Jump to content

NBA 2022/23 b2b ili problemi u raju?


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

2 hours ago, uini said:

 

boxscore mi pise da je dobro odigrao napad. za defanzivu bih se sad vec zacudio da je dobra i tu krivim thibsa, jer zareze u kamenu da mora da igra 38mins.

 

drago mi je da reddish nastavlja gde je stao, on moze biti dobar nba igrac.

Zaspao sam na poluvremenu tako da sam gledao sam samo prvo, delovalo mi je da je promašio sve što je šutnuo, a trojke su izgledale kao da ih Janis šutira inače mi se sviđa njegov skill.

Kvikli svaki put napravi prednost u napadu, on i Rediš baš upotrebljivi i dobri igrači.

Verovatno izmišljam toplu vodu jer odavno nisam gledao Nikse, ali baš im nedostaje šuta .

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, delgado said:

Ako su komsije pocistile Pacerse bez dvojice udarnih igli, ako im je Zupac napravio ovakav zulum pod kosem, ne smemo da se brukamo sutra i ne pobedimo, jos sa odmornim AD.

Hield i Turner se cuvali za vcrs, da se prikazu u najboljem svijetlu. 

 

Pacersi su sinoc promasili masu otvorenih suteva, to ce vcrs ulaziti kao kap. Trebace agresivni AD i Lebron koji ce ga traziti konstantno.

Link to comment
Share on other sites

Skupili smo se malo, Klej se probudio definitivno i presta da šutira iz driblinga, Poole se poboljšava drastično sa Drejmondovim minutima sa drugom petorkom, Donte je počeo da skače i da šutira - što je jako dobro, čak se i JaMychael malo sredio i prestao da pokušava loše šuteve sa metar - dva. Samo kucanje i trice i milina. Ostalo je da se uključi neko od dece, a to će, po svoj prilici, biti Kuminga, barem do nove godine. Imamo solidan niz od 5 malo lakših utakmica, počev od gostovanja Dalasu (koji nam nekako baš uvek leži), a onda da vidimo da li će Kerr hteti da testira mašinu protiv Bostona ili ne.

Link to comment
Share on other sites

Denver od sledećih 28 utakmica, 20 igra kući. Realno bi bilo da iskoriste taj period i malo se izdvoje na prvom mestu Zapada.

 

Minesota, pa otprilike sve iz najave sam i pogodio. Samo ne koliko brzo će i Ante da upadne u depresiju. 

Link to comment
Share on other sites

Mislim da je ovaj trend pravljenja šutera od visokih igrača za većinu njih kontraproduktivan na dugom štapu. Evo KAT zaljubljen u svoj šut sa zemlje, šutira i kad treba i kad ne treba, a kad mu baciš na post lagano to reši. Isto tako i Porzingis koji je bio novi dolazak Hrista u Knicksima, da bi se zapravo sveo na neefikasnog 7 foot šutera. Nadam se da Wembanyama neće ići tim putem. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Chaos Is Me said:

Mislim da je ovaj trend pravljenja šutera od visokih igrača za većinu njih kontraproduktivan na dugom štapu. Evo KAT zaljubljen u svoj šut sa zemlje, šutira i kad treba i kad ne treba, a kad mu baciš na post lagano to reši. Isto tako i Porzingis koji je bio novi dolazak Hrista u Knicksima, da bi se zapravo sveo na neefikasnog 7 foot šutera. Nadam se da Wembanyama neće ići tim putem. 

Isto se i ja nadam, to je bila i moja kritika Viktora kada sam ga nazvao upgrajdovanog Porzingisa. U zadnjoj utakmici je imao 30 poena i 15 skokova, što u svakom slučaju jeste impresivno, mada highlights takođe otkrivaju nedostatak snage i igre na postu:

 

 

Da sam Viktor, ugledao bi se na Jokića i Novickog. Ako i to savlada, biće nezaustavljiv.

Link to comment
Share on other sites

U NBA hype lako dođe ali lako i prođe ako ne isporučiš. Jedno 2 sezone te tolerišu, posle ako nisi uveo ekipu u PO kao visoki pik si automatski bust i kreće loženje na novu generaciju. Kao i uvek, PO ogoli svakog do kraja i tu si ili nindža ili mindža. Ako si tu sposoban da iz izolacije generišeš dosta poena alal vera, većini ipak znatno padnu učinci jer nisu sposobni da siđu u rudnik. Zato su pravi superstarovi to što jesu a neki drugi su samo wishful thinking regular season talenti.

Link to comment
Share on other sites

KVidi, niko, ili barem ja ne govorim da će od Vembajame biti nešto posebno. Ovde se priča uglavnom o potencijalu - sva je prilika da će dečko biti još jedan previsoki i previše mehanički ukočeni lik koji samo cepa trice kao Porzingis posle povreda, ili i kada ima loptu na dva metra od koša okreće se na fejdavej. Ipak, sva je šansa da će se jednom u budućnosti, u sledećih 5 ili 10 godina, pojaviti jedan lik sulude visine (preko 215 ili 220), skladno građen, sa odličnom tehnikom i dovoljnom snagom da, pre svega podržava meka tkiva, a drugo legit životinja u duelima. Nije toliko nezamislivo, recimo neka vrsta Janisa sa šutem barem jednog CJ McColluma, da ne kažem Dejma ili KDja... E ja bar tako kapiram to hajpovanje, možda bude ovaj. A pri tome jako potcenjuju i zanemaruju činjenicu da je moderni visoki igrač iz budućnosti odavno došao u ligu i čak je MVP (potpuno zasluženo) već par godina...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, freethrow said:

KVidi, niko, ili barem ja ne govorim da će od Vembajame biti nešto posebno. Ovde se priča uglavnom o potencijalu - sva je prilika da će dečko biti još jedan previsoki i previše mehanički ukočeni lik koji samo cepa trice kao Porzingis posle povreda, ili i kada ima loptu na dva metra od koša okreće se na fejdavej. Ipak, sva je šansa da će se jednom u budućnosti, u sledećih 5 ili 10 godina, pojaviti jedan lik sulude visine (preko 215 ili 220), skladno građen, sa odličnom tehnikom i dovoljnom snagom da, pre svega podržava meka tkiva, a drugo legit životinja u duelima. Nije toliko nezamislivo, recimo neka vrsta Janisa sa šutem barem jednog CJ McColluma, da ne kažem Dejma ili KDja... E ja bar tako kapiram to hajpovanje, možda bude ovaj. A pri tome jako potcenjuju i zanemaruju činjenicu da je moderni visoki igrač iz budućnosti odavno došao u ligu i čak je MVP (potpuno zasluženo) već par godina...

Nije dovljno marketinški interesantan

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, propolis said:

 

Ne, nego je sa usranog tržišta koje se zove Srbija. Da je Jokić kojim slučajem iz Kine ili Brazila....novi Linsanity ili nešto slično bi haralo svetom.

Ne slažem se u potpunosti. Da je iz Kine, siguran sam da bi postojao veći hajp zbog tržišta. Ali iako nije, da zakucava ko zver na primer, siguran sam da bi bio marketinški interesantniji. Ili na primer da je više aktivan na social media, da je više emotivan i outspoken itd itd. Mase se na to pale, nije sve u poreklu.

 

I zaboravih, Jokić ne igra u timu koji ima jaku navijačku bazu kao Lejkersi, Boston, Niksi itd. Denver je small-market tim. Sve to utiče. 

Edited by Darko
Dodah deo za navijačku bazu
  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Hailburton se igra kosarke, kakav igrac.. Turner pokupi dosta ofenzivnih

S druge strane, King se vratio i igra dobro, poslao mu Dejvis alejap za spice, a i AD je dobar, udvajaju ga sve vreme. 

Tekma je sve vreme na noz i nema odelpljivanja, bice dobre kosarke u drugom.

Link to comment
Share on other sites

Neverovatno jebeno. Imali smo +17 pocetkom 4te i sve je islo ka blowoutu, Davis na klupi, King promasuje i losi napadi generalno, Ham ne sece tajmautom, ocas posla 10-0 serija Indy i evo ih na 7 poena zaostatka. Daj da dovrsimo ovo, greota da ne dobijemo...

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...