Jump to content

Odbijena turisticka viza (SAD)


Boy Named Sue

Recommended Posts

Pozdrav svima! 
 

Neverovatna scena mi se dogodila, tacnije, vise neocekivana nego neverovatna, s obzirom da je odbijanje zahteva za vizu SAD najnormalnija pojava. 
 

I pored dokaza o dugogodisnjem (stalnom) poslu koji je solidno placen, kreditnim karticama, deviznim racunima, dokaza o nekretninama, dokaza da redovno putujem sirom Evrope pa i Azije i da se posetilo vise od 15 drzava u zadnjih par godina i da nigde nije bilo primedbi na ponasanje, odnosno na bilo kakve prekrsaje (rad na crno ili slicno), viza je odbijena sa naznakom da je nedovoljno dokazana veza sa maticnom drzavom i da cu se vratiti. Apsolutna besmislica! Zasto bih ostao u nekoj Americi kada mogu puno laganije da ostanem ilegalno u bilo kojoj drzavi EU ako mi je to vec cilj? I da mi je cilj da ostanem ilegalno u SAD (a nije), da li bih zaista isao kao naivni turista ili bih s obzirom na svoje visoko obrazovanje pronasao puno laksi nacin za to? (Studije, usavrsavanje...) I to deblnim mozgovima konzulskim nije jasno? Ili im jeste jasno ali su prosto psihopate ili je to dovan nacin da se uzme 170$ od svakoga. (Vise puta) 

 

Izgleda da ne postoji nacin da se poseti SAD a da to nije neka ili medicinska ili strogo poslovna varijanta? Nije mi jasno. Gledam u ambasadi kako odbijaju ljude i zbog toga sto nemaju nikog tamo i zbog toga sto imaju, i sto nemaju novca, ili sto ga imaju previse, jednom zena trudna u BG i to nije dokaz da ce da se vrati, a drugoj zeni je muz u Americi, pa ni to nije dokaz da ce da se vrati... Prosto neverovatno.
 

A i sami zahtevi za potrebnu dokumentaciju su krajnje neodredjeni, posto se samo trazi da se "dokaze" nesto a oni kao "procenjuju" od slucaja do slucaja. Kao dovoljno je samo "da imate poslovne veze" (a i nije). 

 

Bas sam razocaran! Bruka i sramota sta rade. Ne znam kakva iskustva imaju drugi? Meni je najvise zao sto ce mi ova odbijenica uticati na sve buduce vize drugih nekih drzava i sto cu vecno morati da dokazujem da nisam terorista, ilegalac, ili pod sankcijama nekim. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Možeš da se žališ ali u toj žalbi moraš da navedeš zašto misliš da nisu u pravu i da daš dokaze za to. U protivnom će te odbiti. Problem je što mi ne znamo zašto oni odbijaju vize. Najverovatnije je povećan broj ilegalaca iz Srbije koji idu tamo preko turističke vize pa sada odbijaju sve za koje postoji i mala verovatnoća da će otati tamo.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Klotzen said:

Možeš da se žališ ali u toj žalbi moraš da navedeš zašto misliš da nisu u pravu i da daš dokaze za to. U protivnom će te odbiti. Problem je što mi ne znamo zašto oni odbijaju vize. Najverovatnije je povećan broj ilegalaca iz Srbije koji idu tamo preko turističke vize pa sada odbijaju sve za koje postoji i mala verovatnoća da će otati tamo.

Hvala na odgovoru. 🙂 
 

Ne postoji mogucnost zalbe na njihovu odluku, ali postoji mogucnost da opet apliciram. Tako su mi rekli. Nisam verovao sta slusam. Dvojica mojih kolega su na identican nacin dobila turisticku vizu i vratili se najnormalnije nakon 10-tak dana. Da sam na bilo koji nacin hteo da emigriram, pa sigurno ne bih isao naivnom varijantom, nego bih se s obzirom na visoko obrazovanje snasao dosta lakse. Jos jedan dokaz da su poremeceni totalno. Niko od mojih clanova porodice nije posecivao Ameriku a kamoli pravio probleme tamo. Zasto bih ja isao u nepoznato da tamo ostanem, ako su mi veze ne samo sa Srbijom cvrste, nego i sa Evropom u celini zbog raznih projekata i znanja jezika, u sta su imali uvid i sto im je predoceno. Stavljen sam u isti kos sa ilegalcima, kriminalcima i radnicima na crno. Sada ce mi za aplikaciju za Irsku turisticku vizu to praviti potencijalni problem. Daleko im luda kuca! Mislio sam da je to postena administracija ali su prevazisli najgore sto sam video u svom zivotu. Sto na svom primeru, sto na primeru ljudi pre mene koje su odbijali ni sami ne znaju zasto. Bukvalno 9/10 bude odbijeno. Novac sam unapred prezalio, ali ponizenje im necu nikada oprostiti. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja sam 2006. pozvala kod mene na Floridu u goste moje dve prijateljice iz Srbije:

 

- Prva - imala stalan posao (kod privatnika) 15 godina i svoj stan

- Druga - radila kao profesor u srednjoj skoli 6 godina i nije imala nijednu nekretninu na svom imenu

 

Ni jedna ni druga nisu bile udate, ni imale decu

 

Ova druga dobila, a prva nije - bez ikakvog objasnjenja. Sta je to sto je jednog slaterskog radnika u US ambasadi ubedilo da ce ova druga da se vrati, a drugog salterskog radnika da ova prva (mozda) nece - sam Bog zna

 

  • Like 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Sunshine State said:

Ja sam 2006. pozvala kod mene na Floridu u goste moje dve prijateljice iz Srbije:

 

- Prva - imala stalan posao (kod privatnika) 15 godina i svoj stan

- Druga - radila kao profesor u srednjoj skoli 6 godina i nije imala nijednu nekretninu na svom imenu

 

Ni jedna ni druga nisu bile udate, ni imale decu

 

Ova druga dobila, a prva nije - bez ikakvog objasnjenja. Sta je to sto je jednog slaterskog radnika u US ambasadi ubedilo da ce ova druga da se vrati, a drugog salterskog radnika da ova prva (mozda) nece - sam Bog zna

 

Zaista je neverovatno sta rade ti ljudi. 
 

Ja sam zapravo dobio objasnjenje koje sam naveo gore, a to je "sumnja" da cu da se vratim iz SAD-a. Sto je potpuna besmislica. Da sam hteo da odem tako, otisao bih na 101 nacin koji je sigurniji za ostanak, nego sama turisticka viza. Upisao bih studije, usavrsavanje, i zdravo. Na kraju krajeva, svedoci smo svi da mnogi redom dobijaju vize za Aljasku da ciste ribu... I to im nije cudno da ce neko da ostane nakon sto jednom ode, a kada je vec tamo, moze sta god pozeli da radi, a uglavnom su to ljudi sa margine drustva ili oni koji su bukvalno otisli "trbuhom za kruhom". 


Vazno je da sam ja kao turista (i meni slicni)  nepodoban u startu. Da su makar naveli sta zapravo traze kao dokaz koji im je dovoljno cvrst, pa da covek uopste zna da li ga ispunjava ili ne. Ovako, dvojica mojih kolega, dobili, bili i vratili se, ja nisam. Platezno, cak i bolje stojim od njih. Nego je to najverovatnije direktiva, ovaj ce ponovo da proba, neka uplati, ili kao prost nacin za uzimanje novca od aplikanata. I jos na sve, ovu odbijenicu moram da cuvam i prilazem za buduce vize (turisticke) drugih zemalja. 🤦‍♂️

Link to comment
Share on other sites

I meni je to nejasno, kakve veze ima to što ti nisu odobrili vizu za SAD sa budućim putovanjima u druge zemlje. To ne stoji u pasošu. I ne osećaj se tako poniženim i lično pogodjenim. Ništa ti to ne pomaže, njihovo pravo da odobre ili odbiju i ne moraju biti transparentni po tom pitanju. Zamisli da ti daju neki razlog, pa se to onda zloupotrebi od drugih koji čuju.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 
Zasto?!
 
Mislim, ides, lupam, u neki Zanzibar - sta njih briga da li si odbijen nekad za US?
Ma naravno, to nema veze s vezom, niti mora bilo šta da prilaže i priča, niti druge ambasade briga što je odbijen za US vizu. Niđe veze priča.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Sunshine State said:

 

Zasto?!

 

Mislim, ides, lupam, u neki Zanzibar - sta njih briga da li si odbijen nekad za US?

Irska-

 

Slicno je i za ostale vize. Verovatno i za Australiju. 

235D2D1D-67DC-4F2A-B7FB-25FD90D6DFAE.jpeg

1 hour ago, Eddard said:
2 hours ago, Sunshine State said:
 
Zasto?!
 
Mislim, ides, lupam, u neki Zanzibar - sta njih briga da li si odbijen nekad za US?

Ma naravno, to nema veze s vezom, niti mora bilo šta da prilaže i priča, niti druge ambasade briga što je odbijen za US vizu. Niđe veze priča.

Za za recimo nidje veze Crnogorsku vizu verovatno nije bitno, ali je za svaku drugu normalnu drzavu bitno. I kada sam podnosio zahteve za Nemacku vizu morao sam nositi stare pasose i dokazivati odnosno odgovarati na pitanja da li mi je viza bilo koje drzave bila nekada odbijena. 

Link to comment
Share on other sites

Sustina price je da je ceo sistem osmisljen tako da je to vise "sudjenje" aplikantima nego bilo kakvo viziranje. Unapred je svaki aplikant optuzen da ilegalno zeli da se useli u SAD i na njemu je da dokaze (sta god to znacilo, dakle kao na sudu, dokaz moze biti a i ne mora da znaci) da to ne zeli. Najpovoljnija opcija za ambasadu je da odbije svaki zahtev, a ako bas mora, odobrice, teska srca. E sada, to sto se paradoksi dogadjaju, sto je kao i na sudu, od sudije do sudije. Svaka drzava jasno daje parametre pod kojima se moze uci u nju, samo amerikanci imaju sistem samaranja kako koga stignu. Obidjes pola sveta, a kod njih ne mozes jer si "sumnjiv" da ces da ostanes. Ma divno. 

Link to comment
Share on other sites

Mislim da to zavisi i od zemlje iz koje se aplicira.

 

Ja sam za US vizu aplicirao iz Kanade. Nisam imao ni kartu, a ni plan da putujem uskoro u US, nego mi konzulat bio blizu i imao sam vremena, pa kao hajde da imam u pasošu. Kad su me pitali gde ću, rekao sam možda ću nekad u US na odmor. Dali su mi vizu na 10 godina.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Maharaja said:

Dali su mi vizu na 10 godina.

 

Da ne bude zabune, carinik na ulasku u US ima diskreciono pravo da te uopste ne pusti, bez obzira na vizu.

 

Carinici najcesce daju na nekoliko meseci - moji roditelji su pri ulasku u US dobili da mogu da ostanu 6 meseci, bez obzira sto je viza u pasosu bila na 10 god.

 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Maharaja said:

Mislim da to zavisi i od zemlje iz koje se aplicira.

 

Ja sam za US vizu aplicirao iz Kanade. Nisam imao ni kartu, a ni plan da putujem uskoro u US, nego mi konzulat bio blizu i imao sam vremena, pa kao hajde da imam u pasošu. Kad su me pitali gde ću, rekao sam možda ću nekad u US na odmor. Dali su mi vizu na 10 godina.

Ima veze sigurno. U Srbiji je dno kace. 

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Boy Named Sue said:

Hvala na odgovoru. 🙂 
 

Ne postoji mogucnost zalbe na njihovu odluku, ali postoji mogucnost da opet apliciram. Tako su mi rekli. Nisam verovao sta slusam. Dvojica mojih kolega su na identican nacin dobila turisticku vizu i vratili se najnormalnije nakon 10-tak dana. Da sam na bilo koji nacin hteo da emigriram, pa sigurno ne bih isao naivnom varijantom, nego bih se s obzirom na visoko obrazovanje snasao dosta lakse. Jos jedan dokaz da su poremeceni totalno. Niko od mojih clanova porodice nije posecivao Ameriku a kamoli pravio probleme tamo. Zasto bih ja isao u nepoznato da tamo ostanem, ako su mi veze ne samo sa Srbijom cvrste, nego i sa Evropom u celini zbog raznih projekata i znanja jezika, u sta su imali uvid i sto im je predoceno. Stavljen sam u isti kos sa ilegalcima, kriminalcima i radnicima na crno. Sada ce mi za aplikaciju za Irsku turisticku vizu to praviti potencijalni problem. Daleko im luda kuca! Mislio sam da je to postena administracija ali su prevazisli najgore sto sam video u svom zivotu. Sto na svom primeru, sto na primeru ljudi pre mene koje su odbijali ni sami ne znaju zasto. Bukvalno 9/10 bude odbijeno. Novac sam unapred prezalio, ali ponizenje im necu nikada oprostiti. 

 

Koliko ja vidim iz iskustva ljudi, samo zavisi od onog koji tamo sedi da li hoce ili nece da ti odobri. 

Isto tako ulazak ti zavisi samo od jedne osobe. Moze da te odbije i sa vizom na ulazu u zemlju (sto se uglavnom nece desiti, ali mogu i desavalo se retko). 

Ako ti nisu udarili nista u pasos i nisu rekli da ne mozes da apliciras xy godina, onda idi probaj ponovo. Ako su ti udarili nesto u pasos, promeni pasos i niko vise van Amerike te nece pitati za to. 

 

Link to comment
Share on other sites

Imigracione vlasti i carinici su cudo jedno u svakoj drzavi. Mogu da ti rade (skoro) sta hoce.Mogu da ti rasture auto na granici i nikom nista. Na pitanje ili zalbu zasto , mogu samo da kazu mi posumnjali. Ne znam da li je kome poznato da kad ulazis i izlazis u/iz Srbije sa stranim pasosem (bez obzira sto si gradjanin Srbije i imas pasos Srbije , samo sto nije kod tebe) ako nemas papir iz MUP-a na kojoj si adresi bio mogu te vratiti nazad da taj papir pribavis. A avion leti za 1,5-2 sata a tebi treba 2 sata samo da se vratis u mjesto u kom si bio na odmoru. Pa ti vidi. I zali se upravi za vodovod. @Boy Named Sue samo da ti navedem jedan primjer iz Norveske za vrijeme rata u Bosni. Dva brata traze ostanak u Norveskoj. Jedan dobija dozvolu i sve sto ide uz tu dozvolu a drugi dobija odbijenicu. Po meni mi smo samo brojevi u njihovom sistemu. A oni su samo produzena ruka politicara te zemlje o kojoj se radi.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Boy Named Sue said:

Sustina price je da je ceo sistem osmisljen tako da je to vise "sudjenje" aplikantima nego bilo kakvo viziranje. Unapred je svaki aplikant optuzen da ilegalno zeli da se useli u SAD i na njemu je da dokaze (sta god to znacilo, dakle kao na sudu, dokaz moze biti a i ne mora da znaci) da to ne zeli. Najpovoljnija opcija za ambasadu je da odbije svaki zahtev, a ako bas mora, odobrice, teska srca. E sada, to sto se paradoksi dogadjaju, sto je kao i na sudu, od sudije do sudije. Svaka drzava jasno daje parametre pod kojima se moze uci u nju, samo amerikanci imaju sistem samaranja kako koga stignu. Obidjes pola sveta, a kod njih ne mozes jer si "sumnjiv" da ces da ostanes. Ma divno. 

 

 

Diskreciono pravo ambasade i immigraton officers na graničnom prelazu. Možeš da pišeš do sutra da imaš tri visoke škole, nikoga to ne interesuje.

 

Simple as that.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Baby said:

 

Koliko ja vidim iz iskustva ljudi, samo zavisi od onog koji tamo sedi da li hoce ili nece da ti odobri. 

Isto tako ulazak ti zavisi samo od jedne osobe. Moze da te odbije i sa vizom na ulazu u zemlju (sto se uglavnom nece desiti, ali mogu i desavalo se retko). 

Ako ti nisu udarili nista u pasos i nisu rekli da ne mozes da apliciras xy godina, onda idi probaj ponovo. Ako su ti udarili nesto u pasos, promeni pasos i niko vise van Amerike te nece pitati za to. 

 

Znam to, na to se sve svodi. Ali da me

nece niko nista pitati, to vec nije tacno. Svi pitaju za odbijene zahteve, pa cak i sami amerikanci. Ako ne navedes, odbijaju te sa zadovoljstvom. Zamisli sada da podnesem recimo zahtev za Australijsku turisticku vizu, i sta ce da pomisli taj sluzbenik kada vidi odbijenicu za vizu SAD-a? Pa naravno da ce da pomisli "evo ga, ne moze kod njih da radi na crno pa hoce kod nas." A ni luk jeo, niti mirisao. Sve zbog blesavog konzula. Steta sto nema pakla, da takvi plate za svoje bahacenje. 

4 hours ago, koca popovic said:

Imigracione vlasti i carinici su cudo jedno u svakoj drzavi. Mogu da ti rade (skoro) sta hoce.Mogu da ti rasture auto na granici i nikom nista. Na pitanje ili zalbu zasto , mogu samo da kazu mi posumnjali. Ne znam da li je kome poznato da kad ulazis i izlazis u/iz Srbije sa stranim pasosem (bez obzira sto si gradjanin Srbije i imas pasos Srbije , samo sto nije kod tebe) ako nemas papir iz MUP-a na kojoj si adresi bio mogu te vratiti nazad da taj papir pribavis. A avion leti za 1,5-2 sata a tebi treba 2 sata samo da se vratis u mjesto u kom si bio na odmoru. Pa ti vidi. I zali se upravi za vodovod. @Boy Named Sue samo da ti navedem jedan primjer iz Norveske za vrijeme rata u Bosni. Dva brata traze ostanak u Norveskoj. Jedan dobija dozvolu i sve sto ide uz tu dozvolu a drugi dobija odbijenicu. Po meni mi smo samo brojevi u njihovom sistemu. A oni su samo produzena ruka politicara te zemlje o kojoj se radi.

Licno sam prisustvovao sceni na Horglsu kada su nasem coveku koji ima pasos Nemacke trazili tu potvrdu, koju nije imao, pa je morao da resi sa 20€ u dzep. Tako da, sve ja to znam. Sto se tice tog iz Norveske, verujem. Posle ovoga sto sam video u ambasadi nista me vise ne iznenadjuje. Bukvalno ne postoji logika nikakva koja se postuje. Van pameti svake. I u logorima se znao neki red, samo se ovde ne zna. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, alberto.ascari said:

 

 

Diskreciono pravo ambasade i immigraton officers na graničnom prelazu. Možeš da pišeš do sutra da imaš tri visoke škole, nikoga to ne interesuje.

 

Simple as that.

Da, kada si na ulazu, ja pricam o samoj aplikaciji za vizu kao procesu. Bukvalno su svi oznaceni kao imigranti i na njima je da dokazu da to nisu, a dokaze procenjuju bez ikakve logike i mere ili paterna. Sta vise, jedina logika je odbiti sto vise zahteva bez obzira na razloge i uzeti sto vide novca od ljudi. Sada ja trebam da im ostavim opet taksu, pa opet, i koliko puta jos, da bi me pustili da svoj novac trosim u njihovoj zemlji? E pa nece da moze. Ako oni nece, siroka je planeta Zemlja gde se moze, i jedva cekaju da se dodje. 

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Boy Named Sue said:

Znam to, na to se sve svodi. Ali da me

nece niko nista pitati, to vec nije tacno. Svi pitaju za odbijene zahteve, pa cak i sami amerikanci. Ako ne navedes, odbijaju te sa zadovoljstvom. Zamisli sada da podnesem recimo zahtev za Australijsku turisticku vizu, i sta ce da pomisli taj sluzbenik kada vidi odbijenicu za vizu SAD-a? Pa naravno da ce da pomisli "evo ga, ne moze kod njih da radi na crno pa hoce kod nas." A ni luk jeo, niti mirisao. Sve zbog blesavog konzula. Steta sto nema pakla, da takvi plate za svoje bahacenje. 

 

 

Mislim da si se uvukao u vecu dramu nego sto jeste. 

 

1. Ako su ti udarili u pasos, prijavi pasos za izgubljen i izvadi novi

2. Ako nisu nista stavili u pasos, da li mislis da ambasade zovu sve redom da provere da li si ti negde odbijen i da postoji neka zajednicka baza podataka... Nah, nista od toga. Nema sanse da zovu sve redom da vide da li je tebe neko odbio. 

Uvek mozes da kazes da si zaboravio da dostavis neke papire ili neku slicnu glupost, u slucaju (koji se nece desiti) da provale da si odbijen. 

3. Uopste ne znaci da si na nekoj crnoj listi ako su te odbili. Niti da ce sada svi misliti da si ti neki imigrant ili ko zna sta. Desava se cesce nego sto znamo i posle ti ljudi ipak dobiju vizu. Retko ko je bio totalni baksuz da mu vise nikada ne daju vizu. 

 

 

Edited by Baby
  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Baby said:

 

Mislim da si se uvukao u vecu dramu nego sto jeste. 

 

1. Ako su ti udarili u pasos, prijavi pasos za izgubljen i izvadi novi

2. Ako nisu nista stavili u pasos, da li mislis da ambasade zovu sve redom da provere da li si ti negde odbijen i da postoji neka zajednicka baza podataka... Nah, nista od toga. Nema sanse da zovu sve redom da vide da li je tebe neko odbio. 

Uvek mozes da kazes da si zaboravio da dostavis neke papire ili neku slicnu glupost, u slucaju (koji se nece desiti) da provale da si odbijen. 

3. Uopste ne znaci da si na nekoj crnoj listi ako su te odbili. Niti da ce sada svi misliti da si ti neki imigrant ili ko zna sta. Desava se cesce nego sto znamo i posle ti ljudi ipak dobiju vizu. Retko ko je bio totalni baksuz da mu vise nikada ne daju vizu. 

 

 

Nisu nista lupali u pasos niti me ogranicavali od ponovnog apliciranja. Sta vise, uz osmeh sam dobio predlog da probam opet, sto je veca uvreda nego da su me opsovali. 
 

Baza podataka postoji, i sve ambasade saradjuju na deljenju informacija. Kacio sam sliku pre na temi sta Irci traze da se dostavi ako je nekada viza neke drzave bila odbijena (traze original odbijenicu) a znam pouzdano kada sam podnosio zahtev za Nemacku (radnu- za projekat neki), da su vrlo rigorozno u upitniku trazili te informacije takodje, uz pretnju odbijanja zahteva ako se slaze. Isto traze i Kanadjani, a verovatno i Britanci i Australijanci. Zemlje poput Egipta ili Meksika sigurno ne traze. Oni ti samo zalepe vizu koju platis. 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Boy Named Sue said:

Nisu nista lupali u pasos niti me ogranicavali od ponovnog apliciranja. Sta vise, uz osmeh sam dobio predlog da probam opet, sto je veca uvreda nego da su me opsovali. 
 

Baza podataka postoji, i sve ambasade saradjuju na deljenju informacija. Kacio sam sliku pre na temi sta Irci traze da se dostavi ako je nekada viza neke drzave bila odbijena (traze original odbijenicu) a znam pouzdano kada sam podnosio zahtev za Nemacku (radnu- za projekat neki), da su vrlo rigorozno u upitniku trazili te informacije takodje, uz pretnju odbijanja zahteva ako se slaze. Isto traze i Kanadjani, a verovatno i Britanci i Australijanci. Zemlje poput Egipta ili Meksika sigurno ne traze. Oni ti samo zalepe vizu koju platis. 

 

Radna viza nije ni blizu turistickoj. Totalno su drugacije procedure. I ne vidim zasto bi Nemackoj bilo bitno da li si ti odbijen za turisticku vizu u Americi?! Ili Irskoj.... 

 

Mislim da panicis bezveze. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Baby said:

 

Radna viza nije ni blizu turistickoj. Totalno su drugacije procedure. I ne vidim zasto bi Nemackoj bilo bitno da li si ti odbijen za turisticku vizu u Americi?! Ili Irskoj.... 

 

Mislim da panicis bezveze. 

Bitno ili ne, oni to traze. A ako su vec rigorozni u procesu, i vide da je neko odbijen zbog nedovoljne garancije da ce napustiti SAD (citaj hoce da emigrira i da radi na crno), zasto bi neki Irac, Britanac, Australijanac itd. rekao "ma on je super, ludi su amerikanci". Normalno je da ce pre da krene u dodatno cesljanje zasto bas sada hocu kod njih da dodjem. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...