Jump to content

KK ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2022/23-Све што смо желели, све што смо хтели..


Šarac

Recommended Posts

35 minutes ago, Kankkunen said:

Jokić je to lepo objasnio.

 

Ja se uopšte ne slažem sa tom Jokićevom izjavom, a ona se poslednjih meseci baš uzima kao neki reper ispravnosti. Slažem se da sport ne treba da bude život ili smrt, ali s druge strane - ko voli da gubi? I zašto se baviš sportom profesionalno, da ne kažem takmičarski, ako si ok sa tim da gubiš (u kontinuitetu)? Ispadaju sad Argentinci neki ljudi koji nemaju problem da gube. Kao prvo, postoji kulturološka razlika - generalno su strastvena nacija, doživljavaju sve vrlo emotivno, zapravo smo tu dosta slični. Kao drugo, vidi se po Facundu i Luci kako se nose sa porazom. Nije svejedno i to te gura napred, da riljaš za neke naredne pobede, to je energija na koju se vi kao navijači kluba ložite. To što se neko "ljuti" kad gubi ne znači da on ne voli (iskreno) košarku, isto kao što ni to što se neko "ne ljuti" ne znači da je taj istinski voli. 

Ovo tešenje, tapšanje samog sebe po ramenu služi samo da se zabašuri činjenica da nije sve kako treba, uprkos ulaganjima. Da bi se osetila ta pozitivna energija jednostavno mora da se nađe nešto pozitivno, a malo je toga dobrog kad tim kontinuirano prikazuje lošu igru i to završava porazom. 

Ono što smatram da je pogrešno u našoj naciji je preživljavanje svakodnevnih situacija, životnih poteškoća, političkih problema itd. kroz sport, pa se onda ispoljava veća frustracija.

Edited by DameTime
dopuna
  • Like 3
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Igor_ said:

Od koga smo mi izgubili. Odvali ih Virtus.. 

 

ja sam i u toku tekme imao sumnje u nasu zelju da dobijemo. isto kao i u oba meca u italiji. isto kao i komsije veceras, tacno se po govoru tela videlo da su dosli da izgube, kao i mi tamo. papapetru lagano baca airball sa bacanja, silds se iskidao od smeha posto vodi 3 kontre 1 na 1 kao da je pijan i da ne zna da hoda, zeljko izveo kad se lomi petorku bez pantera, lesora i exuma. isto kao i sto je dusko vodio tekme u italiji i protiv albe kao da je pijan i da zeli da izgubi i igrao sa cudnim petorkama. pa se bas protiv albe posvadjao sa martinom. 

uopste letargija prisutna u svim tim mecevima kao i veceras komsije.

a tek vildoza sta je radio protiv albe, bacio jedno 5 lopti nikome.

pa komsije koje ne jure bolji h2h protiv makabija ili mi protiv zalgirisa ili virtusa... sta tek reci za 35 poena bajerna u 4/4? 

da li meridianbet i mozzartbet uopste zele u 8?

 

inace zalgiris ocekivano dobio i sad je na 15 sto nikako ne valja. komsije pukle i ostale na 15 sto je dobro. jos sutra kad bi dobili monako i efes to bi bilo solidno.

mada generalno makabi, efes, baskonija, zalgiris po meni imaju najvece sanse. komsije imaju najtezi raspored i samo pao im je sigurica, a ako izgube od efesa morace da imaju 3/5 ili cak 4/5 do kraja.

zalgiris jos 4 tekme kuci, efes ima odlican raspored, baskonija je vec na 15 mada ima tezak raspored. bilo bi cudo da te tri ekipe ili makabi ako dobije sutra ne odu na 18. 

a tu su i armani u formi, i valensija i virtus na 13.

sa 18 pobeda samo uz luda poklapanja ce se moci proci.

 

da mi za pocetak dobijemo pao i ukljucimo se u trku. 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, DameTime said:

 

Ja se uopšte ne slažem sa tom Jokićevom izjavom, a ona se poslednjih meseci baš uzima kao neki reper ispravnosti. Slažem se da sport ne treba da bude život ili smrt, ali s druge strane - ko voli da gubi? I zašto se baviš sportom profesionalno, da ne kažem takmičarski, ako si ok sa tim da gubiš (u kontinuitetu)? Ispadaju sad Argentinci neki ljudi koji nemaju problem da gube. Kao prvo, postoji kulturološka razlika - generalno su strastvena nacija, doživljavaju sve vrlo emotivno, zapravo smo tu dosta slični. Kao drugo, vidi se po Facundu i Luci kako se nose sa porazom. Nije svejedno i to te gura napred, da riljaš za neke naredne pobede, to je energija na koju se vi kao navijači kluba ložite. To što se neko "ljuti" kad gubi ne znači da on ne voli (iskreno) košarku, isto kao što ni to što se neko "ne ljuti" ne znači da je taj istinski voli. 

Ovo tešenje, tapšanje samog sebe po ramenu služi samo da se zabašuri činjenica da nije sve kako treba, uprkos ulaganjima. Da bi se osetila ta pozitivna energija jednostavno mora da se nađe nešto pozitivno, a malo je toga dobrog kad tim kontinuirano prikazuje lošu igru i to završava porazom. 

Ono što smatram da je pogrešno u našoj naciji je preživljavanje svakodnevnih situacija, životnih poteškoća, političkih problema itd. kroz sport, pa se onda ispoljava veća frustracija.

Mislim da nisi skapirala tu njegovu izjavu. Ni on ne voli da gubi, izjava je više bila usmerena na tipove kao što je Laki na primer, do pre mesec i po dana je dizao ceo tim u nebesa, Duško najbolji trener ikada, a sada pokušava svakim postom što više da pokaže svoju frustraciju. Mi zaista samo mislimo da volimo sport. 

 

Baš komentarišem, primer rukometa danas, u Spensu je bilo 7000 navijača, da se igralo u Beogradu, ne bi ni 3000 došlo u Pionir na primer. 

 

Naš glavni problem u sportu je što imamo samo dva kluba u dva najvažnija sporta, ljudi van Beograda više vole sport, ali kada imaš ovako predominantne timove, nije zabavno ljudima. 

 

Najviše od svega volimo kada ubedimo sebe da nas neko krade i kada se inatimo. Najbolji primer su ti navijači Zvezde u fudbalu, kada smo bili 5 godina bez titule na stadion je u proseku dolazilo preko 25k ljudi, jer "Tole lopove". Danas je baš bila godišnjica od utakmice sa Spartakom i 42k ljudi na stadionu, na utakmici koja je bila posvećena Mihi kada je bio i besplatan ulaz, nije se skupilo ni 20k. Sada naravno ima i do toga što je Terzić ogadio klub mnogima, ali ima i do toga što nam nije zabavno kada smo dominantni. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Green23 said:

Mislim da nisi skapirala tu njegovu izjavu. Ni on ne voli da gubi, izjava je više bila usmerena na tipove kao što je Laki na primer, do pre mesec i po dana je dizao ceo tim u nebesa, Duško najbolji trener ikada, a sada pokušava svakim postom što više da pokaže svoju frustraciju. Mi zaista samo mislimo da volimo sport. 

 

Baš komentarišem, primer rukometa danas, u Spensu je bilo 7000 navijača, da se igralo u Beogradu, ne bi ni 3000 došlo u Pionir na primer. 

 

Naš glavni problem u sportu je što imamo samo dva kluba u dva najvažnija sporta, ljudi van Beograda više vole sport, ali kada imaš ovako predominantne timove, nije zabavno ljudima. 

 

Najviše od svega volimo kada ubedimo sebe da nas neko krade i kada se inatimo. Najbolji primer su ti navijači Zvezde u fudbalu, kada smo bili 5 godina bez titule na stadion je u proseku dolazilo preko 25k ljudi, jer "Tole lopove". Danas je baš bila godišnjica od utakmice sa Spartakom i 42k ljudi na stadionu, na utakmici koja je bila posvećena Mihi kada je bio i besplatan ulaz, nije se skupilo ni 20k. Sada naravno ima i do toga što je Terzić ogadio klub mnogima, ali ima i do toga što nam nije zabavno kada smo dominantni. 

 

Ni ne kažem da Joka voli da gubi, nego da se ta njegova izjava olako koristi. Sve si u pravu što se tiče napisanog, samo to ne bih podvela pod "ne volimo sport zaista", već pod ovo poslednje što sam navela u prethodnom upisu:

 

Quote

Ono što smatram da je pogrešno u našoj naciji je preživljavanje svakodnevnih situacija, životnih poteškoća, političkih problema itd. kroz sport, pa se onda ispoljava veća frustracija.

 

DakleM ja smatram da mi kao nacija volimo sport, ali da ga nekad (češće) rabimo u pogrešne svrhe. I onda mi je malo trulo da onako nešto izjavi Jokić koji ima rešeno egzistencijalno pitanje, ne živi u Srbiji i ne suočava se sa većinom problema sa kojima se ljudi (koji prate sport) suočavaju. Volela bih da ljudi prestanu da leče frustracije kroz sportske (ne)uspehe, ali razumem zašto dolazi do toga.

 

Gledam po sebi, jako mi je strava da ujutru vidim da je Portland pobedio, ili da uđem na YT i pogledam Dejmove hajlajtse + ako je još i tim pobedio. Strava mi je da gledam kako Stef postaje najbolji šuter u istoriji, ili da gledam neke Jokićeve hajlajtse. Strava mi je bilo da gledam Facua na poslednjih par mečeva. Strava mi je bilo da gledam okršaj Virtus vs Partizan. Sve te utakmice i ti trenuci su mi realno podizali raspoloženje, jer volim da gledam košarku.

Isto tako mi NIJE bila strava prošla sezona Portlanda i prestala sam da pratim ekipu u nekom momentu, prosto jer ne volim da gubim 😄 a i igrali smo loš basket. I realno ne uživam u tome, pa zašto bih gledala, umesto toga sam gledala GSW, Milvoki, Sunse.

Ali kad su porazi u pitanju, to je zajebano, jednostavno ne smemo dozvoliti da nam to uzme više od 15 minuta života (24h ako je reprezentacija u pitanju). Ili da služi kao kanal za druge negativne emocije. To je u suštini glavni problem, koji je Jokić rekla bih ipak loše formulisao.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Navijaš dok traje utakmica, nekad i opsuješ kad ne ide ali ako 10 minita nakon meča i dalje psuješ svog igrača i trenera ne bi trebalo ni da gledaš utakmice. Sport je takav da se gubi i dobija. 

Edited by Perkos2
  • Like 2
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Green23 said:

Mislim da nisi skapirala tu njegovu izjavu. Ni on ne voli da gubi, izjava je više bila usmerena na tipove kao što je Laki na primer, do pre mesec i po dana je dizao ceo tim u nebesa, Duško najbolji trener ikada, a sada pokušava svakim postom što više da pokaže svoju frustraciju. Mi zaista samo mislimo da volimo sport. 

 

Baš komentarišem, primer rukometa danas, u Spensu je bilo 7000 navijača, da se igralo u Beogradu, ne bi ni 3000 došlo u Pionir na primer. 

 

Naš glavni problem u sportu je što imamo samo dva kluba u dva najvažnija sporta, ljudi van Beograda više vole sport, ali kada imaš ovako predominantne timove, nije zabavno ljudima. 

 

Najviše od svega volimo kada ubedimo sebe da nas neko krade i kada se inatimo. Najbolji primer su ti navijači Zvezde u fudbalu, kada smo bili 5 godina bez titule na stadion je u proseku dolazilo preko 25k ljudi, jer "Tole lopove". Danas je baš bila godišnjica od utakmice sa Spartakom i 42k ljudi na stadionu, na utakmici koja je bila posvećena Mihi kada je bio i besplatan ulaz, nije se skupilo ni 20k. Sada naravno ima i do toga što je Terzić ogadio klub mnogima, ali ima i do toga što nam nije zabavno kada smo dominantni. 

Nije Terzic ogadio klub jer je lopurda i smece kao i Covic..ogadio je jer ne moze da im dovede fudbalskog Kalinica, Nedovica, Kampaca i tuce Real..

 

Nikakve to veze nema sa lopovlukom, slihtanjem vucicu jer to isto radi i Covic. Samo su sitne pare naspram fudbala.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Devil In My Pants said:

Nije Terzic ogadio klub jer je lopurda i smece kao i Covic..ogadio je jer ne moze da im dovede fudbalskog Kalinica, Nedovica, Kampaca i tuce Real..

 

Nikakve to veze nema sa lopovlukom, slihtanjem vucicu jer to isto radi i Covic. Samo su sitne pare naspram fudbala.

Nije ni blizu tako, ali nije to tema. 

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Mladje generacije ne zanima sport kao mlade od pre 15,20 ljeta. Gledam ovu decu, samo drze mobilne i bulje u onaj fucking tik tok, razuma bez, totalno otudjenje i moze samo gore i gore da bude za mlade narastaje. Sport nikog i ne zanima vise kao takav. 

Ranije nisi imao internet, mobilni, vec samo Zurnal i Sport i ostaje ti da ides ili do kafica, do parka ili na utakmicu vikendom. 

 

NEUPOREDIVO sa danasnjim vremenom. 

 

Cak je i sneg prestao da pada, nema ga vise uopste, neverovatno, ranije sam se sankao od novembra do marta, bio sam radostan kao nikad kad padne, sad nema ga, samo par pahulja i to je to. 

 

 

Edited by Ljubitelj baklave
  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, DameTime said:

 

Ja se uopšte ne slažem sa tom Jokićevom izjavom, a ona se poslednjih meseci baš uzima kao neki reper ispravnosti. Slažem se da sport ne treba da bude život ili smrt, ali s druge strane - ko voli da gubi? I zašto se baviš sportom profesionalno, da ne kažem takmičarski, ako si ok sa tim da gubiš (u kontinuitetu)?

 

jokićeva izjava nije o pobedama & porazima, već o ljubavi ka npr. košarci & ljubavi ka pobedama.

to je ogromna razlika (između onoga kako ti & još neki interpretirate jokićevu izjavu i onoga što je rečeno)

 

često se u zajebanciji nakon poraza piše ono "sve pare prebaciti na fudbal" ili "prebacuje dete na tenis" i sl

dobra fora ali ujedno i istina: nama ljubav za xy sport iščezava sa porazima. ali nećemo mirno napustiti sport, pre nego se najebemomajke svima koji su nas razočarali i objasnili gde se sve greši. a onda ćemo se vratitit ako su instrukcije koje smo dali urodile plodom :lol_2:

 

meni je jedna od najboljih navijačkih minijatura bilo ono čekanje navijača zvezde nakon prve tekme i poraza od partizana da im pruže podršku (feat presveta bojana grlja zirbesa);

to je valjda očigledan primer kako ekipa reaguje na ljubav (umesto na mržnju)

 

e neki next step za odrastanje ovog življa ovde, bi bio da im pružiš takvu podršku, čak i kada izgube seriju, titulu, ispadnu iz trke za plejof itede.

  • Like 8
  • Love 1
  • Thanks 3
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, uini said:

 

jokićeva izjava nije o pobedama & porazima, već o ljubavi ka npr. košarci & ljubavi ka pobedama.

to je ogromna razlika (između onoga kako ti & još neki interpretirate jokićevu izjavu i onoga što je rečeno)

 

često se u zajebanciji nakon poraza piše ono "sve pare prebaciti na fudbal" ili "prebacuje dete na tenis" i sl

dobra fora ali ujedno i istina: nama ljubav za xy sport iščezava sa porazima. ali nećemo mirno napustiti sport, pre nego se najebemomajke svima koji su nas razočarali i objasnili gde se sve greši. a onda ćemo se vratitit ako su instrukcije koje smo dali urodile plodom :lol_2:

 

meni je jedna od najboljih navijačkih minijatura bilo ono čekanje navijača zvezde nakon prve tekme i poraza od partizana da im pruže podršku (feat presveta bojana grlja zirbesa);

to je valjda očigledan primer kako ekipa reaguje na ljubav (umesto na mržnju)

 

e neki next step za odrastanje ovog življa ovde, bi bio da im pružiš takvu podršku, čak i kada izgube seriju, titulu, ispadnu iz trke za plejof itede.

 

Jokićeva izjava je o ljubavi prema pobedi i prema košarci, a ja kažem da je to lepo utočište od suočavanja sa porazima. Ne njegovo, nego onih koji potežu taj citat. Inače napisah već da i ja smatram da ne treba na poraz gledati kao na life and death situaciju, da treba pružati podršku, ali da se iz toga baš ne može izvući zaključak "vole pobede više nego košarku".

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, DameTime said:

 

Jokićeva izjava je o ljubavi prema pobedi i prema košarci, a ja kažem da je to lepo utočište od suočavanja sa porazima. Ne njegovo, nego onih koji potežu taj citat.

 

tako bih i ja mogao da kazem kako su ljudima koji jebusvepospisku nakon poraza, pobede sportista supstitucija za licne uspehe u zivotu. medjutim, to bi vec bilo nefer interpretiranje necijih motiva i mehanizama, pa bih se stoga zadrzao na jokicevoj izjavi, koja je prilicno jasna a ne na nagadjanju cemu ona sluzi trecim licima ( :

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, uini said:

 

jokićeva izjava nije o pobedama & porazima, već o ljubavi ka npr. košarci & ljubavi ka pobedama.

to je ogromna razlika (između onoga kako ti & još neki interpretirate jokićevu izjavu i onoga što je rečeno)

 

često se u zajebanciji nakon poraza piše ono "sve pare prebaciti na fudbal" ili "prebacuje dete na tenis" i sl

dobra fora ali ujedno i istina: nama ljubav za xy sport iščezava sa porazima. ali nećemo mirno napustiti sport, pre nego se najebemomajke svima koji su nas razočarali i objasnili gde se sve greši. a onda ćemo se vratitit ako su instrukcije koje smo dali urodile plodom :lol_2:

 

meni je jedna od najboljih navijačkih minijatura bilo ono čekanje navijača zvezde nakon prve tekme i poraza od partizana da im pruže podršku (feat presveta bojana grlja zirbesa);

to je valjda očigledan primer kako ekipa reaguje na ljubav (umesto na mržnju)

 

e neki next step za odrastanje ovog življa ovde, bi bio da im pružiš takvu podršku, čak i kada izgube seriju, titulu, ispadnu iz trke za plejof itede.

 

Rekao bih da je Jokić baš na ovo mislio,a lep primer je Zvezda u Euroligi poslednjih godina. 

Na početku sezone bi hale bile pune,igrali smo u Pioniru i Areni,a čim bi se izgubile šanse za top 8 i zaredjalo par poraza hale bi bile poluprazne. 

Da se voli košarka hale bi bile pune svejedno da li gubimo ili pobeđujemo.

  • Like 7
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, uini said:

 

tako bih i ja mogao da kazem kako su ljudima koji jebusvepospisku nakon poraza, pobede sportista supstitucija za licne uspehe u zivotu. medjutim, to bi vec bilo nefer interpretiranje necijih motiva i mehanizama, pa bih se stoga zadrzao na jokicevoj izjavi, koja je prilicno jasna a ne na nagadjanju cemu ona sluzi trecim licima ( :

 

Nemam problem da to izjavim, imam više nego dovoljan uzorak iz srpskog društva da imam takvo mišljenje. I apsolutno ne smatram da sam nefer prema nečijim "motivima i mehanizmima". 

Ali kul, može se izvlačiti Jokićeva izjava po potrebi da se teši nakon svakog poraza 😄 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Kooineeperk said:

Kad dovodimo tog Jokica o kom pricate? 🤔

I moze li biti pojacanje na poziciji centra?

 

 

 

Nema ništa od toga, on ne voli timove koji osvajaju trofeje. Jebo ga Denver. Na stranu sad to šta ko voli, da li je ovako ili onako, svima je najbolje da više igraju fudbal, košarku, rukomet...nego što gledaju. Taman da se malo naruši ovaj sistem koji je omogućio nenormalne zarade pa pojedinci mnogo mrsomude i pametuju. A što se tiče večerašnje utakmice, pa biće zečevima rpa prpa kad se razgoropadimo.

Link to comment
Share on other sites

Kad se setim da smo mislili da je i Adams vrhunsko pojacanje na nivou Sabaza nakon sto je ovaj otpao iako je skoro bio dogovoren.

 

Pokazuje Sabaz klasu, da smo ga doveli mozda bi Vlada Jo imao koju pobedu vise.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...