajme:

 

Ako se Pliškova iz ovoga izvuče, Sabalenka će je pojesti za doručak.

Edited by alcesta
Link to comment
Share on other sites

Zvali su ga David Ferer nove generacije, pretpostavljajuci da ce biti konstantan ali da nece dolaziti do najvecih titula.

 

Da ne pricamo o tenisu, gde Fereru moze da se doda jedno de u sredini u poredjenju sa Rubljovim, samo njegovo srce je nesto sto Rus nikad nece imati.

 

Pateticno do srzi.

 

A Djokovicu svaka cast.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, McLeod said:

Da ne pricamo o tenisu, gde Fereru moze da se doda jedno de u sredini u poredjenju sa Rubljovim, samo njegovo srce je nesto sto Rus nikad nece imati.

 

Jako je malo tenisera u istoriji koji mogu da izađu na crtu Fereru kad je srce u pitanju.

 

Još jedna poruka poslata. Nek se spremi Tomi 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • fancy locked this topic
  • fancy unlocked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...