Jump to content

Grupa H (POR, GHA, URU, KOR)


Ko prolazi dalje?  

39 members have voted

  1. 1. Ko prolazi dalje?

    • Portugal
      33
    • Gana
      6
    • Urugvaj
      29
    • Juzna Koreja
      4
  2. 2. Za koga cete navijati u grupi?

    • Portugal
      4
    • Gana
      17
    • Urugvaj
      13
    • Juzna Koreja
      5


Recommended Posts

9 minutes ago, Drug Crni said:

Ima uvek dosta nepravdi na Mundijalima...uvek ovi sto obezbede prolaz  lade jaja u poslednjem kolu i onda neki profitiraju yebiga..ove godine su to Azijati. Malo morgeb bi Japan i Koreja dobili Spaniju i Portugal da je ovima trebalo
Ja zaista,zaista ne verujem da su to cista posla..nema sanse da bi Japan i Koreja dobili Spaniju i Portugal u prvom kolu..automatski nije posteno..nisu svi u jednakom polozaju..

Ko zna..mozda nas veceras i Brazil iznenadi nekim porazom?

Kazu i da Japan ne bi dobio Nemacku da nisu igrali u poslednjem kolu. Oh wait...

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

Najveca kradja na svjetskom prvenstvu dosad. Dva cista penala Urugvaju nisu svirana.

 

Prvi mislim da stvarno nije bio. Onaj ugao sa ledja je najbolji, gde se po mom mišljenju vidi da igrač Gane sa prstima ipak izbije loptu, pre nego što obori napadača Uruguaya.

 

Druga situacija je svakako bliže penalu. My guess je da su presudili da je Cavani namerno usporio da izvuče taj kontakt. I mislim da je to sasvim moguče, kad se leda njegova kretnja i pogled ka nazad da vidi gde je protivnički defanzivac. Sad kakva su pravila oko toga, dal on to sme da radi ili ne, to več neznam... Suma sumarum, po mom mišljenju je usporio da dobije taj kontakt. Ali i da je sviran penal, nebi moglo mnogo da se prigovori sudijama.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Drug Crni said:

U pristupu je stvar.
Francuska, Spanija, Portugal..svi porazeni u poslednjem kolu. Sve reprezentacije koje su obezbedile plasman dalje nakon drugog kola. Videcemo kako ce veceras rezerve Brazila sa Kamerunom.

Možemo samo da se nadamo da će rezervisti gristi, da bi se dokazali i nametnuli. Ako budu igrali standardni igrači trčaće u trećoj brzini, a Kamerunci u šestoj.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, L' Imperatore said:

 

Prvi mislim da stvarno nije bio. Onaj ugao sa ledja je najbolji, gde se po mom mišljenju vidi da igrač Gane sa prstima ipak izbije loptu, pre nego što obori napadača Uruguaya.

 

Druga situacija je svakako bliže penalu. My guess je da su presudili da je Cavani namerno usporio da izvuče taj kontakt. I mislim da je to sasvim moguče, kad se leda njegova kretnja i pogled ka nazad da vidi gde je protivnički defanzivac. Sad kakva su pravila oko toga, dal on to sme da radi ili ne, to več neznam... Suma sumarum, po mom mišljenju je usporio da dobije taj kontakt. Ali i da je sviran penal, nebi moglo mnogo da se prigovori sudijama.


Cinjenica je da je Cavani sapleten s ledja u izglednoj situaciji. To je skolski primjer penala. Ocito je da to nisu ni gledali jer je odmah igra pustena dalje.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Barkley#34 said:

Što kaže Sector, nije nedozvoljeno ali jeste loše za takmičenje.

Slažem se da nije gledljivo ali je onda jedini lek da se napravi kup format. Krene se sa TOP32, pa TOP16 i sve tako do finala.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:


Cinjenica je da je Cavani sapleten s ledja u izglednoj situaciji. To je skolski primjer penala. Ocito je da to nisu ni gledali jer je odmah igra pustena dalje.

 

Dobru reč si izabrao - sapleten. Tu me isto zanima dal se različito gleda na namerno i nenamerno saplitanje. Ne kažem da mislim da je bilo nenamerno, ali eto, to bi mogla biti još jedna stvar koja je razmatrana u ovoj situaciji i koja je na kraju odlučila.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, L' Imperatore said:

 

Dobru reč si izabrao - sapleten. Tu me isto zanima dal se različito gleda na namerno i nenamerno saplitanje. Ne kažem da mislim da je bilo nenamerno, ali eto, to bi mogla biti još jedna stvar koja je razmatrana u ovoj situaciji i koja je na kraju odlučila.


Jbg namjera nije bitna ako je ofanzivac u izglednoj poziciji u 16m protivnika sapleten. Cavani je bio ispred za nekih pola koraka i kao i svaki napadac isao graditi poziciju ispred defanzivca nakon cega ga ovaj saplice. Meni je to uvijek penal.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:


Jbg namjera nije bitna ako je ofanzivac u izglednoj poziciji u 16m protivnika sapleten. Cavani je bio ispred za nekih pola koraka i kao i svaki napadac isao graditi poziciju ispred defanzivca nakon cega ga ovaj saplice. Meni je to uvijek penal.

 

Ja mislim da jeste bitna, pogotovo ako napadač tu izglednu poziciju ne koristi da ide u gol, nego traži kontakt.

 

Elem, ne kažem da nisi u pravu. I ja sam ovde više za penal nego ne. Samo sam ispostavio par stvari za koje mislim da su bile ključne za sudije kad su donosili odluku

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, Drago said:

Slažem se da nije gledljivo ali je onda jedini lek da se napravi kup format. Krene se sa TOP32, pa TOP16 i sve tako do finala.

To bi stvorilo druge probleme - dođeš da bi odigrao jedan meč i ćao. Ne mislim da generalno ima rešenja i uvek se tako nešto desi ali mi je sad baš uočljivo. Tri slične situacije i nedajbože četvrta večeras. Mnogo mi je to za ovih osam grupa.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

E ovako, što se tiče Portugala, zaslužili su da ispadnu zbog dinosaurusa Santoša koji je mislio da dobije Maroko identičnom taktikom kojom je dobio raspalu Švajcarsku. Čovek koji prvo poluvreme drži na klupi dva najbolja igrača koja su mu mogla dobiti utakmicu. Koji je dozvolio Brunu Fernandezu da privatizuje utakmicu, izvede svaki mogući slobodni udarac i korner i sve ih upropasti. Sveo jednog od najboljih igrača u istoriji ove igre na čekanje lopte u petercu, kao da je Aleksandar Mitrović (bez uvrede Mitru ali teški špic je). Svaka čast Maroku za srčanost, energiju i sve to iz kurtoazije, ali realno ono je anti-fudbal. I ja sam ubeđena da polovina ovih koji ih veličaju danas u LŠ pljuje Simeonea i Atletiko Madrid. Mislila sam protiv Portugala opa, daju gol, idu ofanzivno, kad oni nakon toga teški bunker narednih 70 minuta. Ali je Portugal sasvim pravedno ispao, ekipa koja ne može da uvali gol uz 80% poseda lopte i koja bi primila još nekoliko da su marokanski špicevi samo maaalo bolji tehničari, ni ne zaslužuje polufinale.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...