Jump to content

Odbijena turisticka viza (SAD)


Boy Named Sue

Recommended Posts

Dečko zvani Su, pretera ga. Reklo ti je više od par forumaša, pa ponovo ti govorim da nemaš pravo da se ljutiš. Ne razumem ovakvo lično shvatanje procesa. Pa niko ne može da ti garantuje tako nešto, njihovo apsolutno pravo da donesu odluku odobrenja ili neodobrenja. Čak te s osmehom odbili kažeš, sasvim u redu. Prihvati, imaš izbora za dalje odluke, probaj ponovo, zaobidji ih, nikad više ne zatraži.


 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Boy Named Sue said:

Bitno ili ne, oni to traze. A ako su vec rigorozni u procesu, i vide da je neko odbijen zbog nedovoljne garancije da ce napustiti SAD (citaj hoce da emigrira i da radi na crno), zasto bi neki Irac, Britanac, Australijanac itd. rekao "ma on je super, ludi su amerikanci". Normalno je da ce pre da krene u dodatno cesljanje zasto bas sada hocu kod njih da dodjem. 

 

Aman zaman. Mnogo mi delujes naivno za nekog ko je proputovao xy zemalja u poslednjih par godina. 

 

Mislim, zaista nemam sta da ti kazem vise na temu, rekla sam sve. Pomoci ti ne mogu, ne radim u ambasadi... 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Baby said:

 

Ma kakvi, jedino ako te trazi interpol 😄 

 

5 minutes ago, Eddard said:


 

 


Ne verujem.

 

 

625BA6B3-08B8-4145-A0C4-5FC654BD13B8.jpeg

5 minutes ago, Baby said:

 

Aman zaman. Mnogo mi delujes naivno za nekog ko je proputovao xy zemalja u poslednjih par godina. 

 

Mislim, zaista nemam sta da ti kazem vise na temu, rekla sam sve. Pomoci ti ne mogu, ne radim u ambasadi... 

Putovao sam u visa free zemlje. 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, ControlFreak said:

Dečko zvani Su, pretera ga. Reklo ti je više od par forumaša, pa ponovo ti govorim da nemaš pravo da se ljutiš. Ne razumem ovakvo lično shvatanje procesa. Pa niko ne može da ti garantuje tako nešto, njihovo apsolutno pravo da donesu odluku odobrenja ili neodobrenja. Čak te s osmehom odbili kažeš, sasvim u redu. Prihvati, imaš izbora za dalje odluke, probaj ponovo, zaobidji ih, nikad više ne zatraži.


 

 

Arkanovi sinovi su dobili vize i zive tamo, Zarko Lausevic ubio 2 coveka i dobio vizu, ne znam koji sljam odavde i sa svih strana sveta nije posetio tu ameriku, a problem sam JA ovakav i jos ne treba da se ljutim?! Jedino sto oni garantuju je odbijanje i izivljavanje bez ikakvog smisla. Tako da ce pre biti poslednja ovo "nikad vise ne zatrazi."

4 minutes ago, Eddard said:

In 2009, the Five Country Conference agreed to a data-sharing protocol which facilitates the sharing of the biometric data of up to 3000 people per year in order to assist with asylum applications.

Dele biometrijske podatke.

Procitaj jos i dalje, da ne kacim ovde po forumu. Sustina je, dele podatke. Odbijenice svakako. Dobro je sto nisam dobio odbijenicu za nesto gore od tog common pisma koje dobijaju prakticno svi. Ali opet, to mi je jedina mrlja u zivotu i uzasno me nerivira. Ja bre u Srbiji nisam nikada platio kaznu za pojas, svetla, parking, bilo sta! 

Link to comment
Share on other sites

Možeš da se duriš kao neko dete što mu mama ne da igračku i da odustaneš u inat od svake buduće prijave, iako su ti šanse da je dobiješ sledeći put velike, i time sebe uskratiš upoznavanja jedne predivne zemlje i uživanja u njoj. Ili možeš da ispizdiš i istreseš svoju ljutnju, a onda racionalno shvatiš da nećeš zbog tamo nekog birokrate da odustaneš od toga i ponovo se prijaviš.

Ne znam koju drugi savet hoćeš. Birokratija je svuda ista. Ja često čupam kosu od nemačke administracije, ali džaba, takvi su i to je to, ideš dalje dok ne naiđeš na nekoga ko je manje robotizovan.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Boy Named Sue said:

Bitno ili ne, oni to traze. A ako su vec rigorozni u procesu, i vide da je neko odbijen zbog nedovoljne garancije da ce napustiti SAD (citaj hoce da emigrira i da radi na crno), zasto bi neki Irac, Britanac, Australijanac itd. rekao "ma on je super, ludi su amerikanci". Normalno je da ce pre da krene u dodatno cesljanje zasto bas sada hocu kod njih da dodjem. 

Haha…pa zamisli samo da se s tim bave! Imaš li ti pojma koliko ljudi dnevno aplicira za turističku vizu i bude odbiveno? Ti sad jedan od njih, pa? Gde ti imaš podatak da Britanska ili Australijska ambasada dele informacije ili proveravaju sa drugim ambasadama podatke o vizama? Baš bi volela da vidim napismeno.

Evo ti za 2021 brojke za B vize 
Statistics non-immigrant refusal rates

 

I to što iz nekog razloga misliš da pouzdano znaš da oni smatraju da si hteo da emigriraš, radiš na crno, ne znači da je to zapravo pravi razlog odbijanja.

 

naknadno vidim da si okačio neki ugovor, pročitaću

Edited by ControlFreak
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Evo ja sam cula da su pre neki dan odbili nekom pevacu vizu koji sigurno nece ostati u US i oni to znaju.

 

Ko zna kakva im je politika, mozda su uveli ogranicen broj viza, pa Boy pretekao. 

 

9 minutes ago, Boy Named Sue said:

 

Procitaj jos i dalje, da ne kacim ovde po forumu. Sustina je, dele podatke. Odbijenice svakako. Dobro je sto nisam dobio odbijenicu za nesto gore od tog common pisma koje dobijaju prakticno svi. Ali opet, to mi je jedina mrlja u zivotu i uzasno me nerivira. Ja bre u Srbiji nisam nikada platio kaznu za pojas, svetla, parking, bilo sta! 

 

Onda nista, neces vise nikada nigde putovati... jbg. 😀 (e moram da se salim, bezveze si u drami, ali totalno bezveze). 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Eddard said:

Možeš da se duriš kao neko dete što mu mama ne da igračku i da odustaneš u inat od svake buduće prijave, iako su ti šanse da je dobiješ sledeći put velike, i time sebe uskratiš upoznavanja jedne predivne zemlje i uživanja u njoj. Ili možeš da ispizdiš i istreseš svoju ljutnju, a onda racionalno shvatiš da nećeš zbog tamo nekog birokrate da odustaneš od toga i ponovo se prijaviš.

Ne znam koju drugi savet hoćeš. Birokratija je svuda ista. Ja često čupam kosu od nemačke administracije, ali džaba, takvi su i to je to, ideš dalje dok ne naiđeš na nekoga ko je manje robotizovan.

Kakav je smisao opet probati i odakle su mi sanse vece ako probam drugi put? Meni su sanse manje. Ja moj status ne mogu da popravim. Imacu mesec dana vise radnog staza, i sta jos? Jedino da napravim troje dece pa da probam ponovo ne bi li se neko smilovao da mi dopusti da trosim svoj novac u toj zemlji kao turista? Priznaces da je to ponizenje. Posebno sto su dvojica mojih kolega u zadnih 3-4 meseca dobili vize, bili i vratili se, a cak su i slabiji finansijski od mene. Nemaju auto, nemaju nekretnine, nemaju stedne racune...
 

Sto se Nemaca tice, jesu frigidni, ali je 2 i 2 uvek bilo 4. Sve je prikazano jasno i nedvosmisleno, ispunis, nema razloga da budes odbijen ni za sta. Cak i da budes, imas pravo zalbe. Kod amerikanaca, uplati ponovo i donesi isto, a mi cemo te mozda opet odbiti a mozda te i pustimo jer nam se tako moze. 
 

 

5 minutes ago, Baby said:

Evo ja sam cula da su pre neki dan odbili nekom pevacu vizu koji sigurno nece ostati u US i oni to znaju.

 

Ko zna kakva im je politika, mozda su uveli ogranicen broj viza, pa Boy pretekao. 

 

 

Onda nista, neces vise nikada nigde putovati... jbg. 😀 (e moram da se salim, bezveze si u drami, ali totalno bezveze). 

Putovacu tamo gde me ne prave budalom. Ako im moji dolari nisu dragi, mozda ce nekome € biti. 
 

Ako su vec pustili vize za turizam nakon kovida, zasto odbijaju ljude masovno? To se zove bezobrazluk. I ne samo mene, odbijali su za ono vreme koje sam proveo u ambasadi, gotovo sve. Verovatno bih otvorio slicnu temu i da sam dobio vizu koliko sam bio pod utiskom. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Boy Named Sue said:

 

Sto se Nemaca tice, jesu frigidni, ali je 2 i 2 uvek bilo 4.

 

Veruj mi, nije. Nemačka administracija je užasna. Ne govorim o ambasadi, već životu ovde. Bukvalno zavisi od radnika na šalteru kako će nešto da protumači. Jedan ovako, drugi onako. 

 

Podnesi zahtev opet za koji mesec, dobićeš vizu, šanse ti nisu ni manje ni veće. Tačno definisanog pravila nema, jbg tako je. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Boy Named Sue said:

Kakav je smisao opet probati i odakle su mi sanse vece ako probam drugi put? Meni su sanse manje. Ja moj status ne mogu da popravim. Imacu mesec dana vise radnog staza, i sta jos? Jedino da napravim troje dece pa da probam ponovo ne bi li se neko smilovao da mi dopusti da trosim svoj novac u toj zemlji kao turista? Priznaces da je to ponizenje. Posebno sto su dvojica mojih kolega u zadnih 3-4 meseca dobili vize, bili i vratili se, a cak su i slabiji finansijski od mene. Nemaju auto, nemaju nekretnine, nemaju stedne racune...
 

Sto se Nemaca tice, jesu frigidni, ali je 2 i 2 uvek bilo 4. Sve je prikazano jasno i nedvosmisleno, ispunis, nema razloga da budes odbijen ni za sta. Cak i da budes, imas pravo zalbe. Kod amerikanaca, uplati ponovo i donesi isto, a mi cemo te mozda opet odbiti a mozda te i pustimo jer nam se tako moze. 
 

 

Putovacu tamo gde me ne prave budalom. Ako im moji dolari nisu dragi, mozda ce nekome € biti. 
 

Ako su vec pustili vize za turizam nakon kovida, zasto odbijaju ljude masovno? To se zove bezobrazluk. I ne samo mene, odbijali su za ono vreme koje sam proveo u ambasadi, gotovo sve. Verovatno bih otvorio slicnu temu i da sam dobio vizu koliko sam bio pod utiskom. 

 

Sanse za sta su ti manje? Za vizu?

Pa pola sveta mozes da putujes bez da te iko ista pita. 

 

Ja znam bar 10 ljudi koji su bili odbijeni, neki odobreni za mesec dana, neki za par godina. Samo jedan slucaj sam cula da nisu nikada hteli da im odobre vizu, a u razloge ne zalazim. 

 

A to sto placas vizu pa te odbiju pa moras ponovo... sam pristajes na to cim uplatis za vizu, nigde ne pise da ti uplata garantuje vizu, a oni ti odmah kazu da pare ne vracaju... Znaci, znas na cemu si. Sam si na to pristao. 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, ControlFreak said:

Haha…pa zamisli samo da se s tim bave! Imaš li ti pojma koliko ljudi dnevno aplicira za turističku vizu i bude odbiveno? Ti sad jedan od njih, pa? Gde ti imaš podatak da Britanska ili Australijska ambasada dele informacije ili proveravaju sa drugim ambasadama podatke o vizama? Baš bi volela da vidim napismeno.

Evo ti za 2021 brojke za B vize 
Statistics non-immigrant refusal rates

 

I to što iz nekog razloga misliš da pouzdano znaš da oni smatraju da si hteo da emigriraš, radiš na crno, ne znači da je to zapravo pravi razlog odbijanja.

Napismeno i nedvosmisleno: 

https://studyoverseas.net/embassies-know-about-visa-refusal-in-other-countries/#does-the-usa-share-immigration-history-with-other-countries

98DD5619-3C30-465A-B40E-8389C35C4CB1.jpeg

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Eddard said:

 

Veruj mi, nije. Nemačka administracija je užasna. Ne govorim o ambasadi, već životu ovde. Bukvalno zavisi od radnika na šalteru kako će nešto da protumači. Jedan ovako, drugi onako. 

 

Podnesi zahtev opet za koji mesec, dobićeš vizu, šanse ti nisu ni manje ni veće. Tačno definisanog pravila nema, jbg tako je. 

 

Isto u Americi. Promenis salter ili odes u neki drugi centar i ono sto je bilo nemoguce odjednom dobija sasvim novi epilog. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Eddard said:

 

Veruj mi, nije. Nemačka administracija je užasna. Ne govorim o ambasadi, već životu ovde. Bukvalno zavisi od radnika na šalteru kako će nešto da protumači. Jedan ovako, drugi onako. 

 

Podnesi zahtev opet za koji mesec, dobićeš vizu, šanse ti nisu ni manje ni veće. Tačno definisanog pravila nema, jbg tako je. 

Vole Nemci papir za papir, znam. Imao sam posla sa njima. U poredjenju sa Srbijom su raj. U Srbiji radnik na salteru i ne zna sto je tu. 

Uglavnom bilo kako bilo, posten covek strada. A kriminalci dobijaju sve na tacni i preko reda. Sto veci kriminalac, to bolje. Svuda. 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Baby said:

 

Sanse za sta su ti manje? Za vizu?

Pa pola sveta mozes da putujes bez da te iko ista pita. 

 

Ja znam bar 10 ljudi koji su bili odbijeni, neki odobreni za mesec dana, neki za par godina. Samo jedan slucaj sam cula da nisu nikada hteli da im odobre vizu, a u razloge ne zalazim. 

 

A to sto placas vizu pa te odbiju pa moras ponovo... sam pristajes na to cim uplatis za vizu, nigde ne pise da ti uplata garantuje vizu, a oni ti odmah kazu da pare ne vracaju... Znaci, znas na cemu si. Sam si na to pristao. 

Za americku ili neku od engleskogovornog prostora. (Trenutno) 

 

Naravno da se moze putovati svuda bez vize. Nama je zapravo problem samo SAD, Britanija, Novi Zeland, Kanada, Australija i Irska. (Da zaobidjemo africke zemlje u koje ni sunce ne ulazi) 

 

Tacno cu u inat da obidjem Kubu! 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Boy Named Sue said:

Bitno ili ne, oni to traze. A ako su vec rigorozni u procesu, i vide da je neko odbijen zbog nedovoljne garancije da ce napustiti SAD (citaj hoce da emigrira i da radi na crno), zasto bi neki Irac, Britanac, Australijanac itd. rekao "ma on je super, ludi su amerikanci". Normalno je da ce pre da krene u dodatno cesljanje zasto bas sada hocu kod njih da dodjem. 

Vidi, znam kako je biti ljut kad mislis da su te odbili bez razloga, mene tako davno Kanadjani, iako su znali da u zemlji ostajem cela 2 dana. Nista, dva dana kasnije dobija US vizu. Nekih godinu-dve kasnije radnu vizu za UK, pa radnu vizu I zelenu kartu za US.

Ja u Kanadu nisam htela da idem zato skoro 10 godina 😀 bas se tako durila ko ti.

Pitace te u nekoj od zemalja sto te je US odbila, kazes da su ti rekli da nisi dokazao dovoljno veze sa zemljom, verovatno nisi dao dovoljno papira, I veoma cesto ce biti ok.

 

Mozda si mlad? Ili si nesto pogresno rekao, ili prosto imaju kvotu pa ti naleteo. Nije kraj sveta

Link to comment
Share on other sites

Moja bliža familija, emigrirali legalno pre 30 godina, brat doveo brata, uzelo 18 godina,ali ćerka nije dobila boravak jer je imala 25, ali sin manje od 21 došao s roditeljima. Ta ćerka, pošto je bila udata, dva deteta ima, više puta je odbivena za turističku, da ide u posetu roditeljima i bratu, eto, nisu joj dali iako bi suprug i deca ostali u Mkd. Nje mi baš bilo žao, jer znam da je dobra žena i bila bi dobra gradjanka da je prvenstveno dobila legalan boravak, da su se kockice poklopile. I dobro je to podnela, ne žali se puno, prihvatila je. U medjuvremenu roditelji joj se vratili tamo.

 

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Boy Named Sue said:

Vole Nemci papir za papir, znam. Imao sam posla sa njima. U poredjenju sa Srbijom su raj. U Srbiji radnik na salteru i ne zna sto je tu. 

Uglavnom bilo kako bilo, posten covek strada. A kriminalci dobijaju sve na tacni i preko reda. Sto veci kriminalac, to bolje. Svuda. 

Inace samo da znas koliko se secam Zarko Lausevic je imao vizu dal iz CG ili pre slucaju, a u US je ostao ilegalno kad mu je istekla viza. I iako se ozenio u US nije imao papire, americkom gradjankom ako se dobro secam. Nego je nesto posle trazio papire na osnovu azila cini mi se.

To su vec drzavne muljavine. Nismo mi u tom rangu. 

Link to comment
Share on other sites

Kao sto vec par forumasa rekose, previse licno to dozivljavas (mrzim to "don't take it personally", kad se radi licno o meni, ali najcesce to uradjeno nije uradjeno samo da se meni napakosti 😄 )

 

Ja imam US pasos, radim u EU i kuci u US idem relativno cesto - uglavnom na ulasku carinik pita gde sam bila, sta sam radila. Proletos me neki carinik napao da kazem koliko ostajem u US; ja mu kazem da se vracam kuci u US i da ne znam koliko cu biti (stvarno nisam znala, ja samo home-based, pa mogu da budem bilo gde).

Ovaj ne odustaje:"Kako ne znate koliko cete biti?"

"Lepo ne znam, idem kuci, tu mi je muz, ne znam"

- "Morate znati! Jeste tu 5-6 nedelja, 3 meseca....?

Ja gledam i ne verujem! US citizen, idem svojoj kuci na Floridu, sta tebi znaci koliko ja ostajem kuci? Sta ces s tom informacijom?

Vidim da nije bazdaren, pa onako bezveze odgovorim:"Da, 5-6 nedelja"

On mi ljutito baci pasos nazad..... ostala sam u soku! Da nisam imala konekciju brzo, ne bih odustala dok ne vidim sta on hoce s informacijom koliko ja, kao US citizen, ostajem u US.

 

Drugi slucaj - muz radio u Irskoj i ja isla par puta tamo - svaki put druga prica. S US pasosem mogu ostati do 90 dana u Irskoj - jedan carinik samo pitao gde idem i koliko ostajem i udarion normalan pecat.

Sledeci put, drugi carinik, isto kao onaj moj u US:"Gde idete, zasto, koliko ostajete, dokaz avio karta....?" Ja objasnim, pokazem, on lupi u pasos onaj "veliki pecat" na kom stioji do kad mogu da budem u Irskoj (neke 3 nedelje).

Treci put, niko nista ne pita, samo lupi pecat da sam usla.

 

Ne vredi se svadjati i traziti neku logiku - i mene zanima zasto sam ja nekad sumnjiva Madjarima, pa me stave sa strane da mi pregledaju auto, a vecinu puste bez pregleda.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Angelia said:

Vidi, znam kako je biti ljut kad mislis da su te odbili bez razloga, mene tako davno Kanadjani, iako su znali da u zemlji ostajem cela 2 dana. Nista, dva dana kasnije dobija US vizu. Nekih godinu-dve kasnije radnu vizu za UK, pa radnu vizu I zelenu kartu za US.

Ja u Kanadu nisam htela da idem zato skoro 10 godina 😀 bas se tako durila ko ti.

Pitace te u nekoj od zemalja sto te je US odbila, kazes da su ti rekli da nisi dokazao dovoljno veze sa zemljom, verovatno nisi dao dovoljno papira, I veoma cesto ce biti ok.

 

Mozda si mlad? Ili si nesto pogresno rekao, ili prosto imaju kvotu pa ti naleteo. Nije kraj sveta

 

7 hours ago, Angelia said:

Inace samo da znas koliko se secam Zarko Lausevic je imao vizu dal iz CG ili pre slucaju, a u US je ostao ilegalno kad mu je istekla viza. I iako se ozenio u US nije imao papire, americkom gradjankom ako se dobro secam. Nego je nesto posle trazio papire na osnovu azila cini mi se.

To su vec drzavne muljavine. Nismo mi u tom rangu. 

Ako su isti takvi i Kanadjani, ne treba mi to iskustvo. Radna viza je verovatno drugacija zato sto imas ugovor i to je samo po sebi dokaz da ides da radis. Ja sam samo hteo da vidim kako izgleda zivot u SAD-u, bez ikakve namere da ostanem. Da sam hteo da ostanem tamo, upisao bih neko usavrsavanje i studije. Novca mi ne fali za to. Ali njima to nije bilo dovoljno. Tek sada vidim koliko je to bolesna drzava. Imas milione ilegalaca koje trpis bez probema, ali zato postene ljude vracas jer sumnjas da ce se vratiti? Svaki dan im neko preskoci ogradu i zivi tamo, a ja moram mecku da rodim. Jedino kartu nisam kupio, a sve ostalo sam imao. Cak sam doneo i rezervaciju Hotela. Podmuklo su me drzali 10 minuta na razgovoru, najopustenije se ispricali o svemu, i na kraju hladan tus uz osmeh i poruka da mogu probati ponovo. Zamisl,i molim te, cvrste veze sa Srbijom? Da sam mlad, nisam, kamo srece da jesam. Ne bih se bunio da sam neki student bez dinara. Ne bih ni pokusavao. Sa 30 godina, i pozamasnom istorijom putovanja, karijerom nekom, stipendijama stranih drzava... Ma daj! 
 

Ilegalno se moze sve. I da se radi i da ozeni, uda, i da se postane milijarder. Sto ilegalnije i prljavije, to bolje. Pocecu da glorifikujem uspesne kriminalce kao heroje, jer tomatvarnomi jesu. Svi mi smo teske budale sto radimo nesto normalno i posteno. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Sunshine State said:

Kao sto vec par forumasa rekose, previse licno to dozivljavas (mrzim to "don't take it personally", kad se radi licno o meni, ali najcesce to uradjeno nije uradjeno samo da se meni napakosti 😄 )

 

Ja imam US pasos, radim u EU i kuci u US idem relativno cesto - uglavnom na ulasku carinik pita gde sam bila, sta sam radila. Proletos me neki carinik napao da kazem koliko ostajem u US; ja mu kazem da se vracam kuci u US i da ne znam koliko cu biti (stvarno nisam znala, ja samo home-based, pa mogu da budem bilo gde).

Ovaj ne odustaje:"Kako ne znate koliko cete biti?"

"Lepo ne znam, idem kuci, tu mi je muz, ne znam"

- "Morate znati! Jeste tu 5-6 nedelja, 3 meseca....?

Ja gledam i ne verujem! US citizen, idem svojoj kuci na Floridu, sta tebi znaci koliko ja ostajem kuci? Sta ces s tom informacijom?

Vidim da nije bazdaren, pa onako bezveze odgovorim:"Da, 5-6 nedelja"

On mi ljutito baci pasos nazad..... ostala sam u soku! Da nisam imala konekciju brzo, ne bih odustala dok ne vidim sta on hoce s informacijom koliko ja, kao US citizen, ostajem u US.

 

Drugi slucaj - muz radio u Irskoj i ja isla par puta tamo - svaki put druga prica. S US pasosem mogu ostati do 90 dana u Irskoj - jedan carinik samo pitao gde idem i koliko ostajem i udarion normalan pecat.

Sledeci put, drugi carinik, isto kao onaj moj u US:"Gde idete, zasto, koliko ostajete, dokaz avio karta....?" Ja objasnim, pokazem, on lupi u pasos onaj "veliki pecat" na kom stioji do kad mogu da budem u Irskoj (neke 3 nedelje).

Treci put, niko nista ne pita, samo lupi pecat da sam usla.

 

Ne vredi se svadjati i traziti neku logiku - i mene zanima zasto sam ja nekad sumnjiva Madjarima, pa me stave sa strane da mi pregledaju auto, a vecinu puste bez pregleda.

Ja sam granice prolazio kao da sam ambasador svaki put. Uopste nemam losa iskustva sa granicarima. Neki se cak vrlo prijatno iznenenade kada cuju da znam

njihov jezik, makar malo. Carina takodje. Jednom su mi u Dortmundu otvarali kofer, kada sam im objasnio sta imam unutra na nemackom, samo se pomerio covek u stranu i sa osmehom rekao "Deuuustch! Alles klar!" Finska, Svedska, milina od prijema. Rusi su samo cutali i lupili pecat i dali onu karticu njihovu bez objasnjenjenja. Spanija, Portugal, Italija, Benelux zemlje, Turska, ove bivse SSSR, nista aposlutno. Japanci? Dva kratka pitanja, pokazao sta sam imao, sve kul. 
 

I onda dodjes kod ovih idiota u BG u ambasadu i namagarce te i szsve u isti kos  sa najgorim bednicima. Ne samo mene, vec sve normalne ljude tu. Niko ko je tu sedeo nije izgledao kao ilegalac koji ce da nlsi pice po Cikagu. Ali ne vredi. 

Link to comment
Share on other sites

Takvu reakciju nazivamo ovde “entitlement”.  “Namagarče te i stave u isti koš sa najgorim bednicima”….Zato sam navela primer moje rodjake koju su mnogo puta odbili za turističku vizu da poseti svoje roditelje, ali nije kukala, probala ponovo, pa ponovo i još puta. Da, zamislite, život nije fer. 💡Ne znam gde se izgubilo dostojanstvo, prihvatanje realnosti, ophodjenja s poštovanjem kada si u društvu. Po čemu je neko bolji, a neko bednik u toj čekaonici? Izvinjavam se, neko je zaista bezobrazno razmažen ovde. Dodje mi da nastavim gore na topiku o roditeljima. 
Dečko, želim ti sve najbolje, pre svega mir i ne ljuti se što su nekima od ovih “bednika” vize odobrene. Ovo je neverovatna i najposebnija zemlja na svetu i oni su dobrodošli. Ti imaš drugih izbora.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, ControlFreak said:

Takvu reakciju nazivamo ovde “entitlement”.  “Namagarče te i stave u isti koš sa najgorim bednicima”….Zato sam navela primer moje rodjake koju su mnogo puta odbili za turističku vizu da poseti svoje roditelje, ali nije kukala, probala ponovo, pa ponovo i još puta. Da, zamislite, život nije fer. 💡Ne znam gde se izgubilo dostojanstvo, prihvatanje realnosti, ophodjenja s poštovanjem kada si u društvu. Po čemu je neko bolji, a neko bednik u toj čekaonici? Izvinjavam se, neko je zaista bezobrazno razmažen ovde. Dodje mi da nastavim gore na topiku o roditeljima. 
Dečko, želim ti sve najbolje, pre svega mir i ne ljuti se što su nekima od ovih “bednika” vize odobrene. Ovo je neverovatna i najposebnija zemlja na svetu i oni su dobrodošli. Ti imaš drugih izbora.


To sto tvoja rodjaka i ti niste "kukale" se kod nas zove mazohizam. To da tako jednostavno mozes da prihvatis da te neko pravi budalom za nesto bez objektivnog razloga, a tebi svejedno ili hoces opet. Ima pravo i u Srbiji policajac da upali rotaciju na 3 sekunde da prodje na crveno, pa da je odmah posle raskrsnice iskljuci. A ti se na tvom zelenom pomeraj, jer zivot nije fer. Nemoj cak ni da prokomentarises to slucajno. 

 

Kao neko ko je sedeo u cekaonicama odeljenja za strance u jednoj Nemackoj, i te kako znam da procenim ko je iz kakve kace dosao. Ja sam i tamo bio u drustvu zemalja treceg sveta sa Burkina Faso, Dzibutujem, i ko zna kojim jos plemenima, i savrseno mi je bilo jasno zasto sam ja neka prava dobio, a oni ne. Ljudi su bili izgubljeni u vremenu i prostoru i ni sam ne znam kako su uopste dosli u tu Nemacku i sta im je cilj uopste. Jezik ne znaju, komuniciraju pantomimom, ne znaju vrata da pogode. 
 

Vidis, u ovoj americkoj, to su bili normalni ljudi. Ljudi koji su hteli da posete porodice, prijatelje, rodjake, ljudi sa nekim pedigreom. I 80% njih je zajedno sa mnom strpano u kos sa onima (ludim dovoljno) koji bi dosli na intervju i rekli da hoce da rade na crno, ili bi dosli i lupili neku glupost kakvu samo glupe osobe mogu da lupe, i kakvih verovatno ima u odredjenom procentu na svakoj aplikaciji. U toj ambasadi sam shvatio da smo svi mi prokleti imigranti koji treba da dokazu da to nisu, a dokazivost je nasa stvar, a oni ce proceniti sta misle da treba a sta ne. I sto vise pricam sa ljudima, sve vise me obuzima bes kada cujem "Ha! Zamisli, tebi nisu dali, a dali onome i onome koji je napravio to i to..." I onda ja ceo taj sistem treba da nazovem normalnim, da se ne ljutim, ni da pomislim na to, jer zivot nije fer, inace? Da probam iznova i iznova i iznova i iznova, jer tako to ide. To je sistem najposebnije drzave na svetu? Milioni ilegalaca im setaju ulicama, sta sve ne rade, i ta najposebnija drzava to tolerise. Dok se za normalnog posetioca zahteva nesto sto ni oni sami ne znaju sta. I bas smo dobrodosli svi. To je prosto predivno kakva je to dobrodoslica a oni ce uzivati da ponovo obave razgovor sa nama. 
 

Tebi jos lepse zelje zelim. Nista licno tebi nije upuceno niti je bila kakva namera za uvredu tebe ili tvoje porodice. Zasto bi bila? Ne znam zasto si se pronasla uvredjena u delu gde sam kritikovao ljude koje ni ti ni ja ne bi pustili da smo neki konzuli, posebno zbog toga sto je providno kakve bi im namere bile, a da ne pricamo o onima sa krimi dosijeom. I ti ako tamo zivis zaista, sigurno si vidjala ko je sve dobio mogucnost a ko nije. I to je sve osim normalnog sistema, u koji sam do skora verovao da je uredan, i da su 2 i 2 uvek 4. Ali nisu .
 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...