Jump to content

KK ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2022/23-Све што смо желели, све што смо хтели..


Šarac

Recommended Posts

3 hours ago, duboko said:

Dobric nam odrzao glavu iznad vode u prvoj cetvrtini.

 

Тачно али ђе му је била глава када га је Кампацо напао испод коша? Није довољно да чекамо меч када га нападне шут, он након оволико сезоне ЕЛ мора да брже размишља и не смије да буде 3,14чка никада када може да узме шут. Надам се да ће тако и бити до краја и да ће тренер вратити конце у своје руке и затегнути још некога.

 

Такође се надам да ће стартна петорка бити напокон прва/најбоља петорка. Тек сада немамо луксуз да и на домаћем терену већину мечева гањамо неки минус већ у 1/4.

 

 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, John Terry said:

 

Nismo favoriti na gostovanjima nigde, pusti ti kladionice.

 

Pa to sam i ja napisao, ne bih smeo nikada se kladim na nas kao favorite u gostima. Ali kladionice gledaju svoje interese, PAO vezao ko zna koliko poraza, nema takmicarski cilj i te price, ne obaziru se kladionice na ovo sto mi pricamo. Po njima je realnije da mi dobijemo ovo, s tim sto ja ne bih smeo da uplatim ni 100 din na nas, ovakve kakvi smo sa oscilacijama. Ne znas bukvalno koji tim ce da izadje na teren, da li Mister Dzekil ili Dr Hajd. Uspavana lepotica ili ruzno pace. 

Tako da se ne lozim nesto previse na onakve pobede od sinoc, vec smo imali jednu takvu , protiv Monaka, pa znamo sta je bilo kasnije. 

Nadam se da su izvukli neke pouke. 

 

Ako bi dobili PAO, u naredno kolo je Barsa u gostima, tako da cak i da se izgubi tamo, to je nesto sto je vec uracunato, sto se tice kalkulacija, znaci, ako dobijemo PAO produzili bi teorijske price u vezi top 8 za jos dve nedelje i drzali bi se toga, bar do 29tog runde. Imali bi 13 16 u tom trenutku i verovatno dve pobede manje od pozicije 8. I onda bi imali sve na stolu, dobiti svih 5 do kraja and you are IN. 

 

A kuci docekujes Baskoniju, Fener, Valensiju i Oly, a gostujes Asvelu. Znaci, samo jedno gostovanje, Francuzima koji su ispali iz trke za top 8 ( mada to ce biti mozda i najteza dobiti , ako nam bude trebalo, pritisak ce biti enorman ). Kuci su rivali zajebani, ali uz publiku i Kampazza, ko zna. 

Tako da , kljuc je verovatno PAO, kao sto je bio i Bayern i ALBA, ali sada je stvarno PAO kljuc, sa aspekta da udjemo u 30to kolo sa nekim ambicijama za prolaz dalje. 

Sve u svemu, samo teorija i to nategnuta, mnogo "sta" i mnogo "ali". 

 

 

Edited by Ljubitelj baklave
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Ljubitelj baklave said:

 

Pa to sam i ja napisao, ne bih smeo nikada se kladim na nas kao favorite u gostima. Ali kladionice gledaju svoje interese, PAO vezao ko zna koliko poraza, nema takmicarski cilj i te price, ne obaziru se kladionice na ovo sto mi pricamo. Po njima je realnije da mi dobijemo ovo, s tim sto ja ne bih smeo da uplatim ni 100 din na nas, ovakve kakvi smo sa oscilacijama. Ne znas bukvalno koji tim ce da izadje na teren, da li Mister Dzekil ili Dr Hajd. Uspavana lepotica ili ruzno pace. 

Tako da se ne lozim nesto previse na onakve pobede od sinoc, vec smo imali jednu takvu , protiv Monaka, pa znamo sta je bilo kasnije. 

Nadam se da su izvukli neke pouke. 

 

Ako bi dobili PAO, u naredno kolo je Barsa u gostima, tako da cak i da se izgubi tamo, to je nesto sto je vec uracunato, sto se tice kalkulacija, znaci, ako dobijemo PAO produzili bi teorijske price u vezi top 8 za jos dve nedelje i drzali bi se toga, bar do 29tog runde. Imali bi 13 16 u tom trenutku i verovatno dve pobede manje od pozicije 8. I onda bi imali sve na stolu, dobiti svih 5 do kraja and you are IN. 

 

A kuci docekujes Baskoniju, Fener, Valensiju i Oly, a gostujes Asvelu. Znaci, samo jedno gostovanje, Francuzima koji su ispali iz trke za top 8 ( mada to ce biti mozda i najteza dobiti , ako nam bude trebalo, pritisak ce biti enorman ). Kuci su rivali zajebani, ali uz publiku i Kampazza, ko zna. 

Tako da , kljuc je verovatno PAO, kao sto je bio i Bayern i ALBA, ali sada je stvarno PAO kljuc, sa aspekta da udjemo u 30to kolo sa nekim ambicijama za prolaz dalje. 

Sve u svemu, samo teorija i to nategnuta, mnogo "sta" i mnogo "ali". 

 

 

Ali ne treba da se bavimo razmisljanjem o top 8? 😂

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, СтелаРоса said:

Klajburn mi je uvek bio antipatican sa onom njegovom hladnom facom na kojoj nikad nema emocija, ali sinoc nakon smeskanja prilikom nadglasavanja himne EL i smekerskog priznavanja da je dirao loptu koja je zavrsila u autu mislim da ce mi ipak postati simpatican. 

 

Ali zato Ataman, kakav lik... Ne znam koliko moras biti jadan da bi se zalio sto je protivnicki igrac sa krvavim kolenima bio na terenu.

Atamana niko ne mirise ali stari je to lisac, vidio je da ekipa upala u probleme i probao da ih razmrda, orebacio sav fokus publike na njega. 

On to obozava da radi, posebno u Beogradu. 

Ipak mora se reci da je za Facua bio u pravu, sudije moraju da prekinu utakmicu ukoliko ima krvarenja, da se to sanira ili da se igrac izvede iz igre. 

 

Inaj njegov challenge mi je nevjerovatno nerezonski potrosen jer iz one situacije i da je bio u pravu nista ne moze dobiti. U fazonu daj da ga potrosim🤣

 

E sad kad su se strasti smirili prvenstveno pohvale Facundu, covjek je nevjerovatan borac i takmicar. Sinoc je sve radio na terenu, poentirao, asistirao, igrao odbranu, postavljao se za ofanzivan faul. Prelijepo.

 

I ostali su bili odlicni, neko vise neko manje ali moram da istaknem Pefija i Lazarevica sa odbranom nad Clayburnom, sve sto je dao je uglavnom bilo sa covjekom ispred sebe ali to naravno da ne moze u kontinuitetu da ulazi. Dali su i bitne poene u napadu, Lazarevic prvo ona 2 bacanja i trojka a Pefi trojku kad je zalicilo da nam napad staje. Posle toga ona majstorska odbrana nad Clayburnom gdje je ovaj ispalio airball. 

 

Isto tako Bentil, napali smo M'Baye preko njega na niskom postu i tu se izrodilo nekoliko finih akcija, sto on sam sto za druge ali isto tako ima je par gresaka, onaj pas za Lazarevica i ono ispadanje lopte ispod kosa kad je sam bio, prepao se od lopte. U odbrani u 4/4 je bio odlican i tako nesto nak i treba od njega. Sa njim takvim u odbrani i Martinom ako se ikad vrati u neku formu mi dobijamo drugu dimenziju u odbrani, mnogo smo pokretljiviji, agresivniji i onda iz toga se izradja i tranzicija s obzirom da spolja imamo dobre kradljivce lopte. 

 

Kao sto je Facu rekao, nismo najtalentovanija rkipa i onda kada kod nas nema energije, raspadamo se po svim savovima ali zato kad je ima vidimo ono od sinoc. 

 

Protiv Pao-a da ponovimo izdanje iz 4/4 i da ih natjeramo da igraju heroball. Tu bi mogli odlicne partije da imaju Neda i Filip

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, uini said:

 

pitanje je lako, izgubili bi. valjda smo dovoljno tekmi igrali bez potpisanog kampaca, sad malo ona! :lol_2:

 

što se tiče teme nosioca i dozirane minutaže, koja se spominje svakodnevno, valjda je jasno da je naš roster takav da imamo tri najbolja igrača na pozicijama PG-SG, te da ukupnih 80min na te dve pozicije, znači da je neka raspodela, u kojoj samo njih trojica igraju na ove dve pozicije - 26 &kusur minuta. 

 

sinoć je marković s'punim pravom i dobrim učinkom dobio 14ipo minuta, nedović i vildoza, 15ipo, odnosno 20ipo, verovatno i malo više nego što je trebalo.

takođe, dobrić (cca 25min) & lazarević (21min) su odigrali vrhunski & vrlo dobro, dok su bentil (27ipo) i mitrović (24min) bili očigledno bolji od petruševa (cca 13min) defanzivno i hasana (cca 6min) svakojako.

 

na kraju se svodi sve na pitanje - da li je facu umesto 24mins mogao da igra 30min? jeste, mogao je da uzme vildozi ili nedoviću još 6mins, pefiju i lazareviću ne baš, jer su njihovi zadaci bili druge prirode. da li je trebalo da igra 30? nisam siguran da jeste. verovatno bi igrao da je završnica bila gušća.

 

Pogledaj minutažu na prošloj utakmici u Minhenu.

 

Nedović, kao naš najbolji pojedinac na tom meču 21 minut... Petrušev kao najbolji visoki 19 minuta. Ostali visoki su odigrali tragično.

 

Nije to problem jedne utakmice već duži period. Nismo mi Barsa pa da doziramo takve igrače po 20 minuta.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Može li neko da okači snimak tekme za nas papučare? Morao sam ženu i svastiku da izvedem na večeru. Ženu bih otkačio al' svastiku nisam mogao. 

P.S. Ko okači dajem mu svastiku. Dobro očuvana, malo vožena, prva farba. Trap odličan, jedina mana puno troši po gradu

  • Like 2
  • Love 2
  • Ha-ha 24
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Pantelija said:

Može li neko da okači snimak tekme za nas papučare? Morao sam ženu i svastiku da izvedem na večeru. Ženu bih otkačio al' svastiku nisam mogao. 

P.S. Ko okači dajem mu svastiku. Dobro očuvana, malo vožena, prva farba. Trap odličan, jedina mana puno troši po gradu

 

Ako si ti Pantelija, kolko godina ima ta svastika jebo te bog...glasom gige moravca.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Miki28 said:

 

 

Inaj njegov challenge mi je nevjerovatno nerezonski potrosen jer iz one situacije i da je bio u pravu nista ne moze dobiti. U fazonu daj da ga potrosim🤣

 

 

 

Ja sam imao utisak da hoće da se igrači malo ohlade, da našima ubije ritam.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Efes u sastavu kao sinoc jeste jedna vrlo prosecna ekipa koja ne bi bila ni blizu top8. Kada pogledas po imenima jedini koji tu moze da kreira u kontinuitetu je Clyburn. Svi visoki su zavisni od spoljnih igraca, a Bryant, Tuncer i Bobua mogu malo iz drugog plana da zabibere, ali ne kao udarne igle. Svakako ne potcenjujem nasu pobedu, nama je Alba napravila 30 razlike za 3 cetvrtine tako da treba da uzmemo svaku pobedu. Samo ne bih na osnovu pobede sinoc gajio neke nade za top8. Na stranu nase sanse, ali sa igrom od sinoc nas rutiniraju i Oly i Fener. 

Pefi je odradio odlican posao na Clyburnu. Ovaj je u prvoj cetvrtini radio sta je hteo, a onda ga je Pefi u drugoj ustopovao. Jeste dobio 3 licne, ali isekao mu je ritam i bolje uvesti ekipu u bonus i izbaciti iz ritma najboljeg igraca nego igrati onako kako smo igrali u prvoj cetvrtini. Posebno kad je taj jedan igrac ubedljivo najveca pretnja. 

Nije mi jasno kako je Bentil pravio onoliku pometnju na niskom postu. On je jedan zaista vrlo prosecan post up igrac, ume samo na desnu ruku, cesto mu bezi lopta i pregled igre mu je slab. Ali juce je pogodio par suteva, onda su krenuli da skupljaju i imao je nekih finih dodavanja. Svakako ne bih racunao na to kao nesto sto mozemo u kontinuitetu da koristimo. Ocigledno mu je bio dobar match up sinoc, mislio sam da je Mbaye cvrsci igrac.

Treba ici utakmicu po utakmicu u EL, sanse su nam male, ali zasto da se ne borimo do kraja. U nasem maniru bi bilo da izgubimo sad u OAKI protiv one grozne i depresivne ekipe kojoj nista ne znaci, ali nadam se da necemo. To bi definitivno bio kraj.

Edited by Del Piero
  • Like 17
Link to comment
Share on other sites

Kampaco je lider ove ekipe i to ne po talentu i znanju već po agresivnosti i energiji koju nesebično daje ovoj ekipi.

Takvu energiju i agresivnost nažalost mogu da ponude još samo Lazić i Lazarević,a ovi ostali su baš baš mekani.

Rekao bih da su to bili presudni faktori za pobedu sinoć jer su Faku,Pefi i Lazarević odigrali sa 120 posto energije,a pored toga su pogodili i 5,6 trojki.

Svaka im čast na pokazanom karakteru i želji.

 

Treba pohvaliti i Bentila kod koga je želja uvek tu,ali kvalitet je baš upitan.

 

Biće teško u Atini,ali ja bih voleo opet samo da vidim tu energiju i agresivnost kao i sinoć, bez obzira na rezultat, bio bih zadovoljan.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, Sector said:

 

Pogledaj minutažu na prošloj utakmici u Minhenu.

 

Nedović, kao naš najbolji pojedinac na tom meču 21 minut... Petrušev kao najbolji visoki 19 minuta. Ostali visoki su odigrali tragično.

 

Nije to problem jedne utakmice već duži period. Nismo mi Barsa pa da doziramo takve igrače po 20 minuta.

 

okej ali što se tiče striktno jučerašnje tekme, imaš li neku zamerku na temu?

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, Pantelija said:

Može li neko da okači snimak tekme za nas papučare? Morao sam ženu i svastiku da izvedem na večeru. Ženu bih otkačio al' svastiku nisam mogao. 

P.S. Ko okači dajem mu svastiku. Dobro očuvana, malo vožena, prva farba. Trap odličan, jedina mana puno troši po gradu

 

3 minutes ago, Chaos Is Me said:

Da se pridružim apelu da se dadne link za celu utakmicu kad izađe, za nas koji smo sinoć prednost dali ruskom blek metalu.

Strasno.

Poslednje upozorenje pred ekskomunikaciju.

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

Zamerke nema, sem na navijace. Psujes tudjeg trenera je bezveze, nenormalno. Cenim da ce nas izbaciti sl sezone zbog svega.

 

 

Kampaco je tata u EL i odigrao je cak iznad mogucnosti. Neda stara stetocina, pa ima razlog zasto u karijeri igra oko 21mpg.

 

Bentil jeste stranac, ali prasinar koji radi posao...

 

Kosarka je timski sport i tako treba gledati igrace.

 

 

U Atini se mora osvetiti Dejo..PAO se totalno raspao, ali i dalje su opasni kuci..a i dueli nam ne leze. Samo tamo je totalna anarhija kod igraca, navijaca, uprave..svega..Bejkon ih je unistio..na long term teska stetocina.

 

 

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Del Piero said:

Efes u sastavu kao sinoc jeste jedna vrlo prosecna ekipa koja ne bi bila ni blizu top8. Kada pogledas po imenima jedini koji tu moze da kreira u kontinuitetu je Clyburn. Svi visoki su zavisni od spoljnih igraca, a Bryant, Tuncer i Bobua mogu malo iz drugog plana da zabibere, ali ne kao udarne igle. Svakako ne potcenjujem nasu pobedu, nama je Alba napravila 30 razlike za 3 cetvrtine tako da treba da uzmemo svaku pobedu. 

 

recs za post u globalu ali zaista ne mogu da se složim sa ovim intro-delom, koji je i meda sinoć rabio.

da, efes bez micića i larkina (2 od 3 najbolja igrača) nije contender za prvaka evrope, verovatno i u plej ofu ne bi mogli dobiti više od jednom top 4-5 timova.

tačno je i da efes bez dva plejmejkera-beka (koja su među top 5-6 plejmejkera-beka takmičenja) nije naročito kreativna ekipa.

 

ipak, efes je i ovakav pun roster vrlo dobrih i odličnih igrača, gde je beaubois makar u rangu vildoze ili nedovića a na krilima i centarskim pozicijama su, makar od zvezde jači i svi odreda meke ručice. što se valjda videlo u prvoj četvrtini, gde su pogodili jako puno teških šuteva, bez da lopta zakači obruč.

 

hoću da kažem kako mi, kao redovni neučesnici plejofa i ekipa koja deli 12o-13o mesto u ovom trenutku, sa nekim mikro-šansama za post-season, nismo ekipa koja je sposobna da garantuje pobedu (kao što smo videli & kao što si rekao), ni protiv bajerna i albe, a kamo protiv oslabljenog prvaka evrope.

 

(ne kažem ovo tebi)

razumem ja da je razočarenje u tekmama protiv žalgirisa, albe i bajerna golemo. kapiram i da nekima nije pravo što pobedom indirektno pomažemo partizanu (šta da im radim) ali valjda je jasno svima koji prate sport-košarku, da bez kontinuiteta nema previše 'leba, tj da se bez kontinuiteta uspeh postiže nekim čudesnim serijama, kakva je ona od dolaska duška i bila i da to nije realno temelj na kojem može da se gradi neko veće očekivanje. 

 

mi kontinuiteta nemamo ni u ovoj odvojenoj sezoni a kamo u 2-3, što ozbiljne ekipe imaju. 

ostaje nada da će ovo biti kolektivni boost samopouzdanja za ekipu, u kojoj se neki već prežaljeni pojedinci (svako u svojim ulogama), tipa, bentil, mitrović, dobrić, pefi, lazarević sa šutom - vraćaju na neke pozitivne role, pa će nadam se igra pre svega biti dobra a pobeda koliko bude.

  • Like 8
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, СтелаРоса said:

Klajburn mi je uvek bio antipatican sa onom njegovom hladnom facom na kojoj nikad nema emocija, ali sinoc nakon smeskanja prilikom nadglasavanja himne EL i smekerskog priznavanja da je dirao loptu koja je zavrsila u autu mislim da ce mi ipak postati simpatican. 

 

Ali zato Ataman, kakav lik... Ne znam koliko moras biti jadan da bi se zalio sto je protivnicki igrac sa krvavim kolenima bio na terenu.

 

 

  • Ha-ha 29
Link to comment
Share on other sites

Nisam gledao utakmicu sinoć pa ne znam ko je uglavnom igrao plejmejkera kod Efesa ali Bobua je većim delom karijere igrao na PG (doduše def se pronašao na poziciji SG kao svojevremeno Rakočević ili danas Nedović) a i Bryant je sasvim solidan ballhandler i sekundarno može da kreira. Naravno da kada fale Vasa i Larkin - ekipa je mnogo slabija ali imaju oni i bez njih dosta opcija + se onda Clyburn i definitivno profiliše kao go to guy koji će uzeti dosta šuteva. Dobra pobeda za nas a bilo bi baš lepo da je potvrdimo i trijumfom u Atini.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Chaos Is Me said:

Nisam gledao utakmicu sinoć pa ne znam ko je uglavnom igrao plejmejkera kod Efesa ali Bobua je većim delom karijere igrao na PG (doduše def se pronašao na poziciji SG kao svojevremeno Rakočević ili danas Nedović) a i Bryant je sasvim solidan ballhandler i sekundarno može da kreira. Naravno da kada fale Vasa i Larkin - ekipa je mnogo slabija ali imaju oni i bez njih dosta opcija + se onda Clyburn i definitivno profiliše kao go to guy koji će uzeti dosta šuteva. Dobra pobeda za nas a bilo bi baš lepo da je potvrdimo i trijumfom u Atini.

 

beaubois uglavnom na SG (3 ast), tuncer na pg (6 ast) i naravno clyburn sa krila (4ast). ništa spektakularno ali za ekipu naše snage, koja ima prednost isključivo (ovom prilikom) na bekovskim pozicijama, dovoljno da se igra. efes je pao sa igrom u poslednjoj četvrtini (bilo je i onako domaćinsko suđenje veći deo tekme ali ne bi značilo da nismo odigrali bolje od njih). sve u svemu, konačni rezultat galami, prilično egal tekma.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Pantelija said:

Može li neko da okači snimak tekme za nas papučare? Morao sam ženu i svastiku da izvedem na večeru. Ženu bih otkačio al' svastiku nisam mogao. 

P.S. Ko okači dajem mu svastiku. Dobro očuvana, malo vožena, prva farba. Trap odličan, jedina mana puno troši po gradu

 

33 minutes ago, Chaos Is Me said:

Da se pridružim apelu da se dadne link za celu utakmicu kad izađe, za nas koji smo sinoć prednost dali ruskom blek metalu.

 

Ako je svastika zena u zrelim godinama onda je prepustam nekom usamljenom kolegi forumasu.

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...