Jump to content

Srbija u Kataru


Recommended Posts

2 hours ago, kendrick said:


Klasična lupetarija za ispred dragstora i kladionicu. 
 

Nemam želje da te u poznim godinama odvikavam od ideje totalnog fudbala, dovoljno je da samo malo ispratiš najbolje ekipe i vidiš koji igrači su u srcu sredine. 
 

Rodri, Kazemiro (do prelaska), Fabinjo na klupskom i reprezentativnom nivou npr. 
 

Nama su Gudelj i Lukić sinoć odradili ozbiljan posao tamo gde su najviše i trebali. U utakmici gde smo 90 minuta nadigrani izdvajati pojedince i zamerati neku šatro kreativnost je klasično lupetanje. 


Малац очигледно да су теби познати драгстор и кладионица пошто ја то не посјећујем нити сам икад. Дуго пратим како се развија фудбал а и реаговао сам управо пратећи овај данашњи. За овај ниво фудбала какво је СП осим твог шурења на средини нужно је и бити на ти са лоптом. Управо нам је то и недостајало да се повеже јалови напад. Не аболирам успут ни СМСов јако лош наступ који је био испред нпр. али ова двојица могу онако још једино код батађориста да буду осигурачи (док их не избаци високи напон).

А ти сад слободно настави да филозофираш, ако може са више инглиша не би ли био још паметнији…

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Del Piero said:

Ne bi imao ko da pokupi te druge lopte.


Stoji, ali ne mora preskakanje sredine i duga lopta da pretpostavlja samo onaj old school Target man momenat gde jedan spusta loptu a drugi ulazi u opasne zone. Mogli smo npr. dugom loptom da odgovorimo na brutalan pritisak na sredini terena, tako sto bi Sergej ili Mitar po prijemu drzali loptu pa potom delili pas, obojica bi trebalo da su jaki tu. Svakako ne mislim da bi preterano dobili preskakanjem igre, ali nije lose pokusati tako nesto barem na momente, kada je protivnik vec toliko dominantan na sredini i bukvalno nam neutralise pas igru. 

 

3 minutes ago, McLeod said:

 

Takticki fail iz ove vizure, ali ovo je potez muda do poda u datom trenutku. Nije proslo, ali je poslao poruku. Mislim da je i posle meca slao poruku onima koji treba da je cuju, iako se ni meni ne svidja na sta je licila ta konferencija.


Ma jasno, sve sto pisemo i dolazi iz neke retrospektive gde znamo sta i kako se izdogadjalo. 
 

Piksi je nebrojano puta dokazao da muda vise do trave, ne znam kakvu poruku bi sada morao da salje. Voleo bih, za promenu, da pokaze da osim sto je hrabar zna da bude i pametan, namazan i taktican. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Константин said:


Малац очигледно да су теби познати драгстор и кладионица пошто ја то не посјећујем нити сам икад. Дуго пратим како се развија фудбал а и реаговао сам управо пратећи овај данашњи. За овај ниво фудбала какво је СП осим твог шурења на средини нужно је и бити на ти са лоптом. Управо нам је то и недостајало да се повеже јалови напад. Не аболирам успут ни СМСов јако лош наступ који је био испред нпр. али ова двојица могу онако још једино код батађориста да буду осигурачи (док их не избаци високи напон).

А ти сад слободно настави да филозофираш, ако може са више инглиша не би ли био још паметнији…


Dobio si Ilica u 60. minutu koji je na "ti" sa loptom, kako je to ispalo?
 

Jebiga, sa tobom je bilo kakva polemika nemoguca jer delis igrace na zna/ne zna. Ne fermas bilo koje faktore, samo zna/ne zna i sa loptom je na ti/vi. Mislis da se problemi resavaju ubacivanjem igraca koji vise zna fudbala. Kako da te bilo ko uzme za ozbiljno? Meni je okej da ti posmatras fudbal onako kako znas i da delis svoje misljenje, ali isto tako je okej da te neko s' vremena na vreme poklopi jer uglavnom to sto pises je prazno. Proganjaju te kojekakvi batadjoristi i alergican si na igrace koji ti nisu lepi na oko, posteno... ali ne mlati kada ti neko docara koliko jednodimenzionalno dozivljavas fudbal. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Meni ova reprezentacija Srbije izgleda slicno reprezentaciji BiH. Naravno, Srbija ima dosta vise individualnog kvaliteta od nase trenutne reprezentacije al mane su manje vise slicne i solidno bi poredjenje bilo ova srpska i nasa iz 2014.. Obje ekipe spore i teretne i igraju taj spori fudbal gdje veznjaci vole carinit loptu i teretnim devetkama. Kod nas su se sad pojavila dva igraca koje imaju sve karakteristike modernih igraca i simptomaticno je sto su obojica (Dedic i Ahmedhodzic) produkti austrijske i svedske skole. Sve sto ima veze sa nasom “skolom” je sporo, tromo i sklono piplanju. Hrvatska se upravo tu i izvdaja od nas, kod njih zongleri nemaju prolaza. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dosta toga ste rekli ali neki rezime je - zaboraviti što pre Brazilce koji su za nas ipak za sada neka viša liga i posvetiti se ovim do or die utakmicama. Nadam se da ćemo tu ličiti na Piksijevu Srbiju, a ne na bata Đorinu/Krstajajetovu Srbiju kakvu smo uglavnom gledali sinoć. Ako je jedan poraz od ogromnog favorita dovoljan da uzdrma tu hemiju u koju se svi repstativci kunu, onda je ona i bila samo neka šarena laža. 

 

Igrači su nam teretni/roviti, a ako su brzanci onda su uglavnom pravolinijski igrači bez imaginacije. Međutim, svakako imamo tim koji je favorit protiv Kameruna a i blagi favorit protiv Švajcarske, uz dužan respekt njima.

 

Što se Brazila i ovog povratka u istoriju tiče, meni je to uvek smetalo kad se nešto gleda istorijski. I Brazil kao i svaka druga država je u nekom periodu imao kvalitetne i manje kvalitetne generacije. Oni su definitivno sinonim za lepršav fudbal, žoga bonito, čist talenat. U svakoj zabiti na svetu imaš neke Brazilce koji pikaju fudbal i koji su glavni u tim sredinama/timovima na svim nivoima fudbala, kao Ameri u košarci. Ja lično uvek navijam za Evropljane protiv njih ali jbga činjenica je da je Brazil sinonim za atraktivan i kvalitetan fudbal. Svakako su jedan od glavnih favorita ovde, ali nisu izrazit favorit, a naročito ne bi bili da su Francuzi kompletni.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kendrick said:


Dobio si Ilica u 60. minutu koji je na "ti" sa loptom, kako je to ispalo?
 

Jebiga, sa tobom je bilo kakva polemika nemoguca jer delis igrace na zna/ne zna. Ne fermas bilo koje faktore, samo zna/ne zna i sa loptom je na ti/vi. Mislis da se problemi resavaju ubacivanjem igraca koji vise zna fudbala. Kako da te bilo ko uzme za ozbiljno? Meni je okej da ti posmatras fudbal onako kako znas i da delis svoje misljenje, ali isto tako je okej da te neko s' vremena na vreme poklopi jer uglavnom to sto pises je prazno. Proganjaju te kojekakvi batadjoristi i alergican si na igrace koji ti nisu lepi na oko, posteno... ali ne mlati kada ti neko docara koliko jednodimenzionalno dozivljavas fudbal. 


Тролу ти о фудбалу везе немаш (и од раније су ми запале за око твоја “врла” запажања) тако да да ћеш тешко икоме ишта дочарати са све инглиш поштапалицама а поклопити можеш само лонац што ти мама скува док сурфаш по читав дан. Пали…

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, kendrick said:

 

 

Sergej i Mitar na papiru bi trebalo da daju prednost u skok igri, ali meni je utisak da sinoc sve i da smo imali prime Zigaru ne bismo se 'leba najeli u skoku i duelu. Utisak mi je da su u svakoj od tih situacija njihovi igraci bili i odlucniji i jaci, neretko i po dvojica isla na loptu naspram naseg jednog. Verovatno bi neka od tih situacija otvorila neko spustanje lopte u dobroj poziciji, ali mislim da je Piksi tvrdoglav kada se radi o nacinu igre, odnosno da nije spreman da iskoristi neku protivnikovu slabost ako to znaci da zrtvuje neke svoje postulate, sto mi se ne svidja. Svakako bih voleo da vidim neko adaptiranje na situaciju na terenu, duge lopte smo morali da probamo kada vec ostale stvari nisu bile bericetne.

 

Meni je zapravo to i najteze palo, nekako se nismo ni potukli kako treba. Gledam ostale meceve (trenutno Holandija Ekvador), kolicina faulova, guranja itd je znacajno veca, narocito od slabijih ekipa. Na sredini narocito smo nekako stajali daleko od lopte dajuci prostora Brazilu- razumem da u odbrani tako mora, ali na sredini sam ocekivao vecu agresivnost. 

Gudelj je bio fantastican i slazem se sa tobom da je ogromna greska sto ga je izvadio, ali verovatno je to uradio zbog zutog kartona koji je dobio. 

Druga stvar koja mi je zasmetala je sto iz kornera nismo uspeli nijednom da imamo sansu. Tu sam ocekivao da cemo imati neke uigrane akcije, s obzirom da smo verovatno najvisa ekipa na sampionatu.

 

Bice jako tesko protiv Kameruna koji me je bas pozitivno iznenadio u prvom mecu (nisu zasluzili da izgube), ali ako uspemo da damo prvi gol, verujem da ce im se raspasti igra pa cemo imati sanse i za ubedljiviju pobedu. 

Nije mi jasno zbog cega svi govore da bi trebalo obe pobede kako bi prosli, ukoliko mi pobedimo sa 2 razlike Kamerun a Svajcarska izgubi od Brazila (ili slicne kombinacije), nama i X odgovara u poslednjem kolu. Druga varijanta je X protiv Kameruna a pobeda protiv Svajcarske (ukoliko oni izgube od Brazila) nas opet vodi dalje.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, kendrick said:

Sto se tice sinocnje utakmice, pregazili su nas. Bilo bi dosta nepravedno prema Brazilu da njihovu sinocnju dominaciju pripisemo nasoj sporoci - iako je defintivno bila faktor - Brazil je sinoc odigrao takticki perfektno, bukvalno za 10, a Tite poprilicno autoritativno ocistio pod sa Piksijem. Svaki presing je pocinjao u planiranom momentu i izveden na najbolji nacin - svaka lopta ka nasim wingback-ovima je bio signal za pritisak i zatvaranje linija pasova. Sergeja su potpuno odsekli, Mitra da ne pominjem jer u vrlo retkim situacijama kada je lopta dolazila u njegovu blizinu u roku od sekunde vise nije bila tu. Ovo sinoc je bio jedan mini doktorak na temu kolektivnog presinga.

Sve se slažem ali smo mi dosta kumovali da Brazil deluje tako. Piksi je garantovao da pritiska neće biti na igrače i da ćemo sigurno izgledati dobro na terenu. Desilo se sve suprotno. U prvom poluvremenu ovo je bila najnapetija utakmica koju sam gledao do sada na ovom SP. Brazil je bio tek nešto manje loš od nas, možda je imao 2-3 igrača manje pogubljena. Strah i panika su bili toliki da se svašta dešavalo na terenu. Na poluvremenu, Tite je očigledno uspeo da smiri svoje igrača, dok je naša anksioznost samo rasla. Počeli smo da pokušavamo da iznosimo loptu pasom, a noge drhte, što je dovelo do katastrofalnih grešaka u našoj trećini i šansi Za Brazil. Izmene su samo ubrzale brodolom. 

7 hours ago, Barkley#34 said:

Nemam čvrstu analizu ili snimak da potvrdim svoj utisak da nam je jedan od razloga pucanja upravo bio Gudeljov izlazak. On je loše igrao unapred, grešio je u pasovima, bio saučesnik u grešci odmah na startu drugog, itd. ali mislim da nam je za odbranu mnogo značilo to njegovo povlačenje. Odmah nskon izlaska je usledila stativa pa zatim šetnja Nejmara kroz odbranu nakon koje je usledio šut pre prvog gola a tek nakon toga je zujalo u sredini. 

 

Možda je zaista u sinoćnim okolnostima trebalo više preskakati igru, jer i to malo aktivnosti pred njihovim golom smo imali nakon što uspemo da sa nekoliko igrača pređemo pola. U pozicionoj igri (našoj sinoć, ne inače) nije bilo šanse za to.

Jedan od razloga svakako, glavni sigurno ne. Gudelj je bio kao guska u magli, pratio sam njegovo postavljanje u zoni i veruj mi da tako ne treba. Njega sam posebno pratio jer uvek očekujem neki kisk a u strahu su velike oči 😄

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, dekifisher said:

Piksi je garantovao da pritiska neće biti na igrače i da ćemo sigurno izgledati dobro na terenu. Desilo se sve suprotno.

 

Pominjao je neko sinoc, Piksi je jednostavno takav lik i to nam je pomoglo na polju samopouzdanja i pristupa igri do sada. Svakako te njegove izjave polako gube efekat, ne bih nesto preterano posvecivao paznju Piksijevim najavama. Sama cinjenica da neko garantuje da ce biti dobar je po mom misljenju glupost, hiljadu i jedna stvar moze da se dogodi na fudbalskoj utakmici bez da nuzno pravis velike greske pa da ne budes dobar.

 

1 hour ago, dekifisher said:

U prvom poluvremenu ovo je bila najnapetija utakmica koju sam gledao do sada na ovom SP.

 

Prvih 45. minuta mi je srce lupalo dobrih 30% brze nego inace, ne secam se kada sam tako napeto pratio bilo koji dogadjaj. Ima do toga sto sam se izlozio, do okruzenja i alkohola, ali bukvalno su svi oko mene bili u slicnom stanju, skakalo se za startove, vikalo, nerviralo, hvatalo za glavu. Nakon sto su brazilci krenuli da plesu nakon 1:0 to je sve popustilo ali dok smo imali aktivan rezultat neverovatno koliko sam napeto pratio. Naravno da se nadam da cemo napraviti nesto lepo na ovom takmicenju, ali ovaj osecaj koji sam sinoc nosio sa sobom je nesto sto me bas radi a nedostajalo mi je jako dugo kada je u pitanju reprezentacija, tako da mogu da zahvalim ovoj generaciji i Piksiju sto su vratili taj osecaj.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Laki1988 said:

Ljudi kakva su vasa ocekivanja od utakmice sa Kamerunom? Sta mislite, da li bi bilo bolje da napadnemo jako od prvog minuta ili da cekamo da padnu u drugom poluvremenu, nesto kao protiv Svajcarske? Da li igrati sa jednim i dva napadaca?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Nemam očekivanja, nadam se boljoj postavci, nadam se nekoj od school formaciji sa dva špica, nadam se izostanku Živkovića i Lukića, i da se ne jurca, jer su Kamerunci fizički u boljoj poziciji od nas.Nema Afričke ekipe koja je naivna.Neka odigraju kao protiv Brazila od 65 do 75 onih deset časnih minuta sa mudima i idejom, ja zadovoljan...a ako će opet da se od protivničkog šesnaesterca kruži i vraća do golmana, onda treću tekmu da je gledam, nego da navijam za Kroaciju....

Uglavnom se nadam pobedi, ali je ne očekujem.

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, McLeod said:

2010. u grupi sa Severnom Korejom, Obalom Slonovace i Portugalom, 7 bodova, remi sa Portugalom doneo prvo mesto u grupi. Laganih 3-0 protiv Cilea i onda poraz od Holandije 2-1, posle preokreta, gde je trebalo da bude bar 2-0 na poluvremenu, gde su izjednacujuci gol dali srecno, pobednicki iz prekida, Melo dobio crveni, pobeda nekako iscupana ne znaju ni oni kako. Trebalo je da bude drugacije. Holandija tu dosla do finala ni kriva ni duzna i izgubila od Spanaca.

 

 

A ovakvim "kondicionalima" se moze reci da je trebalo biti 3:1 za Holandiju na kraju utakmice jer "srecno" Brazilci nisu dobili i treci gol nakon sto su se respali a bila je ta velika sansa pred sam kraj utakmice. Poenta je da se sa ovakvim post hoc analizama moze izvuci manje vise sta god ko pozeli da prikaze kao realno. Brazil je "zastrasujuca, prejaka sila bozijeg fudbala" za trecerazredne ekipe tacnije za one koje odbijaju da odabace mentalitet i metodologiju nekog kluba iz Prcilovca. Gde se ceka sreca, sila sa nebesa, prave prilike da se poklope i tome slicno. Njih Brazil, a i bilo ko takvog nivoa, rastavlja na proste cinioce. Cim neko pristupi tome ozbiljno, metodicno, naucno za njega je Brazil samo jos jedan rival koga treba shvatiti ozbiljno. Kao sto se mit o nepobedivoj tika-taka raspao na utakmici Bajern-Barselona 2013, tako se i mit o Brazilu kao najboljem od najboljih raspda koliko puta su se raspali na totalno glupim forama. Mnogo vise govori o kvalitetu ekipe koliko puta se vratila sa 1:0 ili cak 2:0 i pobedila nego koliko je igrala nekih finala ili uzimala trofeja.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Čudna smo sorta ljudi mi u Srbiji, u sekundi smo i najbolji i najgori. Pre godinu dana niko nije verovao u srpsku reprezentaciji a onda je uz par buregdžijskih tekstova i paljenja od strane rts-vojnika došlo do toga da je sve ispod polufinala nesupeh. I onda su za to krivi Piksi i igrači a ne naša preterana očekivanja. Jedno je navijati i bodriti reprezentaciju na svakom meču to treba da nam je obaveza ali kod nas se uvek ide u krajnost. Igrali smo sa jakim protivnikom i nadigrao nas je i pobedio, nema potrebe da se skidaju glave niti treba Piksi da drastično menja tim, u zavisnosti od toga koliko su spremni napadači treba odrediti formaciju sa jednim ili dva napadača i izaći i pružiti maximum. Da li je to dovoljno da se pobedi Kamerun ne znam, pitaju se i oni malo. Imamo te fudbalere, ma drugih boljih koji imaju srpski pasoš a zašto ih nema pitanje je za sve iz srpskog fudbala a ne za Piksija. Desnog beka nismo videli najmanje 10 godina ni u jednom klubu u Srbiji a lidera na terenu nema još od Piksija.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Laki1988 said:

Ljudi kakva su vasa ocekivanja od utakmice sa Kamerunom? Sta mislite, da li bi bilo bolje da napadnemo jako od prvog minuta ili da cekamo da padnu u drugom poluvremenu, nesto kao protiv Svajcarske? Da li igrati sa jednim ili dva napadaca?

 

Ja sam totalno pogubljen po pitanju Srbije. Glavni razlog je zato što ne znamo koliko su stvarno spremni Mitrović i Vlahović. Ako ne mogu da igraju u gadnom smo problemu. Ako mogu da igraju onda je stvar vrlo prosta. Biće klasika iz kvalikfikacija sa malo jačom odbranom. Kamerun će nas napasti jer nema logike da idu na X i da se nadaju da će pobediti Brazil. S tim u glavi verovatno ćemo krenuti iz drugog plana da probamo da damo gol iz kontre ili polukontre. Ako se prvo poluvreme završi nerešeno u drugom mislim da će obe ekipe igrati znatno otvorenije jer je X i za jedne i za druge ogromno kockanje.

 

Ako ova dvojica nisu spremni onda ćemo igrati sa Jovićem kome će društvo praviti najverovatnije Tadić a možda i neko treći i to će da bude mučenje ako ne prođe neka kontra. U tom slučaju će Piksi imati štošta da nam objasni oko sastava koji je poveo na SP gde ima 3 napadača od kojih su dvojica bila povređena.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, kendrick said:

 

Prvih 45. minuta mi je srce lupalo dobrih 30% brze nego inace, ne secam se kada sam tako napeto pratio bilo koji dogadjaj. Ima do toga sto sam se izlozio, do okruzenja i alkohola, ali bukvalno su svi oko mene bili u slicnom stanju, skakalo se za startove, vikalo, nerviralo, hvatalo za glavu. Nakon sto su brazilci krenuli da plesu nakon 1:0 to je sve popustilo ali dok smo imali aktivan rezultat neverovatno koliko sam napeto pratio. Naravno da se nadam da cemo napraviti nesto lepo na ovom takmicenju, ali ovaj osecaj koji sam sinoc nosio sa sobom je nesto sto me bas radi a nedostajalo mi je jako dugo kada je u pitanju reprezentacija, tako da mogu da zahvalim ovoj generaciji i Piksiju sto su vratili taj osecaj.

Praćenje reprezentacije na velikom natjecanju je muka, a ne užitak. Pogotovo nakon skupine. Ja nikad nisam razumio te najave na TV uživati ćemo u osmini finala. Koji užitak. Možda na 3:0.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Koje je to naše napadače Piksi zaboravio da povede na SP pa da treba nešto da objašnjava. Mitrovic i Vlahovic mogu da igraju ali nisu verovatno na 100% svojih mogućnosti i normalno je da i kao takvi idu na SP. Neka igra Jović od početka a oni da ulaze po potrebi i ta opcija nije loša. Više nama nedostaje Kostić da ubrza igru sa leve strane ali nešto mi govori da će on igrati protiv Kameruna.

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Perkos2 said:

Koje je to naše napadače Piksi zaboravio da povede na SP pa da treba nešto da objašnjava. Mitrovic i Vlahovic mogu da igraju ali nisu verovatno na 100% svojih mogućnosti i normalno je da i kao takvi idu na SP. Neka igra Jović od početka a oni da ulaze po potrebi i ta opcija nije loša. Više nama nedostaje Kostić da ubrza igru sa leve strane ali nešto mi govori da će on igrati protiv Kameruna.

Jučer ili prekjučer je Zekić na HRT2 rekao da je Mitrović prije SPa 10 sati dnevno provodio kod nekog doktora u Bg na terapijama. Rekao je ime doktora, ali sam zaboravio. I napomenuo je ako su informacije koje imam točne, a točne su. I rekao je da je stvarno bio na štakama. Znači on vam neće bit 100% spreman sigurno. 

Edited by Bugl Khan
Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, kendrick said:


Stoji, ali ne mora preskakanje sredine i duga lopta da pretpostavlja samo onaj old school Target man momenat gde jedan spusta loptu a drugi ulazi u opasne zone. Mogli smo npr. dugom loptom da odgovorimo na brutalan pritisak na sredini terena, tako sto bi Sergej ili Mitar po prijemu drzali loptu pa potom delili pas, obojica bi trebalo da su jaki tu. Svakako ne mislim da bi preterano dobili preskakanjem igre, ali nije lose pokusati tako nesto barem na momente, kada je protivnik vec toliko dominantan na sredini i bukvalno nam neutralise pas igru. 

Dinamo je pod Bjelicom temeljio igru na tome. Duga na Petkovića. Dinamo je tako dobio Chelsea, duga na Petkovića, ovaj prosljeđuje Oršiću. Samo je Petković specifičan igrač i on ako iz prve glavom ne odigra, može smiriti pa odigrat nogom. Ali ne vidim zašto Sergej ili Mitar ne bi mogli koju loptu tako primit. Da se nije ni probalo me čudi. I slažem se da je glavni uzrok raspada izlazak Gudelja. Od tog trenutka su vam se šetali oko 16.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, alpaka Bereta Sida said:

Meni ova reprezentacija Srbije izgleda slicno reprezentaciji BiH. Naravno, Srbija ima dosta vise individualnog kvaliteta od nase trenutne reprezentacije al mane su manje vise slicne i solidno bi poredjenje bilo ova srpska i nasa iz 2014.. Obje ekipe spore i teretne i igraju taj spori fudbal gdje veznjaci vole carinit loptu i teretnim devetkama. Kod nas su se sad pojavila dva igraca koje imaju sve karakteristike modernih igraca i simptomaticno je sto su obojica (Dedic i Ahmedhodzic) produkti austrijske i svedske skole. Sve sto ima veze sa nasom “skolom” je sporo, tromo i sklono piplanju. Hrvatska se upravo tu i izvdaja od nas, kod njih zongleri nemaju prolaza. 

Ovo određeni ljudi smatraju za minus koji će nas koštat nakon nekog vremena. Da prerano kalupimo igrače. Da ne smijemo gušit ono što nas odvaja od npr. Nijemaca i Engleza. Al onda ti se pojavi Majer. Nisam pametan po tom pitanju. S druge strane zadnji "žongleri" koje smo pustili da rade šta hoće su propali (Halil i Ćorić).

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Bugl Khan said:

Dinamo je pod Bjelicom temeljio igru na tome. Duga na Petkovića. Dinamo je tako dobio Chelsea, duga na Petkovića, ovaj prosljeđuje Oršiću. Samo je Petković specifičan igrač i on ako iz prve glavom ne odigra, može smiriti pa odigrat nogom. Ali ne vidim zašto Sergej ili Mitar ne bi mogli koju loptu tako primit. Da se nije ni probalo me čudi. I slažem se da je glavni uzrok raspada izlazak Gudelja. Od tog trenutka su vam se šetali oko 16.

Mislim da je presudio zuti karton kad je uklizao Nejmaru sa ledja. Malo je fizicki pao a Brazilci nasrnuli i da ima Pavlovica i Gudelja na terenu u tim trenucima sa zutim kartonom, nije htio rizikovati. 

 

Gudelj je pomagao u organizaciji igre jer se spustao izmedju stopera ali u 2 pol nam to nisu dozvolili, bio je ogroman pritisam na linije tima, nismo mogli zadrzati loptu duze od 30 sekundi. 

 

Inace moram spomenuti, Vanja bi ladno mogao sa gola na gol da deganzira loptu

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Miki28 said:

Mislim da je presudio zuti karton kad je uklizao Nejmaru sa ledja. Malo je fizicki pao a Brazilci nasrnuli i da ima Pavlovica i Gudelja na terenu u tim trenucima sa zutim kartonom, nije htio rizikovati. 

 

Gudelj je pomagao u organizaciji igre jer se spustao izmedju stopera ali u 2 pol nam to nisu dozvolili, bio je ogroman pritisam na linije tima, nismo mogli zadrzati loptu duze od 30 sekundi. 

 

Inace moram spomenuti, Vanja bi ladno mogao sa gola na gol da deganzira loptu

Gudelj vam je u organizaciji igre najbitniji igrač, i u pomaganju obrani je izrazito bitan. Ako je zbog žutog, razumijem, al onda stavi nekog da okupira taj prostor. Lako je sad bit  pametan, ali Piksi je taktički promašio tu. 

Btw, netko je rekao da je i Brazil 1.p djelovao u grču, pomalo uplsšeno. To sam i ja primjetio. Ne toliko po igri, nego po izrazima lica. Drugo poluvrijeme sasvim druga priča.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Bugl Khan said:

Gudelj vam je u organizaciji igre najbitniji igrač, i u pomaganju obrani je izrazito bitan. Ako je zbog žutog, razumijem, al onda stavi nekog da okupira taj prostor. Lako je sad bit  pametan, ali Piksi je taktički promašio tu. 

Btw, netko je rekao da je i Brazil 1.p djelovao u grču, pomalo uplsšeno. To sam i ja primjetio. Ne toliko po igri, nego po izrazima lica. Drugo poluvrijeme sasvim druga priča.

Mislim da jeste jer je posle toga i Lukica izveo nakon njegovog zutog kartona. 

 

Pa i jeste bio u grcu, napadali su stihijski aki u 2 pol prava furija. Visok presing, Casemiro je tada show napravio, sve je pozatvarao i omogucio ovim ispred njega da budu tako visoko. Nasi wingbekovi nisu opste pomagali vec su cesto 1 na 1 ostajali Pavlovic a posebno Milenkovic sa Vinijem. Ne moze to tako.

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Bugl Khan said:

Dinamo je pod Bjelicom temeljio igru na tome. Duga na Petkovića. Dinamo je tako dobio Chelsea, duga na Petkovića, ovaj prosljeđuje Oršiću. Samo je Petković specifičan igrač i on ako iz prve glavom ne odigra, može smiriti pa odigrat nogom. Ali ne vidim zašto Sergej ili Mitar ne bi mogli koju loptu tako primit. 

 

Da, tako nesto mi je palo na pamet. Petkovic je definitivno poseban tip igraca, ali uspevali su i neki tehnicki tanji igraci da izvuku taj prijem i zadrsku lopte. 

 

Evo jedan zanimljiv video, bas pominje momenat koji sam pomenuo juce, da smo mogli da probamo u nekim sekvencama da na presing u drugom poluvremenu odgovorimo nekom duzom loptom, ali dobro, i ovo je u nekom domenu naknadne pameti.

 

Inace rekao bih da je dosta potcenio Brazil odnosno Tite-a, nije uvek lako dati 1-10 ocenu za takticki pristup, ali ko ne stigne do kraja videa, Piksiju je dao 7.5/10 a Titeu 6/10. 

 

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...