Jump to content

KK ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2022/23-Све што смо желели, све што смо хтели..


Šarac

Recommended Posts

Muka mi je vise od prica isti smo, pa brate nismo. Nadjite u poslednje 2 godine, moze i ranije bilo koju situaciju u kojoj je nas igrac ili trener imao bilo kakvu neodgovornu izjavu, napusavao se sa publikom, tukao, prozivao bilo koga iz KKP za bilo sta, To sto je Covic govedo je jedna prica , al uporedite izjave Obradovica i Radonje ili Ivanovica , pa nikad niko kao veliki Srbin, Ej ovaj pesnici po hali, napusava se sa publikom o come pricamo, pa kako smo isti.

  • Like 12
  • Love 1
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, MisaF said:

A zna li se nesto vise o povredama Nedovica i Dobrica ? Nedoviceva povreda se aktivira samo u drugom poluvremenu vec 2 utakmice.

 

58 minutes ago, Kooineeperk said:

Nedovic izasao 2min pre kraja 2/4 na +18 za nas i nije se vracao zbog povrede. 

 

 

Dakle ovog puta jos u prvom poluvremenu. Nakon odigranih 11 i po minuta. 0/3 za 3 poena, bez suta inace i pokusaja ulaza. Ocigledno je bio decoy. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Devil In My Pants said:

Ali Vildozi nije ni faul sviran. Sa te vase moralne strane koja je razlika?

 

Oba igraca nisu kaznjena. Sto Vildoza ne bi dobio suspenziju?

 

Od muve pravite slona jer nas dobija ko stigne. Teska situacija, ali ne treba preterivati.

 

 

Je l mozes da shvatis da je Vildozin udarac ocigledno bio propust sudija posto su oni nadlezni za to(zato sto se jelte desilo za vreme utakmice), sto nisu svirali ne znam niti mogu da znam. Dok Lesor ceka da se zavrsi utakmica(sudije vise nisu nadlezne za desavanje na terenu) i onda krece na Petruseva.

I nemoj da pises "nas dobija", posto nije pao igrao nego Zvezda...

Edited by Aleksa
  • Like 4
  • Love 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kooineeperk said:

 

Nije to kurcobolja nego limitiranost igraca koji su nam preostali + Vildoza koji je u kanalu sve dubljem. Kurcobolja je bilo ono protiv PAO, Cibone, ALBE, Bajerna, ovo sada je drugacije bilo.

 

Nedovic izasao 2min pre kraja 2/4 na +18 za nas i nije se vracao zbog povrede. 

Dobric izlazi 1min pre kraja 2/4 na +18 za nas takodje zbog povrede i nema ga do kraja. 

Kampacu u 3/4 dosudjene dve licne na dve koje je imao u prvom poluvremenu, gde 4. licna je apsolutno nepostojeca, pravi je na nekih 2min pre kraja 3/4 i izlazi, zapocinje 4/4, jos uvek vodimo tad, i za minut i po dobija 5. licnu i to je to. 

 

Ko ce onda da odigra i da pogodi nesto? Vildoza sa 1/7 za 3p, 3/10 iz igre?

Ivanovic koji prvi put ulazi u igru u 4/4? 

Markovic u kamenjar modu koji se plasi za zavrsi kontru 1 na 0? 

Lazarevic? 

 

Prosto, sasekli nam bekovsku liniju i onda ni igraci pod kosem nisu mogli nista da urade... 

 

Rekao sam na lajvu, imali smo -8 na 4-5min do kraja - apsolutno dostizno. Ali mi u tom trenutku nemamo nikoga ko moze da porodi 8+ poena pa i da sve odbranimo do kraja. 

 

 

Vildozu ništa nije sprečavalo da igra odbranu i u drugom poluvremenu, naročito u zadnjoj četvrtini, gde bi ga, kunem se svim mrtvim i živim, za ono sviranje kurcu da sam trener, išutirao u svlačionicu nogom u guzicu. Isto tako i Petruševa.

Taj bol u kurcu i neodgovornost u odbrani su jebeno NEDOPUSTIVI. Kad kažem "nedopustivi", upravo to i mislim, NEDOPUSTIVI, po cenu izbacivanja s terena, tima, kluba, šta god želite.

 

Radonjić se naosvajao titula samo i isključivo zbog toga što je kod njega tako nešto u ovakvim mečevima bilo DOSLOVNO nezamislivo.

Svaki jebeni igrač je to znao i nije mu palo na kraj pameti da luftira jaja. Zato i nisu igrali uvek "najbolji" već oni koji su znali šta je odgovornost i šta su krvava kolena.

Edited by Laki21
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Laki21 said:

Radonjić se naosvajao titula samo i isključivo zbog toga što je kod njega tako nešto u ovakvim mečevima bilo DOSLOVNO nezamislivo.

Svaki jebeni igrač je to znao i nije mu palo na kraj pameti da luftira jaja. Zato i nisu igrali uvek "najbolji" već oni koji su znali šta je odgovornost i šta su krvava kolena.

Laki, ali to je i problem. Kada je dobio tim koji nije tako selektiran doslo je kurcobolje u PAO.Znaci i on ima isti problem sa potentnijim igracima. Kada izabere tim koji moze tako da igra(krvava kolena) zavrsi se na 14, 15 mestu  EL i osvoji domacu ligu. To smo rekli da nam nije cilj.

Da bi se iskoracilo potrebni su nam igraci kao sto su Petrusev, Vildoza, Nedovic.... Ne bi ni Vildoza bio problem da imamo jos jednog igraca na 3 sa poenima u rukama(Dobric to nazalost nije ili bar jos nije). 

Potreban je balans izmedju krvavih kolena i umetnika. Mi nemamo taj balans. Morali smo da dovedemo jos jednog igraca na 3 i po meni je to najveci problem ovog tima jos od pocetka. Lazic, Lazarevic i Dobric su mnogo igraca fore u napadu.

 

Edited by VISOKOLETAC
  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Vildoza je celo drugo poluvreme u odbrani prolazio blokove postrance...lateralom...Džoni stajl. Ako može...on bi da ne ostvari nikakav body check.
Isto važi i za prodore u napadu kojih je bilo koliko? Dva ?
Od svih njegovih ležerno izgubljenih lopti ove sezone...onaj njegov poklon Madar nije mogao atraktivnije i elegantnije da kazni u ključnom trenutku. Sa kakvim samopozdanjem je izveo brzu zadnju promenu, kratki step bek iza linije za tri...i boc. Arena on fajer.

Savam reko onomad ?
Ne može taj latino oganj da plodi i rasipa magiju kada je u zoni a kada mu ispadne faza da gubi samo neke nevažne lopte.
Ili kovanje u zvezde ili prodo si tekmu pozeru.
Kampaco je ipak druga dimenzija...no surender hibrid sa izvadjenim čipom za alibi košarku. Ako postoji kategorija u kojoj Fakundo zasigurno nema premca u Evropi to je ta neverovatna brzina obrade podataka dešavanja na terenu i reakcija na te inpute. Kreacija je suvi talenat a taj tenkić frejm od 89 kilograma je "samo" alat.


Imamo dovoljno vremena da prezdravimo, Vildozu da upalimo na gurku ili kablovima spojimo na Fak mašinu, pa bar da nam se oči opet zacakle od hajlajca.
A rezultat ko rezultat...nek igraju za raju.











  • Like 8
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Aleksa said:

Je l mozes da shvatis da je Vildozin udarac ocigledno bio propust sudija posto su oni nadlezni za to(zato sto se jelte desilo za vreme utakmice), sto nisu svirali ne znam niti mogu da znam. Dok Lesor ceka da se zavrsi utakmica(sudije vise nisu nadlezne za desavanje na terenu) i onda krece na Petruseva.

I nemoj da pises "nas dobija", posto nije pao igrao nego Zvezda...

Propust sudija, lik gledao u pravcu i napravio se lud. Mozes ti kazniti igraca i posle utakmice. 

 

Kakve veze ima jel kraj meca ili na mecu. Jos gore je na mecu. Da li osudio taj udarac i trazio od Ivanovica suspenziju. Bukvalno pesnicom opalio lika sa ledja. Krose..ali moze krose za vreme utakmice, posle tekme u zatvor. xD

 

 

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, VISOKOLETAC said:

Laki, ali to je i problem. Kada je dobio tim koji nije tako selektiran doslo je kurcobolje u PAO.Znaci i on ima isti problem sa potentnijim igracima. Kada izabere tim koji moze tako da igra(krvava kolena) zavrsi se na 14, 15 mestu  EL i osvoji domacu ligu. To smo rekli da nam nije cilj.

Da bi se iskoracilo potrebni su nam igraci kao sto su Petrusev, Vildoza, Nedovic.... Ne bi ni Vildoza bio problem da imamo jos jednog igraca na 3 sa poenima u rukama(Dobric to nazalost nije ili bar jos nije). 

Potreban je balans izmedju krvavih kolena i umetnika. Mi nemamo taj balans. Morali smo da dovedemo jos jednog igraca na 3 i po meni je to najveci problem ovog tima jos od pocetka. Lazic, Lazarevic i Dobric su mnogo igraca fore u napadu.

 

Problem je sto u Nedovicu vidite ne znam kakvog igraca. Lik je bio dno EL sa Milanom i Pao..

 

Dolazak Kampaca na vreme i Polonare bi skroz promenilo situaciju i tu je kljuc svega. Uloge su se promenile i za adaptaciju treba vremena. Tri igraca na dve pozicije..

 

Nisu problem krila u poenima vec kreaciji i sto smo dobili blago receno polovnog Martina.

 

Sa te strane branim Ivanovica, ali ove zadnje tekme su zalosne. 

 

Bentil je podcenjen a dobar je igrac, ima mane, ali ko nema. 

 

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Devil In My Pants said:

Problem je sto u Nedovicu vidite ne znam kakvog igraca. Lik je bio dno EL sa Milanom i Pao..

 

Dolazak Kampaca na vreme i Polonare bi skroz promenilo situaciju i tu je kljuc svega. Uloge su se promenile i za adaptaciju treba vremena. Tri igraca na dve pozicije..

 

Nisu problem krila u poenima vec kreaciji i sto smo dobili blago receno polovnog Martina.

 

Sa te strane branim Ivanovica, ali ove zadnje tekme su zalosne. 

 

Bentil je podcenjen a dobar je igrac, ima mane, ali ko nema. 

 

 

Ja ne znam koji je tebi? Daj prestani sa tim vas, a u sledecoj recenici nas. Ako je stos, vise nije stos, a ako je stvarno, onda bas imas problem.

Inace se ne slazem za Nedovica.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Jedini put uspeha dok se nemaju desetine miliona i u ABA i u EL je odbrana do nivoa fanatičnosti i čvrsta disciplina u igri.

 

Mi imamo 3 defanzivne ne rupe, nego kratera - Nedovića, Vildozu i Petruševa.

 

Suštinski, kada se igra na krv i nož, kao sinoć, naročito u završnici, SAMO 1 od te trojice može biti na parketu, a da nas ne zatrpaju koristeći pre svega njihove slabosti. 

 

Bezbroj smo koševa primili preko Petruševa, odnosno na ispadanja i branim ga pogledom™ uratke Nedovića i Vildoze. Ne mislim samo sinoć već uopšte. Petrušev je možda i najjadniji odbrambeni igrač kog sam uopšte gledao, teško je pronaći takvu kombinaciju kukavičluka, nezainteresovanosti i nedostatak želje da se ista odigra.

 

Ideja da ćemo sa njima više dati no primiti u završnici ne pije vodu, jer su to igrači koji begaju od kontakta kao đavo od krsta, i onda damo u zadnjoj četvrtini po deset koševa a primimo trideset.

 

Nedović, Petrušev i Vildoza NE PRAVE prednost na EL nivou u završnicama mečeva kada se lomi. 

 

Zaista ozbiljni timovi imaju u sastavu možda po jednog isključivo jednosmernog igrača i to nije nimalo slučajno - košarka gde pretenduješ na titule se igra u dva pravca.

 

Dakle, Dejo Radonjić je trener za Zvezdu, sve do trenutka kada budemo imali budžet 15-20 miliona.

Edited by Laki21
  • Like 2
  • Thanks 1
  • Ha-ha 2
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Laki21 said:

Jedini put uspeha dok se nemaju desetine miliona i u ABA i u EL je odbrana do nivoa fanatičnosti i čvrsta disciplina u igri.

A to smo uspeli jednom u 11 godina, a i tada u drugom formatu. Eto KKP se bori za TOP 8. Nesto ne videh krvava kolena kod njih.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Laki21 said:

Nedović, Petrušev i Vildoza NE PRAVE prednost na EL nivou u završnicama mečeva kada se lomi. 

 

Ovo je baš preterivanje. U onom periodu kad je Petrušev proigrao jokićevski tj. na nekom MVP nivou dobijali ste EL tekme a čini mi se da je tu bilo i dosta tesnih završnica. Za Nedovića se slažem, ali Luca je makar u teoriji bolji igrač od ovog što trenutno prikazuje.

 

Inače, slažem se sa Devilom oko poslednjih par upisa... Čuj nokaut je ok, ali samo ako je u toku utakmice i kažnjiv je samo ako sudija to vidi. Pa dobro, tako može da se relativizuje i za Lesora - nisu videle sudije, tj. nisu mu dale tehničku kad je trebalo da saseku takvo ponašanje, jel. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, srlepajce said:

Sto je najgore on nije reagovao u afektu, da kaze covek u zaru borbe, nego se jasno vidi kako gleda ka semaforu da istekne vreme 

Pajser obican sa iq zlatne ribice

 

Drago mi je da se Petrusev suzdrzao i po meni bas inteligentno reagovao

Napisah ovo na tati (ja ga nazvah predumisljajem), a covek mi udeli smajli

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, DameTime said:

 

Ovo je baš preterivanje. U onom periodu kad je Petrušev proigrao jokićevski tj. na nekom MVP nivou dobijali ste EL tekme a čini mi se da je tu bilo i dosta tesnih završnica. Za Nedovića se slažem, ali Luca je makar u teoriji bolji igrač od ovog što trenutno prikazuje.

 

Inače, slažem se sa Devilom oko poslednjih par upisa... Čuj nokaut je ok, ali samo ako je u toku utakmice i kažnjiv je samo ako sudija to vidi. Pa dobro, tako može da se relativizuje i za Lesora - nisu videle sudije, tj. nisu mu dale tehničku kad je trebalo da saseku takvo ponašanje, jel. 

 

laki je covek krajnosti, kada se iznervira ( : prica o "putu uspeha u aba i el" gde je taj "uspeh" ulazak u top8 i 0:3 vs cska.

 

naravno, ko ne bi voleo da ima dobre i odlicne igrace na obe strane parketa ali kada to nemas, moras da imas i dobru ofanzivu i dobru defanzivu u rosteru.

 

zato mi je juce i dopizdilo sa prizivanjem radonjica: definitivno najuspesniji i najomiljeniji trener zvezde ali je u evropi takodje bio u skladu sa kapacitetima tima, ponekad u borbi za plejof do kraja, ponekad bez sansi od nove godine.

 

mnogo toga treba da se poklopi za znacajan rezultat u el, e sad, nekome je dovoljna zamena cvrsta kosarka, nekome nije. to je ipak na kraju samo stil & ton.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Dragan Mićić said:

Uporedite prodore u napadu Vildoze u Pireju protiv Olija i sada na derbiju.

 

Po meni je to bol u mosnicama. Zasto mu to treber dozvoljava je pitanje za trenera.

 

drugačije igra od kada se vratio nakon onog problema sa tetivom. da li je bol mošnica ili strah od eksplozivnosti-promene pravca, pošto tako najlakše pucaju tetive, nisam pametan.

do tada je takođe igrao po 7-8-10 mins bez izmene, sada mi se čini da se to ne dešava. nije da tražim opravdanje, samo razmišljam naglas šta bi mogle biti opcije.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, uini said:

 

drugačije igra od kada se vratio nakon onog problema sa tetivom. da li je bol mošnica ili strah od eksplozivnosti-promene pravca, pošto tako najlakše pucaju tetive, nisam pametan.

do tada je takođe igrao po 7-8-10 mins bez izmene, sada mi se čini da se to ne dešava. nije da tražim opravdanje, samo razmišljam naglas šta bi mogle biti opcije.

Moguce. Ali opet igre odmah posle povratka od povrede i ove sada su nebo i zemlja.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Dragan Mićić said:

Moguce. Ali opet igre odmah posle povratka od povrede i ove sada su nebo i zemlja.

 

iskreno, nisam u stanju da prizovem sećanje na njegove pojedinačne partije (možda ti ili neko drugi ima precizniju ideju šta je bilo), pa moram da se oslonim na euroleague statistiku:

od povrede protiv barce je odigrao 10 tekmi;

 

jedna savršena protiv partizana i nekoliko dobrih, gde je uvek nešto falilo - bajern pre tri kola koju smo ispustili i virtus, zarad toga što je živeo na liniji slobodnjaka (11/12) ali tu tekmu smo predali još krajem prve četvrtine. ostalo prilično tanko statistički, što se uklapa u činjenicu da se ne sećam partija.

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Dragan Mićić said:

Uporedite prodore u napadu Vildoze u Pireju protiv Olija i sada na derbiju.

 

Po meni je to bol u mosnicama. Zasto mu to treber dozvoljava je pitanje za trenera.

Spoiler

Izvini, smesan mi tvoj avatar. Zacudih otkud @Cooperkod nas na temi, msm nije da ne posecuje cesto. 🤣

 

  • Ha-ha 6
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...