Jump to content

Srbija u Kataru


Recommended Posts

Piksi malo preteruje, očigledno nije navikao da bude u ovoj poziciji i vadi se na neke stvari koje nisu korektne.

Korektno bi bilo da kaže, to je to sa ovom ekipom. Izvučen maksimum, biće bolje kasnije.

Čekaju nas kvalifikacije za EP i na to se treba koncentisati.

 

Nama problem nije bio u napadu nego u odbrani, ali dobro....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

Anketa uz članak na sajtu:

Quote

 

Da li mislite da je fer da se postupak pokreće samo protiv Srbije?


• Da, to je ispravno: 70%

• Ne, naša (švajcarska) reprezentacija se isto nesportski ponašala: 21%

• Nisam siguran: 9%

 

 

Edited by erwin
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pixi je podigao reprezentaciju koja je bila totalno razjebana sa Krstajićem i Tumbakovićem. Pokušao je da izvuče najbolje od naših najboljih igrača. 

 

Mi inače imamo 2 ili 3 ozbiljna igrača koja na ovom nivou i u bilo kojoj formaciji mogu da donose prednost i prave razliku. Tadić i Kostić, donekle Vlahović. Ostalo prosek ili malo iznad uključujući Mitrovića i SMSa... jer za njih moraš da praviš sistem igre koji im leži, a ova dvojica će ti isporučiti uvek, kad su zdravi... što smo i videli više puta ranije... čemu se onda toliko nadamo? Probali smo mi da igramo i defanzivno sa nekim drugim selektorima, pa se završavalo još gore... ne, nastaviti ovako uz promene kojih je i Pixi svestan da moraju da se odrade...

 

Napravili smo najveći uspeh još od Antića, prvi u grupi u kvallifikacijama + plasman u A ligu nacija. Jeste bilo loše u Kataru, ali jbg, ne može sve odmah, mora da se uči i leče dečije bolesti. Mora se imati neki kontinuitet. Moramo da naučimo da igramo takmičarski, a ne da igramo na inspiraciju i ložanu. To se uči godinama u okršajima sa najačima, kao i sve drugo. Ali uz uslov da imaš igrače... evo Hrvati, ljudi su u ovih 20-30 godina propustili jedno ili dva takmičenja i nisu ni oni redovno prolazili grupu. Morali su da sačekaju da sazri ova Modrićeva generacija i da se malo potrefi žreb... Mi to nemamo. A i realno nas je zadesila najnezgodnija moguća grupa, gde nam ni Brazil ni Švajcarska nikako ne odgovaraju za ovo što mi igramo. Zato Pixi mora da ostane i da radi dalje, nauči malo na greškama... ne ide sad da posle njega koji je fudbalska legenda, dovodimo neke Milojeviće i slične, ili čak strance... neće kliknuti 100%... pojačati stručni štab, to pod obavezno, ali Pixi mora da ostane da radi i drago mi je ako ostaje...

 

 

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

Imam utisak da nam selektor na svaku kzš dolazi blago pripit. Valjda se tako ohrabri da lupeta gluposti. Ništa on konkretno nije rekao danas niti mi deluje da mu je uopšte jasno šta mu se desilo u Kataru. 
Izgleda da su godine preteranog konzumiranja alkohola i opijata ostavile traga. A mi boljeg nemamo. Zastrašujuće. Slika i prilika srpskog fudbala. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@Issey ma sve to stoji, samo treba malo manje da ga puca sujeta, nije samo da ga igraci nisu slusali protiv Kameruna ili da su povrede napadaca glavni razlog neuspeha. Mora da shvati gde je gresio i da se potrudi da poradi na tome, ja ne sumnjam da ce tako biti i sve je kako ti kazes, samo je mogao i danas malo i o svojim greskama, ne bi zbog toga bio manji, naprotiv - bio bi veci. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 12/4/2022 at 7:06 PM, Ćira said:

Samo nam još jedan selektor bez relevantnog iskustva treba. Nemamo mi bolje domaće rešenje od Pixija nažalost. 

Ako nam ovaj graditelj dođe, ono Piksijevo psovanje protiv CH bi bilo boza u odnosu na pičkaranje kojem je ovaj sklon. A velike su šanse da bi bilo i pokušaja tuča na treninzima. Ne, ne treba nam takav za selektora- tenk ju bat tenk ju.

Link to comment
Share on other sites

Sto se mene tice Piksi ima podrsku pre svega zbog napadackog fudbala i sto smo dosli do nivoa da nam repke poput Svedske i Slovenije ne prelaze centar kad hocemo da ih stisnemo. 

 

Za tucu sa top 15 repki na svetu jos nismo spremni, za to je potrebno malo vise kontinuiteta, uigravanja i takticke discipline. Videcemo kako ce se Piksi nositi sa tim i da li ce uspeti da preskoci ovaj nivo na kome smo sada, a koji jr svakako miljama ispred svega sto smo gledali nakon  i pre Radomira. Radomira koji je takodje na kraju imao problem sa nedostatkom samokritike i velikom dozom sujete i koji je isto ovako lose takticki spremio WC. 

 

Piksi dodatno mora da iskopa neka nova resenja za odredjene pozicije, a posebno za ofanzivnu vezu-kreaciju. 

 

Inace pre prvenstva sam pisao da Zivkovica treba pomeriti blize golu i upariti ga sa Tadicem. I on jeste pokazao da ume da bude snalazljiv i opasan kada je blizu protivnickog gola. A ovo sto je sad igrao kao wing je ispod svakog nivoa i nadam se da to vise necemo gledati.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Ćira said:

Imam utisak da nam selektor na svaku kzš dolazi blago pripit. Valjda se tako ohrabri da lupeta gluposti. Ništa on konkretno nije rekao danas niti mi deluje da mu je uopšte jasno šta mu se desilo u Kataru. 
Izgleda da su godine preteranog konzumiranja alkohola i opijata ostavile traga. A mi boljeg nemamo. Zastrašujuće. Slika i prilika srpskog fudbala. 

Ovo govoriš onako iz frustracije, ili stvarno misliš (znaš) da je to istina?

On 12/4/2022 at 3:22 AM, McLeod said:

Jeste spor Gudelj za tu poziciju, ali to se zapravo cesto radi danas. Recimo Arsenal to radi sa Dzakom nekad kad se spusti na LWB. Iako mi se to ne svidja. Ovo bi samo bio obrnuti proces, koji bi mozda stabilizovao sredinu. Ne znam, ali nismo ni probali. Sve je bolje od 30 metara izmedju Zivkovica i Milenkovica. Nadam se da je taj eksperiment Zivkovic gotov.

Meni nije bio jasan Lukić protiv Švicarske. što je on donosio, koja mu je bila uloga, i što je točno radio bolje od Gudelja?

On 12/4/2022 at 1:12 PM, Урош19 said:

Evo zamene za Piksija
 

 

Ne znam ko je navedena, ali ne vidim razlog za ismijavanje. Bar je pokušala nešto smisleno reć. Obično taj tip (izgledom) tweeta ili koji je najzgodniji, ili naprijed naši dečki/momci ,Orlovi/Vatreni, bravo Piksi/Dalić.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Laki1988 said:

Cela konferencija i sve ovo sto prica Piksi mnogo stvari ne objasnjava, prosto komunikacija nije cista i otvorena. Da se izrazim grublje, price za malu decu. Ne znam zasto je uopste i sazvana konferencija ako se nista novo i konkretno ne kaze. Potezu se opet neke price koje sam se nadao da vise necemo, ili bar ne moramo uvek da slusamo, ne znam da li bi ijedna ozbiljna fudbalska zemlja i selektor na konferenciji pominjali mesanje u izbor igraca.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Jel ima di konferencija za pogledat?

7 hours ago, Sreten Žujkić, penzioner said:

@Issey ma sve to stoji, samo treba malo manje da ga puca sujeta, nije samo da ga igraci nisu slusali protiv Kameruna ili da su povrede napadaca glavni razlog neuspeha. Mora da shvati gde je gresio i da se potrudi da poradi na tome, ja ne sumnjam da ce tako biti i sve je kako ti kazes, samo je mogao i danas malo i o svojim greskama, ne bi zbog toga bio manji, naprotiv - bio bi veci. 

Protiv Kameruna ne bi samo njega krivio, Možda zadnja linija na 3.1 nije trebala bit na centru, pogotovo jer su oni bili psihički gotovi, ali ne može njegova krivica bit da Milenković 2 puta u 2 minute ostavi istog tipa "on side". A nalazi se s druge strane terena. Znači on je prvi koji treba radit zamku, a on 2 puta zaspe. Ono je nešto neviđeno bilo. 

Link to comment
Share on other sites

Dve ozbiljne stvari se mogu zameriti Pixiju:

1. Formacija 3-5-2; mozda to jeste napadacki, lep i leprsav fudbal, ali Pixi je morao znati da nema igrace za takvu formaciju. Ako hoce i dalje da gura istu formaciju, morace da uvede bar 2-3 izmene (nadje neke nove ograce) koji odgovaraju ovoj taktici.

2. Doveo je fizicki nespremne igrace na svetsko prvenstvo. Ako mu je ono pod 1. i bio previd, ovo drugo je nedopustivo! U savremenom fudbalu moras imati sve igrace fizicki izvanredno pripremljene. Ovo je mozda cak i najveci gaf Pixija i reprezentacije , jer smo videli da cak i sa taktikom 3-5-2, momci su se dosta dobro drzali ali samo do otprilike 60-tog minuta. 

Sta bi bilo da su kojim slucajem prosll i igrali produzetke kao sinoc Japan i Hrvatska? Stice se utisak do pola njih posle , recimo 100-tog minuta ne bi mogli na noge stajati?! 

Tih par stvari me navode na sumnju u Pixijevu strucnost. Uostalom , nekada dobar igrac ne mora biti i dobar trener. To nije samo nas fenomen. Uzmimo npr Lotara Mateusa, izvanredan igrac ali neuspesan trener. I takvih primera ima puno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Laki1988 said:

Cela konferencija i sve ovo sto prica Piksi mnogo stvari ne objasnjava, prosto komunikacija nije cista i otvorena. Da se izrazim grublje, price za malu decu. Ne znam zasto je uopste i sazvana konferencija ako se nista novo i konkretno ne kaze. Potezu se opet neke price koje sam se nadao da vise necemo, ili bar ne moramo uvek da slusamo, ne znam da li bi ijedna ozbiljna fudbalska zemlja i selektor na konferenciji pominjali mesanje u izbor igraca.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Pozvana je konferencija jer su u Srbiji sportski novinari ljudi kao pijani Rajko Delibasic 😄 Sve prolazi.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Bugl Khan said:

Ovo govoriš onako iz frustracije, ili stvarno misliš (znaš) da je to istina?

Meni nije bio jasan Lukić protiv Švicarske. što je on donosio, koja mu je bila uloga, i što je točno radio bolje od Gudelja?

Ne znam ko je navedena, ali ne vidim razlog za ismijavanje. Bar je pokušala nešto smisleno reć. Obično taj tip (izgledom) tweeta ili koji je najzgodniji, ili naprijed naši dečki/momci ,Orlovi/Vatreni, bravo Piksi/Dalić.

Grandova pevačica je u pitanju.

https://sh.m.wikipedia.org/wiki/Rada_Manojlović

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Bugl Khan said:

Ne znam ko je navedena, ali ne vidim razlog za ismijavanje

Nevezano za ovo što je napisala, veruj mi da nije da nema razloga. Mislim, ne bih sada da vređam kafanske pevačice, ali ovo je klasična kafanska pevačica. 

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Zapušio sam nos i pokušavam ovo objektivno da sagledam.

 

Piksetovi plusevi:

- Srbiju je zabavno gledati, igramo napadački i atraktivan fudbal

- deluje mi da mu igrači veruju i da su spremni da igraju za njega koliko mogu

- nema sukoba sa bitnim igračima, svi su voljni da igraju

- ima autoritet nad igračima i nekakvu balkansku harizmu, koliko god to meni bio minus, objektivno je plus

- već je psihov čovek, to naravno nije nikakav plus već mi deluje da će mu se omogućiti nesmetan rad dok je u milosti psiha i da ga neće minirati raznorazni bezveznjaci

- ima rezultate iza sebe koji pružaju validan argument za drugu šansu

- kurčevit i često "pozitivno bezobrazan"

 

Minusi:

- taktički jako tanak, o-ruk trener

- tanak stručni štab, kad vidim Đorovića i Drulketa deluje mi da njih dvojica zajedno nemaju IQ 80

- arogantan, sujetan i velikog ega, odsustvo samokritike

- bahat i primitivan, nažalost klasična sns njuška samo što ima ogomno ime u fudbalu za razliku od no name orkova

 

Kad se sve podvuče, mislim da ipak prevagu odnose plusevi, posebno imajući u vidu eventualne alternative, opšti bazd srpskog fudbala i likova koji se motaju oko njega uključujući lebdećeg duha. Ne može se tek tako zaboraviti odličan fudbal koji smo igrali do Katara. Ojačavanje stručnog štaba bi bilo veoma poželjno. Nadam se da će i Piksi naučiti na greškama i da će biti manje plahovit a više mudar i taktičan.

  • Like 14
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Chaos Is Me said:

- već je psihov čovek, to naravno nije nikakav plus već mi deluje da će mu se omogućiti nesmetan rad dok je u milosti psiha i da ga neće minirati raznorazni bezveznjaci

Trenutno je zbog ovoga kao i zbog ličnog autoriteta jedino ime koje može da se odupre pritisku raznih mešetara, menadžera i ostalih pijavica. Ko god drugi da dođe i koliko god da je stručan neće imati takvu poziciju i to je Piksijeva velika prednost.

 

Napomenuto je već u par postova, bez obzira na rezultat na SP, Piksi je podigao reprezentaciju u odnosu na raniji period i napravljena je osnova za budućnost, između ostalog i u pogledu pozicije pred svaki žreb.

 

Želim da verujem da nije udario u plafon i da može da unapredi igru tako da nas bez muke plasira na EP i tamo ostvari zapažen rezultat. Međutim, sve teže varim njegove poslednje izjave i neverovatnu nesposobnost da sagleda sve razloge rezultatskog neuspeha. Zbog toga sam sve više skeptičan i bojim se da će nas relativno lagana grupa u kvalifikacijama samo dodatno zavarati. 

 

Ajd' da sačekamo, videćemo njegove prve poteze već za par meseci.

Edited by Barkley#34
slovo
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Naravno da treba da ostane Piksi, iako je na ovom SP pokazao dosta mana, ali kad znamo kakve su potencijalne zamene, odgovor je jasan. 

Vec 26.januara ima prijateljski susret sa USA u Los Andjelesu , verovatno je u pitanju menadzerska turneja jer ce igrati samo igraci iz domace lige, pretpostavljam, ali i dobra prilika da se da sansa nekim mladjima, tipa Luka Ilic iz TSCa, mozda neko iz Zvezde, Rodic ili Urosevic iz Partizana , Cumic iz Vojvodine itd itd i da se spremi pocetak kvalifikacija koji je vec u martu. 

 

U martu igramo sa Litvanijom kuci i gostujemo Crnoj Gori. 

Edited by Ljubitelj baklave
Link to comment
Share on other sites

Mora se zrtvovati jedan napadac zarad cetvrtog igraca ispred VMS. Gurni Kostica i Radonjica na krilo, ali nazad neko mora da brani prostor, pa bili to Gajic i Ristic (ko god od tih nasih levih bekova, nema mnogo razlike). Milenkovic se bolje snalazi kad se igra sistem sa cetvoricom, a Pavlovicu je manje-vise isto. Ne moze ovako sa trojicom, nemamo mi igrace za to.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Sreten Žujkić, penzioner said:

Mora se zrtvovati jedan napadac zarad cetvrtog igraca ispred VMS. Gurni Kostica i Radonjica na krilo, ali nazad neko mora da brani prostor, pa bili to Gajic i Ristic (ko god od tih nasih levih bekova, nema mnogo razlike). Milenkovic se bolje snalazi kad se igra sistem sa cetvoricom, a Pavlovicu je manje-vise isto. Ne moze ovako sa trojicom, nemamo mi igrace za to.

Pa tu samo desni bek pravi problem koga nemamo i pitanje je da li ćemo ga imati u dogledno vreme, ali onako perspektivno bi to moglo ovako da izgleda

 

Vanja

(Terzić ) ?- Milenković, Pavlović  - Urošević/Mladenović/Terzić

Gudelj - SMS/Lukić

Tadič (SMS)

Kostić - Radonjić/Živković/Đurićić

Mitar/Vlahović

Edited by Don Juan
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Srbija je bez Tadića upola slabija ekipa, bukvalno je jedini igrač tu koji zna sa loptom a da nije klasični jugoslovenski usporavač igre kao Milunka Savić.

Mitrović je taktički hodajući minus, bolno spor i trkački nesposoban, on treba da ulazi kao rezerva kod plan A ne prođe pa da pokušamo da ga damo na o-ruk ako ga neko dugom loptom pogodi u vugla.

 

A ovaj što nije MMS i Mitrogol su nam uzdanice za naredni ciklus :cigar:

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Don Juan said:

Pa tu samo desni bek pravi problem koga nemamo i pitanje je da li ćemo ga imati u dogledno vreme, ali onako perspektivno bi to moglo ovako da izgleda

 

Vanja

(Terzić ) ?- Milenković, Pavlović  - Urošević/Mladenović/Terzić

Gudelj - SMS/Lukić

Tadič (SMS)

Kostić - Radonjić/Živković/Đurićić

Mitar/Vlahović

 

Da ne ispadne da sam se uhvatio za njega ko pijan za plot, ali eto taj Gajic kakav god da je, opet je neki starter i standardan igrac u CSKA. Mislim da su i gori desni bekovi od njega igrali na ovom SP. Uopsteno je to deficitarna pozicija, svi bi (i roditelji i deca) da budu napadaci, eventualno neka krila, pozicija desnog beka nepozeljnija i od golmanske. Ali ne moze ovaj eksperiment sa Zivkovicem da prodje, ni samo po sebi ne radi posao, a i vec je provaljeno i iskautirano gde su rupe. Nemamo tu Damfrisa ili Trenta pa da kazemo ok, furaj.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...