Jump to content

NBA 2022/23 b2b ili problemi u raju?


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

Pa ne znam šta su tačno mogli da urade, osim da maznu Sestru na vreme. Pošto to nisu uspeli (a možda ga i nisu želeli?), ne vidim nijednog proverenog trenera koji bi garantovao napad na titulu u naredne dve godine, dok još KD igra na superstar nivou. Ovako je samo bilo pitanje kog početnika odabrati, i oni su se odlučili za Bukerovog favorita, jbg. Možda se ispostavi kao genijalac, ali mačka u džaku svakako. 

Link to comment
Share on other sites

gambo rece da nurse nije dobio nikakvu ponudu od phoenixa.

 

 

neko rece da kada bi myers ostao, jos bi se nekako moglo nagovoriti greena i thompsona da uzmu popuste. sada sa novim likom (ako on ne bude iz fransize) bice to malo teze, ali ne nemoguce. verovatno bi trebalo poceti sa trejdovanjem poola, ali pitanje je i koliko to ima smisla sada kada mu je cena najmanja. ne bih bas bio u kozi novom gm-u, morace mnogo dobrih poteza da povuce odmah na pocetku.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Da, ni meni baš nije jasno zašto bi Nurse izabrao Filu ispred Finiksa. Pored činjenice da je atraktivnija destinacija, da sam trener, više bih voleo da napadam titulu sa KD/Buker duom, nego sa Embidom, posebno nakon što se opet raspao u PO. Ako je uopšte Nurse bio u razmatranju, možda su lični razlozi, tipa porodica mu je u Torontu, prijatelji, a Fila nije predaleko... 

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, gggggggg said:

moguce. ali osim mnogo vise para, ne vidim ni jedan razlog zasto bi neko izabrao sixerse pre sunsa.

Agenti tu isto igraju veliku ulogu, pogotovo ako je u pitanju Klutch kao sto je odje. Sunsi da znam nemaju Klutch klijenta dok Philly ima Maxeya kojem je naredna sezona dosta bitna za novi ugovor jer ce biti extension eligible i lakse je reci svom klijentu da mu da malo vise loptu da izvuce sto vise para dogodine. Tu su price oko odlaska Hardena i jos neke druge stvari. Ta neka dobra konekcija znaci dosta da se zavrse poslovi ako se medjusobno znaju i saradjuju ekipe. Takodje Morey i Nurse se znaju od ranije iz Houston dana tako da nece da skodi. Sixersi isto imaju MVP-a trenutnog u prajmu kakav god da je i solidan support cast oko njega, PHX ima 2 frontrunnera ko lidere ekipe, kratak championship window koja uz to nema dubine i nema mnogo nacina da se unaprijedi obzirom na trade value tih glavnih trade chipova.

Sunsi sa druge strane ja bi na njihovom mjestu uzeo Kevin Younga, jeste rookie coach, ali je tip koji je cijenjen u tim krugovima trenerskim i koji je u uzem krugu za HC bio i da sad ispusti, tesko da bi i on ostao dalje. Sa druge strane, svaki potez Ishibie od kako je dosao vristi da se trazi instant rezultat po svaku cijenu, od ukljucivanja Mikala za KD trejd, do onog otimanja Terrence jebenog Rossa Dallasu za buyout i sad otkaz Williamsu nakon sto je izgubio od bolje ekipe. Zato mislim da inace tipovi poput Doc Riversa i Franka Vogela koji inace ne bi bili ovako ozbiljni kandidati da situacija nije takva kakva jeste i taj championship window traje najvjerovatnije jos narednu sezonu, max dvije ako uspiju nesto ovog ljeta da naprave da se nabodu neki igraci kroz trejdove i FA.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, freethrow said:

Da, znam za to. Nije još objavljeno, sutra ima presicu. Šta reći, kraj jedne ere, verujem i da će neko od trojke nositi neki drugi dres. Svakako ekipa koja je promenila igru u poslednjih 10 godina, meni lično probudila usahli entuzijazam za NBA i po meni jedna od značajnijih pojava u basketu od 80tih naovamo.

O Majku Danliviju ne znam puno osim da je kao igrač bio drkadžija. Kapiram da će se uklopiti jer je i on nepobaby, kao i Stef, Klej, Wiggs i GP2.

Suštinski je smešno jer je teoretski Mike Dunleavy Sr mogao da trenira Gerija Pejtona, Majkla Tompsona, Mičela Viginsa i Dela Karija.

Green je bivsi, mislim da su ovim odlaskom njegove sanse da ostane i dobije novi ugovor minimalne.

Ne cijenim Poole-a ni malo tako da bi GS trebao istraziti trziste za njega, pa i za Wigginsa i Kumingu. Da upakuju neki dobar oaket za nekog vrhunskog igraca, da iskoriste jos 2-3 godine vrhunske kosarke koje su ostale Stephu.

Link to comment
Share on other sites

Denverćani jeste otišli po ražanj ? Majami nije pobedio u Denveru od 2016 ili 2017, Jokić im je težak mečap očekujem da bude 4:1.

Inače , većina najboljih ekipa je ušla u ozbiljne promene i tek će ih imati.

Finiks menja trenera + verovatno neke do sad bitne igrače. Milvoki isto. GSW čeka novi GM plus tumbanje rostera i važne odluke. Fila je promenila trenera, videćemo šta će biti sa Hardenom. Šta će Boston sa Braunom i trenerom?

Zanimljiva off sezona ili ti prelazni rok nas čeka na radost svih ljubitelja 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Milos 3.14 said:

Denverćani jeste otišli po ražanj ? Majami nije pobedio u Denveru od 2016 ili 2017, Jokić im je težak mečap očekujem da bude 4:1.

Inače , većina najboljih ekipa je ušla u ozbiljne promene i tek će ih imati.

Finiks menja trenera + verovatno neke do sad bitne igrače. Milvoki isto. GSW čeka novi GM plus tumbanje rostera i važne odluke. Fila je promenila trenera, videćemo šta će biti sa Hardenom. Šta će Boston sa Braunom i trenerom?

Zanimljiva off sezona ili ti prelazni rok nas čeka na radost svih ljubitelja 

 

Bilo bi najbolje da bude 4-1 da se osvoji u Denveru. I ja 4. utakmicu radim jutro pa mi to nije baš nešto.

 

Đabe promene i treneri kod ostalih jer Denver ima veliku četvorku još 2-4 sezone.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Milos 3.14 said:

Denverćani jeste otišli po ražanj ? Majami nije pobedio u Denveru od 2016 ili 2017, Jokić im je težak mečap očekujem da bude 4:1.

Inače , većina najboljih ekipa je ušla u ozbiljne promene i tek će ih imati.

Finiks menja trenera + verovatno neke do sad bitne igrače. Milvoki isto. GSW čeka novi GM plus tumbanje rostera i važne odluke. Fila je promenila trenera, videćemo šta će biti sa Hardenom. Šta će Boston sa Braunom i trenerom?

Zanimljiva off sezona ili ti prelazni rok nas čeka na radost svih ljubitelja 

 

Ne ide se po ražanj ni na 2:0 😄 

  • Like 4
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, gggggggg said:

gambo rece da nurse nije dobio nikakvu ponudu od phoenixa.

 

 

neko rece da kada bi myers ostao, jos bi se nekako moglo nagovoriti greena i thompsona da uzmu popuste. sada sa novim likom (ako on ne bude iz fransize) bice to malo teze, ali ne nemoguce. verovatno bi trebalo poceti sa trejdovanjem poola, ali pitanje je i koliko to ima smisla sada kada mu je cena najmanja. ne bih bas bio u kozi novom gm-u, morace mnogo dobrih poteza da povuce odmah na pocetku.

 

Ovo je bio identican tim koji je samo sezonu pre uzeo titulu. Trejd Pula bi bio greska po meni. Talentovan bek suter koji je sada proziveo obe strane medalje. Ako se cekao Vigins (i docekao), tako se treba istrpeti i Poole. Kari i, pre svega, Klej ce biti sve manje na raspolaganju u sezoni zbog godina i zdravlja i tu je potreban kvalitetan suter da odmeni i (kasnije) preuzme. A ne vidim nikog boljeg od Pula trenutno za Stejt. Plus je vec u sistemu.

 

Grin je kao nacrtan za trejd. Njegov value konstantno degradira, a moze se naci 20 fizikalaca u svakom momentu koji ce da rade isto (to ne bi bio slucaj pre 2-3 sezone). Za lovu koju međed trazi, mogu laganeze dovesti 2 priblizna veterana.

 

Kontam da ne moram da pominjem svalcionicu ili trening pred sezonu?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

The NBA’s career playoff leaderboard is littered with the names of the best players in league history. Michael Jordan has the points-per-game crown. Magic Johnson ranks first in assists, Bill Russell in rebounds, and Steph Curry in 3-pointers. LeBron James is tops in total points and win shares, while Jordan places second in both stats.

Inspect those leaderboards long enough, and you’ll notice another name that appears again and again at or near the top. Nikola Jokic hasn’t won any rings like those players (yet), but his offensive playoff stats place him alongside—and often ahead of—those legends.

 

https://www.theringer.com/nba-finals/2023/5/31/23743344/nikola-jokic-like-mike-career-playoffs-statistics

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Alex_Serbia said:

 

Ovo je bio identican tim koji je samo sezonu pre uzeo titulu. Trejd Pula bi bio greska po meni. Talentovan bek suter koji je sada proziveo obe strane medalje. Ako se cekao Vigins (i docekao), tako se treba istrpeti i Poole. Kari i, pre svega, Klej ce biti sve manje na raspolaganju u sezoni zbog godina i zdravlja i tu je potreban kvalitetan suter da odmeni i (kasnije) preuzme. A ne vidim nikog boljeg od Pula trenutno za Stejt. Plus je vec u sistemu.

 

Grin je kao nacrtan za trejd. Njegov value konstantno degradira, a moze se naci 20 fizikalaca u svakom momentu koji ce da rade isto (to ne bi bio slucaj pre 2-3 sezone). Za lovu koju međed trazi, mogu laganeze dovesti 2 priblizna veterana.

 

Kontam da ne moram da pominjem svalcionicu ili trening pred sezonu?

 

Wiggins je impresivna fizikalčina koja igra u oba smera od kad je u GSW, za razliku od Poolea.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...