Jump to content

Kako proizvođači, prodavci i pružaoci usluga varaju kupce? Velike i male tajne kokošarenja.


DJ_Vasa

Recommended Posts

On 11/24/2022 at 9:02 PM, Kooineeperk said:

 

Levom rukom uhvatis kesu za sredinu gornjeg dela (izmedju drski). 

Desnom rukom uhvatis kesu za desnu drsku. (naravno ova dva koraka mogu i simetricno da se urade).

Onda krenes nezno da razmacinjes ruke i teglis kesu u tom delu (nemoj da preterujes). 

Kesa je tako savijena da ima mali "jezicak", uz drsku, koji je unutar spoljnih povrsina kese i kad ovako nategnes kesu taj jezicak "izadje" i onda ga povuces i otvara se kesa. Vecinom su kese (tzv. "tregerice") tako napravljene, medjutim naidjem ponekad u nekim marketima da nije tako. Maxi na vocu/povrcu i na kasi (one "tregerice" koje se kupuju) ima takve kese. Lidl ima one tegljive i ako me secanje sluzi one nemaju ovo. 

 

#SviMiKojiPunoKucamoPaImamoIzlizanePrste

 

Edit: nasao sam i video 😄 

 

 

Ja sam isto imao problem sa kesama, ovo su mi pokazivali ali to jednostavno ne pali, ili traje dugo za nas koji to radimo jednom do dva puta nedeljno. I onda se pojavio "anđeo iz radnje" i pokazao mi jedan drugi sistem. Naime na krajnjoj desnoj i levoj strani kese možete jako lako da razdvojite kesu jer su ivice različite dužine a kada je tu "otvorite" onda se ona otvori i tamo gde je najvažnije. Sledeće nedelje sam u toj istoj radnji našao tu gospođicu i poklonio joj čokoladu jer me je naučila nečemu što su mnogi pre nje bezuspešno pokušavali a od krucijalne je važnosti za svaki uspešan šoping 🙂

 

 

Edited by Klotzen
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kliknem ja i stavim u korpu nekoliko proizvoda koje inace redovno kupujem, doslo vreme. Pogledam u korpu, sve mi na broju, kliknem na kasu da platim, kad tamo vidim da mi je jedan od proizvoda volsebno nestao iz korpe. Vratim se nazad da ga ponovo kliknem i stavim u korpu, kad ono cena za tih nekoliko sekundi skocila za 30% a sto ispadne skuplje nego sto ta stvar inace kosta. OK, nije krupna stvar pa ni cifra, ali paradoks je u tome da se sve to desilo bas u taj Crni petak o kome trgovci trube na sve strane. 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Eddard said:

Ma taj crni petak je obična navlakuša… može ponešto da se probere, ali sve u svemu ništa spektakularno, samo marketinški trik. 

 

Radim marketing za BF pošto sem u e-commercu, ali realno to je prilika za kompulzivno i bespotrebno trošenje. Ti tokom godine možeš da uloviš mnogo bolje popuste i akcije, da ne pričam o tome što sve ispod 50% nije BF popust, a kod nas su davali max 30%. Ili ide DO 70% kad se nakamare i međusezonska sniženja i sl.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Sledeći prodavac magle na listi je sindikat Sloga:

 

Sloga poziva građane na bojkot kupovine hrane zbog nekontrolisanog rasta cena

 

Udruženi sindikati Srbije „Sloga“ u znak protesta zbog nekontrolisanog rasta cena osnovnih životnih namirnica, posebno hrane, pozvali su građane Srbije na bojkot i smanjenu kupovinu hrane, posebno mesa i pečenice, uoči Novogodišnjih i Božićnih praznika.

„Imamo razumevanja za globalnu krizu, za poskupljenje nafte, gasa i električne energije na svetskom tržištu, ali nemamo razumevanje za sopstvenu državu i vlast koja trgovcima i velikim trgovačkim lancima svake godine uoči nekog od praznika dopušta brutalnu pljačku sopstvenog naroda od strane pohlepnih trgovaca koji nekontrolisano podižu cene“, navodiu se u saopštenju „Sloge“.

„Zato pozivamo Vladu Srbije i resorno Ministarstvo trgovine da odmah pokrenu inspekcijske nadzore, a Srpsku pravoslavnu crkvu i Njegovu svetost patrijarha srpskog gospodina Porfirija da se pridruži apelu pozivanja vernika na skromnost u kupovini i trošenju, kako ih ne bi doveli u još veću krizu i zaduženja kroz kredite koje će jako teško vratiti“, kaže se u pozivu.

 

Ovako smešan populizam od strane sindikata odavno nisam video. Ne znam šta znači bojkot kupovine hrane (za smanjenu kupovinu je jasno) jer čovek mora da jede da bi preživeo. Što se tiče inspekcije, osim malog broja proizvoda kojima je kontrolisana cena, ne postoji zakonski osnov da se ograniči cena bilo čega drugog, pa samim tim ni za inspekciju nema posla. Koliko znam, ovo bar na papiru nije teokratija i nema šta da poziva popove da ponavljaju istu priču iz hrama otočenog zlatom do koga dolaze u limuzinama koje koštaju koliko i stan. Mogu da pozovu na štrajk sve članove koji su loše plaćeni, što im spada u opis posla, ali ovako kako je sročeno nema veze sa mozgom.

 

Koliko sam čuo u obližnjoj prodavnici, i prodavci se žale da im promet mnogih proizvoda nije dobar, tako da su se ovi nalupetali za medalju.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...