Jump to content

Srbija u Kataru


Recommended Posts

Inace, nisam ocekivao ni ovoliko mracenje na topiku nakon utakmice. Ocekivao bih da forumaska zajednica nije isto sto i citalacka armija Kurira, Aloa, Informera itd. Hocu da kazem: dajte malo realnosti.

Dobio nas najveci favorit turnira,a ovde bedak..jeste,i ja sam se potajno nadao iznenadjenju,ali sam svima u mom okruzenju dosadio sa pricom da ce biti 2:1 za Brazil. Poraz jeste bio nasa realnost.

Za nas prvenstvo pocinje u ponedeljak. Kamerun i Svajcarska su nasa mera. Bolji smo i od jednih i od drugih. Naravno, to treba i dokazati na terenu. Od poraza (pa i igre) veceras, mnogo me vise brine taj prokleti zdravstveni bilten.

Odoh da spavam. I da zaboravim i utakmicu i ovoliko razocarenje na 4umu.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, vlaDixXx said:

Fizicki smo kriticni,a tek treba da igramo sa fizickim ekipama

 

 

 

Ma nije uopste problem fizicka sprema. Brazil je toliko tehnicki i brz doteran da je sakrio loptu. To ubija moral ekipi. Ne smes da ga napadnes jer ne znas sta je u stanju da ti uradi. Onda to izgleda da nemas snage. Lako je nama sa Kamerunom, bez brige za to.

 

Sad samo da ne puknemo psihicki i ne pocnemo da pravimo penale i crvene kartone.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Drug Crni said:

Inace, nisam ocekivao ni ovoliko mracenje na topiku nakon utakmice. Ocekivao bih da forumaska zajednica nije isto sto i citalacka armija Kurira, Aloa, Informera itd. Hocu da kazem: dajte malo realnosti.

Dobio nas najveci favorit turnira,a ovde bedak..jeste,i ja sam se potajno nadao iznenadjenju,ali sam svima u mom okruzenju dosadio sa pricom da ce biti 2:1 za Brazil. Poraz jeste bio nasa realnost.

Za nas prvenstvo pocinje u ponedeljak. Kamerun i Svajcarska su nasa mera. Bolji smo i od jednih i od drugih. Naravno, to treba i dokazati na terenu. Od poraza (pa i igre) veceras, mnogo me vise brine taj prokleti zdravstveni bilten.

Odoh da spavam. I da zaboravim i utakmicu i ovoliko razocarenje na 4umu.

Ni ja nisam previse razocaran rezultatom, igrom pomalo i jesam jer sam ocekivao da cemo imati bar neku izglednu sansu. Ocekivao sam 2:1, 3:1 . Nista nije gotovo, daleko od toga, ne treba padati u depresiju shodno nasem dinarskom mentalitetu ( od Mitra Mirica i ne moze nam niko nista do ne valjamo kurcu, prvi favorit nas je rutinirao ). Ja i dalje verujem u prolaz dalje, iako se pomalo pribojavam Kamerunaca u dnevnom terminu i potencijalnog kiksa, koliko god da vreme nije baaas toliko strasno.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ko kaže - "Nada je majka svih zajeba 😁.

Mnogo su bolji i ćao, nema neke filozofije, rezultat ok za dalji tok takmičenja.

 

Elem, mnogi ovde su mladi i ne sećaju se SP 1990. E prvi meč smo izgubili od Nemačke 4-1, tada je krenulo takvo medijsko pljuvanje Osima, da je njegov sin onako besan na novinare rekao kao "vrati se da nosiš džakove". Toga se niko ne seća, a svi se sećaju nesrećnog poraza u četvrtfinalu i kao nekom finalu koje bi sto posto igralo.

Tako ćemo i mi zaboraviti ovu utakmicu. Ok, poraz boli, ali brate mnogo hoćemo, a malo realno imamo.

  • Like 7
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Drug Crni said:

Inace, nisam ocekivao ni ovoliko mracenje na topiku nakon utakmice. Ocekivao bih da forumaska zajednica nije isto sto i citalacka armija Kurira, Aloa, Informera itd. Hocu da kazem: dajte malo realnosti.

Dobio nas najveci favorit turnira,a ovde bedak..jeste,i ja sam se potajno nadao iznenadjenju,ali sam svima u mom okruzenju dosadio sa pricom da ce biti 2:1 za Brazil. Poraz jeste bio nasa realnost.

Za nas prvenstvo pocinje u ponedeljak. Kamerun i Svajcarska su nasa mera. Bolji smo i od jednih i od drugih. Naravno, to treba i dokazati na terenu. Od poraza (pa i igre) veceras, mnogo me vise brine taj prokleti zdravstveni bilten.

Odoh da spavam. I da zaboravim i utakmicu i ovoliko razocarenje na 4umu.

 

Pa mračenje, ili bolje reči razočarenje nije tu zbog rezultata. Daleko od toga. Več zbog toga što smo pali bez ispaljenog metka. A bez ispaljenog metka smo pali zbog taktike za koju je večina ovde pretpostavila da če baš to da nam i donese - poraz bez ispaljenog metka.

 

Sa ovim ostalim se slažem. Rezultatski nam ovaj poraz ne menja skoro ništa. Mi još uvek imamo utakmice sa direktnim rivalima za prolaz.

 

 

5 minutes ago, Devil In My Pants said:

Otkinuli su nas drugo. Kamerun se mora dobiti i to je to. 

 

Sramotna igra svih sem golmana..ali to moze i pozitivno uticati za naredna dva meca.

 

Bogami je i on imao potez za šamarčinu, kad je uvalio Gudelja tamo, a samo zahvaljujuči spetljanom Raphinii ne primišmo gol.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Problem sa licnim greskama said:

Mi pre svega da gledamo sebe jer tu ima dosta posla ali bi zaista valjalo da Svajcarci ne uzmu bod protiv Brazila. 

 

Čak i da uzmu, nije toliko strasno. Ako se prvo gleda medjusobni susret, mi i da bodom protiv Kameruna i pobedom protiv Svice idemo dalje. A nekako mi se cini da najpre mozemo dobiti tu utakmicu. Nekako njihova spora igra nam lezi i ima tu mnogo motiva. 

 

Obzirom da je Vlahovic igrao protiv Bahreina i da je danas malo igrao, najrealnije je da on pocne. Uz njega Jovic. Iza njih dvojice Tadic. Sergej i Lukic. Pozadi sve isto.

 

Krilma reci da igraju po poluvreme i da svu snagu usmere na tih 45 minuta.

 

VMS, Milenkovic, Veljkovic, Pavlovic, Lazovic(Radonjic), Mladenovic(Kostic), Lukic, SMS, Tadic, Jovic, Vlahovic.

 

Šta vise, ako stvari budu isle po planu, Mitrovic i Kostic mogu skroz da preskoce tu utakmicu.

Link to comment
Share on other sites

Sramotno izdanje Srbije.

Mislim da je ovo najgora utakmica koju je Srbija/Jugoslavija ikada odigrala na SP.

Na ovom turniru niko nije gore igrao, čak i ovi nesrećnici iz Kostarike su više pokazali od nas.

Sreća da su se i brazilci malo uplašili od nas, a i da imamo Blekija pa ovo nije otišlo u 7+.

Nijedan duel naši vezni igrači nisu dobili. Dva pasa nismo spojili. 

Ja i dalje ne mogu da verujem da smo mi ovako igrali.

Individualni učinak ne bih komentarisao ali moram da pomenem ovog puvanjka Radonjića koji okreće dupe na SP-u na 0:0.

K A T A S T R O F A

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, dekifisher said:

Sramotno izdanje Srbije.

Mislim da je ovo najgora utakmica koju je Srbija/Jugoslavija ikada odigrala na SP.

Na ovom turniru niko nije gore igrao, čak i ovi nesrećnici iz Kostarike su više pokazali od nas.

Sreća da su se i brazilci malo uplašili od nas, a i da imamo Blekija pa ovo nije otišlo u 7+.

Nijedan duel naši vezni igrači nisu dobili. Dva pasa nismo spojili. 

Ja i dalje ne mogu da verujem da smo mi ovako igrali.

Individualni učinak ne bih komentarisao ali moram da pomenem ovog puvanjka Radonjića koji okreće dupe na SP-u na 0:0.

K A T A S T R O F A

 

 Slušaj, toliko je očigledno da koristiš teme o reprezentaciji kako bi uzdizao igrače kluba za koji navijaš, nauštrb igrača kluba koji mrziš, da to već postaje degutantno. 🤮

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Meni su dvije stvari najvise upale

u oci veceras:

 

1. Jako, jako spori igraci. Da li je do treme, nespremnosti, brzine Brazila ili nesto cetvrto ne bih znao. Bas mi je upalo u oci kad Tadic u prvom poluvremenu trci u neku polukontru i izgleda mi ko Misimovic u danima najlosije fizicke spreme.

2. Wingbackovi apsolutno nepostojeci u odbrani i stoperi na vjetrometini protiv brazilskih krila. Vini je imao prostora koliko pozeli protiv Milenkovica cini mi se. Tu bi i mnogo bolji stoper pogino. 
 

Naravno veliki je faktor i sto ste igrali protiv vjerovatno najbolje ekipe svijeta al sa ovakvim stavom mislim da ne bi puno bolje prosli ni protiv losijih ekipa koje znaju sta hoce i koriste mane protivnika, a Svicarska je definicija takve ekipe. Bilo bi realno steta da ne iskoristite ovaj tim jer po svemu je ova ekipa druga najkvalitetnija ekipa u grupi.

Link to comment
Share on other sites

Ne gleda se medjusobni skor, gleda se gol razlika. Bitno je što nismo nakantani večeras. Treba nam pobeda Brazila protiv Švajcarske bar 2 razlike. I mi da dobijemo Kamerun 2 razlike i onda nam igra remi protiv Švajcarske za prolaz. U slučaju pobede Brazila protiv Švajcarske više od 2 razlike treba nam pobeda protiv Kameruna i remi protiv Švacarske za prolaz.

Edited by unagi
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, drgnk said:

 Slušaj, toliko je očigledno da koristiš teme o reprezentaciji kako bi uzdizao igrače kluba za koji navijaš, nauštrb igrača kluba koji mrziš, da to već postaje degutantno. 🤮

Prvo, Radonjić je dete Partizana a njega sam jedino opljunuo. A Milenković nas je uz Vanju spasao debakla.

Ne znam šta te je pogodilo? To što mislim da Živković treba da igra pre Lazovića ili Radonjića? Šta, to ti i dalje nije jasno?

Inače, u ovom timu je 6-7 igrača iz Partizanove škole a tim je odigrao kao qrac, jadno i sramno.

Promašio si potpuno.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Venger said:

Jbg, Piksi poklekao pred pritiskom javnosti i gurnuo nespremnog Mitra od pocetka. Glupo je sad da se vadi na te povrede.

 

Treba da igraju najspremniji, ne vidim sta je problem da Jovic pocne utakmicu, pa ubaci Mitrovica pred kraj.

 

Pa on sam prepotencijom i populistickim izjavama dize javnost. Tako da ono kako sejes tako zanjes. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, dekifisher said:

Prvo, Radonjić je dete Partizana a njega sam jedino opljunuo.

Partizan je bio samo "u medjuvremenu"....kakvo dete Partizana, da ga niste vi u Humskoj "napravili" ? Kao da nigde nije igrao pre.....dok je došao u Humsku, u Nišu je promenio tri kluba.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, dekifisher said:

Prvo, Radonjić je dete Partizana a njega sam jedino opljunuo. A Milenković nas je uz Vanju spasao debakla.

Ne znam šta te je pogodilo? To što mislim da Živković treba da igra pre Lazovića ili Radonjića? Šta, to ti i dalje nije jasno?

Inače, u ovom timu je 6-7 igrača iz Partizanove škole a tim je odigrao kao qrac, jadno i sramno.

Promašio si potpuno.

 

Kao sto sam rekao pre utakmice, igrac manje, zao mi je sto ti je neki rod, protiv decka licno nemam nista, ali on nema kvalitet ni za 26 u reprezentaciji. Tu je, odigrao jedan mec, dosta je.

 

Najtragikomicnije je delovao u celoj utakmici, kad god ima loptu, kad treba da uradi nesto sa njom, a Radonjic, koji vazi i jeste objektivno nedisciplinovan i los u odbrani, je imao vise presecenih i oduzetih lopti od njega za duplo manje vremena, tako da ni tebe ni Andriju Zivkovica ne bih vise zadrzavao.

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Gudelj i Lukic kao Zdjelar i Scekic svojevremeno na terenu. Gudelj vakcinisan protiv dodavanja unapred.

 

Malo ozbiljnije, realno ovo je uzasan matchup za nas. Brazil je tehnicki potkovanija ekipa i jasno je da takvu ekipu ne mozes da dobijes tako sto ces da dominiras kroz posed, vec tako sto ces da ih cekas i da probas da ih resis brzom tranzicijom, kao sto je Japan resio Nemacku ili kao sto je KSA igrala protiv Argentine. Mi smo verovatno najsporija ekipa na prvenstvu i jednostavno nemamo kapacitet da igramo na taj nacin.

 

Definitivno ocekujem drugacije meceve u naredna 2 kola jer cemo moci da dominiramo kroz posed.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, unagi said:

Ne gleda se medjusobni skor, gleda se gol razlika. Bitno je što nismo nakantani večeras. Treba nam pobeda Brazila protiv Švajcarske bar 2 razlike. I mi da dobijemo Kamerun 2 razlike i onda nam igra remi protiv Švajcarske za prolaz. U slučaju pobede Brazila protiv Švajcarske više od 2 razlike treba nam pobeda protiv Kameruna i remi protiv Švacarske za prolaz.

 

A ako je ista gol razlika? A velike su sanse da bude sve to jako slicno. Mozda bukvalno bude 1:2 i jednima i drugima.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Profesor said:

 

A ako je ista gol razlika? A velike su sanse da bude sve to jako slicno. Mozda bukvalno bude 1:2 i jednima i drugima.

Razlika, dati golovi, h2h pa ako to nije dovoljno onda se kartoni gledaju. A ako i tad nije jednako onda na sreću 😄

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Drug Crni said:

Inace, nisam ocekivao ni ovoliko mracenje na topiku nakon utakmice. Ocekivao bih da forumaska zajednica nije isto sto i citalacka armija Kurira, Aloa, Informera itd. Hocu da kazem: dajte malo realnosti.

Dobio nas najveci favorit turnira,a ovde bedak..jeste,i ja sam se potajno nadao iznenadjenju,ali sam svima u mom okruzenju dosadio sa pricom da ce biti 2:1 za Brazil. Poraz jeste bio nasa realnost.

Za nas prvenstvo pocinje u ponedeljak. Kamerun i Svajcarska su nasa mera. Bolji smo i od jednih i od drugih. Naravno, to treba i dokazati na terenu. Od poraza (pa i igre) veceras, mnogo me vise brine taj prokleti zdravstveni bilten.

Odoh da spavam. I da zaboravim i utakmicu i ovoliko razocarenje na 4umu.

 

Nije mračenje zbog rezultata (nisam očekivao našu pobedu), nego zbog (ne)prikazane igre i taktike koju smo odabrali za ovu utakmicu. Razumem da je Brazil jak, možda i najjači tim na SP, ali da ne uputimo nijedan udarac u okvir gola, da ne možemo da povežemo 2-3 pasa i da crknemo posle 60 minuta igre - to ne razumem. Takođe, neke Piksijeve izjave mi nisu baš legle, previše mi to miriše na neka vremena za koja sam mislio da su prošla.

 

Ali ajde, da ne kenjam previše, videćemo kako će se SUI snaći protiv Brazila a i mi protiv Kameruna, tada će mnoge stvari biti jasnije.

Link to comment
Share on other sites

cao braco, prije svega da kazem da nije sve gotovo i da se nadam vasem prolasku dalje 🙂 Zanima me, ima li neko da je gledao preko rd-live.com tekmu? da li je bilo nekih problema na sajtu, volio bi da mi neko odgovori da popravim da ugođaj bude jos bolji 😄 Poz iz Mostara 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...