Jump to content

Feminizam & renesansa: Žene će roditi revoluciju


Geronimo

Recommended Posts

1 hour ago, Pletilja said:

 Pilotkinja - u tom izrazu je vec sadrzana diskriminacija, avion vozi neko ko nije muskarac, da se zabrinem?

 

 

zasto bi te to zabrinulo? drugim recima, mozda nije u izrazu sadrzana diskriminacija vec je ti donosis u izraz?

 

@Helena, naravno da je okej pletilja, to je skill za zene a ne da upravljaju avionom, jer ovako, ako avion padne, bar se poginulo muski hehe.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Baby said:

 

Ne znam ni kako joj je ovo palo na pamet, po zvucnosti ili sta? HIstory i HERstory... wth. Po njenom se istorija pise Hestory. 

Nije HE vs SHE, vec HIS vs HERS. 

HIStory vs HERStory. Njegova prica vs Njena prica. 

 

Idiotluk kao sto je Zoran vec napisao. 

Link to comment
Share on other sites

On 10/10/2022 at 8:09 PM, Angelia said:

"Zalaganje za rodno osjetljivi jezik oslanja se na lingvistički pristup poznat kao teorija jezičke djelatnosti. Jezik posmatramo kao oblik ponašanja – govoriti i pisati znači djelati, a to znači uvijek praviti izbore između više mogućnosti, pri čemu svaki jezički izbor pretpostavlja neki, ne samo jezički, stav"

 

 

E jbga ovo je upravo ono sto me plasi.

 

Šta te tačno plaši?

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Baby said:

 

Da ali mi je to palo na pamet jer mi je mos bezveznije HISStory... posto gubi smisao story ako je his

Pa isto je i za HERS (nije HER).

 

Quote

He has a camera. The camera belongs to him. It is his camera. The camera is his.

She has a diamond ring. The diamond ring belongs to her. It is her diamond ring. The diamond ring is hers.

They have a tea garden. The tea garden belongs to them. It is their tea garden. The tea garden is theirs.

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Baby said:

 

Ne znam tacno sta mi objasnjavas her - story, his - story..

Ne znam vise ni ja 😄 pokusavam da nadjem logiku ali je svakako nema. U pravu si da se ne moze reci "hers story" moze samo "her story". Moze "The story is hers" ali to nije to. 

 

2 minutes ago, Baby said:

Hocu reci ko je uopste history shvatao kao rodnu rec da bi je prepravljali? Samo zbog prva dva slova?!

Da, debilno 🙂 

 

Hajde da promenimo reci Histogram, Hispanic, Histamin, itd.

Da ne zalazimo u one koje pocinju sa He 😄 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Kooineeperk said:

Ne znam vise ni ja 😄 pokusavam da nadjem logiku ali je svakako nema. U pravu si da se ne moze reci "hers story" moze samo "her story". Moze "The story is hers" ali to nije to. 

 

Da, debilno 🙂 

 

Hajde da promenimo reci Histogram, Hispanic, Histamin, itd.

Da ne zalazimo u one koje pocinju sa He 😄 

Hernija iz familije Discus je jako zeznuta. :classic_biggrin:

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Helena said:

...ali nek si ti nama ipak pletilja, ni pletitelj...

 

 

Sta cu bedna, muski ne strikaju cca 200 godina. U enciklopediji rucnik radova videla sam bakrorez iz 18 veka na kojem je prikazan muskarac koji strika carapu, zanatlija koji proizvodi svoju robu. Zasto je to postala vestina rezervisana za zene, ne znam, valjda zato sto su m uski morali da ratuju pa nisu imali vremena da se bakcu za tako trivijalnim poslom.

U svakom slucaju, vodim se onom: zovi me i lonac, samo nemoj da me razbijes.

I ovo: pletitelj mi se ne svidja, pre bih rekla strikac, on strika a ja pletem, ima fine razlike i to u moju korist.😄

Edited by Pletilja
  • Like 3
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Pletilja said:

I da zastranim do kraja: za 22 zene koje su od pocetka godine ubijene u Srbiji, potpuno je nevazno da li se vode kao mrtvac ili mrtvakinja. One su mrtve. O tome se radi.

 

Niko ko podržava RSJ NE TVRDI da se time rešava problem femicida u Srbiji. Dokle ćete više da pišete ovakve relativizacije i vodite diskusiju u nekom besmislenom smeru i pravcu? 

4 hours ago, uini said:

 

mene npr plasi da ce sledeci korak tih bezumnih zena i poludelih muskaraca koji ih slepo prate u propast, biti pobuna protiv ovako zdravog i tradicionalnog hehe humora

 

IudtULo.jpeg

 

 

 

Ovo mi je izašlo na Instagramu i nisam mogla da verujem, a onda sam se zapitala šta me to tačno čudi.

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, DameTime said:

Ovo mi je izašlo na Instagramu i nisam mogla da verujem, a onda sam se zapitala šta me to tačno čudi.

 

 

srecan 8. mart je stigao ranije

4 minutes ago, Angelia said:

Verbalni delikt. Kad se govor opisuje kao delovanje, onda govor moze biti i nasilje. U tom slucaju i moje neupotrebljavanje RSJ moze biti diskriminacija.

Time se vode aktivisti u US.

 

#stanamrade

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Helena said:

Ja ne moram ništa da dodam, ovakvi postovi idu mojim tvrdnjama u prilog...

 

iako ne znam sta su tvoje tvrdnje, drago mi je ako si nesto pronasla tvrdnjama u prilog...ali tacno sta?

 

da nije ono poslednje vanzemaljac/vanzemaljka...ili nesto iz sredine posta ili sa pocetka...

 

ma enigmu si mi spakovala :classic_biggrin:

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Angelia said:

Verbalni delikt. Kad se govor opisuje kao delovanje, onda govor moze biti i nasilje. U tom slucaju i moje neupotrebljavanje RSJ moze biti diskriminacija.

Time se vode aktivisti u US.

Prase ili prasica na raznju  na Kosmaju - pitam zbog druga koji prozuji u Bubi svaki vikend  od Banjice ka rancu?

Je l` tako, @urosg3?

:s_d:

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Kronostime said:

Prase ili prasica na raznju  na Kosmaju - pitam zbog druga koji prozuji u Bubi svaki vikend  od Banjice ka rancu?

Je l` tako, @urosg3?

:s_d:

 

Uvek prase (ono), osim Gice prasice 😊Moze samo krmacha. Secam se kad sam bila dete, pa posto sam usvojila razne izraze naroda I narodnosti ... rekla krme, izgrdio me rodjak da u Srbiji ima samo prase, nema krme (mnozina krmad), ali eto ima veprici. 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Angelia said:

Uvek prase (ono), osim Gice prasice 😊Moze samo krmacha. Secam se kad sam bila dete, pa posto sam usvojila razne izraze naroda I narodnosti ... rekla krme, izgrdio me rodjak da u Srbiji ima samo prase, nema krme (mnozina krmad), ali eto ima veprici. 

Kad je u pitanju termicki obradjena marva - kriterijumi opadaju? :s_d:

Edited by Kronostime
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Mama_mia said:

 

iako ne znam sta su tvoje tvrdnje, drago mi je ako si nesto pronasla tvrdnjama u prilog...ali tacno sta?

 

da nije ono poslednje vanzemaljac/vanzemaljka...ili nesto iz sredine posta ili sa pocetka...

 

ma enigmu si mi spakovala :classic_biggrin:

 

 

A gle, koliko sutra možda već shvatiš..

I ono što ne sam pominjala, pojavi se Kronos, ode se u besmislen humor i ostali se uhvate, jer je ipak prijatnije tako...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...