Jump to content

KK ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2022/23-Све што смо желели, све што смо хтели..


Šarac

Recommended Posts

1 hour ago, Dropkick Murphys said:

Reci mi da ne znaš ništa o košarci, a da mi ne kažeš da ne znaš ništa o košarci. 

-Treba večeras smeniti Duška i vratiti Radonjića

 

Reci mi da ne znaš ništa o košarci, a ni o sportu generalno. 

- Kup smo osvojili zato što je Ivanović bio isključen, a Španac vodio ekipu. 

Bukvalno post čoveka koji dal gleda utakmicee... 😄😄😄

Argumenata bez. 

Aaaa daaa. Sa 1-6 nas doveo na 9-8. 

😄😄 

"Recite čoveku da ne znate ništa o košarci....recite da ne znate ništa o sportu". Kenja mi se 

Sekta. Forum = sekta.

Edit:

Da se razumemo , ovo sam doživeo kao post koji treba da nam obijasni kako DR trener lokalac a ovaj je svevišnji ,uzvišeni. Pa taj DR koga osporavate nikad imao nije ni približno skup sastav , i pored toga nas nije izneverio nikad! Samo prve svoje kompletne sezone u kkcz nije osvojio prvenstvo i aba ligu.

Edited by StiviKivi
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

nista ne kapiram u vezi duska u skorije vreme, sa fokusom na sinoc.

 

pri cemu nije da ne kapiram sta se desava u odnosu na bogatu trenersku karijeru koju ima, vec u odnosu na ono sto je radio u zvezdi do malopre.

 

njegove in-game odluke i adaptacije na protivnika su bile savrsene, mozda i najbolje koje sam gledao u evropi u skorije vreme (u zvezdi nikad tako nesto) a sada gledam(o) fear and loathing in las vegas pasaze

 

https://media.tenor.com/TTfj3pyw9NAAAAAC/fear-and.gif

 

ne-ka-pi-ram.

Edited by uini
  • Like 18
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, StiviKivi said:

Bukvalno post čoveka koji dal gleda utakmicee... 😄😄😄

Argumenata bez. 

Aaaa daaa. Sa 1-6 nas doveo na 9-8. 

😄😄 

"Recite čoveku da ne znate ništa o košarci....recite da ne znate ništa o sportu". Kenja mi se 

Sekta. Forum = sekta.

Edit:

Da se razumemo , ovo sam doživeo kao post koji treba da nam obijasni kako DR trener lokalac a ovaj je svevišnji ,uzvišeni. Pa taj DR koga osporavate nikad imao nije ni približno skup sastav , i pored toga nas nije izneverio nikad! Samo prve svoje kompletne sezone u kkcz nije osvojio prvenstvo i aba ligu.

Serbistanci sve znaju, kao i Grci. Svaki sport prate i znaju samo ti prcednice napravi tim.

 

Smeju se tkz sendvicarima kad kazu da od psihopate na vlasti nema ko bolji, a isto tvrde za Covica. Sve znaju o sportu i kosarci. Posle Efesa kuju u zvezde, a posle PAO te razapinju jer im se ne svidjaju minutaze..

 

Svako treba da ima misljenje i da ga napise i tome sluzi forum, ali menjati posle svakog kola je neverovatno xD

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ni ja ne kapiram šta se dešava s Duškom, u odnosu na period kada je preuzeo tim. Jasno je da je ono sinoć bio njegov poraz, ne znam da li sam skorije gledala veći raspad ekipe uživo, a da trener nije imao rešenje i da je to mirno posmatrao. Uh, jesam, nas protiv Italije na EP. Ali, back on topic. Rotacije sinoć su stvarno bile užasne, nedopustivo je da najbolji igrač sedi na klupi u trenutku kad protivnik stiže, niko ne može da da koš a zna se kakav je kreator u pitanju. Umesto toga Ivanović petlja s loptom do iznemoglosti. S druge strane, PAO je bio u konopcima, Ponitka je izgledao kao da će iznabadati Papajanisa u svlačionici na poluvremenu (takav je bio govor tela ekipe generalno) i onda smo svedočili nečemu što ume da se desi u sportu. Igrači PAO su shvatili da imaju šansu, zbili redove i dobili utakmicu.  

 

Od ostalih stvari koje su komentarisane ovde, osvrnula bih se na prizivanje Radonjića. Ne vidim poentu da se on vraća, koji put, u KKCZ? Ni za klub, a ni za njegovu karijeru. Svima je potreban iskorak jer je i njegova filozofija igre dovodila samo do određenih rezultata, dok su neki ostali unreachable. Nije on mnogo fleksibilniji trener od Ivanovića, samo je to njegovo donosilo željene rezultate, isto kao što je i Duško imao rezultate kad je tek preuzeo tim. Suludo je pokušavati istim metodama iznova i iznova, nadajući se nekom drugačijem ishodu. U tom smislu rekla bih da je klubu potreban ozbiljan remont - od uprave, preko trenera sve do igrača. Ozbiljno postavljanje ciljeva kluba, u smislu da li je cilj samo igrati EL rekreativno, ili biti konkurentan za PO itd. 

 

Takođe u vezi "pravdanja" Ivanovića time da on nije selektirao ovu ekipu. Tačno, ali i firme kad recimo zaposle Team Leadera sa višegodišnjim iskustvom ne menjaju ceo tim jer zaboga TL nije učestvovao u procesu regrutacije i selekcije. Nego se od novog TL na osnovu iskustva (i znanja) očekuje da uspešno preuzme već postojeću ekipu u što kraćem vremenskom roku. Tako da je jasno da Duška treba pozvati na odgovornost jer je plaćen za to što radi. 

Edited by DameTime
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

@DameTime ma on je uspesno preuzeo ekipu oko koje se nije pitao u sastavljanju i vozio je do pre metar dana bez problema.

 

ja sam prvi koji ce da podrzi trenera u nekom insistiranju na fundamentima i stavu da su svi jednaki [dokazano hiljadu puta da je to jedini nacin, hold everyone accountable, sto bi rek'o pop], medjutim, niti vidim neku nezainteresovanost igraca, niti potrebu za takvim drasticnim potezima koje je sinoc demonstrirao.

 

okej, facu i vildozau banani, ubacis ivanovica i pefija, koji u prvih 5mins isporuce. odemo na plus 11 ili 13 na poluvremenu, upravo zeljom i fokusom tog vildoze - daklem, nije da ga zabole.

 

i eto nas u trecoj cetvrtini, cepamo druga liga posade i prizivamo nevolju.

 

oko facua je vec sve receno. ako mu zaista nije dobro, cemu ubacivanje-izbacivanje na po 5min?

 

dusko nije ovakav trener, to smo videli u zvezdi, ko vec nije ranije. njemu su u baskoniji nosioci igrali po 30-35mins, ako je neophodno.

 

takodje su i vildoza i nedovic igrali kod njega cele cetvrtine bez odmora ranije u sezoni. ovo sinoc i skorije je vrlo vrlo cudno i tesko objasnjivo nekim neznanjem ili pogubljenoscu, jer je jasno po svemu vidjenom da on nije takav lik. poredjenje sa karijem u repki meni ne lezi.

  • Like 14
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, DameTime said:

Ni ja ne kapiram šta se dešava s Duškom, u odnosu na period kada je preuzeo tim. Jasno je da je ono sinoć bio njegov poraz, ne znam da li sam skorije gledala veći raspad ekipe uživo, a da trener nije imao rešenje i da je to mirno posmatrao. Uh, jesam, nas protiv Italije na EP. Ali, back on topic. Rotacije sinoć su stvarno bile užasne, nedopustivo je da najbolji igrač sedi na klupi u trenutku kad protivnik stiže, niko ne može da da koš a zna se kakav je kreator u pitanju. Umesto toga Ivanović petlja s loptom do iznemoglosti. S druge strane, PAO je bio u konopcima, Ponitka je izgledao kao da će iznabadati Papajanisa u svlačionici na poluvremenu (takav je bio govor tela ekipe generalno) i onda smo svedočili nečemu što ume da se desi u sportu. Igrači PAO su shvatili da imaju šansu, zbili redove i dobili utakmicu.  

 

Od ostalih stvari koje su komentarisane ovde, osvrnula bih se na prizivanje Radonjića. Ne vidim poentu da se on vraća, koji put, u KKCZ? Ni za klub, a ni za njegovu karijeru. Svima je potreban iskorak jer je i njegova filozofija igre dovodila samo do određenih rezultata, dok su neki ostali unreachable. Nije on mnogo fleksibilniji trener od Ivanovića, samo je to njegovo donosilo željene rezultate, isto kao što je i Duško imao rezultate kad je tek preuzeo tim. Suludo je pokušavati istim metodama iznova i iznova, nadajući se nekom drugačijem ishodu. U tom smislu rekla bih da je klubu potreban ozbiljan remont - od uprave, preko trenera sve do igrača. Ozbiljno postavljanje ciljeva kluba, u smislu da li je cilj samo igrati EL rekreativno, ili biti konkurentan za PO itd. 

 

Takođe u vezi "pravdanja" Ivanovića time da on nije selektirao ovu ekipu. Tačno, ali i firme kad recimo zaposle Team Leadera sa višegodišnjim iskustvom ne menjaju ceo tim jer zaboga TL nije učestvovao u procesu regrutacije i selekcije. Nego se od novog TL na osnovu iskustva (i znanja) očekuje da uspešno preuzme već postojeću ekipu u što kraćem vremenskom roku. U tom smislu je jasno da Duška treba pozvati na odgovornost jer je plaćen za to što radi. 

 

:thumbsup: sve bih isto napisao i sa svim se slazem a pogotovu za boldovani deo.

Link to comment
Share on other sites

Ono nepravljenje faula na kraju mislim 1/4 gde poklanjas dva poena direktno rivalu je mentalni sklop ove ekipe i stava lako cemo

Dusko  je tu popizdio ali nema da vidimo da im j.be majku na to

To mi je i najcudnije znajuci kakav je

Edited by srlepajce
  • Like 3
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Nije mi jasno da evo vec koju utakmicu po redu u Evroligi gubis na isti nacin. Vodis ubedljivo do cetvrte cetvrtine i onda se samo ugasis. Necu da poverujem da je tu pritisak i strah u pitanju jer u polufinalu kupa protiv Partizana smo imali -18 sut za tri 1/12 pa smo uspeli da se vratimo iz toga. Sta kao tad je bio manji pritisak i strah od sinoc? Nisam pristalica teorija zavere ali malo mi fali da poverujem u kladionice i slicne stari. Kampaco koliko god da je bio bolestan ono sinoc je smesno da decko za 15 minuta NIJEDNOM nije pogledao ka kosu a imao je nekoliko cistih suteva.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, fasper said:

Nije mi jasno da evo vec koju utakmicu po redu u Evroligi gubis na isti nacin. Vodis ubedljivo do cetvrte cetvrtine i onda se samo ugasis. Necu da poverujem da je tu pritisak i strah u pitanju jer u polufinalu kupa protiv Partizana smo imali -18 sut za tri 1/12 pa smo uspeli da se vratimo iz toga. Sta kao tad je bio manji pritisak i strah od sinoc? Nisam pristalica teorija zavere ali malo mi fali da poverujem u kladionice i slicne stari. Kampaco koliko god da je bio bolestan ono sinoc je smesno da decko za 15 minuta NIJEDNOM nije pogledao ka kosu a imao je nekoliko cistih suteva.

 

Kad malo bolje razmislim, svi ovi porazi su i krenuli od janaura, bas u vreme kad je Meridian postao glavni sponzor. Kao da je rukom nacrtana granica - do utakmice sa Barsom jedno, nakon toga Twilight Zone i samoubistva iz zasede. 

Ne verujem u to, ali eto, bukvalno se u dan poklopio pocetak samoubistva za dolaskom kladionice u klub. 

 

 

 

 

Edited by Ljubitelj baklave
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, TB Told said:

Samo potvrđuješ napisano, recikliranje povratnika i domaćih igrača, to je Radonjićev i Čovićev promašen koncept. A Markovića pominjem baš jer je doveden u trenutku kad je i Lesor bio dostupan. I opet je bio izbor na sigurnoj opciji "domaći, pouzdani igrač".

 

Ili imaš pare pa dovodiš proverene igrače ili nemaš pa dovodiš igrače sa kojima se isplati rizikovati, koji tek treba da se dokažu u EL.

Žalgiris je igrao F4 sa debitantima u EL Pangosom, Dejvisom, Vajtom. Baskonija je ove sezone sa puno debitanata u EL.

A recikliranje kao koncept je potpuno promašen. 

 

 

Da, ali za to ti treba skauting sluzba i trener sa visegodisnjim ugovorom, a da nije pocetnik. E, da… i da se predsednik kluba ne mesa u sportski deo uopšte, već samo da gleda gde i kako da nabavi pare. I da ne izdaje saopstenja. Trebalo bi da postoji neka press sluzba, ili communications officer, a da se ovaj oglasava samo kada je nešto bitno. Mora se imati i para, ali na vreme, a ne uvek u decembru da se ispravljaju brljotine iz juna / jula 

dopuna:

da se ne dovode Keselji, Raduljice, ali ni Markovici, Teodosici (u najavi)

Edited by Inbox
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Ljubitelj baklave said:

 

Kad malo bolje razmislim, svi ovi porazi su i krenuli od janaura, bas u vreme kad je Meridian postao glavni sponzor. Kao da je rukom nacrtana granica - do utakmice sa Barsom jedno, nakon toga Twilight Zone i samoubistva iz zasede. 

Ne verujem u to, ali eto, bukvalno se u dan poklopio pocetak samoubistva za dolaskom kladionice u klub. 

 

 

 

 

Nije mi jasno da protiv grobara gde je utakmica na zivot i smrt ti uspevas da se vratis iz mrtvih i plus kad povedes 9 razlike sudije te preseku nepotrebnim prekidom od sat vremena, uspevas i iz toga da se vratis. Ali eto ne mozes da dokrajcis mrtvu Albu i jos mrtviji PAO koji su vec bili na konopcima. Ili primas 35 poena u poslednjoj cetvrtini od Bajerna a pre toga si za 5 minuta primio samo 2 poena. Necu da kazem da su kladionice u pitanju ali ima bas mnogo nelogicnosti u poslednjih dva meseca.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, uini said:

@DameTime ma on je uspesno preuzeo ekipu oko koje se nije pitao u sastavljanju i vozio je do pre metar dana bez problema.

 

ja sam prvi koji ce da podrzi trenera u nekom insistiranju na fundamentima i stavu da su svi jednaki [dokazano hiljadu puta da je to jedini nacin, hold everyone accountable, sto bi rek'o pop], medjutim, niti vidim neku nezainteresovanost igraca, niti potrebu za takvim drasticnim potezima koje je sinoc demonstrirao.

 

okej, facu i vildozau banani, ubacis ivanovica i pefija, koji u prvih 5mins isporuce. odemo na plus 11 ili 13 na poluvremenu, upravo zeljom i fokusom tog vildoze - daklem, nije da ga zabole.

 

i eto nas u trecoj cetvrtini, cepamo druga liga posade i prizivamo nevolju.

 

oko facua je vec sve receno. ako mu zaista nije dobro, cemu ubacivanje-izbacivanje na po 5min?

 

dusko nije ovakav trener, to smo videli u zvezdi, ko vec nije ranije. njemu su u baskoniji nosioci igrali po 30-35mins, ako je neophodno.

 

takodje su i vildoza i nedovic igrali kod njega cele cetvrtine bez odmora ranije u sezoni. ovo sinoc i skorije je vrlo vrlo cudno i tesko objasnjivo nekim neznanjem ili pogubljenoscu, jer je jasno po svemu vidjenom da on nije takav lik. poredjenje sa karijem u repki meni ne lezi.

 

Nije bilo poređenje sa Pešićem, nego sam imala sličan utisak kao kad sam gledala nas protiv Žabara... Kola krenula nizbrdo i nije ih bilo moguće zaustaviti. Inače daleko od toga da je Duško kao on, samo jbg, rezultat je na kraju bio isti (nepovoljan).

 

Sa ostalim napisanim se slažem, ne znam čemu one "vaspitne" (ako su to bile), meni igrači uglavnom deluju voljni i nije izgledalo da ima potrebe za drakonskim merama. Možda je @medobrundo u pravu kad kaže da je do te zadrtosti i sujete naših (starijih) trenera, video je da je zeznuo sa drugom postavom u Q3 ali neka, teram ja po svom. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne mogu da docekam obracanje dr masinstva.

Sto se tice adritika, ako kkp ne dobije ovakvu zvezdu, onda rumenige bolje da se sahu posveti ili izlascima na sindikatu, u skladu s onim sta vise preferira.

 

Naslucujem velike promene u klubu uskoro ukoliko dr masinstva ostane bez trofeja.

Link to comment
Share on other sites

@DameTime uvek postoji opcija sa autodestrukcijom ali to bi znacilo da su odnosi na nekoj od relacija front office - trener - igraci, mnogo sjebani a ja ovako sa tva, nemam taj vajb, jer su tada ili igraci lezerni, ili trener ne radi nista u znak nekog bojkota.

 

ovo je atipicno i za takve situacije, posto i igraci za koje izgleda kao da ih nesto kaznjava, isporucuju ili se makar trude da isporuce a igraci koji su u zamrzivacu ili sa minutima na kasicicu, isto daju sve od sebe kada dobiju vecu priliku.

 

meda je izvrteo u svojim rantovima sve opcije - protivnik [efes] los, trener reciti prevarant, trener sujetan i zadrt, trener senilan ..

 

meni to sve slabo pije vodu, jer gledamo i dushka i ovu ekipu vec 4 meseca ili koliko. nije to uzorak od 10ak tekmi, bilo je tu i raznih situacija i promena u postavama i sta vec.

 

ne znam zaista, ne umem da ponudim neki racionalan odgovor u koji sam relativno siguran. telenovela je uvek moguca teorija ali mi je pomslo i lenja za sada.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ja bih rekao da nije problem u Duskovom znanju, vec karakteru ... inace te stare skole, Robija excluded.
Danas je 2023, sve je drugacije ... ne mozes prema igracima da se ponasas kao u vreme kada se skoro nisu ni rodili.
Robija je to ukapirao i titra sve jednom od glavnih igraca ... vremenom nekako shvate da ne lelemoodaju i divljaju.
I ne radi to on samo ovih par sezona, rekao bih da jos pre dolaska u Fener menja pristup. 
Dere se on na njih ali ih pusta da igraju i vremenom to legne. Zato su mu timovi najbolji na kraju sezona.
E sad ... promeniti razmislajnje ljudima od 60 i kusur ... uuuhhhhh

Link to comment
Share on other sites

Just now, Plant said:

Ja bih rekao da nije problem u Duskovom znanju, vec karakteru ... inace te stare skole, Robija excluded.
Danas je 2023, sve je drugacije ... ne mozes prema igracima da se ponasas kao u vreme kada se skoro nisu ni rodili.
Robija je to ukapirao i titra sve jednom od glavnih igraca ... vremenom nekako shvate da ne lelemoodaju i divljaju.
I ne radi to on samo ovih par sezona, rekao bih da jos pre dolaska u Fener menja pristup. 
Dere se on na njih ali ih pusta da igraju i vremenom to legne. Zato su mu timovi najbolji na kraju sezona.
E sad ... promeniti razmislajnje ljudima od 60 i kusur ... uuuhhhhh

Sve bi to pilo vodu da se Dusko ponasa kao sto se ponasa inace

Ali bas suprotno se ponasa

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, srlepajce said:

Sve bi to pilo vodu da se Dusko ponasa kao sto se ponasa inace

Ali bas suprotno se ponasa

 

Kako ja vidim, on se ne dere nego ih menja posle par gresaka ...  pa zavrti druge ... i onda niko nije ni za q....

Rekao bih da je bolje da se izdere i pusti ih dalje. Ne bilo lose da neko izvadi minutazu glavnih igraca po Duskovom dolasku i sada ...

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Plant said:

Ja bih rekao da nije problem u Duskovom znanju, vec karakteru ... inace te stare skole, Robija excluded.
Danas je 2023, sve je drugacije ... ne mozes prema igracima da se ponasas kao u vreme kada se skoro nisu ni rodili.
Robija je to ukapirao i titra sve jednom od glavnih igraca ... vremenom nekako shvate da ne lelemoodaju i divljaju.
I ne radi to on samo ovih par sezona, rekao bih da jos pre dolaska u Fener menja pristup. 
Dere se on na njih ali ih pusta da igraju i vremenom to legne. Zato su mu timovi najbolji na kraju sezona.
E sad ... promeniti razmislajnje ljudima od 60 i kusur ... uuuhhhhh

 

Želimir je više puta pričao o tome da mu je cilj da izvlači najbolje iz svakog igrača i da sa svakim ima individualne razgovore. I to ne jedan, već ko zna koliko razgovora tokom sezone. Pitali su ga ko je igrač koji je najteže prihvatio autoritet i on je tad rekao bilo je dosta igrača, ali Bogdan je jedan od tih kom je trebalo mnogo vremena da se uklopi tj. da mu objasni šta očekuje od njega. I da je on bio najbolji kad ga je najviše kritikovao ali da kritika ne reaguje na sve igrače povoljno, pa sa mnogim igračima menja pristup u skladu sa njihovom individualnošću. Tako da ne divlja on na igrače 24/7, ono što mi vidimo na TO je samo jedan deo. 

 

14 minutes ago, uini said:

@DameTime uvek postoji opcija sa autodestrukcijom ali to bi znacilo da su odnosi na nekoj od relacija front office - trener - igraci, mnogo sjebani a ja ovako sa tva, nemam taj vajb, jer su tada ili igraci lezerni, ili trener ne radi nista u znak nekog bojkota.

 

ovo je atipicno i za takve situacije, posto i igraci za koje izgleda kao da ih nesto kaznjava, isporucuju ili se makar trude da isporuce a igraci koji su u zamrzivacu ili sa minutima na kasicicu, isto daju sve od sebe kada dobiju vecu priliku.

 

meda je izvrteo u svojim rantovima sve opcije - protivnik [efes] los, trener reciti prevarant, trener sujetan i zadrt, trener senilan ..

 

meni to sve slabo pije vodu, jer gledamo i dushka i ovu ekipu vec 4 meseca ili koliko. nije to uzorak od 10ak tekmi, bilo je tu i raznih situacija i promena u postavama i sta vec.

 

ne znam zaista, ne umem da ponudim neki racionalan odgovor u koji sam relativno siguran. telenovela je uvek moguca teorija ali mi je pomslo i lenja za sada.

 

 

 

Pa da, slažem se da teško možemo ponuditi neko racionalno obrazloženje a da ne skrenemo u neki vid teorije zavere. Možemo samo da konstatujemo da smo videli nešto čudno, pošto je ono sinoć meni baš nepojmljivo. Meni se Duško baš dojmi kao dobar trener i kul lik. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Cudno ali mi smo najbolji basket pikali dok smo imali problema sa povredama 

Bez Dzonija, Martina smo bili na vrhuncu

Petrusev se momacki nametnuo

Slabo se koristio i Pefi, i on bio nesto povredjen

Kako nam se roster popunjavao sa vracanjem igraca iz povreda i Kampacom tako smo pali

 

Ovo jeste skarabudzen roster gde sigurno bar 6-7 igraca treba biti out na kraju sezone

Ocito je greska sto nije skracivan na vreme, vec svi su tu a trecina ne vredi pis.ivog boba

 

Interesantno ali pad se poklapa i sa propalog Duskovog pojacanja-Polonare

 

Edited by srlepajce
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...