Jump to content

Cetvrtfinalne utakmice


Ko ce biti MVP prvenstva?  

48 members have voted

  1. 1. Ko ce biti MVP prvenstva?

    • Luka Modric
      4
    • Neymar
      2
    • Vinicius Jr.
      4
    • Cody Gakpo
      0
    • Virgil Van Dijk
      1
    • Leo Messi
      10
    • Bruno Fernandes
      1
    • Harry Kane
      2
    • Kilyan Mbappe
      22
    • Neko drugi
      2
  2. 2. Najbolji golman turnira?

    • A. Noppert
      2
    • E.Martinez
      7
    • D. Livakovic
      12
    • Alisson
      13
    • Bono
      7
    • D. Costa
      4
    • J. Pickford
      2
    • H. Lloris
      1


Recommended Posts

Najinteresantniji duel mi je Engleska - Francuska. Englezi su me pozitivno iznenadili, pa se nadam da mogu da pruze dobru igru i protiv Francuza, koji su me takodje iznenadili, pogotovo kakve modifikacije su izvrsili na sredini. Ali to moze biti i mac sa dve ostrice jer sada to vise nece biti iznenadjenje i ta free roaming pozicija Grizmana bi mogla na razlicite nacine da se ugusi. Glavni zadatak je naravno zaustaviti tranziciju i hvatanje lasom Mbapea, a kontam da Engleska ima alata za tako nesto. Videcemo kako ce takticki izgledati ta borba. Dao bih Francuzima blagu prednost.

 

Sto se tice ostalih duela, Holandija - Argentina mi je duel mozda i dve najslabije reprezentacije od osam. Maroko je naravno na papiru ubedljivo najslabiji, ali po igri bih rekao da su Argentina i Holandija pokazale ubedljivo najmanje, bez ikakve konkurencije, u odnosu na ostale ekipe. Obe ekipe imaju bolan nedostatak kvaliteta na mnogim pozicijama, ali takodje dominantne figure, Argentina naravno u ligu Mesija i golmana Martineza, a Holandija u liku Van Dajka i De Jonga. Dosta ce zavisiti od toga kakvi ce biti ovi sto su iskocili iz drugog plana, na prvom mestu Fernandez u Argentini i Gakpo u Holandiji. Ocekujem da obe reprezentacije pocnu oprezno i da ce prvi gol najverovatnije odluciti pobednika, a moguce je da ce on pasti i kao posledica neke greske. Dao bih Argentini prednost.

 

U duelu Maroka i Portugala bih dao apsolutnu prednost Portugalu. Utakmica zavisi od toga koliko dugo ce Maroko odolevati. Ako uspeju da preguraju prvi sat, mozda mozemo ocekivati i jos jedno iznenadjenje, mada iskreno ne verujem u to, ako ih Portugal otvori u prvih pola sata, ta utakmica ce verovatno liciti na onu sa Svajcarskom.

 

Slicno mislim i za mec Brazila i Hrvatske. To mi je par gde mislim da je najveca razlika u sansama da prodju dalje, Hrvatima bih dao jednocifren procenat. Ne vidim nacin na koji oni mogu pripretiti Brazilu, osim neki fluke gol posle koga bi se Brazil raspao. Problem je sto ne vidimo nikakvu naznaku da se tako nesto moze desiti, a treba dodati da je Hrvatska ekipa koja je dopustila najveci broj sansi svojim protivnicima od ovih osam do sada, i uz veliku dozu srece su dosli ovde gde jesu. Ne bi me cudilo da Brazil to naplati sa 4-5 golova u njihovoj mrezi. Realno, mislim da ce mec liciti na nas i svajcarski mec sa njima, da ce biti neka rutinska pobeda Brazila, ne preterano ubedljiva ili ponizavajuca po susede, ali bez promila sanse da nesto urade na mecu.

Edited by McLeod
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

FRA - ENG: Kao što rekoh na drugoj temi, iako je kvalitet ekipa na papiru približan ne vidim da stari luzeri mogu da izbace svetskog šampiona. Zapravo se ne sećam kad je Engleska na velikom takmičenju izbacila nekog protiv koga nije bila bar blagi favorit, a ovde to nije. Mislim da ćemo gledati ružnu utakmicu iako oba tima imaju ogroman individualni talenat, treneri su im poznate štekare a ovde je ulog baš veliki. Dobijaju Francuzi sa golom razlike, eventualno dva.

 

NED - ARG: Najneizvesniji duel definitivno, šanse su 50-50. Holanđani imaju odličan trio pozadi, tvrdi su, visoki i snažni za razliku od latino kikireza. Opet, Argentina ima više igrača koji mogu rešiti utakmicu jednim potezom na čelu sa Messijem ali svaki prekid će biti ozbiljan rizik za gaučose. Holandija ne imponuje kvalitetom kao nekada (posebno u napadu) ali deluje mi da su taktički dosta dobri. I ovde najverovatnije dolazi pobeda od gola razlike, a tipujem i na produžetke, vrlo moguće i penale.

 

MAR - POR: Ovde se slažem sa Mekom i nemam šta posebno da dodam osim što ne verujem da će ih Portugalci baš razguziti kao Švajcarsku, dva gola razlike je sasvim dovoljno. Mislim da bi dobro bilo za Portugalce da Ronaldo opet počne sa klupe.

 

BRA - CRO: O ovoj utakmici sam već pisao, Brazil je favorit ali Hrvatska nije bez šansi koje ne bih sveo na jednocifren broj procenata. Imaju samopouzdanja, nemaju šta da izgube, vraćali su se iz minusa na nekoliko utakmica, fizikalni su i treba da umrtve igru. 70-30 za Brazil u procentima, po mom mišljenju.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

U prosloj fazi imali smo 4 prilicno slicna meca i rutinske pobede favorita, pa onda dva gazenja i dve penal serije.

 

U ovoj fazi imamo favorite u vidu Francuske, Brazila, Argentine i Portugala, sa tim da su Portugal i Brazil bas veliki favoriti.

 

Mislim da je to to od Maroka, da su udarili u zid kao i mnogi drugi autsajderi pre njih i da ne mogu preko Portugala. Hrvatska slicno, ako se Maroko bori za prvo polufinale neke selekcije koja nije iz Evrope ili Juzne Amerike (jos od onakvog plasmana Juzne Koreje 2002.) i prvo polufinale neke africke reprezentacije, Hrvatska igra za svoje drugo uzastopno i trece ukupno polufinale na svetskim prvenstvima. Lepa prica za njih, pogotovo sto ih u polufinalu ceka mozda i laksi rival, ali ovo je zid i za njih.

 

Engleska se takodje bori za drugo uzastopno polufinale na SP, ali Francuska zeli da odbrani pehar. Argentina i Holandija su blede senke nekadasnje slave, jedna ekipa ovde ce je i povratiti. Da dodju do samog kraja i konacno donesu trofej kuci u to je tesko poverovati.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, McLeod said:

Najinteresantniji duel mi je Engleska - Francuska. Englezi su me pozitivno iznenadili, pa se nadam da mogu da pruze dobru igru i protiv Francuza, koji su me takodje iznenadili, pogotovo kakve modifikacije su izvrsili na sredini. Ali to moze biti i mac sa dve ostrice jer sada to vise nece biti iznenadjenje i ta free roaming pozicija Grizmana bi mogla na razlicite nacine da se ugusi. Glavni zadatak je naravno zaustaviti tranziciju i hvatanje lasom Mbapea, a kontam da Engleska ima alata za tako nesto. Videcemo kako ce takticki izgledati ta borba. Dao bih Francuzima blagu prednost.

 

Sto se tice ostalih duela, Holandija - Argentina mi je duel mozda i dve najslabije reprezentacije od osam. Maroko je naravno na papiru ubedljivo najslabiji, ali po igri bih rekao da su Argentina i Holandija pokazale ubedljivo najmanje, bez ikakve konkurencije, u odnosu na ostale ekipe. Obe ekipe imaju bolan nedostatak kvaliteta na mnogim pozicijama, ali takodje dominantne figure, Argentina naravno u ligu Mesija i golmana Martineza, a Holandija u liku Van Dajka i De Jonga. Dosta ce zavisiti od toga kakvi ce biti ovi sto su iskocili iz drugog plana, na prvom mestu Fernandez u Argentini i Gakpo u Holandiji. Ocekujem da obe reprezentacije pocnu oprezno i da ce prvi gol najverovatnije odluciti pobednika, a moguce je da ce on pasti i kao posledica neke greske. Dao bih Argentini prednost.

 

U duelu Maroka i Portugala bih dao apsolutnu prednost Portugalu. Utakmica zavisi od toga koliko dugo ce Maroko odolevati. Ako uspeju da preguraju prvi sat, mozda mozemo ocekivati i jos jedno iznenadjenje, mada iskreno ne verujem u to, ako ih Portugal otvori u prvih pola sata, ta utakmica ce verovatno liciti na onu sa Svajcarskom.

 

Slicno mislim i za mec Brazila i Hrvatske. To mi je par gde mislim da je najveca razlika u sansama da prodju dalje, Hrvatima bih dao jednocifren procenat. Ne vidim nacin na koji oni mogu pripretiti Brazilu, osim neki fluke gol posle koga bi se Brazil raspao. Problem je sto ne vidimo nikakvu naznaku da se tako nesto moze desiti, a treba dodati da je Hrvatska ekipa koja je dopustila najveci broj sansi svojim protivnicima od ovih osam do sada, i uz veliku dozu srece su dosli ovde gde jesu. Ne bi me cudilo da Brazil to naplati sa 4-5 golova u njihovoj mrezi. Realno, mislim da ce mec liciti na nas i svajcarski mec sa njima, da ce biti neka rutinska pobeda Brazila, ne preterano ubedljiva ili ponizavajuca po susede, ali bez promila sanse da nesto urade na mecu.

Francuska-Engleska

Ako netko ima igrača koji može loviti Mbappea, to su Englezi. Samo, ako će Walker biti zadužen da Mbappe na pobjegne, ko će čuvati leđa Maguireu ako opet umisli da je sposoban za nešto s loptom u nogama. I jako, ali jako me zanima Bellingham protiv momčadi ovog kalibra. Također dajem prednost Francuzima. Navijati ću za Francusku (valjda jedini duel gdje navijam za Francuze)
 

Argentina-Nizozemska

Mislim da Argentina prolazi Nizozemce prilično lako. Tj. možda ne lako, ali mislim da Nizozemska niti u jednom trenutku neće biti bliža prolazu. Navijati ću za Nizozemsku.

 

Portugal-Maroko

Portugal prolazi lagano. Mislim da imaju više opcija u napadu (i individualne kvalitete) od Španjolske za probijanje bunkera koji će ovi opet, nedvojbeno, igrati. Ako ništa, stavi Zgodnog u 16 m i centriraj. Ako Portugal povede tj. kada povede, taj duel je gotov. Drago mi je zbog Maroka i najvećeg njihovog uspjeha, ali mislim da momčad koja u 4 od 5 utakmica na prvenstvu odigra neku varijaciju bunkera nema što tražiti u polufinalu SP. Neka prva afrička selekcija kojoj to pođe za rukom bude neka u čijem nogometu ćemo uživati. A bilo ih je kroz godine. Navijati ću za Portugal.

 

Hrvatska-Brazil

Ako pružimo ono što smo do sada pružali na prvenstvu, to je još jedna lagana utakmica za Brazil i nemamo nikakve šanse. Ali ako odigramo najbolje što možemo, opušteno, s mišlju da nemamo apsolutno ništa za izgubiti, bez slabe karike, dajem nam cca 30%.

Edited by Bugl Khan
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Hrvatske šanse su minimalne, ali Brazil ima povijest poraza kad se najmanje očekivalo.

 

Prvo SP koje pamtim bilo je ono 1982. Brazilci sa Zicom, Socratesom, Falcaom, Ederom i drugima prošetali su se grupom, zabili 10 golova u 3 utakmice, pa potom uvjerljivo u drugom krugu s 3-1 pobijedili Argentinu. S druge strane bila je Italija, koja se kroz grupu provukla s 3 remija, pobijedila Argentinu 2-1, i Brazilu je trebao remi da prođe u polufinalu. Međutim, niotkuda se pojavio Paolo Rossi, zabio im 3 gola i poslao kući.

 

I četiri godine kasnije bili su opet uvjerljivi u grupi (3 pobjede), u osmini finala pobijedili tada solidnu Poljsku 3-0, i onda u četvrt-finalu na penale ispali od Francuske.

 

U Italiji 1990. sličan scenarij - u grupi 3 od 3, a u osmini finala ih je čekala Argentina koja se provukla kao jedna od 4 najbolje trećeplasirane ekipe. Jedan gol Claudija Caniggie bio je dovoljan da još jednom Brazilce prije vremena pošalje kući.

 

Jasno da Brazil danas nije Brazil od prije 30 ili 40 godina, niti je Hrvatska Italija, Francuska ili Argentina, ali dok se igra ima šanse.

Link to comment
Share on other sites

Hrvatska ima 30% šansi protiv Brazila ako neka vanzemaljska sila otme najbolje igrače Brazila. Rutiniraće ih Brazil bez problema. Hrvatska ima veliki broj mana - bekovi su im krš, Modrić igra loš turnir, u napadu nemaju dobar balans, fali im klasično desno krilo, a prvi napadač je skromni Petković. 

Edited by Kvaratskhelia
Link to comment
Share on other sites

Onaj koji je iznad svih pomenutih (a koji niko od nas ne pamti) je Marakana '50. :classic_smile:
 

Tako je, čuveni Maracanazo.

Ali već su na prvom prvenstvu 1930. kiksali protiv Jugoslavije, pa 1938. u polufinalu čuvali najboljeg strijelca Leonidasa i izgubili od Italije, i tako to.

Ja sam gore spomenuo samo neke od onih koje pamtim.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, sasha arsenal said:

Ben Vajt je otišao odavno kući iz ličnih razloga.

Ali ipak javljaju englski mediji  da nisu baš "privatni razlozi" u pitanju i da je bilo sukoba sa pomoćnim trenerom, i da je i zbog toga i plus zbog nezainteresovanoti i loših perfomansi poslat kući.

Edited by Don Juan
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Don Juan said:

Ma ok Sterling, nego ovo oko Vajta, koliko sam pročitao baš nije bilo prijatno.

Novinar je najjace zanimanje, trunke integriteta u njihovom poslu. 

Sve samo radi klikova, lajkova itd itd. 

 

Mislim da bi se danasnji sportisti mogli pozabaviti malo vise sa ovim stvarima, da ih malo udaraju po dzepu pa da vidim dal bi lupali 90% stvari koje pisu a koje su gluposti.

Ne pisem konkretno za White nego uopsteno

Link to comment
Share on other sites

Iako sam pre par dana bio siguran da Brazil prolazi ovo lagano, kako se blizi utakmica, sve vise imam osecaj da i nece bas biti tako. 

Trio na sredini Hrvatske, iako nije imao zapazeniji ucinak do sada (sem Brozovica, standardno) i u neku ruku je bio kritikovan, deluje da moze lepo da pozatvara prostore kada Brazil krene u tranziciju, a nece ni biti bas lako da ih udave kao sto su to radili nama i Koreji. Poprilicno sam siguran da ce najveci problem za Hrvatsku biti na bokovima, Juranovic i Barisic/Sosa (ako bude spreman) ce imati ogroman posao pre svega sa Rafinjom i Vinisijusom, ako bih predvidjao kako ce pasti gol za Brazil to je upravo neka spremljena 1na1 situacija na krilu i trickery jednog od krilnih igraca, nesto slicno kao protiv Srbije.

 

Hrvatska ce sigurno gledati da smanji tempo i umrtvi ritam, a ako bih izdvajao nesto kao falinku Brazila to je sto su imali sa Titeom neke bas mrtve epizode gde nema previse akcije i hitrina/eksplozivnost nekih igraca nije mogla da dodje do izrazaja. Ako ih Hrvatska uvuce u takav ritam, svasta bi moglo da se desi.

 

Od Holandija - Argentina ne znam sta da ocekujem, prizeljkujem neizvesnost i produzetke kao neutralac, iako mi je Holandija jos od malena omiljena strana reprezentacije sa tonom gotivnih igraca. Ova ekipa na SP, doduse, osim par izuzetaka nema nista gotivno, ali opet bih prevagnuo prema njima. Deluje bas nezahvalno prognozirati ishod, ali vidim sansu za Holandiju preko Dumfriesa u nekoj tranziciji u inace agresivnoj i nezanimljivoj utakmici.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

...onako,racio mi govori da HR nema nikakove šanse protiv Brazila.Srce nešto drugačije.U predviđenoj postavci,prema medijima,ja bih Perišića stavio,ili mu postavio dužnost da igra desnu stranu,da pomaže Juranoviću.Uopće ne sumnjam da bi jedan atleta kao što je Perišić to dobro odigrao.Očekujem da da će središnja trojka odigrati sve najbolje.Uostalom vidjeti ćemo.Ta trojka do sada i nije odigrala maestralno.Ako odigra slično kao protiv Francuske u LN,Brazil će imati problema.

Rekao bih,puno nas je selektora,puno ideja,no,kad krene tekma,uživajmo.Čestitajmo pobjednicima,a oni koji su izgubili sigurno će žaliti.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...