Jump to content

Srbija u Kataru


Recommended Posts

Nesto se cudno desilo sa njim ovde, kao da je bio pijan ili drogiran sve vreme. Ko zna sta se sve desavalo. Inace, vrzmalo mi se nesto po glavi danas, i nekako je neverovatno da mi Gudelja nismo ni probali na desnom WBu. Od Zivkovica gori ne bi bio, mozda bi nam to dalo i odredjenu stabilnost pozadi. Takodje, Milenkovic u sredinu, a desni centralni Babic ili ko god. Morali smo da pokusamo odredjene korekcije, umesto da igramo isto u tri utakmice i nadamo se drugacijem ishodu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ćira said:

Pixi je prvi put u svojoj karijeri vodio neku ekipu na ovom nivou takmicenja. Bez obzira na godine i iskustvo on je na ovom prvenstvu bio početnik. I tako je delovao. 

Ali trener je godinama u Japanu i Kini. Oni su dovodili zvučna europska imena. Znači igrao je protiv trenera koji neštp znaju. Pa nemoguće da je ispadao ovakav naivac. Nitko mu ne bi dao novi ugovor, drugi posao...

3 minutes ago, erwin said:

 

 

Kod nas je rekao da nije jer ga kao nije vukao nego mu je samo stavio ruku na rame. 

Link to comment
Share on other sites

Čist penal, nije da se prvi put dešava da nas ovako iskuliraju i dešavaće se i dalje, posebno ako nas opet ukaki da igramo sa SUI negde. Zato treba davati puno golova a primati što manje :s_w:, da ne zavisimo od dobre, tj. loše volje nekog Briha.

 

Inače, oko potrošnje snage, kondicije i ostalog: mi smo, valjda, najviša ili druga najviša reprezentacija na ovom SP. Treba nositi tu visinu i trčati za nekim laganim, eksplozivnim, tehnički superiornim Brazilcem, npr. To vidim kao jedan od problema, činjenicu da su nam skoro svi reprezentativci visine Saleta Đorđevića - nemamo lake, brze, vižljaste igrače, čak ni u najavi...barem ja ne znam za njih.

Edited by implant
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, erwin said:

Ne znam što Mitrović nije kod sudije nedvosmisleno insistirao na igri rukom i tražio VAR.

 

Nije verovatno ni on vidio. Kao uostalom ni niko od nas. Svi smo bili toliko fokusirani na to dali i koliko ga je povukao za rame, da niko nije primetio igranje rukom. 

Link to comment
Share on other sites

Nemci su odmah videli na ZDF, dunsterizam u VARu, nije im prva ovakva odluka. Tako da nas nista ne cudi. 

Mozda smo busni kao sir pozadi, ali ovo je bilo na 3 2 sredinom 2/2. 

 

Izbaceni smo i 2010 jer nije sudija svirao penal u 90 min protiv Australije na 2 1 ( sa 2 2 bi prosli dalje u 1/8 ). 

Nije sviran penal 2018 na 1 1 protiv Svajcarske. 

To su cinjenice, a o utisku i igri mozemo da drvimo danima, ali to menja ovakve epske sudijske kradje na SP, 3x zaredom. 

I kao ne moze Srbija da prodje dalje, pa naravno da ne moze, 3x zaredom kljucne , neverovatno greske kod procene penala, posebno mi je krivo za onu iz 2010 jer smo imali super tim i igru, dobili Nemce, a u 1/8 bi isli na USA, a u 1/4 na Uruguay. 

 

evo tog detalja, penalcina 1/1 

 

giphy-downsized-large.gif

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Bugl Khan said:

Sad tek vidim. Kako to nisu gledali na VAR, il pokazali iz više kuteva.

 

Pa igrali smo protiv Švice, miljenice FIFA, već nam duguju jedan penal protiv njih sa prošlog SP...nadam se da više nećemo padati sa njima u grupu, manjim delom zbog ovakvih stvari a većim zbog Džake, Šaćirija, itd.

 

Da se ogradim: mislim da nas sinoć ne bi izvadio ni taj penal, za onaj od pre četiri godine već nisam siguran.

Link to comment
Share on other sites

Odavno vec razmisljam da bi Milenkovic mora da predje na centralnog stopera, jer se desno muči, a Veljkovic definitivno ne moze bolje od ovoga. A to nije dovoljno. Ako zelimo brzinu pozadi, Erakovic, Milenkovic, Pavlovic bi mogla da bude komplementarna trojka. 

 

Gudelj je spor za winga. Mi tu imamo dzokera Radonju, Lazovica koji je vec u godinama i pada mu nivo igre, Zleta kojem je to neprirodna pozicija. Morace se traziti tu nova resenja. Mali Stefan Mitrovic bi mogai biti jedna od opcija. Leva strana je povoljnija jer Kostic, Ristic i Mladenovic mogu da nose jos 2 ciklusa.

 

Ali zato sredina je ogromna glavobolja. Tadic koji ce polako postati igrac za 20ak minuta, SMS koji je jako tesko uklopljiv. Nekoliko prilicno besmislenih veznjaka. Imperativ je od Ilica napraviti jednog od nosioca. Ali da nam fali neki novi Tadic, fali i to ce biti ogroman problem u igri. Videlo se juce kako je nestala igra cim je izasao.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Profesor said:

...

 

Ali zato sredina je ogromna glavobolja. Tadic koji ce polako postati igrac za 20ak minuta, SMS koji je jako tesko uklopljiv. Nekoliko prilicno besmislenih veznjaka. Imperativ je od Ilica napraviti jednog od nosioca. Ali da nam fali neki novi Tadic, fali i to ce biti ogroman problem u igri. Videlo se juce kako je nestala igra cim je izasao.

 

Iako je dosta ljudi diglo ruke od Sergeja, ja mislim da se on trenutno gubi u reprezenatciji baš zato što imam tu neprikosnovenog Tadića ,pa mora za njega da se traži neka druga uloga. Kad dodje vreme da se Tadiću smanji minutaža, ja mislim da nečemo biti u toliko velikom problemu, jer če to preuzeti SMS.

 

U samoj sredini se čini da imamo veči problem. Ali ajde, barem je Ilić pokazao da može ozbiljno da se računa na njega u budučnosti. A valjda čemo več pronaći nekoga da uparimo sa njim. Neznam šta tačno igra taj Samardžić iz Udineseja što se spominje. Ali eto, možda bi on mogao da bude jedno od mogučih rešenja.

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Profesor said:

Ali da nam fali neki novi Tadic, fali i to ce biti ogroman problem u igri.

Meni su baš bili čudni komentari kako bismo bolje igrali bez njega itd. Desetka kakvu nismo imali dugo vremena, koliko je on golova i šansi namestio, sećanje je baš kratko. Jedan od razloga zašto je Mitrović naš najbolji strelac je Tadić. 

 

2 hours ago, implant said:

nemamo lake, brze, vižljaste igrače, čak ni u najavi...barem ja ne znam za njih.

Slažem se, o tome sam trubio i u košarci. Ne vidim talente kojima je odlika brzina i tehnička obučenost. Da tim bude uspešan, treba imati komplementarne igrače, ne mogu svi da budu visoki, jaki, ali i spori. Treba imati par brzih, okretnih igrača koji znaju sa loptom. 

 

Ili je selekcija loša ili se ne radi dobro na atletičkim sposobnostima ili oba dvoje.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...