Jump to content

NBA 2022/23 b2b ili problemi u raju?


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

Ovo je za Denver u napadačkom smislu bila klasična regular season utakmica. Bez ikakvog prilagođavanja na Lejkerse, za šta realno nije ni bilo potrebe do zadnje četvrtine.

Što se tiče Hačimure na Jokiću dovoljno će biti da izvuku AG iz dankera, da on bude igrač koji pravi blok čak i igra pik sa Marejom ili da isforsiraju neka preuzimanja. Druga varijanta je da se izvuče na trojku i pravi neki off ball blok . Jedino što ne sme da radi kad ga čuva AD je da stoji u dankeru. 

Kad im Jokara razbije tu koncepciju mislim da će opet AD  čuvati Jokića , ali više 1-1 sa što manje pomoći, pokušaće da zaustave ostale.

Sa druge strane i Denver će imati problema u odbrani kad je Bron primarni bolhendler i kad počne da uvlači niže igrače , prevashodno Mareja u pik.

 

Biće ovo serija na veliki broj poena, nezgodni su mečapi na obe strane.

Edited by Milos 3.14
  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Јесу Лејкерси нашли формулу за Јокића у четвртој, али неће Мелоун и Јокић седети скрштених руку до тада и скинути гаће, већ мислим да колико сада имају припремљен одговор на то. Паклена серија иде у сваком случају.

Edited by Bogoljub Gagic
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Mislim da navijaci Denvera mnogo mrace. Win is a win.

 

Jesu Lejkersi stigli i zamalo dobili, ali ovo je bolje nego blowout od 20 razlike iz vise razloga.

 

1. Lejkersi grizu jednu od prve 2 u gostima i drugu fakticki puste i idu sa 1:1 na domaci teren, taktika iz oba prethodna kola. Ova utakmica je bila blizu da je 'puste' i onda su uhvatili prikljucak i istrosili se do kraja nenormalno. James 40 min, Davis 42 min + Nadmorska visina Denvera nije najbolja kombinacija za Lejkerse je jer utakmica za manje od 48 sati od zavrsetka ove.

 

2. Lejkersi su iskorsitili jednu od svojih odbrambenih opcija (Rui na Jokicu, Davis help defender) i opet nisu pobjedili. Veci bi bio sok da su to uradili u drugoj cetvrtini sledece utakmice, ili odmah poceli tako. Dobra stvar za Denver, nisu pokazali svoje karte i odgovor na to. Losa stvar za Denver, nisu se brzo adaptirali i umalo izgubili utakmicu gdje su imali +21. Ako Lakersi imaju jos jednu slicnu taktiku u rezervi i bace im sledecu utakmicu tokom trece cetvrtine i ako razlika bude bliza, Denver mora odma da se adaptira, nema cekanja sledece utakmice.

 

3. Denver ima sansu da nastavi u istom ritmu kao i do sada i seriju otvori sa 2:0 i sav pritisak prebaci na Lakerse.

 

Daleko od toga da je serija gotova i za jedne i za druge, i sto je najvaznije za nas fanove kosarke prije svega igra se mnogo jebena i zanimljiva kosarka i nadam se da ce tako biti do kraja serije ko god pobjedio.

  • Like 26
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Meni je oduvek fascinantno kako se ljudi loze da su navijaci nekih prekookeanskih ekipa, Juventusa, Manchester Uniteda i Boki Juniorsa - naravno licna stvar i postujem - ali istrositi takve silne emocije na utakmicu Lejkersa i Nagetsa koja bi pre svega trebala biti uzivanje je mozda malo previse (vestackog ili realnog) gasa.

 

Takve emocije kao pojedini (barem na forumu) istrosim na Zvezdu u Pioniru. 😄

  • Like 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Problem sa licnim greskama said:

Meni je oduvek fascinantno kako se ljudi loze da su navijaci nekih prekookeanskih ekipa, Juventusa, Manchester Uniteda i Boki Juniorsa - naravno licna stvar i postujem - ali istrositi takve silne emocije na utakmicu Lejkersa i Nagetsa koja bi pre svega trebala biti uzivanje je mozda malo previse (vestackog ili realnog) gasa.

 

Takve emocije kao pojedini (barem na forumu) istrosim na Zvezdu u Pioniru. 😄

 

Pa to nije čudno, kako ljudi ovde doživljavaju Zvezdu, Partizan, Mančester, Juve, tako će da doživljavaju i neki NBA klub ako ostvare konekciju s njim. To je to strastveno praćenje sporta i sve je na život ili smrt. 😄 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Nellthe said:

Mislim da navijaci Denvera mnogo mrace. Win is a win.

 

Jesu Lejkersi stigli i zamalo dobili, ali ovo je bolje nego blowout od 20 razlike iz vise razloga.

 

1. Lejkersi grizu jednu od prve 2 u gostima i drugu fakticki puste i idu sa 1:1 na domaci teren, taktika iz oba prethodna kola. Ova utakmica je bila blizu da je 'puste' i onda su uhvatili prikljucak i istrosili se do kraja nenormalno. James 40 min, Davis 42 min + Nadmorska visina Denvera nije najbolja kombinacija za Lejkerse je jer utakmica za manje od 48 sati od zavrsetka ove.

 

2. Lejkersi su iskorsitili jednu od svojih odbrambenih opcija (Rui na Jokicu, Davis help defender) i opet nisu pobjedili. Veci bi bio sok da su to uradili u drugoj cetvrtini sledece utakmice, ili odmah poceli tako. Dobra stvar za Denver, nisu pokazali svoje karte i odgovor na to. Losa stvar za Denver, nisu se brzo adaptirali i umalo izgubili utakmicu gdje su imali +21. Ako Lakersi imaju jos jednu slicnu taktiku u rezervi i bace im sledecu utakmicu tokom trece cetvrtine i ako razlika bude bliza, Denver mora odma da se adaptira, nema cekanja sledece utakmice.

 

3. Denver ima sansu da nastavi u istom ritmu kao i do sada i seriju otvori sa 2:0 i sav pritisak prebaci na Lakerse.

 

Daleko od toga da je serija gotova i za jedne i za druge, i sto je najvaznije za nas fanove kosarke prije svega igra se mnogo jebena i zanimljiva kosarka i nadam se da ce tako biti do kraja serije ko god pobjedio.

 

Ne mračimo nego tako je. U Lakersu ćemo teško do i jedne pobede. Znači moramo još 3 doma dobiti, jer nas tu navijači dignu, i neki useri od šuteva uđu.

 

Dobro da se igra na dva dana svaka, valjda će Bronu i onog ugly maderfakera stići umor.

 

  • Love 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Bice tesko u odbrani organske kosarke, Denver zamalo od gotovog da napravi veresiju. AD nezaustavljiv, Denveru kratka rotacija, samo jedanom od ovih igraca da udje WCF u glavu i bice problem. Moze Dzejms da bude zadovoljan, ima sanse da uzme G2 u Denveru, dok Denver nema sta da se nada u Lejkersima, i ako bude frke sudije ce da se pobrinu da se gleda LAL - BOS finale. 

 

 

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Ne slazem se da Lejkersi imaju vise razloga za zadovoljstvo posle ove utakmice. Razumem zasto se to pise, ali Denver vodi 1-0. Niko se nije povredio, sledeci mec na istom mestu, isti sastavi, samo Denver ulazi u mec sa prednoscu od 1-0.

 

Svaki mec je prica za sebe. Pripremati nesto pre utakmice i prilagodjavati se su dve potpuno razlicite stvari. Pritom cisto sumnjam da se Denver nije pripremao za to da AD bude na strani pomoci, nije to nista revolucionarno (imao je Goberta na strani pomoci u prvoj rundi). Ali tok utakmice je otisao totalno na stranu LAL, momentum se okrenuo i Nuggetsi su se malo pogubili, pa je to izgledalo malo losije nego sto zapravo jeste. Kao sto nije realno da Denver ima blizu 30 razlike u jednom trenutku.

 

Cuvati Jokica sa rim protectorom na strani pomoci ovako laicki deluje kao najbolje resenje, ali je realno da ce to zavrsiti sa gomilom otvorenih suteva. Gordon je u par navrata stajao na tom dunker mestu i samo pravio guzvu. Mora da se izvuce i sutira te lopte koje dodju do njega na trojci. Ili da proba da se relocira, utrcava i da natera AD-a da obraca vise paznje na njega jer ako samo stoji na tom dunker spotu ne radi nista osim sto pravi guzvu. I da dodje lopte do njega vrlo je verovatno da ne moze da zavrsi od Davisa. A trojke ce svakako morati da sutira i bice problem za Nuggetse ako upadne u neku seriju promasaja jer mora da igra zbog odbrane.

 

I veci problem Denvera je bila odbrana. Lebrona ne bi smeli da preuzimaju jer unosi sve u kos. Na kraju su pokusali sa onim blagim iskakanjem Murraya dok se Gordon ne vrati, ali onda je Reaves spakovao dve trojke dok se Jamal vratio. Meni je to svakako bolja opcija od preuzimanja, samo Jamal mora bolje da brani tu liniju dodavanja kad se vraca. Davis ce imati dosta prostora u seriji. Na pocetku je dosta pokusavao sam da iskreira, isao u kontakt sa Jokicem ali to nije dobro resenje, Jokic je u tim situacijama sasvim pristojan defanzivac. Onda su presli na kratka otvaranja, roll igru, dosta suteva sa 3-4 metara, flouteri, i realno je da tu AD moze da natrpa.

  • Like 21
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Kontrola skoka rešava ovu seriju, a Ljakseri su nažalost taj problem riješili u drugom poluvremenu, nakon totalnog gaženja u prvom (36-13 za Denver). Denver 11 skokova u drugom poluvremenu, bez Jokića slovKom i brojkom šes' (6), ako to ne bude mnogo bolje dobiće Ljakseri drugu.

Takođe, ako će Davis Jokiću svaku da da 40, ova serija neće previše potrajati, uprkos tome što su Nugeci poveli, mora da odbrani bar te situacije na niskom postu.

  • Like 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Ja bih rekao da razloga za optimizam imaju obe ekipe, ovo će biti rat i fizički i taktički a tek se jedna runda tabanja završila.

 

Denver: Imaju pobedu + istrošene nosioce Lakersa. Lakersi ih jesu malo iznenadili promenom odbrane ali ako neko misli da Jokić neće lagano rešiti Japanca u sledećoj, mislim da se vara. Mislim da bi Malone mogao da da koji minut Jacksonu ili Smithu dok Jokara odmara, treba neko generisanje poena u takvim situacijama i evidentno je da čim Jokić sedne na klupu Nuggetsi upadaju u minus. Ovo posebno praktikovati ako je kod Lakersa na parketu Russell. Ono što brine je da su svi nosioci osim Gordona ofanzivno odigrali odlično pa je opet pobeda došla na jedvite jade. Takođe, Malone mora držati i Murraya i Portera na parketu kad je Jokić na klupi. Primetio sam da Portera odmara zajedno sa Jokarom što je glupo.

 

Lakersi: Čini mi se da se dosta pitaju u ovoj seriji. Imali su i oni sjajan šut ali deluje mi da imaju više prostora na prilagođavanja i da neko levi iskoči. Rusell i Schroder nisu pružili mnogo u napadu i svakako su kompetentni napadači. Ok, neće Rui svaku igrati ovako ili Reaves pogoditi 5 trojki ali ima tu i Walkera, Beasleya, možda još neko može po malo da doprinese. Ja bih se, da sam Ham, držao ovoga da Jokića čuva Hachimura (ili Bamba, šta je sa njim) a da Davis ostane help defender pa ako te Gordon pobedi šutem, neka bude, to je rizik koji bih uvek preuzeo. Ovako ni Davis ne može da drži Jokića 1 na 1, a na helpu nema nikog. Jokić će natrpati svakog ali videlo se da mu nije baš svejedno i da čak i on menja šuteve kad Davis dolazi sa strane pomoći. Imao je Denver i par hail mary pogodaka, da ne zaboravimo + vrlo loša rešenja Lebrona u završnici koja pre priliče nekom gunneru. Ja bih čak smanjio minute Di Angelu na račun nekog čvršćeg igrača, on kad je u odbrani Lakersi brane sa 4 čoveka jebiga, nema ko ga ne probija. 

 

Ponavljam, odlična utakmica, baš mi drago što sam gledao od početka do kraja, atomska košarka je bila. 

Edited by Chaos Is Me
  • Like 22
Link to comment
Share on other sites

Koliko vidim po komentarima ovde, ozbiljna taktička pobeda za LAL i oni ustvari vode 1-0 u svojim glavama. Ako dobiju sledeću i izjednače na 1-1, ide to na 4-0 posle dva domaćinstva u LA. Pa čak i ako izgube, opet to može na 4-0. Jokić zuastavljen na 34-21-14 i 80% efg. Jasno je već sad da neće moći ništa u nastavku protiv Rui-a, te da neće uspeti da se prilagodi. Nek je bog u pomoći Denveru kad LAL na ovu najbolju odbranu u ligi dodaju i neki dobar šut.

  • Like 10
  • Love 1
  • Ha-ha 20
Link to comment
Share on other sites

Ono što sam video, help defensive Dejvisa je najmoćnije oružje u odbrani koje sam ikada video. 

 

AD samo u retkim situacijama treba da čuva direktno Jokića. Ako treba, neka i Bron čuva dok je Hačimura na klupi, samo da AD ostane unutra!

 

Čak se i čuveni Jokićev najbolji napad smrzao u drugom poluvremenu, neverovatan je bio AD, još jači je sa odbranom, nego u bablu.

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Miki28 said:

 

Nego rekose da je vcrs draft lutrija, zanimljivo😀

 

 

da se kladim, stavio bih kuću da će sparsima biti dodeljen prvi pik, tu priču pričam od finiša prošle sezone.

zašto da hjuston ili detroit (napakovani sa centrima) potencijalno unakaze tog klinca kada pop može od njega da napravi superstara i mirno odjaše u suton.

 

da ne pominjem nagradu za sparse što nisu tankovali od sezone 96/97...

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Dracarys said:

Ono što sam video, help defensive Dejvisa je najmoćnije oružje u odbrani koje sam ikada video. 

 

Dobro je ispalo za Lejkerse uglavnom, ali za mene je to bežanje od direktnog duela sa najboljim igračem protivničke ekipe koji igra na tvojoj poziciji. Vrlo karakteristično za nba zvezdice, osetljivog ega.

 

Sve u svemu, bitna pobeda Denvera i mislim da je čak mnogo bolje ispalo, nego da su ih rutinirali, neko gore je obrazložio zašto i ja se slažem sa time. 

 

Sigurno da ćemo videti prilagođavanje na Hačimuru., a onda ostaje pitanje koliko dugo Dejvis može da idzrži u ovakvom ritmu na obe strane terena. Mislim da ne može da se poredi trošenje u odbrani ovde, i ono koje je imao protiv GSWa.

 

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, Smrtokapa said:

Obrva se naoštrio.

 

On često ima rane na nadlakticama što je kapiram posledica duela na terenu, a deluje kao neko ko ima izuzetno osetljivu kožu. Ali ovo je baš po ruci; izgleda kao da je držao neko mače koje je odlučilo da ga izgrebe 😄 

 

Što se tiče utakmice, ja navila alarm za 03:00h i samo iskulirala. Nekako sam očekivala da Denver dobije ovu, imaju jak domaći teren, fantastično igraju ovaj plej of. Ne iznenađuje me ni što su, po vašem pisanju, Lejkersi probali da ukradu pobedu čim su namirisali mogućnost. Biće to sigurno teška serija, podjednako koliko je bila za prognozirati. Jedini razlog što sam dala blagu prednost LAL (u formi 4:3), je ovo pomoćno osoblje koje otprilike igra košarku života. Sveto četvorstvo Reaves-Vanderbilt-Walker-Hachimura, bukvalno ne znaš kad koji može da iskoči i natrpa te niotkuda. Obe ekipe imaju dubinu, ali imam utisak da Denver funkcioniše u svom jokićsistemu dok Lejkersi ipak malo više igraju na individualnu inspiraciju svih igrača. 

 

U vezi ove NBA tombole, dobismo nekako #3 pik. Sad da vidimo hoće li biti nekog blokbasterskog trejda ili jok. Moje lično mišljenje je da smo prošle sezone draftovali top talentovanog igrača (Sharpe) i da je vreme da se dovede neki baja - osim ako se ne planira Lillardov trejd. Valjalo bi pitati i grobare da li su zainteresovani za Nurka... 

Edited by DameTime
grammar
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...