Jump to content

Feminizam & renesansa: Žene će roditi revoluciju


Geronimo

Recommended Posts

Slazem se sa Zoranom, sve je lepo receno i tacno tako i treba da funkcionise jedan lep i skladan brak. Ja nikad ne bih dozvolio da je teret kuce  samo na zeni, zivim sam i hvala bogu znam i da pocistim i da spremim da jedem. Jedino se ne slazem oko dela sa ocem i starackim domom. Ja ni svoje a ni zenine nikad  ne bih mogao da stavim u dom za stare, jednostavno, previse i postujem roditelje i nikad ne bih mogao da se ne brinem o njima ili roditeljima moje zene. Oni su je podigli i zasluzni za svu njenu lepotu i dobrotu kao i moji za mene. Mislim, nemam zenu al tako razmisljam.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Redstar0356 said:

Pa sta smo  sad mi svi krivi jer je evolucija odredila da muskarci imaju  bolju predispoziciju da budu  piloti i jezik se razvijao u tom stilu?  Sta treba zbog manjine kojoj to smeta da menjamo celu jezicki strukturu? 

 

Prvo i prvo, koju "celu jezicku strukturu"? Ovde se vrte 3 varijante: A) oni koji su strogo protiv bilo kakvog menjanja pa cak i kreiranja zenskih naziva profesija i upotrebe istih u jednini; B) oni koji nemaju nista protiv / podrzavaju da se kreiraju zenski nazivi i da budu u upotrebi u jednini; C) oni koji insistiraju na tome da se kreiraju zenski nazivi profesija, kao i da ceo jezik bude rodno-senzitivan sto znaci da se u mnozini koriste oba oblika istovremeno ne samo za imenice.

 

Drugo, i dalje mi nije jasno zasto smatras da vecina uvek mora da bude ta koja odlucuje sta je dobro/potrebno manjini? Hoces da ti postavim pitanje o LGBT zajednici ili ces da se samobanujes? Da ti postavim pitanje o pravima invalida, i oni su u manjini, pa postoje podsticaji cak i propisi koliko osoba sa invaliditetom firma mora da zaposli u odnosu na ukupan broj radnika, da li i to treba ukinuti/zabraniti - jer zasto smo mi krivi sto su oni invalidi? 

 

Dakle, hajde deklarisi se, pa da vidimo da li nastavljamo pricu ili ne... 

Link to comment
Share on other sites

Najvise sam za pod A ali ni B mi nije preterani problem, samo smatram da je nepotrebno i da se nece prihvatiti. 

 

Zato sto je ovo demokratija i prava i zelje vecine se moraju postavati. 

 

Nemoj da uplices invalide u pricu jer nemaju nikakve veze ni sa zenama ni sa Lbgt populacijom.  

 

Nismo mi krivi jer  su invalidi i njima treba pomoc jer imaju odredjeni invaloditet  a ljudski je da se pomogne. Invalidi nemaju hirove, samo zele da zive sto normalnije jer nemaju opciju da ne budu invalidi. Dakle, oni nemaju hirove, menjanje pravopisa i jezika je hir dokonih ljudi

Edited by Redstar0356
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Redstar0356 said:

Najvise sam za pod A ali ni B mi nije preterani problem, samo smatram da je nepotrebno i da se nece prihvatiti. 

 

Zato sto je ovo demokratija i prava i zelje vecine se moraju postavati. 

 

Nemoj da uplices invalide u pricu jer nemaju nikakve veze ni sa zenama ni sa Lbgt populacijom.  

 

Nismo mi krivi jer  su invalidi i njima treba pomoc jer imaju odredjeni invaloditet  a ljudski je da se pomogne. Invalidi nemaju hirove, samo zele da zive sto normalnije jer nemaju opciju da ne budu invalidi. Dakle, oni nemaju hirove, menjanje pravopisa i jezika je hir dokonih ljudi

 

Bold: izvini ali ovo je glupost. A sta kazes, Kosovo je Srbija? Zasto osporavamo Kosovo ako je tako vecina ljudi tamo zelela? 

A o LGBT cutimo, a? 🙂 Mudro... 

 

LGBT, invalidi, nacionalne manjine, socijalno ugrozene grupe, __________ (dopisi bilo sta sto je u manjini) - svi oni manje/vise u raznim drustvenim segmentima imaju neka posebna prava. 

 

S druge strane, zene, generalno nisu ravnopravne. Ne samo u Srbiji nego generalno. Jednostavno nisu, nisu potrebni nikakvi podaci za to, nisu to nijanse u pitanju pa hajde da izmerimo. A zene nisu u manjini. OK, ne traze sve zene rodno-senzitivni jezik, tu si u pravu, ali je to borba za sve zene, da imaju tu mogucnost. Na stranu to sto to nece sustinski promeniti njihov polozaj.

 

Da se zadrzimo samo na jeziku, kazes A ili B. Zasto A? Zasto ti je problem da upotrebis neki drugi oblik u jednini kada je zena u pitanju? Realno to vec imamo u toliko slucajeva, zasto ne i u 100% slucajeva? 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kooineeperk said:

 

Bold: izvini ali ovo je glupost. A sta kazes, Kosovo je Srbija? Zasto osporavamo Kosovo ako je tako vecina ljudi tamo zelela? 

A o LGBT cutimo, a? 🙂 Mudro... 

 

LGBT, invalidi, nacionalne manjine, socijalno ugrozene grupe, __________ (dopisi bilo sta sto je u manjini) - svi oni manje/vise u raznim drustvenim segmentima imaju neka posebna prava. 

 

S druge strane, zene, generalno nisu ravnopravne. Ne samo u Srbiji nego generalno. Jednostavno nisu, nisu potrebni nikakvi podaci za to, nisu to nijanse u pitanju pa hajde da izmerimo. A zene nisu u manjini. OK, ne traze sve zene rodno-senzitivni jezik, tu si u pravu, ali je to borba za sve zene, da imaju tu mogucnost. Na stranu to sto to nece sustinski promeniti njihov polozaj.

 

Da se zadrzimo samo na jeziku, kazes A ili B. Zasto A? Zasto ti je problem da upotrebis neki drugi oblik u jednini kada je zena u pitanju? Realno to vec imamo u toliko slucajeva, zasto ne i u 100% slucajeva? 

 

Gde sam  ja rekao da je Kosovo Srbija? Svejedno mi je, jesu Albanci pravili decu tamo i naseljavali a nasi  prodavali dedovinj za stanove i poslove u drzavnim sluzbama.  Jesu. Nek se glasa tamo i nek se odcepe vec jednom ako je vecina stanovnika za to

 Bas me briga.

 

Sta te konkretno zanima za Lgbt?

 

Ne razumem kako to zene nisu ravnopravne? Gde nisu ravnopropravne? 

 

 

 

Zato sto u tim slucajevica zvuci normalno lepo i nema logike da sad ja pricam tipa borkinja, komandirka, rudarka, pilotkinja jer ce se time zadovoljito mali broj snouflejk feministkinja. Nema potrebe da se trudimo da ponistimo struku zarad necijih emocija i hirova. 

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Redstar0356 said:

I baletan je posebno glupa, muska balerina, sta da se radi. 

 

A kakvu to ravnopravnost nisu postigle zene? Sta im je to uskraceno? 

 

 

E ovo sad ne moze da se postavlja kao pitanje. Zato sto ima stosta da im je jos uvek uskraceno. Dosta toga je I do mentaliteta a ne mrtvog slova na papiru. Cesto su u Srbiji zene finansijski zavisne. Od njih se ocekuje da budu majke I domacice I radnice. U dosta slucajeva zlostavljanja se to previdja od strane zakonodavstva zato sto mentalitet jos uvek govori da je zena vlasnistvo muskarca. Da li postoji zakon o silovanju u braku? Secam se da se svojevremeno vodila rasprava, ali ne I kako se zavrsilo

 

 

Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, Redstar0356 said:

Slazem se sa Zoranom, sve je lepo receno i tacno tako i treba da funkcionise jedan lep i skladan brak. Ja nikad ne bih dozvolio da je teret kuce  samo na zeni, zivim sam i hvala bogu znam i da pocistim i da spremim da jedem. Jedino se ne slazem oko dela sa ocem i starackim domom. Ja ni svoje a ni zenine nikad  ne bih mogao da stavim u dom za stare, jednostavno, previse i postujem roditelje i nikad ne bih mogao da se ne brinem o njima ili roditeljima moje zene. Oni su je podigli i zasluzni za svu njenu lepotu i dobrotu kao i moji za mene. Mislim, nemam zenu al tako razmisljam.

Jesi ti punoljetan?

Ako nisi neću prijavljivati postove...

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Angelia said:

E ovo sad ne moze da se postavlja kao pitanje. Zato sto ima stosta da im je jos uvek uskraceno. Dosta toga je I do mentaliteta a ne mrtvog slova na papiru. Cesto su u Srbiji zene finansijski zavisne. Od njih se ocekuje da budu majke I domacice I radnice. U dosta slucajeva zlostavljanja se to previdja od strane zakonodavstva zato sto mentalitet jos uvek govori da je zena vlasnistvo muskarca. Da li postoji zakon o silovanju u braku? Secam se da se svojevremeno vodila rasprava, ali ne I kako se zavrsilo

 

 

Ne znam, trebalo  bi da postoji, nenormalno je da ne postoji. Silovanje je silovanje nebitno da l je u braku ili ne. 

 

Ovo bre toga, nema veze sa ravnopravnoscu, ima veze sa biranjem decka/muza sta god. Ja ne ocekujem od zene da bude sve to

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Redstar0356 said:

Seksizam je ako  kazem da su zene i muskarci drugaciji i da samim tim u vecini slucajeva neke poslove bolje obavljaju muskarci a neke zene?

Seksizam je još mnogo toga što si napisao, žalosno je što ti to nećeš shvatiti ni da ti se nacrta.

Nego, nisi odgovorio na pitanja u vezi jezika-ako može sportiSTKINJA, zašto ne može pilotKINJA?

Mislim, šta ćemo sa košarkašica a, jel su i one nježne i nježnije, kopljašicama i slično?

Na to si sve naučeno, eto, naučio si i da kuvaš, naučićeš i na pilotkinju i vatrogaskinju.

Glede Vase o njegovih sastanaka, moji su ipak kontra i uvek je to sastanak sestara i tehničara, o komora nam se tako zove, i zamisli, svi živi i zdravi.

Nijedan od kolega nije rekao da je sestra...i ne treba, naravno..

Ali milioni ti put-potrudite se malo, Hrvati to odavno imaju i našli su meru i u množini.

Juče sam na Indexu pročitala vlasnica rotvajlerice...

I zamisli, nije mi ništa.

 

 

1 hour ago, Angelia said:

E ovo sad ne moze da se postavlja kao pitanje. Zato sto ima stosta da im je jos uvek uskraceno. Dosta toga je I do mentaliteta a ne mrtvog slova na papiru. Cesto su u Srbiji zene finansijski zavisne. Od njih se ocekuje da budu majke I domacice I radnice. U dosta slucajeva zlostavljanja se to previdja od strane zakonodavstva zato sto mentalitet jos uvek govori da je zena vlasnistvo muskarca. Da li postoji zakon o silovanju u braku? Secam se da se svojevremeno vodila rasprava, ali ne I kako se zavrsilo

 

 

Ovo važi i za svet, ne samo Srbiju.

 

Edited by Helena
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Redstar0356 said:

Gde sam  ja rekao da je Kosovo Srbija? Svejedno mi je, jesu Albanci pravili decu tamo i naseljavali a nasi  prodavali dedovinj za stanove i poslove u drzavnim sluzbama.  Jesu. Nek se glasa tamo i nek se odcepe vec jednom ako je vecina stanovnika za to

 Bas me briga.

Ne znam da li si cuo vesti - Kosovo je od 2008. proglasilo nezavisnost. Referendum je bio jos 1991. ako ti je i to bitno. Da je pravljen 2008. bio bi samo pro-forme. Kao i danas sto bi bio. 

 

Dobro, dakle priznajes nezavisnost Kosova. Idemo dalje. 

 

1 hour ago, Redstar0356 said:

Sta te konkretno zanima za Lgbt?

Da li su ravnopravni i u kojoj meri mislis da treba da budu ravnopravni? (offtopic, ali me interesuje)

 

1 hour ago, Redstar0356 said:

Ne razumem kako to zene nisu ravnopravne? Gde nisu ravnopropravne? 

Da li se zajebavas? 😄 

 

1 hour ago, Redstar0356 said:

Zato sto u tim slucajevica zvuci normalno lepo i nema logike da sad ja pricam tipa borkinja, komandirka, rudarka, pilotkinja jer ce se time zadovoljito mali broj snouflejk feministkinja. Nema potrebe da se trudimo da ponistimo struku zarad necijih emocija i hirova. 

Istina je da to nece zadovoljiti sve zene (i ne treba da ih zadovolji jer to nije sustina rodne ravnopravnosti), odnosno da ima onih kojima to nije vazno (odnosno da su im vaznije druge stvari u vezi ravnopravnosti) i izabrace da i dalje nose istu titulu u muskom rodu. Istina je takodje da to nece u sustinskom smislu poboljsati polozaj zena. Da, moze malo da podigne svest o rodnoj ravnopravnosti, a zavisno u kojoj meri se primeni (ono A/B/C koje smo pominjali) moze da ima cak i negativan efekat (ako se insistira na varijanti C).

Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, Redstar0356 said:

Ne znam, trebalo  bi da postoji, nenormalno je da ne postoji. Silovanje je silovanje nebitno da l je u braku ili ne. 

 

Ovo bre toga, nema veze sa ravnopravnoscu, ima veze sa biranjem decka/muza sta god. Ja ne ocekujem od zene da bude sve to

Ima veze sa ravnopravnoscu, zato sto je Srbija, tj Balkan jos uvek izuzetno patrijahalna sredina. Isto kao sto zene trpe mnogo vise sexualnog uznemiravanja na poslu I patroniziranja. Moras malo da se okrenes oko sebe, da bi video. Ja sam ipak najveci deo zivota provela u SR, I znam kako funkcionise, I vidim svaki put kad dodjem da se malo sta menja. 

Taj tip subjektivne argumentacije ne funkcionise. Tako je svojevremeno moj klinac dosao iz skole da mi tvrdi da nema neravnopravnosti jer eto njegova mama je postigla odredjene stvari. Ali on je tada imao 15 godina, danas zna da to nije argument.

39 minutes ago, Helena said:

 

Ovo važi i za svet, ne samo Srbiju.

 

Ne u istoj meri. Ravnopravnost u razvijenim zemljama je na daleko boljem mestu nego u SR. Nije savrsena, I zavisi od zemlje do zemlje, ali mnogo bolje.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Redstar0356 said:

Najvise sam za pod A ali ni B mi nije preterani problem, samo smatram da je nepotrebno i da se nece prihvatiti. 

 

 

Nobody cares, kao što sam i Kojneperku objašnjavala 3 dana.

20 hours ago, Darko said:

 

Da, politička korektnost bez suštine. Tema je pretvorena u polemiku oko jezika, nemam ja tu šta više da dodam i odjavljujem se od teme.

 

Na osnovu čega tvrdiš da je bez suštine? I na koji način ti doprinosiš temi? Super, odjavi se i bolje troši tastaturu na NBA.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Angelia said:

Od njih se ocekuje da budu majke I domacice I radnice.


Kapiraš da je ovo što kažeš iznad upravo i uzrok ovome:

 

16 hours ago, Angelia said:

Muskarci i zene imaju razlicita interesovanja za pocetak, pa zato imas vise zena u nekim drugim zanimanjima. Ja sam isla u srednju gde ni 10% nije bilo zena, niko im nije branio, radije su birale neka druga zanimanja.


To “biranje” i “interesovanja” su posledica okruženja i vaspitanja, gde nije “normalno” da žensko upiše srednju tehničku (u moje vreme je odnos tamo bio 95% vs 5%), već je ipak bolje da ide u srednju medicinsku, hemijsku, tekstilnu… 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, DameTime said:

kao što sam i Kojneperku objašnjavala 3 dana.

Mozda kad bi podelila ta neka istrazivanja koja kazu da je jezik bitniji od sustine... 

 

Inace, nikada nisi jasno rekla, za koju opciju si ti od onih A/B/C koje sam kolegi sa kosarke postavio? Da li bi te zadovoljilo B ili si izricito za C ili imas neku svoju definiciju? 

Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, Kooineeperk said:

Kako? Daj primere. 

Izvoli na hrvatske portale, uglavnom mogu da se čitaju bez plaćanja.

Ni meni niko nije dao nikakve primere, sem da je rogobatno.

Rogobatno je samo po sebi rogobatno pa se masovno koristi.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Helena said:

Izvoli na hrvatske portale, uglavnom mogu da se čitaju bez plaćanja.

Ni meni niko nije dao nikakve primere, sem da je rogobatno.

Rogobatno je samo po sebi rogobatno pa se masovno koristi.

Znaci ne znas. OK.

 

Evo random teksta i to sam bas gledao da bude neki lokalni:

https://www.index.hr/vijesti/clanak/propao-referendum-u-puli/2401872.aspx

Quote

REFERENDUM za Lungomare u Puli nije uspio jer je u nedjelju izašlo svega 11.065 glasača odnosno 22.71 posto Puljana, objavili su u nedjelju navečer iz Gradskog izbornog povjerenstva.

Da bi ishod referenduma bio valjan, moralo je izaći 50 posto birača plus jedan glas, odnosno 24.357 građana. Od građana koji su izašli na referendum 9716 bilo je za, a to je 88.55 posto, a 1256 građana ili 11.45 posto bilo je protiv, dok su ostali listići bili nevažeći.

 

Na referendumu nisu ucestvovale glasacice, biracice, gradjanke, Puljanke? 

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, Angelia said:

Ima veze sa ravnopravnoscu, zato sto je Srbija, tj Balkan jos uvek izuzetno patrijahalna sredina. Isto kao sto zene trpe mnogo vise sexualnog uznemiravanja na poslu I patroniziranja. Moras malo da se okrenes oko sebe, da bi video. Ja sam ipak najveci deo zivota provela u SR, I znam kako funkcionise, I vidim svaki put kad dodjem da se malo sta menja. 

Taj tip subjektivne argumentacije ne funkcionise. Tako je svojevremeno moj klinac dosao iz skole da mi tvrdi da nema neravnopravnosti jer eto njegova mama je postigla odredjene stvari. Ali on je tada imao 15 godina, danas zna da to nije argument.

Ne u istoj meri. Ravnopravnost u razvijenim zemljama je na daleko boljem mestu nego u SR. Nije savrsena, I zavisi od zemlje do zemlje, ali mnogo bolje.

U kojoj meri Angelia, leba ti, ne mogu da se setim nijedne američke predsednice...

Jel ti imaš podatke o femicidu u USA, pošto je tema univerzalna?

Ti prva misliš da ne treba koristiti jezik kao instrument za jednakost, što onda i ne bi žena bila omalovažavana?

Muški su dobili zvanje tehničara, vatrogaskinje ne mogu...

 

1 minute ago, Kooineeperk said:

Znaci ne znas. OK.

 

Evo random teksta i to sam bas gledao da bude neki lokalni:

https://www.index.hr/vijesti/clanak/propao-referendum-u-puli/2401872.aspx

 

Na referendumu nisu ucestvovale glasacice, biracice, gradjanke, Puljanke? 

Zapravo su učestvovali Puležani i Puležanke, to sam pročitala baš na Indexu.

I generalno koriste zanimanja u ženskom rodu o niko ne pravi nikakav problem, naprotiv...

Ali dobro, niko nije slep (gluv u ovom slučaju) ko onaj što neće da vidi, tj čuje.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ljudi, pomalo mi ide na nerve ova rasprava. Najverovatnije, iz privatnih razloga: mator sam i nemam vremena da menjam svet, a i feminista sam od mladosti, uvek sam imao razumevanje za zene i davao im podrsku u resavanju istih.

 

Naprosto, polovi nisu isti. Mada imaju ista prava. Moja zena je imala teske i bolne menstruacije (ispostavilo se, endometrioza) a ja nisam. Mogao sam da za to vreme kosim travu oko kuce.

Ali, kad se rodilo dete, moja zena je stavila cerku na sisu, ja nisam mogao ni da sam hteo.

 

Ove stvari nije moguce objasniti nekakvim poenima, nije da nesto vredi vise od drugog.

A mozda i vredi.

Zanimljivo je to u sportu. Tamo su su ljudi najuspesniji u godinama kada su i bioloski najproduktivniji. No muskarac moze da ima gomilu dece tokom karijere, a zena mora da je prekine kad zatrudni i sam se retke uspesno vrate sportu nakon sto postanu majke. Kako da onda neko kaze da zene zasluzuju manje pare/nagrade jer postizu slabije vreme ili graju manje setova od muskaraca!?

I nije to samo sport.

 

Te razlike nije moguce numericki vrednovati, ali ih treba uvaziti. I pruziti podrsku zenama, na svaki moguci nacin, da im mi muski nekako nadoknadimo to zrtvovanje za nase zajednicko potomstvo.

 

Moja zena ima dve fakultetske diplome. Prva je bila uzaludna (politicke nauke). Nakon druge, za sebe kaze da je ekonomista. Nikada nije rekla "ekonomistkinja" ili slicno. I, najsmesnije, ne radi u struci nego se bavi necim trecim.

 

Zena i ja nismo "jednaki." Nego se nadopunjavamo tamo gde nismo isti. Zajedno, ide nam bolje nego bi samima.

 

A kako ce neko nazvati svoju profesiju, ne razmisljamo. Postovacemo njihov izbor i koristiti ga u razgovoru, a nista nam nece znaciti kad legnemo u postelju i uzivamo u nasoj razlicitosti.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Helena said:

Zapravo su učestvovali Puležani i Puležanke, to sam pročitala baš na Indexu.

I generalno koriste zanimanja u ženskom rodu o niko ne pravi nikakav problem, naprotiv...

Ali dobro, niko nije slep (gluv u ovom slučaju) ko onaj što neće da vidi, tj čuje.

Ja sam ti citirao sta je napisano od strane novinara vodeceg HR portala. Da li se kaze Pulezani ili Puljani odnosno Pulezanke ili Puljanke nije bitno jer imaju i muski i zenski rod svakako. 

 

I dalje mi nisi objasnila kako su to komsije resile mnozinu rodno-senzitivnih imenica kada se koriste u mnozini. Boldovao sam ti svaku, i svaka je bila u muskom rodu. Ako cemo i mi to tako da "resimo" onda je resenje jednostavno. 

 

Ali dobro, lakse je istupiti iz diskusije bez argumenata sa tako nekom zavrsnom mudroscu. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Kooineeperk said:

Ja sam ti citirao sta je napisano od strane novinara vodeceg HR portala. Da li se kaze Pulezani ili Puljani odnosno Pulezanke ili Puljanke nije bitno jer imaju i muski i zenski rod svakako. 

 

I dalje mi nisi objasnila kako su to komsije resile mnozinu rodno-senzitivnih imenica kada se koriste u mnozini. Boldovao sam ti svaku, i svaka je bila u muskom rodu. Ako cemo i mi to tako da "resimo" onda je resenje jednostavno. 

 

Ali dobro, lakse je istupiti iz diskusije bez argumenata sa tako nekom zavrsnom mudroscu. 

....kao što je lakše pobjeći u jeftin humor i uporno negiranje jer je "rogobatno".

Ostajem pri rečenom za Hrvate.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Kooineeperk said:

Ali dobro, lakse je istupiti iz diskusije bez argumenata sa tako nekom zavrsnom mudroscu. 

 

Reče osoba koja je argumentovala sve od početka diskusije, čak i ono da je rodno senzitivni jezik sviranje kurcu. Tebe i dalje nije sramota da 5 dana bez blama i srama ovako govoriš na temu u kojoj nemaš nikakvo pravo glasa i koja te ne dotiče ni na koji način. Moj iskreni savet ti je da zaviriš duboko u sebe i budeš iskren pa priznaš sebi zašto imaš problema sa rodno senzitivnim jezikom. Ili da ne trošiš više tastaturu ovde, kao jedan tvoj drugar.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...