Jump to content

NBA 2022/23 b2b ili problemi u raju?


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

Ako Majami uspesno primeni strategiju izolovanja Jokica od ostatka ekipe tj. oduzmu mu dodavanja i u ostatku serije, lagano mogu da ih vidim kao sampione. Denver u tom slucaju moze da izvuce samo fenomenalan Mari, ali njega su sjajno cuvali u ovoj tekmi... Ostalo su igraci zadatka i oni bas zive od Nikolinog plejmejkinga. Videlo se sinoc koliko su svi ti sutevi Denvera bili contested, pa iako su finalno imali ok procente ekipno (izvukli pri kraju), gotovo uvek su bili van idealne pozicije i dobro pokriveni/branjeni. Takodje, Majami je spustio ritam utakmice uspesno, jer njima ne odgovara da se igra na ~120 poena. Veoma je tesko izvesti sve ovo sto su uradili jos 3 puta tako savrseno, ali ako neko to moze, to je ovakva ratnicka ekipa Hita. Takodje, ako MPJ ne odigra pametnije, efikasnije i borbenije u nastavku serije, Nagetsi su pukli.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Milos 3.14 said:

Denver je odmah iz njih, razlika je možda pola procenta. Najbolji Denverovim šuteri KCP i MPJ su očajno šutirali u prve dve tekme.


Razlika je sto je Heat imao mahom sirom otvorene trice u oba meca. U prvom su fulali skoro sve, u drugom su pogadjali. Denverov poraz sinoc je bio prije svega zbog defanzivne nesposobnosti.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Jos  procesuiram poraz.

Da ne idem preduboko:

Medju najzalosnijim stvarima je odluka coaching staffa da AG greje klupu dok Nikola igra sam. 

Igramo se takmicenja da je Nikoli sto teze, ne da igra kosarku nego da rovari i usput iskopa 15t. uglja.

Sklonimo mu jedinog igraca koji najbolje prati Jokiceve kretnje ka obrucu i nudi mu se kao opcija.

Takodje pitanje, zasto ne postaviti/usmeriti Gordona i UncleGreena kao kamikaze.

Ne moramo davati u napadu ali umiremo u odbrani i u tu smrt povlacimo Dzimija ili Ljubica.

Licne greske su takodje oruzje.

 

Po kom je to kriterijumu Jamal clutcher ?

Sine,  nikada! Jos imas Jokica u ekipi. Da mi da 50. poena na mecu ne moze biti klacer pored Nikole

20% iz principa

80% zdrava logika 

Jamal nikada nije imao clutck sut da je to da kazemo normalan sut, nego je to tapkanje lopte, neko poradjanje, opkoljen trojicom, on se baca, on se otrgava, on je heroj, on je superman i ...  

promasaj.

 

Edited by BJÖRKman011
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

kako nije jamal clutcher, kada smo gledali tekme u kojima jeste.

 

neko se bunio sto malone nije trazio tajm aut za poslednji napad, ja iskreno nisam video potrebu za tim. lopta u igri, blaga tranzicija, jamal izabrao dobro mesto, sve okej.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, uini said:

kako nije jamal clutcher, kada smo gledali tekme u kojima jeste.

Upravo tako

2 minutes ago, uini said:

neko se bunio sto malone nije trazio tajm aut za poslednji napad, ja iskreno nisam video potrebu za tim. lopta u igri, blaga tranzicija, jamal izabrao dobro mesto, sve okej.

To je sada neki novi trend u ligi koji je ranije bio sporadican ali smatram da kada imas jasno definisanog clutchera/e onda i nema potrebe za TO jer dajes odbrani vremena da se presabere, koncentrise i da trener uvede defanzivce. 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, BJÖRKman011 said:

@uini  ma naravno u pravu ste i ti i Miki ... moze se iskopati jedan,dva suta sad` sam se i ja setio da je dao cini mi se Klipersima u regularnoj ali nije to poenta,

Jamal (samo) donosi struggleshot 

 

Iskreno, otisli ste bas u krajnost sa hvalospjevima i kritikovanjem nekih igraca. Razumijem subjektivnost sto se tice Jokica ali treba malo spustiti loptu, posebno oko Murraya. 

 

Ja smijem glavu na panj da dam da se on nije pojavio u onom izdanju u kakvom se pojavio, dzabe i Jokic za 20% bolji od on9g sto je bio u WCF. Jednostavno Murray je taj dzoker. Eto i sinoc je dao bitne poene u finisu da dovede utakmicu u neizvjesnu zavrsnicu. Imao je otvoren sut, pogodio je 2 trojke prije toga tako da sve ok bar sto se mene tice. 

 

Nemoj mene uzimati za neki reper sto se tice upisa oko Lejlersa oko tog clutcha jer ja u nekim stvarima se i zajebavam na racun Lebrona kako on ne treba da sutira itd itd ali jasno je da ce se zivjeti sa njim i AD da uzmu te suteve pa sta bude l.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, BJÖRKman011 said:

@uini  ma naravno u pravu ste i ti i Miki ... moze se iskopati jedan,dva suta sad` sam se i ja setio da je dao cini mi se Klipersima u regularnoj ali nije to poenta,

Jamal (samo) donosi struggleshot 

 

 

lik celu cetvrtu cetvrtinu sam ubacivao poene u onoj tekmi protiv lejkersa, gde je svaki bio odlucujuci.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, uini said:

 

lik celu cetvrtu cetvrtinu sam ubacivao poene u onoj tekmi protiv lejkersa, gde je svaki bio odlucujuci.

Da, game 2. To nas je nacelo a onda u game 3 u 1/2 sipao da odrzi Denver i zavrsili posao u 2 pol. 

Vjeruj da sanjam one suteve i dalje. Lik je odigrao na alltime nivou

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

wow james i doncic zajedno u dallasu, zamislite samo to. svaku odbranu bi igrali 3v5 jer bi james bio na zemlji zbog flopa a doncic bi jurio sudiju objasnjavajuci[emoji769]...
Volio bi da se ovo desi samo zbog raspada i haosa koji bi uslijedio [emoji23] Samo zbog fanova ova 3 igrača što bi se poklali medjusobno a ne što drugo.
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

[mention=31]MrTwister[/mention] [mention=2301]Milko Miller[/mention] jel bi bili raspolozeni da objasnimo kolegama forumasima u narednih par dana nove odredbe CBA? 
Dosta ljudi me pita oko toga da im pomognem pa ako ste voljni da to odradimo? 
Naravno i ako ima jos neko ko konta te stvari je dobrodosao
 
Ja nemam problema ali je dosta stvari i dalje da tako kazem work in progress i podložne promjenama, mozda ne naredne sezone ali nakon toga.
Link to comment
Share on other sites

Just now, MrTwister said:
2 minutes ago, Miki28 said:
[mention=31]MrTwister[/mention] [mention=2301]Milko Miller[/mention] jel bi bili raspolozeni da objasnimo kolegama forumasima u narednih par dana nove odredbe CBA? 
Dosta ljudi me pita oko toga da im pomognem pa ako ste voljni da to odradimo? 
Naravno i ako ima jos neko ko konta te stvari je dobrodosao
 

Ja nemam problema ali je dosta stvari i dalje da tako kazem work in progress i podložne promjenama, mozda ne naredne sezone ali nakon toga.

Jeste ali ono sto je poznato sa upoznavanjem kako ce ici dalje i sta je u opticaju jer iako si i ti posao par puta a i @Milko Miller da sam primijetio, i dalje je ljudima nepoznato bar to osnovno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kao prvo, sve čestitke Majamiju. Kad god ih makar malo neko potceni razlupa mu se to brzo o glavu. Što neko napisa, vraćaju se kao u hororu, moraš sto puta da ih ubiješ. Dobismo pravo finale, njihovom zaslugom.

 

Denver je ušao opušteno a koncentraciju nisu uspostavili ceo meč. Dobar šamar za njih, videćemo kako će uzvratiti.

 

Mislim da je priča kako je Denver izgubio zato što je Jokić bio osuđen na poentiranje poprilično površna i ne prati kontekst svakog meča. Kad se već vade neke brojke, da napišem i to da su u ovom PO dva puta izgubili kad je imao 11 i 17 asistencija a pobeđivali su i kad je bacio pet (dva puta) i šest pasova. Jedina četvrtina sinoć koju je završio u plusu na terenu je bila 3/4, koju je poenterski porobio. Dakle, nikakav zaključak se ne može izvući bez dublje analize. Naknadna pamet mi kaže da bi možda bolje bilo da je u 4/4 ponovo išao na silu. Naravno, niko ne garantuje da bi sve pogađao i da se ne bi umorio, ali to im je definitivno bila jedina stvar koja je pouzdano radila u napadu.

 

Takođe, ne stoji ni to da je Majami pobedio jer je ispogađao otvorene trojke, za razliku od prvog meča, kad su stvarno iskamenjarili. Pregledao sam sve trojke koje su ubacili i bar pola su bile preko ruke. Jasno, kad se tim opusti i stekne samopouzdanje bolje se šutira, ali nisu sve prilike za tri bile zbog loše Denverove odbrane (koja jeste prečesto bila loša). 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Miki28 said:

@MrTwister @Milko Miller jel bi bili raspolozeni da objasnimo kolegama forumasima u narednih par dana nove odredbe CBA? 

Dosta ljudi me pita oko toga da im pomognem pa ako ste voljni da to odradimo? 

Naravno i ako ima jos neko ko konta te stvari je dobrodosao

 

Ima tu svasta, ajde da napisem ono sto je meni zanimljivo i relevantno:

- second apron ce dodatno da otezava timovima koji su preko tog aprona da potpisu nove igrace. Medju ostalog ne mogu da koriste taxplayer MLE i ne mogu da dovedu igraca na buyout marketu. Da je vazio novi CBA vec ove sezone Di Vincenzo ne bi mogao da potpise za Golden Stejt na primer. Za second apron timove ce biti i teze da se napravi trejd, na primer mogu samo FRP do sest sezona unapred da trejduju (normalno je sedam).

- svaki tim sad ima pravo na tri two-way igraca, restrikcije za two-way igraca ostaju iste

- i sto vecina verovatno vec zna: novi in-season tournament i uvodjenje minimalnog broja odigranih utakmica (65) za NBA nagrade

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

RFA isto kraje sad trace umjesto 48h za matchovanje, sad imaju 24h, ubrzavaju se te odluke da ekipe mogu relativno brze da znaju mogu li potpisati nekog RFA ili ne. Tako isto mogu brze da se okrenu nekim drugim FA umjesto da cekaju sa zarobljenim cap spaceom 48h. Mozes lakse da pojuris vise FA i to je neki put koji su planirali da predstave ovim novim CBA, mozes da das pare i produzis svoje FA ali nemas previse vremena da kad to obavis sacuvas istu ekipu. Ideja je da bude sto vise promjena bilo kroz trejdove ili da ekipe se brze transformisu iz jednog pravca u drugi. Dobro je za ove ekipe sto trose malo i umjereno, ovi ostali sto su duboko u luxury tax ce imati problema da zadrze ekipu pa nece moci ko dosad da sacuvas neki dynasty a da ne bude na kraju posledica. Mislim da cak timovi koji imaju svoje pikove a preko su tog 2 praga (aprona) koji je projektovan naredne sezone nedje oko 180 miliona, automatski ce biti prebaceni na sam kraj 1 runde bez obzira na krajnji W/L record ekipe.

3 2-way ugovora ce da dosta da zajebe trziste u Evropi za amerikance, dosta njih koji bi mogli zavrsiti u Evropi sad ce moci dobiti taj 2 way ugovor, to je znaci 30 novih 2 way ugovora i isto toliko igraca manje za evropsko trziste i Kinu. Pare su isto pojacane za isti, mogu se cak i unaprijed sad dobiti u dogovoru sa ekipom, sto otvara prostor za neke dogovore sa agentima ako igrac dozivi neku povredu pa oce da ga ispostuju i da ga imaju u planu za buducnost, dobije pare unaprijed, waive i uzmu nekog drugog za tu sezonu. Novi G league tim u Portlandu ce isto da smanji broj raspolozivih igraca.

Trade i cap exceptionsi ce isto biti veci, rasce srazmjerno sa salary capom, tako da ce to biti znacajni alati da se unaprijedi ekipa i znacice vise oces li pogoditi ili ne sa njima. Takodje ce biti dodat cap exception za pikove 2 runde drafta a dosad si morao za to da koristis cap space koji neke ekipe nijesu imale ili dio nekog drugog exceptiona. Tim isto dajes na vrijednosti tim igracima koje izaberes u 2 rundi jer ih mozes zadrzati a da ne trosis cap space.

Isto su dodate neke druge povoljnosti za igrace, poput investiranja u NBA i WNBA timove kao i drugi tipovi investicija preko posebnog investicionog fonda za NBA igrace zavisno od toga u sta budu zeljeli da ulazu. NFL se zajebo sa tim skorije jer su oni iskoristili te svoje pare iz fonda da investiraju u crypto i NFTs pa sad kad im je sve to propalo, na velikom su gubitku i ovaj predstavnik njihov ce najvjerovatnije dobiti otkaz. Da su ovo imali u NBA ranije sigurno bi se i oni zajebali, Dinwiddie je insistirao da mu ugovor bude u tome pa bi to ispalo krajnje nezgodno za njega i za neke druge koji su slicno zeljeli, poput Jaylen Browna koji je isto trenutno u NBAPA.

 

  • Like 2
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Ja sam napisao odmah poslije utakmice da je Malone apsolutno morao da traži time out i ostajem pri tome. Defanzivni skok je pokupljen čak 14 sekundi do kraja, što je dovoljno vremena da se postavi napad po želji. Brown uručuje loptu low IQ igraču (nažalost, ali tako je) Murray-u i ostalo je istorija. Čovjek je driblao do kraja i uzeo težak šut preko najboljeg protivničkog backcourt defanzivca Butlera. Zanimljivo, nakon switch-a na Jokiću je ostao Gabe ali Jamal to nije vidio ili nije želio da vidi. Da je razmijenio par pasova sa Jokićem 100% bi se dobila kvalitetnija pozicija za šut, ali možda on ne bi bio heroj. 

 

Košarka je timska igra i da bi se dobila utakmica neophodno je da se uključe role player-i. Jokić je dao poena koliko sva preostala četiri igrača iz petorke i to je manje-više dalo pečat porazu Denvera. Naravno, Spo kao vrhunski trener je odradio potrebna prilagođavanja, prije svega sa višom petorkom koja je onemogućila lake poene Gordonu, ali još više postavila Jimmy-ja kao primarnog čuvara na Murray-u. Takođe, igrači Heat-a su bili borbeni od početka do kraja, ta borbenost i ogromna energija su donekle uticali na kriterijum suđenja jer je dozvoljena nešto čvršća i prljavija igra posebno na blokovima i u zoni (Vincent je bukvalno imao rvačke okršaje sa Nikolom), ali je kriterijum bio manje-više ujednačen i ja lično takvu igru volim i poštujem. Ovog puta su role player-i Heat-a odigrali odlično ofanzivno, pogodili otvorene šuteve i zasluženo preuzeli HCA. 

 

Problem Malone-a je što je šablonski trener, a to protivniku daje neuporedivo lakši posao kad su potrebna određena prilagođavanja - jbg. unaprijed znaš rotacije i petorke. Nakon rovovske borbe u 3Q, on je morao da počne posljednju četvrtinu sa Jokićem, što je zapanjujuće uradio u prvom meču(!?), zbog stabilizacije igre i održavanja vođstva (jer Heat ima neke lude statse kada je u pitanju 4Q), pa ako ima uslova mogao je kasnije da ga odmori. Ovako je utakmica prosuta upravo u tom periodu početničkom odbranom Brauna i Jamala, posebno nonšalancijom Greena koji nije mogao da odradi box out protiv patuljka Lowry-ja. Preskupe su to greške na ovom nivou i protiv ovakvog protivnika. 

 

Ako uspiju da pronađu ''izgubljenog'' MPJ-a po meni Grumenja i dalje imaju veće šanse. Problem Portera  je više mentalni, ponaša se kao razmaženo derište - trenutni šuterski post strahovito utiče na sve aspekte njegove igre, tunnel vision se pogoršava, a defanzivno je potpuno izgubio fokus i koncentraciju i bukvalno je igrač manje na terenu. 

 

U principu, super je što imamo seriju - nadam se neizvjesnom nastavku i neka pobijedi bolji... :s_d:

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

Velika stvar za Heat ako se vrati Wonderboi sto on ne sutira samo iz blokova kao Strus, Robinson, Vincent (mada i on sve bolje napada obruc i spusta loptu na parket) nego ima pristojan ball-handling i decision making i napadace obruc, jos jedan solid dribler olaksace Majamiju posao samo tako. Istina je da je los defanzivac, ali evo u ovom plejofu i Robinson poceo da ima neke dobre defanzivne reakcije, jeste da se Herro vraca iz povrede, ali ko zna. Nisu ga rushovali, valjda je imao dovoljno vremena da se pripremi. Spo je izvukao i iz Hajsmita 18 poena a nece nacin da upotrebi Herroa na pravi nacin. That could be series changing moment, ako Herro krene da igra dobro. 

 

 Denver i dalje favorit, imaju najboljeg igraca u seriji by far, Jokic je to dokazao dominantno u odnosu na Jimmy-a u prve 2 utakmice, mada i Butler igra timski i racionalno i sampionski vodi svoj tim, u odbrani medju najboljima kao i uvek, slashevima otvara prostor za ovolike trice saigraca. Lepo je spo insertovao i Lava i Celera da pokupe neke skokove, a cak nisu ostalih praznih saka ni u poenima, svaki se racuna i vazan je. 

 

 Verujem da ce biti rezultat 2-2 posle tekmi na Floridi, ali nista vas vise ne sme iznenaditi u ovom ludom plejofu. I Denver i Majami su nam dali mnogo razloga da im se veruje, bas je jebeno

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...