Jump to content

KK ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2022/23-Све што смо желели, све што смо хтели..


Šarac

Recommended Posts

Čuo sam neke abrove da je Duško izgubio svoju srećnu gumicu za kosu i da smo zbog toga u ovom kanalu. Druga stvar koju sam takođe načuo je da je našao istu preko AliExpressa, koja treba uskoro da mu stigne, pa je verovatno to razlog njegovog dobrog filinga i optimizma. Samo da mu je ne zaplene na carini ili u pošti. 

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, srlepajce said:

Gospode Boze

Kakve veze sad ima Radonja?

 

Ovo ko prica Kalina/Nedovic 😂

 

Pa ima veze jer je Radonjic bio trener prosle sezone a ti kazes da smo pod Duskom na vecem nivou? Na koji nivo je Dusko Ivanovic podigao ovaj klub? Rezultatski, gospodstvom? 

6 minutes ago, Dropkick Murphys said:

Nabrojiš sve gluposti koje su igrači pravili: Završnica 1/2, serija budalaština Petruševa, uz pogubljenog Lazarevića nas je spustila sa 20, na malih 14 razlike u odnosu na ono kako smo izgledali na terenu. 

Treća četvrtina kreće smešnom izgubljenom Vildoze, koji potom promašuje 3-4 trojke, ali mi se držimo i imamo solidnih 8 razlike pred poslednji napad Partizana. I onda još jedna majstorija Luke dovodi do samo +3 i bust samopouzdanja Partizana. 

 

I zaključak bude - trener kriv. Važi. 

Zakljucak je da smo mi krivi sami a da su sudije i Lesor pogurali ka tome ali sam i mislio da smo dovoljno kvalitetna i iskusna ekipa da ne upadnemo u zamku ali ocigledno sam se prevario.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Volter said:

 

Takvi primljeni poeni gadno utiču na samopouzdanje. Imali smo +6 i priliku da možda pogotkom odbiješ još jedan napad protivnika i da ti njemu slomiš samopouzdanje. I sama reakcija Duška koji besno šutira reklamu dovoljno govori.

 

Yup. Onaj prvi nalet ste odbili Lukinim poenima, ali ovde nije bilo pomoći. Baš vam je okrenuo momentum Luca koji je potpuno van stroja. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dzep said:

@jaka blazic ako se dobro sećam, pola od tih bacanja, ako ne i više, šutirali smo u prvom poluvremenu gde ste nas vi dotukli... tako da moje mišljenje je da bacanja nisu odlučila pobednika, kao što mislim da ni sudije nisu imale nikakvu tendenciju. Jedine dve greške koje mi ovako u jutarnjoj magli padaju na pamet su četvrti faul Kampaca (niđe veze) i tehnička greška Lesoru zbog flopa ili nasilničkog ponašanja nakon flopa.

 

Znam da je ovo ipak forum i da ljudi kod nas više idu emocijama nego razumom, ali za poraz ovde ste krivi isključivo vi sami i vaša neodgovorna igra u drugom poluvremenu (skoro pa isto kao mi u Kupu). Niko drugi, treći, peti, isključivo ekipa koja je sebi po X-ti put dopustila da ispusti veliku prednost i to olako, i to jako brzo. Doduše, kao što već rekoh, ovoga puta ima i opravdanje jer zbog povreda nije mogla da se pokrije spolja (mada mislim da su i raspoloživi igrači mogli da budu pametnije upotrebljeni, ali to je do trenera, on valjda zna zašto ih je tako i toliko koristio).

Slazem se nas je dotukla kurcobolja u 4/4 pola suteva je bilo otvoreno...nasi igraci to nisu ispratili i na kraju umesto sitnog poraza ili eventualno neizvesne zavrsnice ispada da smo se raspali...mislim nek neko pogleda ponovo kakve trojke je Exum sutirao na kraju tekme pa ono bih i ja pogodio...

Stvarno je sramotno na sta licimo...

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, DameTime said:

 

Yup. Onaj prvi nalet ste odbili Lukinim poenima, ali ovde nije bilo pomoći. Baš vam je okrenuo momentum Luca koji je potpuno van stroja. 

 

On u poslednje vreme ako je i uradio nešto korisno to je bilo kad je na terenu bio ili sa Kampacom ili sa Nedovićem. Dok ne izađe iz krize jedan od ove dvojice mora biti s njim na parketu, sam nikako.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Volter said:

 

On u poslednje vreme ako je i uradio nešto korisno to je bilo kad je na terenu bio ili sa Kampacom ili sa Nedovićem. Dok ne izađe iz krize jedan od ove dvojice mora biti s njim na parketu, sam nikako.

 

Mora sa Facuom, obojica su up-tempo igrači, ali nije ni Campazzo svemoguć. 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Miki28 said:

Pa ima veze jer je Radonjic bio trener prosle sezone a ti kazes da smo pod Duskom na vecem nivou? Na koji nivo je Dusko Ivanovic podigao ovaj klub? Rezultatski, gospodstvom? 

 

Za razliku od Radonje jako recit covek 

Gotivim Radonju ali sve je to bilo tuc muc

Pojava na kzs, odnos sa novinarima perfektan 

 

Kao i uini ne mislim da bi sa Radonjom u ovoj sezoni, pod svim istim okolnostima, nista bolje izgledali, naprotiv

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Meni ovakav Zelimirov tim nikakva nije pretnja za ABA ligu, vec 5 derbija gde apsolutno nista ne pokazuju da su bolji, cak naprotiv. 

Bukvalno nosioci im se raspadnu u derbijima u vecem delu utakmica, ne znaju gde biju, ono 1/2 pred 20k ljudi je bio epski raspad sa njihove strane. Steta sto nije KKCZ bila kompletna i bez tegova oko nogu u vidu faulova Kampazza, ovako su na dza i bu i publiku odradili cetvrtinu za veliki radost isfrustriranih navijaca. 

Kad te mrznja vodi , to nikad ne izadje na dobro, previse se energije trosi na stvari van kosarke. 

Samo nek nastave tako. 

 

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Koga ne mrzi, neka premota na 1:50 do kraja Q3. Vrti se pik, Lesor u bloku oduva Despota toliko da ovaj izgubi balans i zamalo padne, nema faula. Lopta do Ledeja, promasi trojku. Lesor u skoku pravi faul, ne svira se. Guzi se ka košu, svira se četvrta Kampacu. Sve to na 9 razlike za nas. 

  • Like 17
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, srlepajce said:

 

Za razliku od Radonje jako recit covek 

Gotivim Radonju ali sve je to bilo tuc muc

Pojava na kzs, odnos sa novinarima perfektan 

 

Kao i uini ne mislim da bi sa Radonjom u ovoj sezoni, pod svim istim okolnostima, nista bolje izgledali, naprotiv

I to je taj visi nivo? Ok. 

 

Slazem se vezano za Radonju i njegove konferencije, sta ce mrco, on nije prodavac magle. Tuc muc, Kalemegdan u junu. 

 

Izvini sto vise vjerujem u trenera ko nam je toliko toga donio, ko ke odlazio pa dolazio da gasi pozare ali i tada je bio Kalemegdan u junu.

Edited by Miki28
typo
Link to comment
Share on other sites

Duško je gospodin čovek i veliki trener. Tim mu ne igra dobro sto ne znači da će u tom ritmu nastaviti, mislim suprotno, da cemo biti najbolji kad bude najpotrebnije. Ali te priče kako bi Radonjić izvukao sezonu su smešne, izgubio bi glatko plej of. Sta je Duško zatekao kad je dosao pa nas podigao iz mrtvih i sad zbog nekoliko losih utakmica, tj. poslednjie četvrtine tih tekmi treba da ga teramo iz kluba? Biće to ok samo podrska. 

 

Obradović je uvek bio govnar, ali ne znam da li će se ovako kurčiti u Maju? Moje misljenje da nece, a da će prosipati seljačke manire to uvek hoće. I ta njegova bezobrazna priča o našem budzetu i nekakvom rosteru kakav Evropa nije videla od kada postoji kosarkas bas je jadna i alibi za njegov budzet. Meni je zao sto mnogo nasih navijaca prihvatili tu priču da smo mi Drzavni ljubimci a oni borci za pravdu i jedna velika sportska priča. 

 

Oni su sinoć pokazali tu njihovu sportsku priču. Lesor je slika kk Partizana. Nismo isti niti cemo ikad biti isti. 

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Alija Sirotanović said:

Duško je gospodin čovek i veliki trener. Tim mu ne igra dobro sto ne znači da će u tom ritmu nastaviti, mislim suprotno, da cemo biti najbolji kad bude najpotrebnije. Ali te priče kako bi Radonjić izvukao sezonu su smešne, izgubio bi glatko plej of. Sta je Duško zatekao kad je dosao pa nas podigao iz mrtvih i sad zbog nekoliko losih utakmica, tj. poslednjie četvrtine tih tekmi treba da ga teramo iz kluba? Biće to ok samo podrska. 

Izjave da bi Radonjic izvukao sezonu su smesne iako je sta uradio posle Obradovica? Kakva je tad atmosfera bila, jel se sjecamo?

Just now, necke said:

A Dusko jeste prodavac magle?

 

Vidjecemo. Pobedicemo Partizan i Partizan to zna

3 minutes ago, srlepajce said:

U klubu sa tolikim vucibatinama bukvalno jedina svetla tacka 

 

Ne znam stvarno zasto sve vezujes za Radonju

Dok pisem za Duska i ne pomisljam na njega

Zato sto je na klupi ovog kluba sjedio jedan veliki gospodin i prine tog Ivanovica pa tako da ne mogu da prihvatim tu tvoju konstataciju da je Dusko podigao na neki visi nivo ovaj klub i zato te pitam vezano za Radonjica jer bi se mogao izvuci zakljucak da je Radonjic neka vucibatina koja je pokupljena sa ulice

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Dzep said:

@jaka blazic ako se dobro sećam, pola od tih bacanja, ako ne i više, šutirali smo u prvom poluvremenu gde ste nas vi dotukli... tako da moje mišljenje je da bacanja nisu odlučila pobednika, kao što mislim da ni sudije nisu imale nikakvu tendenciju. Jedine dve greške koje mi ovako u jutarnjoj magli padaju na pamet su četvrti faul Kampaca (niđe veze) i tehnička greška Lesoru zbog flopa ili nasilničkog ponašanja nakon flopa.

 

Znam da je ovo ipak forum i da ljudi kod nas više idu emocijama nego razumom, ali za poraz ovde ste krivi isključivo vi sami i vaša neodgovorna igra u drugom poluvremenu (skoro pa isto kao mi u Kupu). Niko drugi, treći, peti, isključivo ekipa koja je sebi po X-ti put dopustila da ispusti veliku prednost i to olako, i to jako brzo. Doduše, kao što već rekoh, ovoga puta ima i opravdanje jer zbog povreda nije mogla da se pokrije spolja (mada mislim da su i raspoloživi igrači mogli da budu pametnije upotrebljeni, ali to je do trenera, on valjda zna zašto ih je tako i toliko koristio).

 

2 hours ago, Dzep said:

 

Pa i ne baš, zbog toga što je dosta njih bilo promašeno (stvarno ne mogu da tražim statistiku...). A drugo, nije kao da su ti faulovi bili izmišljeni, nisu baš igrači bili nežni prema Lesoru. Treće, skoro pa isto ovako mu se sudi u EL, i tu redovno izvede najviše bacanja (uz Exuma, ovako iz glave)

 

Edit: Što se tiče nerviranja, ja mogu samo u svoje ime da pričam - mene toliko ne nervira ono što se svira koliko ono što se ne svira, recimo najviše me nervira Lazićeva odbrana na Panteru gde mu u ABA/kupu ništa ne sviraju a u EL dobije tri lične za tri minuta. Ono što me tu nervira jeste što ne znam ko je u pravu a ko ne, šta je faul a šta ne. Nema nikakvih problema, kaže se to spada u faul, a to nije faul i tako se svira i tako svi sviraju. Ta nestandardnost suđenja (ili bolje rečeno košarkaših pravila) mi strašno remeti gledanje utakmice. Recimo u NFLu se skoro pa jasno znaju sva pravila i kazne i greške su svedene na minimum (mada ih i tamo ima, zbog jedne sam ostao kratak skoro 500e...). Jasno mi je da je basket drugačiji sport, ali ipak se mora malo urediti na tom polju

 

2 hours ago, Dzep said:

 

Naravno, ali ja mogu da potegnem kao argument da je upravo takva odbrana CZV i dopustila CZV da igra kako je igrala u prvom pol. Recimo, ono što sam ja video je mnogo bolja i pokretljivija odbrana u prvom pol, gde se naša spoljna linija nije videla i sve što smo uradili je bilo 1na1 i Matijas pod košem, što ste pametno sekli faulovima, računajući da će mašiti (ispravno). Iz koje je išla tranzicija gde je Faku jednostavno bog otac, uvek bio

 

1 hour ago, Dzep said:

 

To je tačno u teoriji, ali Lesor i jeste igrao celo drugo sa tri lične a vi niste našli način da ga napadnete i izbacite iz igre, ja bih pre tu tražio rezultate neuspeha. Počeli ste da igrate preko njega tek u četvrtoj kad je Luka proigrao. Drugo, mislim da je u pitanju bio čist kukavičluk kod Lesorove lične a čisto neznanje kod Kampacove lične, nisam stekao utisak da su ga targetirali. However, to su dve odluke, stvarno ne bih o tome pričao u utakmici u kojoj sa plus 17 dođeš na minus 13...

 

Long story short - bilo kakvo pametovanje nakon što dripac nije isključen nakon PRVOG udaranja Petruševa je jedno obično sviranje kurcu i nema apsolutno nikakvog smisla niti svrhe.

 

 

  • Like 27
  • Thanks 4
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, NMX said:

Koga ne mrzi, neka premota na 1:50 do kraja Q3. Vrti se pik, Lesor u bloku oduva Despota toliko da ovaj izgubi balans i zamalo padne, nema faula. Lopta do Ledeja, promasi trojku. Lesor u skoku pravi faul, ne svira se. Guzi se ka košu, svira se četvrta Kampacu. Sve to na 9 razlike za nas. 

Lesor je jedan od najzasticenijih igraca od strane sudija trenutno u celoj Evropi. Nerealno je koliko mu se dozvoljava da se krece prilikom postavljanja blokova. Ne samo to, nego i mnoge situacije gde je na ivici koraka (ili ih cak i napravi) se ne sviraju, nego obicno nakon toga sledi faul nad njim jer uvek ide na kontakt protiv igraca koji ga cuva. Ispod kosa prilikom ofanzivnog skoka mu se takodje tolerise guranje, cupanje i vuca protivnika za ruke, ali se nad njim naravno to sve uredno svira kao faul. Na sve to, sinoc mu se pusta u 3/4 da izaziva incident na terenu i prodje nekaznjeno bez tehnicke greske. Nisu cak smeli ni obostranu tehnicku da sviraju jer su znali da je imao 3 licne. Da je tada dobio tehnicku i cetvrtu licnu, a mi slobodno bacanje i napad, mozda bi se utakmica zavrsila drugacije.

Edited by СтелаРоса
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Neću da branim Duška, jasno je da se raspadamo u poslednja dva mjeseca, ali sinoć smo igrali dobro i imali smo kontrolu nad utakmicom. Nije bilo ni onih suludih rotacija kao protiv Panatinaikosa. Jednostavno mislim da nam par faktora nije išlo na ruku:

 

1. Kampacovi problemi sa ličnom

2. Nedovićeva povreda 

3. Užasna forma i igra Vildoze

 

Previše je to problema da bi se dobio Partizan. Kad smo ostali bez Kampaca i Nedovića bilo je jasno da ostatak rostera sa kojim ulazimo u 4/4 ne može da isparira Partizanu. 

 

Ima i do toga što standardno padamo u drugom poluvremenu, ali mislim da smo sinoć bili bolji veći dio utakmice, ali da se nije moglo do pobjede bez ključnih igrača.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, NMX said:

Koga ne mrzi, neka premota na 1:50 do kraja Q3. Vrti se pik, Lesor u bloku oduva Despota toliko da ovaj izgubi balans i zamalo padne, nema faula. Lopta do Ledeja, promasi trojku. Lesor u skoku pravi faul, ne svira se. Guzi se ka košu, svira se četvrta Kampacu. Sve to na 9 razlike za nas. 

 

Sa obe ruke uklanja Luku sa puta.

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, necke said:

IMG-20230314-103340.jpg

Slika i prilika sudjenja u Aba ligi.

Postavlja se pitanje zasto te iste sudije u EL sude na visem nivou i sa ipak normalnim kriterijumom za obe ekipe.

 

mislim, ovo je skrinšot nakon kontakta, koji svakako nije bio faul, pošto je facu stajao čvrsto na obe noge i nije mrdao, sve do kontakta kada se pomerio u ovu poziciju.

samo kažem da nema potrebe za falsifikatima, situacija je ionako jasna & sramotna.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Neki moj utisak je da su sudije bile dobre u prvom poluvremenu. Nijesam primijetio da utiču na igru. Posle su morali da reaguju nakon ludačkog nasrtaja Lesora. Na snimku se vidjelo da Petrušev nije napravio nikakav nesportski potez ili grub udarac prema Lesoru, a ovaj je nasrnuo na njega kao ludak. Ono što se dogodilo na kraju utakmice ulazi već u domen krivičnog prekršaja. Da ti na kraju utakmice gurneš igrača, pa ga udariš u glavu, za to bi morala da ide neka suspenzija.

Edited by Kvaratskhelia
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Devil In My Pants said:

Slucaj Petrusev, pa provocirali su se ceo mec, mislim da ga je pogodilo to sto je ovaj bio dominantan i zakucao je preko njega. Nije se tu nista specijdlno desilo i na kraju. Realno je mec ili dva suspenzije i to je to. Oduvao nas je Papajanis i sad Lesor, treba malo da se trgne Petrusev defanzivno. Uzasan je..

 

Meni ovo sad vec nije normalno da 16 razlike na 15minuta do kraja dva meca za redom jos puknes 10 razlike oba meca. Pao je sa Bejkonom ijuce izgubio 10 od Paoka...

 

Ne treba skrivati pod tepih sve ovo...ovo je bas lose. I tim treba da se trgne a trener da bude malo samokritican sto je to tako.

 

Bentil je morao vise igrati, Nedovic uzima uzasno teske suteve..a umesto da se uvede u mec sa nekim drajv ulazom..

 

Porazi od Cibone, pao, albe i bajerna su uzas..Efes je bio slucajnost izgleda a ne konstanta.

 

Lesor je dete u telu coveka, ali ti igraci kkp pokazuju emocije, kod nas je to bas retkost. Pokazi zube, pobij se, daj da vidimo da ti stalo...Sta je falilo Smitu i momcima kad su se pobili u Belgiji pre 20g? Pokazali su da im je stalo..

Ovo je takvo relatizovanje nasilja.Kakvo dete u odraslom coveku o cemu pricas???Ovakvo ponasanje se sredjuje u mladjim pionirima pa mesec dana gledas drugare kako igraju kosarku sa tribina.Ako nastavis trazis drugu sredinu gde se to tolerise.

Sta je trebao da radi posle ovoga da puca u noge posto im je napunio kos naduvan.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Quote

Zvezda je u par dana izgubila dve utakmice na skoro pa identičan način, a Nedović je posle derbija u izjavi za Sportklub rekao da ne vidi sličnost između te dve utakmice i da bez obzira na bolan poraz njegov tim ne gubi nadu.

– Sve zavisi od treninga i rada na treningu i psihologije. Imamo blokadu, ali to nije bio danas slučaj i odigrali smo dobro, u skladu sa našim mogućnostima, i to je to. Mi ćemo biti spremni kad to bude najbitnije.

Dobrić i Nedović nisu bili u stanju da igraju drugo poluvreme, a najbolji pojedinac u Crvenoj zvezdi Fakundo Kampaco je zbog pete lične utakmicu morao ranije da završi.

– Mi smo dobro ušli u meč i kontrolisali smo prvo poluvreme. Posle toga Dobrić i ja nismo mogli da igramo, a na sve to u četvrtoj četvrtini je i Kampaco dobio petu ličnu i rotacija je bila skraćena… Teško je da se igra u ovakvoj atmosferi pred toliko navijača. Ponosan sam na svoju ekipu i šta god da se desi do kraja ove lige mislim da možemo da pobedimo bilo koga i na njihovom i na našem terenu – rekao je Nedović

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...