Jump to content

NBA 2022/23 b2b ili problemi u raju?


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

Ne mogu da se naviknem na to kako meku ruku ima Jokić. S kakvom lakoćom ubacuje floutere dok mu je nečijih 120-130 kila navaljeno na leđa.

 

Danas je užasno lenj a dogura do 22/14/9 posle 3/4. 

 

Kako su ga zeznuli za TD. Kao da mu se inate saigrači. :lol_2:

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Igor_ said:

G liga je toliko smesna, da je glupo uzimati podatke iz iste. U toj ligi je Boban delovao kao Dankan u najboljim danima, a da ne govorim o tome koji kalibar igraca tamo trenutno trpa 20+ poena i sutira preko 40-50% za tri. 

 

A dobro nije bas toliko smesna. Igraci 20+ poena i preko 40% za 3 ili zavrse naredne sezone u Nba ako ne i iste na dvosmernom ili dodju u Evroligu. Edwards, Dorsi, Cornelie, Moneke, Howard, Napier, Winston, Bonga, Gilespi... Neke sam verovatno i zaboravio a ovo su sve igraci koji su ove ili prosle sezone igrali G ligu a sada imaju velike uloge u evroligaskim timovima neki manje neki vece ali svi doprinose odnosno dobri su za El dal kao nosioci ili role igraci. Kada bi se vratili unazad i trazili shvatio bi da su neki od najboljih evroligaskih igraca koji su tu nekoliko sezona ili vise dosli iz G lige, tako da nije bas toliko smesna liga, mozda se igra neozbiljna kosarka, ali svake sezone odande izadje minimum 15-20 ozbiljnih igraca za Nba ili Evroligu sto nije malo.

 

6 hours ago, Igor_ said:

Ne znam cemu tolika odusevljenost njime, znas da smo i ranije pricali kada sam ti rekao da je moje misljenje da je ovo njegov plafon i da dalje nece od ovoga.  

 

Bek ap centar u timu koji je igrao finale prosle sezone, malo li je? Ima 27 godina, videcemo sta ce jos biti. Mislim da treba da ide u neke slabije timove koji ce da mu garantuju ulogu pa da komentarisemo onda, ako se to dogodi.

 

Apsolutno sam siguran da kad bi igrao u nekom osrednjem Nba timu sa 20mpg da bi bio u top20 centara u Nba. Po arsenalu odnosno raznovrsnosti u napadu to je svakako i sada samo mu ne dozvoljavaju da eksploatise.

 

Nije da sam odusevljen njime kao Jokicem ili Doncicem nego mi je krivo za nepravdu prema njemu ne samo da je 11 minuta prosecno premala minutaza za ono sto pruza vec i da neretko ni ne ulazi u igru cak i kada su drugi centri ocajni.

 

Gotivim ga jer je verovatno najpametniji igrac ikada 218cm+ ikada. Nemali broj puta je bacio no look pass a i ne izrazava se samo visoki bball IQ samo po tome. Generalno sam slab na takve igrace pa i na ove u El poput Kampaca, Henrija, Sikme, Slukasa, Kalatesa itd. sve do lajt verzija poput Mitrovica i Davidovca...

 

6 hours ago, Igor_ said:

ova advance statistika o blokadama mi je jako mucna za komentarisanje, secam se da je po toj statistici poena po posedu (ako se dobro secam), bas pomenuti Boban bio u samom vrhu Nba istorije😂

 

Lose se secas. Bobi je po per 40 a s obzirom da je igrao 10ak minuta prosecno, to nije realno, to je bukvalno matematicki za puta 4 minuta bi imao puta toliko svega, sto nije realno. Na 100 poseda je nesto sto je mnogo realnije i sto se koristi danas kao ozbiljan parametar. Ne samo po blokadama vec i u dosta drugih segmenata. Pisao sam o toke vec na ovoj temi skoro da ne zamaram.

 

6 hours ago, Igor_ said:

Realnost je prosta, od 30 ekipa, i bar puta 5 strucnjaka koji brinu o igracima tamo, smesno je da ja ili ti komentarisemo da li postoji racionalan razlog zasto on ne igra. Mnogo mana ima o kojima ti ne pricas vec samo pumpas kvalitete, kog bi centra mogao on da zagradi i uzme skok primera radi? I u najboljim sezonama se mucio sa skokom, svako preuzimanje koje bi svesno igrali protivnici je zbog njegove brzine mm.. I slicno. 

 

S te strane onda je smesno bilo sta komentarisati. Ne sumnjam da svi strucnjaci u Nba znaju neuporedivo vise kosarke nego mi ali je upitno koliko toga eksploatisu. Ti strucnjaci se mahom drze i tog biznis plana sto je usko vezano sa kosarkom ali i po meni nekad antikosarkom da odredjeni nemali broj igraca koji su nosioci timova ili u 4-5 najvaznijih igraca imaju svoju minutazu maltene po svaku cenu cak i onda kada su vise utakmica za redom blago je reci losi, a nije da nemaju nikakve zamene za njih. Nemam drugog objasnjenja osim garancije broja utakmica i minutazi. Tamo maltene nemas trenera da klupira nosioca igre da ne ulazi do kraja meca ako je ocajan prvo poluvreme sto se u Evroligi desava. Znaci ne ni los nego ocajan. Ima uvek logike da svejedno drzis najbolje igrace kad se lomi, al nije to sto hocu da kazem sada. Nadam se da me razumes, da ne duzim na ovu temu.

 

Ne pumpam kvalitete, pisem sta ima dobro i baratam brojkama. Jasno je kad se salim povodom njega a kada pisem brojke i cinjenice tu nema nikakvog "pumpanja." Ocigledno ga nisi gledao skoro da ti ne odgovaram ovo oko skoka, kako defanzivnog a narocito i ofanzivnog po cemu je takodje vrlo dobar po posedu. Lateralne kretnje u odbrani je znacajno popravio a kad je u reketu bekovi ni ne ulaze tu jer znaju da ce dobiti rampu. Sto se tice preuzimanja, maltene da nema centra koji moze spolja uspesno da cuva Nba top bekove tako da to nije validan argument. Preporucujem ti da pogledas neki mec Bostona kada vidis da Vilijams treci ili Horford propustaju zbog povrede pa ce tad dobiti 15+ minuta pa obrati paznju na odbranu ili zagradjivanje.

 

Da ne bude da ista pumpam Vilijams treci ima svojih kvaliteta kao i Horford ali mislim da zasluzuje minimum 15ak minuta po mecu za prikazano do sada a ne zato sto ga gotivim i da igra svaku a ne svaku trecu. Nista manje i nists vise, pa da vidimo onda. A to ce se desiti pre ili kasnije dal sledece ili one tamo sezone.

 

spacer.png

 

Evo ti na 100 poseda Kornet vs Horford koji igra cak 3 puta vise minuta prosecno od Korneta i cak deo utakmice odigra i na 4 da bi ispunio svojih 30 minuta.

 

Da ponovim 100 poseda nije nagadanje odnosno matematika PER 40, vec realnih 100 prosecnih poseda koji su se zaista desili.

 

Horford je bolji u sutu za 3 (Kornet ni ne sutira ove sezone 3/10) i u nekim defanzivnim segmentima koji se ne vide u statistici. Kornet je kao sto vidis nemalo bolji ribaunder, duplo bolji bloker a i na 100 poseda primaju manje 3 poena s njim na parketu sto je jedna znacajna zanimljivost, nije neka prevelika razlika 3 poena, vec da Horford koji je vazio za jednog od najboljih defanzivaca prosle sezone sa svoje pozicije da je ove usao u 36. godinu ali govori i da je Kornet znacajno napredovao defanzivno sto svako ko je gledao malo pazljivije uocava. E da sto se tice i asistencija rekao bih i da je tu nista losiji cak naprotiv samo se igra mnogo vise gradi preko Horforda i kreira za druge sa high ili low posta dok se za Korneta maltene nikada ne dolazi u takve situacije vec do lopte dolazi najcesce iz ofanzivnog skoka u napadu.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Iznudjivanje faulova je jedan od najvaznijih skillova za danasnjeg nba igraca, posebno za beka. Ostin je tu stvarno iznadprosecan, niko to ne ume od nasih ni blizu. 

Vidi se da decko puca od samopouzdanja i da je kosarkas i bek od glave do pete, ima IQ i sve i srce mi je puno sto je nagradjen career highom i prakticno single handedly nam doneo jednu od najvaznijih pobeda u sezoni. 

 

 NEKST PLIZ

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, delgado said:

Iznudjivanje faulova je jedan od najvaznijih skillova za danasnjeg nba igraca, posebno za beka. Ostin je tu stvarno iznadprosecan, niko to ne ume od nasih ni blizu. 

Vidi se da decko puca od samopouzdanja i da je kosarkas i bek od glave do pete, ima IQ i sve i srce mi je puno sto je nagradjen career highom i prakticno single handedly nam doneo jednu od najvaznijih pobeda u sezoni. 

 

 NEKST PLIZ

 

Dosta simpatičan momak, mislim da je na konferenciji za medije rekao nešto u fazonu nisam najbolji ni u čemu, ali sam dobar u mnogim stvarima. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Naša bebica, naše čedo mudro, naša novoiznikla grana iščupana mučki i bačena u blato Detroita, počela je da cveta, da pušta korenje i da stidljivo nagoveštava plodove koji će uslediti narednih godina.

 

33 minuta protivu Heata, 10/13 iz igre, trice 1/1, jedan pogođeni penal, 13 skokova, 2 faula, jedna izgubljena lopta.

 

Kune fritro dve vremenske linije,

kune linije, al kune i vladu

da l je moglo da se igra finije

Da se gura neku igru mladu

 

 

Spoiler

Кад ујутру данак освануо,
Долетјеше два врана гаврана,
Крвавијех крила до рамена,
И крвавих ногу до кољена,
Они носе руку од јунака,
А на руци бурма позлаћена,
Бацају је у криоце мајци.
Узе руку Југовића мајка,
Окретала, превртала с њоме,
Па дозивље љубу Дамјанову:
"Снахо моја, љубо Дамјанова,
Би л' познала чија ј' ово рука?"
Проговара љуба Дамјанова:
"Свекрвице, мајко Дамјанова,
Ово ј' рука нашега Дамјана,
Јера бурму ја познајем, мајко,
Бурма са мном на венчању била."
Узе мајка руку Дамјанову,
Окретала, превртала с њоме,
Пак је руци тихо бесједила:
"Моја руко, зелена јабуко,
Гдје си расла, гдје л' си устргнута!
А расла си на криоцу моме,
Устргнута на Косову равном!"
Надула се Југовића мајка,
Надула се,па се и распаде

 

  • Like 2
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

Očekujem najozbiljnije jedan stejtment poraz od Hjustona noćas, i to pre svega od Stefa. Vreme je za jednu 1/31 ili, još bolje, 1/2  partiju i da se malo ovi što se dve godine baškare u torbetini na Wardellovim leđima probude i promeškolje. Ići kod Jokića na REBT Passive Agressive Behaviour in A Highlz Competitive Business Environment kurs.

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

tačno mogu da zamislim đanu kako se prevrće u krevetu u 3AM, razmišlja da li da pojede nešto ali se seti da ne može poli da jede, jer će sanjati luku a ionako je na keto dijeti.

i onda krene da prebira po spotifaj plejlisti, pusti "budim se često po noći a znam da nisam ni pijan ni lud" i zagleda se kroz prozor u svoje kišno dvorište, razmišljajući da li da ipak napravi i mali teren za basket, pored planiranog borilišta za desetoboj;

ta ga neočekivana dilema samo potera u depru, pa ode do garaže da prenosi džakove cementa, koje je ionako poređao pretprošle nedelje dok nije mogao da spava. 

Edited by uini
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, freethrow said:

Naša bebica, naše čedo mudro, naša novoiznikla grana iščupana mučki i bačena u blato Detroita, počela je da cveta, da pušta korenje i da stidljivo nagoveštava plodove koji će uslediti narednih godina.

 

33 minuta protivu Heata, 10/13 iz igre, trice 1/1, jedan pogođeni penal, 13 skokova, 2 faula, jedna izgubljena lopta.

 

Kune fritro dve vremenske linije,

kune linije, al kune i vladu

da l je moglo da se igra finije

Da se gura neku igru mladu

 

 

  Reveal hidden contents

Кад ујутру данак освануо,
Долетјеше два врана гаврана,
Крвавијех крила до рамена,
И крвавих ногу до кољена,
Они носе руку од јунака,
А на руци бурма позлаћена,
Бацају је у криоце мајци.
Узе руку Југовића мајка,
Окретала, превртала с њоме,
Па дозивље љубу Дамјанову:
"Снахо моја, љубо Дамјанова,
Би л' познала чија ј' ово рука?"
Проговара љуба Дамјанова:
"Свекрвице, мајко Дамјанова,
Ово ј' рука нашега Дамјана,
Јера бурму ја познајем, мајко,
Бурма са мном на венчању била."
Узе мајка руку Дамјанову,
Окретала, превртала с њоме,
Пак је руци тихо бесједила:
"Моја руко, зелена јабуко,
Гдје си расла, гдје л' си устргнута!
А расла си на криоцу моме,
Устргнута на Косову равном!"
Надула се Југовића мајка,
Надула се,па се и распаде

 

Like za spoiler

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...