Jump to content

NBA 2022/23 b2b ili problemi u raju?


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

12 hours ago, greenenvy said:

Kako rutiniramo 90% lige. 

 

Dajte trejd Kornet + Hauser + Pritchard za nekog upptrebljivog visokog i da se sibamo ozbiljno za titulu. 

Upotrebljivog umesto Korneta?

 

Kornet je za Vonleha goat bukvalno. Evo sad imaju skoro istu minutazu: 

 

-Kornet 4poena, 3.6 reb, 1ast, 1 blokada, 0.5to, 68.8% iz igre!

 

-Vonleh 1.8pts, 2.8reb, 0.3ast, 0.5blk, 0.8to, 52.6% iz igre...

 

Nema 15-20 centara u ligi koji imaju vise nacina da postignu kos od Korneta, a dodao bi i da nema vise od 10ak kompletnijih. Racunaj 30 timova puta svako ima 3-4 centra, pa vidi koliko centara u ligi ima.

 

Samo kad bi dobio sansu u kontinuitetu bar 15-20min zasigurno bi pokazao mnogo vise, ionako se ne igraju nikakve akcije za njega cak ni osnovne tipa pick and pop iz kog je dosta dobar, pa mora sam sebi da izmislja poene posto loptu jedva da dobije. Ima 8 centara u ligi koji imaju dabl dabl u proseku al svi igraju preko 30 tacnije 35min prosecno. Kornet najlaganije za 25-30min prosecno dabl dabl ili na granici bez da ima lopte koliko ovi dominantni centri u ligi.

 

Inace nastavlja se sinoc dominacija sa 100% iz igre! 6 utakmica za redom 100% iz igre! 72min na tih 6 utakmica 11/11 za 2, 1/1 za 3, 6/6 slobodna bacanja, dakle 31poen, 23 skoka, 8 blokadi i samo 1 izgubljena lopta!

 

Sad lepo podelite tih 72min sa 2 i kad bi igrao tih 35-36 min kao sto igra deo centara sa dabl dablom, prelagani dabl dabl za Korneta. Ne bi imao 100% iz igre ali nista losije procente od drugih ne bi imao cak sta vise bio bi jedan od boljih posto je i ovako jedan od boljih sa procentima iz igre, samo sa manjom minutazom odnosno manjim uzorkom suteva.

 

Da ne idem u to koliko je lopta u rukama Jokica, Embida, Porzingisa, Sabonisa, Dejvisa i drugih odnosno koliko se akcija i izolacija i cega sve ne igra za njih. Kornet je u G ligi cak napadao licem 1 na 1 bez problema, da ne spocitava neko da ne ume sa loptom. Da ne idem dalje sto ima no look pass i slicno.

 

Mozemo i o blokadama, samo pogledajte koliko minuta igra Kornet a koliko drugi:

 

spacer.png

 

 

 

 

Kao sto rekoh, vremenom im ovo nece biti smesno. Vizionar.

 

Mada neki su poceli da ga kopiraju vec... Al nisu oni Kornet, odnosno nemaju tu visinu.

 

 

Cim mu das 25 min kao pre 9 dana, dobijes ovo:

 

 

Koliko centara u ligi ovo moze?

 

 

Moze i malo egzibicionizma:

 

 

 

“Prvo te ignorišu, onda ti se smeju, onda te biju, i onda pobeđuješ!.”

 

Luke Kornet! 

Edited by Brat od Korneta
  • Like 2
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, Darko said:

Brate, ti napravi od Korneta Chamberlain-a, skoro kao Mekiša od Bobija onomad. 

Nekad se malo salim sto je jasno, ali cesce pisem samo cinjenice.

 

Kad bi mu dali bar 25min prosecno bio bi u 20ak najboljih centara u ligi po brojkama, a ima i stvari koje dobro radi koje se ne vide u brojkama pritom ne mislim na ovu njegovu odbranu za 3 poena vec je popravio i lateralne kretnje u odbrani i druge mane koje je imao.

 

Ne pravim bas Cemberlejna i ne kazem da je u top5 ili top10 centara, ali sa nekom pristojnijom minutazom barem 15-20min pokazao bi sta moze jer je jedan od najsvestranijih centara u ligi.

 

-Covek je u par najvisih u ligi, pokretan za svoju visinu na primer daleko pokretniji od Bobija i daleko bolji defanzivac iako je par cm nizi

-Odlican bloker, sto zbog visine sto ima dobar tajming i osecaj za istu

-Moze i da preuzima dosta nizih, ne bas najbolje bekove al njih ne moze u Nba da sacuva maltene niko 1 na 1 -Vrlo dobro trci za svoju visinu

-Odlican skakac

-Moze da spusti loptu u dribling, gubi premalo lopti. Cak je u G ligi napadao 1 na 1 iz driblinga licem ka kosu

-Nema neku najbolju igru na postu ali moze i to protiv centara koji nisu bas najbolji defanzivci u Nba, kamoli ako dodje do missmatcha, mada u Nba igra na niskom postu je svedena na minimum u odnosu na neka prethodna vremena kada sam intenzivnije pratio Nba

-Sutira za 3 iz popa, sa 45, iz coskova, video si i fintu suta pa iz driblinga. Kroz karijeru 33% za 3.

-Ima poludistancu cak i dugu dvojku sa centralnog dela

-Ima no look pass sto jako malo visokih ima

-Visok IQ i osecaj za igru, uvek dobar u kretnjama od lopte u napadu a i u odbrani je gotovo uvek gde treba

-Generalno jedan od boljih dodavaca od centara u Nba

-Ima signature move sa onim iskakanjem za odbranu suta 3 poena, preko 90% procenat uspesnosti

-Ima cak i atraktivne poteze i atraktivna zakucavanja sto si video na klipu, kad kazem atraktivna mislim na atraktivnija od centara 210cm+ visokih

 

 

Niko nije savrsen pa ni Kornet, ima mana, ali mnogo vise pozitivnih stvari. Samo mu treba dati sansu a mislim da prostora u Bostonu ima i da ne mora Horford da guli bas svaku preko 30 minuta. Steta sto nije u nekim drugim timovima, al po meni i bolje da je u Bostonu pa igrao i 10ak min prosecno a tim se bori za titulu, nego da budzi statistiku u nekim najslabijim timovima.

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, uini said:

da nastavimo sa poku appreciation topikom. svidja mi se raznovrsna egzekucija na ovim hajlajcima

 

 

Al zato danas 0 poena i 3 skoka za 9 minuta. 

 

Prihvatam odgovornost za lošu igru, nisam ga kritikovao već neko vreme.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Još jedna sjajna partija DA druga uzastopna u isto toliko večeri u skladu sa onim šta su se mnogi nadali u Arizoni da bi mogli dobiti produkciju i impact od njega, ma čak i više od toga. 29/21 od čega čak 9 OR, 2 B, i 3A šut 11/19. medeni mjesec 😁

Edited by bodo
  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Brat od Korneta said:

Nekad se malo salim sto je jasno, ali cesce pisem samo cinjenice.

 

...

Ma šalim se i ja, ne brini, nisi nivo McLeod-ove zaštite Bobija.

 

Nego da te pitam, koliki ti je procenat kada Kornet završi u Partizanu ili Zvezdi? :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, bodo said:

Još jedna sjajna partija DA druga uzastopna u isto toliko večeri u skladu sa onim šta su se mnogi nadali u Arizoni da bi mogli dobiti produkciju i impact od njega, ma čak i više od toga. 29/21 od čega čak 9 OR, 2 B, i 3A šut 11/19. medeni mjesec 😁

 

Moram da priznam, usao sam na forum samo da vidim tvoj osvrt 😬

  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

King 7/12 trice, 10/10 FT Uini kadar nevera a tako se ponadao da mu je skroz stradao sut...

Verujem da su se mnogi skenjali posle ovakve partije jer nisu mudro predvideli da je "gotov" kao i svake sezone, ali that's life

 

Kol'ko vidim, Zach Collins dobio flagrant2 za jedan uzasno nesportski i opasan faul, King je drzao Russa da ga Kornjacovan ne iznabada i brisao mu krv sa glave peskirom.

Uhvatio sam delic druge cetvrtine dok sam sljakao, tu sam video kad se Pltl povredio posle jednog kucanja i otisao u lockerroom. Svakako je to pomoglo da se lakse dobije mec.

Sruki konacno jedna vrhunska partija, samo da tako nastavi, uloga startera ce mu prijati. Rivs, Gabriel i Loni standardno dobri. Uhvatio sam i kako je Toma Brajant zalepio nekog u drugoj cetvrtini za tablu, posle cega je usledila kontra..

 

Sledeca sa Indianom kuci, valjalo bi i to dobiti (ocekuje se da se Obrva vraca) ali svakako nece biti lako jer Pacersi igraju iznad svih ocekivanja i imaju zajebanu ekipu. 

Na hajlajcima mozete videti i najlepsi potez utakmice - dupli pass King-Russ i alejap kucanje Jamesa jednom rukom na asistenciju Wbrka. Bas ga je dobro zavario.

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@delgado, ne smeta meni lebron, imam problem iskljucivo sa grupijima, gde si ti odavno postao realniji na temu, grof je sada lider.

 

inace, 143-138 protiv spursa nije uspeh ni za knickse, ne znam sta bi tu trebalo da te raduje, osim vozdove suterske veceri.

 

Quote

King je drzao Russa da ga Kornjacovan ne iznabada i brisao mu krv sa glave peskirom.

 

1200px-Kosovo_Maiden,_Uro%C5%A1_Predi%C4

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, bodo said:

Još jedna sjajna partija DA druga uzastopna u isto toliko večeri u skladu sa onim šta su se mnogi nadali u Arizoni da bi mogli dobiti produkciju i impact od njega, ma čak i više od toga. 29/21 od čega čak 9 OR, 2 B, i 3A šut 11/19. medeni mjesec 😁

 

treba reci da cak i kada ne igra toliko dobro, tj. kada nema dobre brojke, ljudi, tj. random hejteri na twitteru ignorisu gravitaciju koju daje ekipi u napadu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, Miki28 said:

@bodo bromance na pomolu?😀 

Napisah, medeni mjesec. Opet samo ljubav 😁. Ima možda nešto i do Beverly efekta. Probudio dorment beasta u njemu. Ja sam uvek u stilu "to give (one) credit where credit's due".  Ayton ga itekako zaslužuje za svoje recentne igre. 

Edited by bodo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, bodo said:

Moram priznati da sam i sam bio u nevjerici, ono WTF moment da ovi iz Utaha ne prave faul. Kao da su bili mesmerized 

 

Negde u dubokoj memoriji, ako se dobro secam polufinala jednog drugog takmicenja, jedan tim je isto uradio, pa su pobedili na kraju.. Ne mogu da se setim timova koji su bili u pitanju :classic_rolleyes: 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Darko said:

Ma šalim se i ja, ne brini, nisi nivo McLeod-ove zaštite Bobija.

 

Nego da te pitam, koliki ti je procenat kada Kornet završi u Partizanu ili Zvezdi? :classic_biggrin:

U Partizanu kad bi zavrsio to bi me pogodilo vise nego kad je Panter zavrsio tamo kog sam zgotivio za kratko vreme u Zvezdi sto je bio.

 

Predlagah Korneta Zvezdi, bio je free agent do Jula ali uzalud.

 

Tesko da ce u Evropu, nazalost, jer potpisa ovo leto dvogodisnji. Ukoliko dobije vecu sansu u Bostonu uvidece mu kvalitete i posle opet potpisati visegodisnji ili ce ga uzeti neka slabija ekipa u Nba za startera. Prosle sezone je zaradio svega 600 i nesto hiljada dolara, al vec sad potpisa 2+ miliona ugovor po sezoni odnosno 4 500 000 za dve sezone.

 

Prava steta da ga ne vidimo u Evroligi mislim da bi bio bas dominantan jer mu vise pase poziciona kosarka. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Magia said:

 

Negde u dubokoj memoriji, ako se dobro secam polufinala jednog drugog takmicenja, jedan tim je isto uradio, pa su pobedili na kraju.. Ne mogu da se setim timova koji su bili u pitanju :classic_rolleyes: 

Iskreno ne znam o kom meču se referiras tu. Ma ovako iz glave mi ne pada niš na pamet. Svakako čudna odluka Utaha. Ne znam ni sta im je bio plan ali u konačnici jedan dobar back and forth meč su odigrale obje ekipe. slično kao pre nekih desetak dana u SLC. I jednima i drugima je ovo bio b2b. 

Edited by bodo
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...