Jump to content

NBA 2022/23 b2b ili problemi u raju?


Miki28 Teoljub

Recommended Posts

Nisam jer nema pojma sta radi kad udje na teren. Polazu pored njega kao da je Barnjani, cesto je okrenut ledjima lopti...

 

Na sve defanzivne muke on i lazni Green kad udju na teren stvari dodatno eskaliraju.

 

Sreca pa je ovaj debeli Lofton usao samo na par minuta do kraja inace bi ga i on devastirao...

Link to comment
Share on other sites

Tejtum uglavnom bira pogrešna rešenja u klaču, mnogo sam sigurniji kada Džejlen ima loptu u tim trenucima. Sem ako je Džejlen ne izgubi, ofc, pošto on ima problem da zadrži loptu u svom posedu kad ga pritisnu.... Nisam siguran šta se zbiva sa Keltima. 

Imam i jednu novu teoriju za Denver - možda pokušavaju da se što više približe drugom mestu na Zapadu, kako bi bili u prilici da, kad se bude znalo ko će od ostalih na kom mestu završiti, odaberu sebi protivnike i izbegnu neke mečape poput LAL u prvoj rundi, Finiks u drugoj itd. A možda su samo prsli skroz. :classic_biggrin:

  • Like 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, displejnejm said:

Tejtum uglavnom bira pogrešna rešenja u klaču, mnogo sam sigurniji kada Džejlen ima loptu u tim trenucima. Sem ako je Džejlen ne izgubi, ofc, pošto on ima problem da zadrži loptu u svom posedu kad ga pritisnu.... Nisam siguran šta se zbiva sa Keltima. 

Imam i jednu novu teoriju za Denver - možda pokušavaju da se što više približe drugom mestu na Zapadu, kako bi bili u prilici da, kad se bude znalo ko će od ostalih na kom mestu završiti, odaberu sebi protivnike i izbegnu neke mečape poput LAL u prvoj rundi, Finiks u drugoj itd. A možda su samo prsli skroz. :classic_biggrin:

 

Teorija nija losa ali je hebe sto se regualeni deo zavrsava pre playina odakle moze da ti dodje bilo ko...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Da, ali ako se npr. bude znalo ranije da LAL ne ulaze u plej-in, mogu da ostanu na prvom mestu. Takođe, možda bude jasnija pred kraj raspodela od 2. do 6. mesta, pa i to uračunaju. Naravno, lupam, i deluje mi kao SF da u ovoj situaciji mogu tako nešto da izvedu, kad se raspored na Zapadu menja od utakmice do utakmice....

Link to comment
Share on other sites

toronto ne izgleda kao nagazna mina, verovatno ih potcenjujem, posto ne cenim puno vanvleeta, mozda ni barnesa za plejof u ovom trenutku, bez nekog ozbiljnog dodatka ekipi.

 

previse im treba suteva svima odreda za plejof seriju.

edit aa rekao si "najlaksi", my bad

...

onda se slazem samo za raptorse ( :

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Ja nešto kapiram da nije moguć neki Željko - Dule - Balkanski pristup svlačionici. Ali ono kao, Pul da se shutdownuje, Drejmond da se pretuče Full Metal Jacket style, sa sve peškirima i sapunima, Andre da se pošalje kod Udonisa Haslema na bolje mesto i da se pusti Stefan Vurdelja da igra sa ovom decom koja su, što je najgore, talentovana. Ne znam. Muka mi je od neuposelog eksperimenta, ali ČAK I TO mogu da progutam. Okej, napravio si greh gordosti i ponosa, sada ćemo platiti cenu dva tajmlajna, nemam problem sa tim. Ali ne, nema ni toga. I onda imamo ovo pičkasto luzersko ponašanje. Zar goldenstejtovsko je to pičkasto kreštanje?

Link to comment
Share on other sites

Osvojili su titulu prosle sezone against all odds. 

 

Valjda zasluzuju ove da odrade za svoju dusu i u ime starih dana?

 

Nervira i mene trenutna igra ali Kuminga, Moody i ranije Wisman su imali gomilu prilika da igraju i dokazuju se. Nije da su uskraceni za nesto...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Igor_ said:

Da neko ne zna o kom igracu pricas, tacno bi pomisli da se radi o kariju u telu centra😂, a ne o coveku koji je samo dve sezone u karijeri imao preko 30% za tri. 

 

 

Da neko ne pogleda statistiku i poveruje tebi, pomislio bi da zaista samo 2 sezone u katijeri je imao preko 30% za 3. Igrao je i G ligu i Koledz, to je sve kosarkaska karijera, sad ako nisi mislio na to onda me nisi razumeo a u tome nema nista smesno. Na koledzu je jedne sezone sutirao 40%, za filijalu Niksa u 2 sezone 44% i 47.7%

 

U iskljucivo Nba karijeri ima 147/454 sto mu dodje vrlo dobrih 32.4% za 3, sto je bas veliki uzorak suteva i vrlo dobri procenti s obzirom da se radi o centru. Pritom covek je sutirao trojke i iz driblinga a ne samo iz spot up-a.

 

Da bi razumeo koliko su ovo dobri procenti za centra, tek 15ak centara ove sezone ima bolji procenat za 3 od tih 32.4%, a ovu ligu igra 130+ centara ove sezone. Ptitom vise od pola njih sutiraju za 3 poena.

 

Covek od 218cm, niko ne moze da ga zalepi pri sutu niti da ga ometa (al zato on muze druge-Kornet contest preko 90% uspesnosti), sutirao u karijeri iz svih pozicija, iz popa, iz driblinga... I zabrane mu sut za 3 poena i to u ligi gde maltene izumiru centri bez suta za 3 poena.

 

Ove sezone je vecinu uzeo prinudno u poslednjim sekundama napada i neke tuske suteve takodje u poslednjim sekundama i tu ima takodje pristojnih 3/10 s obzirom kakve je sve suteve uzimao.

 

Umesto da se razvijao ovakav talenat na pravi nacin posto vise nije mlad i ima 27 godina, oni ga vec 2 sezone guse u svemu mogucem. Od grejanja klupe cak i kad je Horford ocajan ili Vilijams treci povredjen, do toga da ne koriste sa njim u igri ni sut za 3 ni poludistancu sa koje je takodje ranije bio vrlo dobar, ma bukvalno nista... Za poene se najcesce sam izbori iz ofanzivnog skoka, eventualno neki alej up ili nesto iz pika prodje za njega kad se namesti... Pa mora sam da izmislja Kornet contest kako bi doprineo dodatno defanzivno ekipi kad je vec skrajnut. Jos jedan zanimljiv podatak je da je 7. bloker lige po posedu sto je impozantan podatak, a znacajno je napredovao u svim defanzivnim segmentima igre. Ima 68.3% suta iz igre sto ga cini 10tim centrom u ligi koji igraju 10+ minuta po mecu. Po ofanzivnom skoku po posedu takodje je u top10 centara lige. U ostalim kategorijama po posedu je uglavnom u top20 centara lige, i u ligi kome se maltene svakom timu kosarka zasniva na naprednoj statistici ovakav igrac iz top15 ili top20 centara po posedu u gotovo svim kolonama bude cak 73. centar po minutazi??? (a tako im se krecu plate otprilike svima po minutazi)

 

Ne postoji racionalan razlog odnosno kosarkaski. Samo to da se moraju opravdati daleko vece plate odnosno ugovori i da se svima njima garantuje odredjena minutaza i broj utakmica, bez obzira kako igrali, uostalom to se desava i u Evropi ali nije toliko izrazeno.

 

Nista ja ne preuvelicavam prijatelju niti pisem da je Kari u telu centra, samo pisem kako jeste i tacne podatke.

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, LordOfTerror said:

Valjda zasluzuju ove da odrade za svoju dusu i u ime starih dana?

Slažem se, nema problema.

24 minutes ago, LordOfTerror said:

Nervira i mene trenutna igra ali Kuminga, Moody i ranije Wisman su imali gomilu prilika da igraju i dokazuju se. Nije da su uskraceni za nesto...

Wiseman da, Kuminga i Moody i Junior baš i nisu koliko su mogli.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, displejnejm said:

Tejtum uglavnom bira pogrešna rešenja u klaču, mnogo sam sigurniji kada Džejlen ima loptu u tim trenucima. Sem ako je Džejlen ne izgubi, ofc, pošto on ima problem da zadrži loptu u svom posedu kad ga pritisnu.... Nisam siguran šta se zbiva sa Keltima. 

 

Jedan ima problem u clutchu, drugi na početku napada... Znači da lopta treba da ide nekom trećem? 😛 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Er moze neko da mi pojasni taj two timelines idiotluk?

U jednom tajmlajnu su Warriorsi vlasnici nekoliko titula, a u drugom tajmlajnu su dinastija? 😂

Jedva cekam da vidim reakciju Nugetlija protiv Netsa.

Edited by Kosta
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Brat od Korneta said:

 

Da neko ne pogleda statistiku i poveruje tebi, pomislio bi da zaista samo 2 sezone u katijeri je imao preko 30% za 3. Igrao je i G ligu i Koledz, to je sve kosarkaska karijera, sad ako nisi mislio na to onda me nisi razumeo a u tome nema nista smesno. Na koledzu je jedne sezone sutirao 40%, za filijalu Niksa u 2 sezone 44% i 47.7%

 

U iskljucivo Nba karijeri ima 147/454 sto mu dodje vrlo dobrih 32.4% za 3, sto je bas veliki uzorak suteva i vrlo dobri procenti s obzirom da se radi o centru. Pritom covek je sutirao trojke i iz driblinga a ne samo iz spot up-a.

 

Da bi razumeo koliko su ovo dobri procenti za centra, tek 15ak centara ove sezone ima bolji procenat za 3 od tih 32.4%, a ovu ligu igra 130+ centara ove sezone. Ptitom vise od pola njih sutiraju za 3 poena.

 

Covek od 218cm, niko ne moze da ga zalepi pri sutu niti da ga ometa (al zato on muze druge-Kornet contest preko 90% uspesnosti), sutirao u karijeri iz svih pozicija, iz popa, iz driblinga... I zabrane mu sut za 3 poena i to u ligi gde maltene izumiru centri bez suta za 3 poena.

 

Ove sezone je vecinu uzeo prinudno u poslednjim sekundama napada i neke tuske suteve takodje u poslednjim sekundama i tu ima takodje pristojnih 3/10 s obzirom kakve je sve suteve uzimao.

 

Umesto da se razvijao ovakav talenat na pravi nacin posto vise nije mlad i ima 27 godina, oni ga vec 2 sezone guse u svemu mogucem. Od grejanja klupe cak i kad je Horford ocajan ili Vilijams treci povredjen, do toga da ne koriste sa njim u igri ni sut za 3 ni poludistancu sa koje je takodje ranije bio vrlo dobar, ma bukvalno nista... Za poene se najcesce sam izbori iz ofanzivnog skoka, eventualno neki alej up ili nesto iz pika prodje za njega kad se namesti... Pa mora sam da izmislja Kornet contest kako bi doprineo dodatno defanzivno ekipi kad je vec skrajnut. Jos jedan zanimljiv podatak je da je 7. bloker lige po posedu sto je impozantan podatak, a znacajno je napredovao u svim defanzivnim segmentima igre. Ima 68.3% suta iz igre sto ga cini 10tim centrom u ligi koji igraju 10+ minuta po mecu. Po ofanzivnom skoku po posedu takodje je u top10 centara lige. U ostalim kategorijama po posedu je uglavnom u top20 centara lige, i u ligi kome se maltene svakom timu kosarka zasniva na naprednoj statistici ovakav igrac iz top15 ili top20 centara po posedu u gotovo svim kolonama bude cak 73. centar po minutazi??? (a tako im se krecu plate otprilike svima po minutazi)

 

Ne postoji racionalan razlog odnosno kosarkaski. Samo to da se moraju opravdati daleko vece plate odnosno ugovori i da se svima njima garantuje odredjena minutaza i broj utakmica, bez obzira kako igrali, uostalom to se desava i u Evropi ali nije toliko izrazeno.

 

Nista ja ne preuvelicavam prijatelju niti pisem da je Kari u telu centra, samo pisem kako jeste i tacne podatke.

G liga je toliko smesna, da je glupo uzimati podatke iz iste. U toj ligi je Boban delovao kao Dankan u najboljim danima, a da ne govorim o tome koji kalibar igraca tamo trenutno trpa 20+ poena i sutira preko 40-50% za tri. 

 

Ne znam cemu tolika odusevljenost njime, znas da smo i ranije pricali kada sam ti rekao da je moje misljenje da je ovo njegov plafon i da dalje nece od ovoga.  

 

A ova advance statistika o blokadama mi je jako mucna za komentarisanje, secam se da je po toj statistici poena po posedu (ako se dobro secam), bas pomenuti Boban bio u samom vrhu Nba istorije😂

 

Realnost je prosta, od 30 ekipa, i bar puta 5 strucnjaka koji brinu o igracima tamo, smesno je da ja ili ti komentarisemo da li postoji racionalan razlog zasto on ne igra. Mnogo mana ima o kojima ti ne pricas vec samo pumpas kvalitete, kog bi centra mogao on da zagradi i uzme skok primera radi? I u najboljim sezonama se mucio sa skokom, svako preuzimanje koje bi svesno igrali protivnici je zbog njegove brzine mm.. I slicno. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...