Jump to content

Recommended Posts

Luka je ubedljivo najbolji fudbalski data analyst na nasim prostorima, rodjeni burazer Marka Jevtovica. Pisao je tokom EP analize na sajtu rts-a, na sjajan nacin je kompleksne fudbalske stvari opisivao tako da svi razumeju jer jebiga, takav je auditorijum. Kada se malo oslobodi, bukvalno je uzivanje slusati ga. Ozbiljan data nerd i fudbalski fanatik. Izvlacio je neke takticke minijature sa takmicenja 70-ih, ubedljivo najzanimljiviji analiticar po mom misljenju (ukljucujuci i strance i Athletic-ove wannabe analiticare). Svaki podcast/emisija sa njim je najtoplija preporuka.

 

Preksinoc je bilo presmesno, Luka objasnjava kvadrate i medjuprostor sa sve recenicom "siguran sam da su i gosti to primetili" - prelazi kadar na Laneta Jovanovica koji gleda bledo, nista mu nije jasno. 😄   

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Pa... da se prebaci onda na kafanu.

 

@kendrick Evo sad sam nasao i podcaste sa Lukom i slusam - stvarno dobar. Bas je pominjao neke situacije sa bratom, imali su "incident" zbog penala - Luka mu rekao da promeni ugao, ovaj to uradio, ali mu Popovic (tada Vozdovac, sada Zvezda) odbranio iako je plan bio da se on baci na drugu stranu... 😄 

Link to comment
Share on other sites

Kaže moja supruga, zove me s posla i kaže "Ove moje žene na poslu, poludele. Nisam znala da ovoliko prate utakmice. Jutros po hodnicima se razgalamile, pričaju o nekoj stativi, a Boga mi i znaju koji će sastav da izadje danas protiv Brazila. A ja slušah s tobom Piksija koji kaže da "nema" sastava"......:s_w:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ovo je strašno, nema uvodne emisije pre naše tekme. Umesto da ceo dan imaju program posvećen SP oni rade kao pre 30 godina. Sport klub je imao ceo dan program o EP a ovi nisu sposobni ni da za nasu tekmu urade neku emisiju.

 

Da ne spominjem da stalno kasne sa uključenjima jer moraju usrane vesti ili konferencije sa vođom da ubace između prenosa. Ne bih se začudio da i našu himnu preskoče zbog vesti.

  • Like 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Klotzen said:

Opet su okasnili, doduše uključili su se par sekundi pre brazilske himne pa smo propustili samo izlazak i one kadrove pre izlaska. Kakva je situacija na Areni ?

 

Puštaju sve. Uključuju se jedno 5-10 minuta pre izlaska na teren.

 

Edit. Ja kad ne moram i ne gledam RTS. Ovo SP sam jednu utakmicu gledao na RTS-u. 

Edited by Don Juan
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Učinak reprezentacija nakon prvog kola po konfederacijama

 

UEFA            7 4 2  26-10 (64%)

CONMEBOL 2 1 1    5-2 (58%)

AFC              2 1 3    7-14 (39%)

CONCACAF 0 2 2    1-9 (17%)

CAF              0 2 3    2-6 (13%)

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Koliko je rezultat prve utakmice dobar indikator prolaska u sljedeći krug natjecanja.

 

Na dosadašnjim SP s grupnom fazom (sva osim 1934. i 1938.), od 163 ekipa koje su pobijedile u prvoj utakmici, njih 133 (82%) su prošle dalje; od 162 koje su izgubile prošlo ih je 26 (16%), a od 101 koje su remizirale prošla je 61 (60%).

 

1kolo.jpg

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Klotzen said:

Ovo je strašno, nema uvodne emisije pre naše tekme. Umesto da ceo dan imaju program posvećen SP oni rade kao pre 30 godina. Sport klub je imao ceo dan program o EP a ovi nisu sposobni ni da za nasu tekmu urade neku emisiju.

 

Da ne spominjem da stalno kasne sa uključenjima jer moraju usrane vesti ili konferencije sa vođom da ubace između prenosa. Ne bih se začudio da i našu himnu preskoče zbog vesti.


Da moras gledat prije tekme morza Amara Osima u studiju kako baca neke mahalske posalice zahvaljivao bi se televiziji sto nema uvodne emisije. Sreca pa imam HRT2, odlican posao citav turnir rade.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:


Da moras gledat prije tekme morza Amara Osima u studiju kako baca neke mahalske posalice zahvaljivao bi se televiziji sto nema uvodne emisije. Sreca pa imam HRT2, odlican posao citav turnir rade.

 

Na RTS ima emisija posle zadnje tekme. Gledao sam je par puta i tu ima jedan gost koji komentariše na nivou pijanaca ispred dragstora. Ovaj što komentariše suđenje se toliko uzbudi pa krene da se dere da je to smešno. Drugi gost obično bude neko iz sveta sporta, kad je bio Kralj smejao se ovoj dvojici, baš neozbiljno, čak i za RTS standarde.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Cilemile said:

Na dosadašnjim SP s grupnom fazom (sva osim 1934. i 1938.), od 163 ekipa koje su pobijedile u prvoj utakmici, njih 133 (82%) su prošle dalje; od 162 koje su izgubile prošlo ih je 26 (16%), a od 101 koje su remizirale prošla je 61 (60%).

Dobro statistika zna da zavara. Mi smo na prošlom SP pobedili, pa smo ispali, a onda imaš i Argentinu i Jugoslaviju koje su poražene u prvom kolu 1990 (mi od Nemaca, Argentina od Kameruna), pa su obe reprezentacije prošle dalje.

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Don Juan said:

Dobro statistika zna da zavara. Mi smo na prošlom SP pobedili, pa smo ispali, a onda imaš i Argentinu i Jugoslaviju koje su poražene u prvom kolu 1990 (mi od Nemaca, Argentina od Kameruna), pa su obe reprezentacije prošle dalje.

 

Naravno, i Španjolska je 2010. postala svjetski prvak nakon što je na otvaranju izgubila od Švicarske.

 

Ipak, korelacija je značajna, i vjerujem da i na ovom prvenstvu većina ekipa koje su izgubile u prvom kolu neće u osminu finala. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...