Jump to content

Odbijena turisticka viza (SAD)


Boy Named Sue

Recommended Posts

1 hour ago, attolini said:

 

.

 

Kod tebe Kibler- Ros bas polako ide...nemoj da me shvatis nepravilno, ne zelim da ti pridikujem , samo da probam da ti priblizim varijante ispred tebe...a i brbljamo bezveze malo.

 

 

Imas problem ispred sebe, zid, mozes da probas da ga preskocis, ili zaobidjes, mozes sam da razbijes otvor za prolaz..ili da se okrenes i odes. Jedino sto ne bi trebalo da radis je da sednes ispred njega i razmisljas zasto on tu stoji...izbor je samo tvoj.

Pozicija koju sam biras trenutno, da trazis negde krivicu u nekom ili necem, ili izvini, "oplakujes" svoju sudbinu nece te pomeriti ni milimetar sa te tacke...inace trazenje krivice, ovde ne mislim samo na tebe , omiljen je srpski sport, ili su krivi ameri, ili kako citam na drugoj temi rusi, ili krezava Srbija sa "dna kace" ili ona druga ili treca, peta sesta...sve je to mnogo lakse nego pogledati sta jos sa samim sobom mozes da uradis..

 

To je jednosmerna ulica iz koje tesko mozes da prebacis u rikverc...Dobri cika Dusko Radovic je davno rekao : "Ko se kako borio tako je i stvorio."...Vidim da si relativno uspesan, i sasvim uspesan ako posmatramo kroz srpsku prizmu za svojih trideset, verujem da ako vec nisi, koliko za par minuta vec ces gledati sta da radis sa svojim zidom...

 

Svako dobro...pisi kako je amerikama, ne sumnjam da ces otici..

 

 

.

Sta vredi moj uspeh bilo kakav kada je to tamo nekome na salteru prosto 0. I ja vecito ponavljam, nije samo meni, 80% ljudi odbijaju bez ikakvog smisla. Ja ne vidim kako svoj status mogu da promenim do te mere da izgledam dovoljno primamljivo za obicnog turistu. Novac mi nije problem, stalni posao, projekti, nekretnine... Sta jos? Da se ozenim i napravim troje dece da bih mogao da vidim Ameriku? I uopste nije pitanje zida, nego sluzbenika koji su na drogama ili prosto umno poremeceni ljudi. Sa takvima je nemoguce ici logikom izgleda. Svuda u zivotu sam se vodio logikom, samo je u ovom slucaju ona izostala. I nije problem opet pokusati, vec je problem zasto pokusati da udjes negde gde prosto nisi dobrodosao? Citam ovih dana bas dosta o dobijanju viza i naidjen upravo na podatak da "Every alien shall be presumed to be an immigrant until he establishes to the satisfaction of the consular officer, at the time of the application.." sto je upravo ono u sta sam se i sam uverio i sta mi je doslo kao logican ishod takvog ponasanja. Znaci svi su na optuzenickoj klupi za imigrante u startu, sto je apsolutna glupost. 
 

Moja je najveca greska sto sam uopste verovao da tu ima neke logike i pravde u njihovom sistemu. Na stranu sto mi je i kulturoloski ta zemlja draga, sto sam selektivno birao njihove proizvode uvek naspram ostalih, verovao da oni u sistemu postuju red i disciplinu i cene obrazovane i ostvarene/sppsobne ljude, i daju im prednost naspram onih koji to nisu. U mom slucaju, zaista ne vidim sta je to sto sam uradio pogresno do te mere za odbijanje. I sada sam obelezen kao odbijen zauvek i za svaku vizu moram to da navedem. I to bas odbijen od SAD, ne od neke drzave koja je poznata po krsenju svega i svacega. Spremas se da uzivas u toj zemlji, da vidis to i to, da posetis muzeje, probas hranu, da se divis arhitekturi... I dozivis da si oznacen kao imigrant i budes odbijen tek tako. A sa druge strane, nema ko nije uspeo da na kvarno nesto napravi tamo, da preskoci ogradu, da ostane na 1001 nacin, da ode vak i kao osudjeni kriminalac. Bukvalno svako ko je otisao u SAD zbog studija takodje moze da ostane tamo. Svako ko je otisao da cisti ribu na Aljasci takodje. Svako ko je na bilo koji tip vize usao tamo, moze zauvek da ostane, a problem smo mi koji smo cisti, ali unapred odbijeni. 
 

I onda, cemu da se nadas? Zasto da ides ponovo na taj salter? Zasto da budem opet na optuzenickoj klupi za imigrante u startu? Svaka drzava je resila to pitanje ilegalnih migracija bolje od SAD. To je toliko jednostavno da bi ga resilo i malo dete. Vazno je samo da su uspeli da odbiju normalne ljude, dok im ti koji su im problem kao, slobodni da i dalje budu problem. (Cast izuzecima naravno, zna se sta jocu reci) 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

World vs. Boy named Sue... Ispade saga cela. Vise nije ni bitno sto su tebe odbili, nego sto odbijaju ljude... Get over it. Ili odustani od turizma u US ili probaj ponovo, mozda dobijes. Cudni su putevi gospodnji. 

Da li bi ti bilo lakse i da li bi ista pomoglo da te mi sada ovde razumemo i svi redom pisemo 'to je tako jako strasno?'

Rekli smo ti iz nasih iskustava i koliko mi znamo, a pomoc tesko na forumu mozes dobiti u vezi vize. 

 

Zovi ambasadu pa pitaj. Kazi im da su te odbili nisu rekli razlog, pa ako bi bili ljubazni da kazu da znas da popravis kako bi ponovo trazio vizu... Ako hoce ce ti reci, ako nece, nece... 

 

Odlutao si do studenata i nepravdu kako su drugi muljali a ti evo sve fino. I sta da se radi? Zivis u drzavi gde polumozgasi, lopovi i divljaci zaradjuju milione u evrima, a oni sto stvarno rade nemaju ni za kiriju, a bunis se zbog nepravde. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Meni se cini da neki od vas navijaju za odluke ambasade i prekoravaju sve one koji misle da su te odluke pogresne.  U drzavi u kojoj zivim polumozgasi mogu sve, pa i da odu u US kako sami zele, a mozgasi moraju da proteraju sebi lubenicu kroz nos cak i za najnormalnije namere. I neka je tako. Ako treba tako. Mozda i treba. Zivela nepravda. Ako tako vi kazete, vi koji ste tamo. Slicnu temu nisam vidjao ni na jednom forumu, pa sam odlucio da je postavim na ovom. Ako je lepse pisati o opadanju lisca i snegovima u dijaspori, duboko se izvinjavam svima kojima je bajka narusena i koji su morali citati o blagodetima (u ovom slucaju) americke birokratije. Mozda nekome, nekada, ova tema i bude korisna. ✌🏻

Link to comment
Share on other sites

Onog trenutka kad shvatiš da te odluke nisu ni ispravne ni pogrešne, već su jednostavno takve, donešene, bez vrednosnog suda, završićeš sa ovom nepotrebnom dramom.

 

US neće postati ništa bolja ili lošija (iliti da te citiram, bolesnija) zemlja ukoliko nekom Sue-u odobri ili odbije vizu ili nekom ilegalnom imigrantu (ne) dozvoli ostanak u njoj - ostaće US. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Eddard said:

Onog trenutka kad shvatiš da te odluke nisu ni ispravne ni pogrešne, već su jednostavno takve, donešene, bez vrednosnog suda, završićeš sa ovom nepotrebnom dramom.

 

US neće postati ništa bolja ili lošija (iliti da te citiram, bolesnija) zemlja ukoliko nekom Sue-u odobri ili odbije vizu ili nekom ilegalnom imigrantu (ne) dozvoli ostanak u njoj - ostaće US. 

Onda to nije drzava vec loto bubanj i treba ga tako i osloviti. Ako nema potrebe za turistima sa ovih prostora, treba ukinuti taj tip vize. Ovako to nije ni US, ni sistem, nego cisto licemerje i pljacka. Isto tako ce i Srbija biti Srbija ako njome vlada AV, Milosevic, ili Djindjic, ili Seselj. Samo kakva Srbija. 

28 minutes ago, DJORDJE said:

Slabo te anglosaksonske zemlje mare za Srbe, zato treba i izbegavati putovanja tamo.

Lekcija naucena na tezi nacin 👍🏻

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Beonegro said:

Ništa ti nisi naučio. Da jesi, ne bi ti na avataru bilo ime benda iz srbožderske Amerike.

 

 

Iznenadio bi se koliko jos stvari, bilo kulturoloskih, bilo tehnoloskih i ostalih, zapravo jesu deo moje konekcije sa SAD i zapadom. To mi je tek so na ranu, kada pogledam da sada kucam poruke koristeci Apple uredjaje, slusam Apple Music, gledam Netflix, pravim americke palacinke, narucujem preko Amazona, placam Amex karticama... i da dozivim da mi ta zemlja lupi samar. Dok se cetnicke kape nose po Cikagu, dok se tamo po barovima peva i prokljinje Amerika, navija za Rusiju da pobedi Ukrajinu (to je vec pojava i u Evropi, posebno Austriji i Nemackoj) i dok svakojaki otpad tamo moze da hara i pustosi, a mesta za coveka koji bi se divio onome sto Amerika u biti jeste, i onoga koji bi tu novac ostavio, nema. To je posebna vrsta bola. A najgore mi je sto sam u istom toru sada sa najgorima. Sa otpadnicima. I sada moram svima da objasnjavam da nisam odbijeni imigrant u pokusaju, vec obican turista koji je samo hteo da vidi tu zemlju kao i sve ostale koje je video. Ali ne. Srbin je to. Taj mora da je nesto mutio. I to ti je sada sudbina. I ne samo meni, vec i mnogima dobronamernim ljudima. E pa ako je tako americki konzuli , neka vam je. Svaka cast. Tako se to radi. Barem ja necu vise uznemiravati vas i vasu dragogenu zemlju. Hvala za lekciju i samar. Vidimo se nikad, a cujemo jos redje. 

Link to comment
Share on other sites

Čuj, niko ne govori da je pravedno što si odbijen. Ali isto tako malo ljudi ima simpatije za ovu kuknjavu. Upravo one koje ti omalovažavaš, koji su izbeglice, sirotinja, bez projekata i nekretnina, kod mene imaju više simpatija da se oprobaju u "američkom snu". Ili bilo gde drugde.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Ja USA obozavam, mozda polako postajem i fanatik. Iz te vizure razumem tvoju bol jer vidim koliko zudis da odes, da vidis, udahnes soli sa pacifika i slicno, a oni te nece. Verovstno bih se i ja slicno osecao ali to je njihovo diskreciono pravo jebiga. 
 

Imam HR pasos pa kad odlucim da odem verujem da jece biti problema (da odem turisticki naravno). Cilj mi tura na motoru pacifik-atlantik uz par pit stopova na nekoliko najznacajnijih mesta. U jednu teglu pesak sa pacifika a u drugu sa atlantika uz pratece fotografije zalepljene za svaku teglu. To mi je zivotna zelja. 
 

Probaj opet, od srca savet, i bez drame. 
Srecno. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Hamilton said:

Ja USA obozavam, mozda polako postajem i fanatik. Iz te vizure razumem tvoju bol jer vidim koliko zudis da odes, da vidis, udahnes soli sa pacifika i slicno, a oni te nece. Verovstno bih se i ja slicno osecao ali to je njihovo diskreciono pravo jebiga. 
 

Imam HR pasos pa kad odlucim da odem verujem da jece biti problema (da odem turisticki naravno). Cilj mi tura na motoru pacifik-atlantik uz par pit stopova na nekoliko najznacajnijih mesta. U jednu teglu pesak sa pacifika a u drugu sa atlantika uz pratece fotografije zalepljene za svaku teglu. To mi je zivotna zelja. 
 

Probaj opet, od srca savet, i bez drame. 
Srecno. 

 

Ja bio 2x u Cali, već planiramo kad ćemo opet.😎

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Hamilton said:

Imam HR pasos pa kad odlucim da odem verujem da jece biti problema (da odem turisticki naravno).

 

 

 

Sa hrvatskim pasosem nije nikakav problem, posaljes papire za estu tamo sta traze i dobijes ocas. Nisam cula da su ikag odbili. Esta se dobija na 2 godine, ne smes da prekoracis 90 dana ako necs posle da imas problem. 

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
On 12/21/2023 at 2:37 PM, Problem sa licnim greskama said:

Planiram New York za tacno godinu dana sa porodicom pa bih bio jako zahvalan ukoliko bi mi se neko javio na PM ko je vec bio tamo 😄

14 dana New York (7dana) - Boston - Washington je plan.

Hvala unapred svim ljudima dobre volje.

Ja ti savetujem da batalis i Njujork i Vasington, leti ili na Floridu pa gledaj sta ces i kako ces tamo ili

na Zapadnu obalu pa obilazati nacionalne parkove. Njujork jeste zanimljiv 7 dana pod uslovom da te zaminaju muzeji,

ali ti kazes da je tu i porodica tako da nece svi biti srecni. Vasington je 1 mnogo dosadan grad, ako se to moze nazvati gradom.

Link to comment
Share on other sites



Ja ti savetujem da batalis i Njujork i Vasington, leti ili na Floridu pa gledaj sta ces i kako ces tamo ili
na Zapadnu obalu pa obilazati nacionalne parkove. Njujork jeste zanimljiv 7 dana pod uslovom da te zaminaju muzeji,
ali ti kazes da je tu i porodica tako da nece svi biti srecni. Vasington je 1 mnogo dosadan grad, ako se to moze nazvati gradom.


Sorry, ali New York je jedan od najzanimljivijih gradova na svetu, samo za Manhattan meni nije ni blizu bilo 15 dana dosta, ja mislim da mogu da živim tamo godinu dana, ne bi mi bilo dosta. Za Miami mi je recimo i tri dana bilo previše. Ja bih bre samo u American Museum of Natural History proveo, da mogu, na miru dve nedelje.

SW je sjajan, ali to su dva različita tipa Interesovanja, i tamo bih mogao mesece da provedem da mi ne bude dosadno.
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Selina said:

Ja ti savetujem da batalis i Njujork i Vasington, leti ili na Floridu pa gledaj sta ces i kako ces tamo ili

na Zapadnu obalu pa obilazati nacionalne parkove. Njujork jeste zanimljiv 7 dana pod uslovom da te zaminaju muzeji,

ali ti kazes da je tu i porodica tako da nece svi biti srecni. Vasington je 1 mnogo dosadan grad, ako se to moze nazvati gradom.

 

Da, obicno je fantastican provod po parkovima (jos bolji ako pada kisa, a vreme je ove godine 🤪 ) ako zelis da provedes po sat do tri u redu za voznju od 20 sekundi.

 

Nacionalni parkovi su daleko bolji u Arizoni, Kololardu, Vajomingu... nego na Floridi. 

 

Central park ima, leti uglavnom, a ponesto i zimi, veoma raznovrsnu listu aktivnosti za decu. 

Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, 𝓑𝓪𝓫𝔂 said:

 

Da, obicno je fantastican provod po parkovima (jos bolji ako pada kisa, a vreme je ove godine 🤪 ) ako zelis da provedes po sat do tri u redu za voznju od 20 sekundi.

 

Nacionalni parkovi su daleko bolji u Arizoni, Kololardu, Vajomingu... nego na Floridi. 

 

Central park ima, leti uglavnom, a ponesto i zimi, veoma raznovrsnu listu aktivnosti za decu. 

Na te sam i mislila ( Vajoming, Kalifornija, Arizona, Kolorado). Napisala sam na Zapadnoj obali

I to u maju/junu ili septembru.

3 hours ago, Eddard said:


 

 


Sorry, ali New York je jedan od najzanimljivijih gradova na svetu, samo za Manhattan meni nije ni blizu bilo 15 dana dosta, ja mislim da mogu da živim tamo godinu dana, ne bi mi bilo dosta. Za Miami mi je recimo i tri dana bilo previše. Ja bih bre samo u American Museum of Natural History proveo, da mogu, na miru dve nedelje.

SW je sjajan, ali to su dva različita tipa Interesovanja, i tamo bih mogao mesece da provedem da mi ne bude dosadno.

 

I ja, al bez porodice😁

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Kronostime said:

Ako te poganja aligator, piton ili lokalno stanovnistvo i nije dosadno.

:classic_biggrin:

 

Evo jedan iz licne kolekcije

 

spacer.png

 

Stvar je... aligatori i nisu tako opasni za ljude, ljudi su im neinteresantni, problem su floridski krokodili, koji su ogromni, mogu da zive i u slatkoj i u slanoj vodi, napadaju cak i ajkule. 

 

 

Krokodili su uglavnom na jugu Everglejdsa, prema Keys, Key Largo i malo juznije, znaju da doplivaju i severnije (skoro je neki plivao u reci u gradu) a znaju i da uplivaju u bazene ili setaju po ulicama.

 

 

Lokalno stanovnistvo je zeznuto nocu, kad se ponapijaju. Pitoni nisu jos ostavili vest u novinama. Everglejds je dosadan. Sednes u plovilo i cekas da neki aligator izroni da ga vidis. I kad ga vidis, to je otprilike to od parka. U jednom delu ima napravljena staza, za one koji vole izazove da idu kroz mocvaru, pa mogu i na pumu da naidju. 

 

Mislim, sve u svemu - nista posebno. Nije vredno nekog puta radi toga. 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...