Jump to content

KK ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2022/23-Све што смо желели, све што смо хтели..


Šarac

Recommended Posts

Meni je opet neverovatno da je Kampaco igrao svega 23-24 minuta, uprkos tome što je imao +28 na parketu, 22 poena i indeks 30. Ne razumem zašto ti prvi plej ne bi počinjao utakmicu, kao i zašto bi ga držao 6.5 minuta van parketa dok ti protivnik pravi +10. Čovek brljira i to ga izvodis nakon 5 minuta treće, kada ekipa ide ka tome da napravi osetnu prednost (izvadio ga na 59 51).

 

Bentila treba pohvaliti, stvarno je odigrao solidno, uz par gluposti - ali sada je bilo i dosta korisnih elemenata u njegovoj igri. Dosta bolja odbrana u odnosu na Petruseva. Luka takođe odigrao dobar meč. On je baš tas na vagi i dosta nas košta kad on nije na nivou.

 

Dobric odmenio Nedovića; Lazarevic perfektan.

 

 

 

 

  • Like 9
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, medobrundo said:

Meni je opet neverovatno da je Kampaco igrao svega 23-24 minuta, uprkos tome što je imao +28 na parketu, 22 poena i indeks 30. Ne razumem zašto ti prvi plej ne bi počinjao utakmicu, kao i zašto bi ga držao 6.5 minuta van parketa dok ti protivnik pravi +10. Čovek brljira i to ga izvodis nakon 5 minuta treće, kada ekipa ide ka tome da napravi osetnu prednost (izvadio ga na 59 51).

 

Bentila treba pohvaliti, stvarno je odigrao solidno, uz par gluposti - ali sada je bilo i dosta korisnih elemenata u njegovoj igri. Dosta bolja odbrana u odnosu na Petruseva. Luka takođe odigrao dobar meč. On je baš tas na vagi i dosta nas košta kad on nije na nivou.

 

Dobric odmenio Nedovića; Lazarevic perfektan.

 

 

 

 

 

Ono izvodjenje i mogu da razumem, mozda je postojao umor pa racuna da ga odmori malo za nastavak.

Ono sto definitivno meni nije jasno, jeste startna petorka iz utakmice u utakmicu.Neko je lepo napisao na live temi, kako ce vildoza da se razigra kada startuje sa 4 kamenjara.

 

Evo ako ima neko ovde da objasni sa strucnig aspekta, koje su ideje sa ovim prvim petorkama slicnim vecerasnjoj(manje vise u svakoj utakmici) razlika je verovatno samo Lazic/Lazarevic

Edited by dzakala
Link to comment
Share on other sites

Hajde da se malo lozimo... 

 

Na mini tabeli Makabi-Zalgiris-Efes-Zvezda, trenutno imamo najbolji skor od 4 pobede i 2 poraza, ali Zalgirisu i Efesu nedostaju utakmice protiv Makabija (kojem posledicno nedostaju 2 utakmice).

 

Navijamo da Zalgiris dobije Makabi (bilo kojom razlikom), a da Makabi dobije Efes (takodje bilo kojom razlikom). U tom slucaju smo lideri ove mini tabele jer jedini imamo 4 pobede. U obzir dolazi da cak i Makabi dobije obe ali oba puta sa 1-2 poena razlike (ne smeju obe da budu sa 2 i vise razlike). Makabi gostuje na obe utakmice. 

 

 

Samo ima jedan "mali" problem sto trenitno imamo 2 pobede manje u generalnom plasmanu u odnosu na Makabi i Zalgiris i 1 pobedu u odnosu na Efes (koji ima i utakmicu manje). Fener i Barsa moraju pasti da se nadoknade Alba i Bajern 😄   

Edited by Kooineeperk
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, medobrundo said:

Meni je opet neverovatno da je Kampaco igrao svega 23-24 minuta, uprkos tome što je imao +28 na parketu, 22 poena i indeks 30. Ne razumem zašto ti prvi plej ne bi počinjao utakmicu, kao i zašto bi ga držao 6.5 minuta van parketa dok ti protivnik pravi +10. Čovek brljira i to ga izvodis nakon 5 minuta treće, kada ekipa ide ka tome da napravi osetnu prednost (izvadio ga na 59 51).

 

Bentila treba pohvaliti, stvarno je odigrao solidno, uz par gluposti - ali sada je bilo i dosta korisnih elemenata u njegovoj igri. Dosta bolja odbrana u odnosu na Petruseva. Luka takođe odigrao dobar meč. On je baš tas na vagi i dosta nas košta kad on nije na nivou.

 

Dobric odmenio Nedovića; Lazarevic perfektan.

 

Ne postoji način da se ovo objasni.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Guru said:

Đe si pošo Klajburne

 

ezgif-com-video-to-gif-28.gif

 

Podsetite me, koje krilo je u reprezentaciji Pefi ovako namucio. Secam se da nas je neko besomucno trpao, a onda eto Pefija posle poluvremena da ga izbaci iz ritma. Baba Bogdanovica 2016te?

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Kooineeperk said:

Hajde da se malo lozimo... 

 

Na mini tabeli Makabi-Zalgiris-Efes-Zvezda, trenutno imamo najbolji skor od 4 pobede i 2 poraza, ali Zalgirisu i Efesu nedostaju utakmice protiv Makabija (kojem posledicno nedostaju 2 utakmice).

 

Navijamo da Zalgiris dobije Makabi (bilo kojom razlikom), a da Makabi dobije Efes (takodje bilo kojom razlikom). U tom slucaju smo lideri ove mini tabele jer jedini imamo 4 pobede. U obzir dolazi da cak i Makabi dobije obe ali oba puta sa 1-2 poena razlike (ne smeju obe da budu sa 2 i vise razlike). Makabi gostuje na obe utakmice. 

 

 

Samo ima jedan "mali" problem sto trenitno imamo 2 pobede manje u generalnom plasmanu u odnosu na Makabi i Zalgiris i 1 pobedu u odnosu na Efes (koji ima i utakmicu manje). Fener i Barsa moraju pasti da se nadoknade Alba i Bajern 😄   

 

Takodje,

  • u trouglu Makabi-Zalgiris-Zvezda smo najbolji bez obzira na duel Zalgiris-Makabi. 
  • u trouglu Makabi-Efes-Zvezda smo najbolji bez obzira na duel Efes-Makabi.
  • u trouglu Zalgiris-Efes-Zvezda najbolji je Efes, mi smo iza sa pobedom manje i Zalgiris najlosiji - tu nece biti promena. 

 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, medobrundo said:

 

daj standardnu statistiku učinka klajburna protiv različitih čuvara 🙂

 

Protiv Lazarevića 3 poena iz 6 poseda, 1/5 iz igre i jedan iznuđen faul za bacanja (1/2 odatle)... Mada ga je Lazarević dva puta ostavio samog kao duha na trojci jer je pomagao u reketu, al' je ovaj obe trojke promašio

 

Protiv Markovića 7 poena iz 4 poseda, 3/4 iz igre... Al' zapravo vrlo solidna odbrana Pefija, jedna miskomunikacija kod čeonog auta i dva pogođena šuta na klasu, plus ga je više puta deny odbranom odvojio od lopte

 

Bentil ga je preuzeo dva puta i oba puta je Klajburn promašio

 

Martin ga je preuzeo jednom i Klajburn je pogodio poludistancu iz driblinga

 

Kampaco mu je iznudio faul u napadu u tranziciji

 

1 minute ago, Geronimo said:

Podsetite me, koje krilo je u reprezentaciji Pefi ovako namucio. Secam se da nas je neko besomucno trpao, a onda eto Pefija posle poluvremena da ga izbaci iz ritma. Baba Bogdanovica 2016te?

 

Jeste, Bogdanovića je tada uštopovao

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

jedna velika steta ce biti ako nas Dusko ne bude vodio sledece sezone jer je to trener za velike stvari

Dal igrali Evrocup il Evroligu sledece godine, Dusko mora da ostane pod svaku cijenu jer je to trener kalibra kakvog nikad imali nismo

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

Fino što smo dobili, ali igra i dalje ne uliva neko veliko povjerenje. Pobijedili smo na Kampacov individualni kvalitet i dobar šut za tri. Sad možemo u tarot da gledamo kad će Dobrić ponovo ovako da odigra i da opet šutiramo za tri preko 50%.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, quentin said:

Fino što smo dobili, ali igra i dalje ne uliva neko veliko povjerenje. Pobijedili smo na Kampacov individualni kvalitet i dobar šut za tri. Sad možemo u tarot da gledamo kad će Dobrić ponovo ovako da odigra i da opet šutiramo za tri preko 50%.

Slazem se,ali isto treba napomenuti da su Nedovic i Vildoza imali zbirno 15 poena,sto je dobar znak s obzirom da smo pobedili 19 razlike.Nama je pobeda bez ozbiljnijeg ucinka Nedovica i Vildoze bila nemoguca misija,a juce smo imali taj luksuz da dobijemo bez njihovog poenterskog ucinka.Nedovic i Vildoza su na konstantnom radaru cele sezone,i ako ne postignu bar po 15 poena sledilo je polivanje fekalijama po njima.Ovom timu je bio potreban jos jedan dobar poenter za ozbiljniji ucinak u EL.Nije dzabe Kampaco juce izjavio da imamo manjak talenta.Para je definitivno bilo jer smo mogli da platimo solidnog igraca umesto Holanda i Raduljice,ali da ne otvaram bolne rane...

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Iako je velika razlika na kraju, pitanje šta bi bilo da Campazzo nije igrao ovu utakmicu. Čovjek im je radio šta je htio, nije samo statistički dominirao već svojom energijom uliva sigurnost i ostalim igračima koji su u petorci. Nedović i Vildoza jesu elegantni bekovi sa dosta poena u rukama ali Campazzo je još klasu gore.

 

Nisu mi jasne uopšte duškove rotacije i štednja najboljih igrača. KKP je imao utakmice gdje su nosioci igrali po 35+ minuta pa evo gdje su a niko nije ni povrijeđen ni izmoren. Duško dozira svaku EL utakmicu kao da smo napravili 30 razlike u 1/4.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, medobrundo said:

Meni je opet neverovatno da je Kampaco igrao svega 23-24 minuta, uprkos tome što je imao +28 na parketu, 22 poena i indeks 30. Ne razumem zašto ti prvi plej ne bi počinjao utakmicu, kao i zašto bi ga držao 6.5 minuta van parketa dok ti protivnik pravi +10. Čovek brljira i to ga izvodis nakon 5 minuta treće, kada ekipa ide ka tome da napravi osetnu prednost (izvadio ga na 59 51).

 

Bentila treba pohvaliti, stvarno je odigrao solidno, uz par gluposti - ali sada je bilo i dosta korisnih elemenata u njegovoj igri. Dosta bolja odbrana u odnosu na Petruseva. Luka takođe odigrao dobar meč. On je baš tas na vagi i dosta nas košta kad on nije na nivou.

 

Dobric odmenio Nedovića; Lazarevic perfektan.

 

 

 

 

 

Tesko da ikome to moze biti jasno.

 

Sada vec imamo prakticno kompletnu rotaciju, Dobric povratkom Lazica moze sa njim da deli minute samo na trojci, a na bekovskim pozicijama Faku, Luka i Neda plus specijalci Pefi i Ivanovic kada zatreba. 

 

Ne znam sta se dogadja sa Martinom, solidno je delovao ovo sto je igrao, ne znam kako je to statisticki izgledalo. Mozda covek ne moze vise od max 10 minuta, moguce je.

 

Ovakav Bentil nam treba. Iako je imao 2-3 brainfartova, ucinak je definitivno pozitivan i vidljiv. Par puta je pokazao naznake kosarkaske inteligencije kada bi sacekao sekund sa dodavanjem i pronalazio Kuzmica pod kosem. To je dobar recept. Opet, imao je i prodor gde je Lazarevica na utrcavanju bukvalno iz sve snage pogodio u koleno. Covek kao da ispanici u takvim situacijama, a ruke mu cesto busne kao kod Koste Perovica.

 

Ucinak generalno izuzetno pozitivan. Ni jednog trenutka se nismo raspali, pobedu smo ostvarili na timski rad i hustle plus nas je na pocetku Kobra drzao u igri.

 

Efes bez Vase i Larkina, reklo bi se ogroman hendikep, ali uskocili Klajburn i Mbaje, Brajant i Buboa. Imaju oni bas opaku ekipu.  

 

Idemo dalje, korak po korak. U ovakvoj situaciji 16-18 na kraju ja bih bio zadovoljan, bez obzira sto to nije dovoljno za plejof.

 

Sledece sezone ako budemo igrali EL pamet u glavu. Autsajder ne moze da pocne sezonu 1-6 i da ocekuje plejof.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Sector said:

Iako je velika razlika na kraju, pitanje šta bi bilo da Campazzo nije igrao ovu utakmicu.

 

pitanje je lako, izgubili bi. valjda smo dovoljno tekmi igrali bez potpisanog kampaca, sad malo ona! :lol_2:

 

što se tiče teme nosioca i dozirane minutaže, koja se spominje svakodnevno, valjda je jasno da je naš roster takav da imamo tri najbolja igrača na pozicijama PG-SG, te da ukupnih 80min na te dve pozicije, znači da je neka raspodela, u kojoj samo njih trojica igraju na ove dve pozicije - 26 &kusur minuta. 

 

sinoć je marković s'punim pravom i dobrim učinkom dobio 14ipo minuta, nedović i vildoza, 15ipo, odnosno 20ipo, verovatno i malo više nego što je trebalo.

takođe, dobrić (cca 25min) & lazarević (21min) su odigrali vrhunski & vrlo dobro, dok su bentil (27ipo) i mitrović (24min) bili očigledno bolji od petruševa (cca 13min) defanzivno i hasana (cca 6min) svakojako.

 

na kraju se svodi sve na pitanje - da li je facu umesto 24mins mogao da igra 30min? jeste, mogao je da uzme vildozi ili nedoviću još 6mins, pefiju i lazareviću ne baš, jer su njihovi zadaci bili druge prirode. da li je trebalo da igra 30? nisam siguran da jeste. verovatno bi igrao da je završnica bila gušća.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Kako kladionice navukli ljude da se klade na dvojku, stavili kvotu skoro 2.0 na KKCZ, a na Efes 1.8 ,  mada sad vidim da je kasnije sputena na 1.7 na nas. 

 

Protiv PAO smo valjda prvi put favoriti na gostovanju, po kladionicama. 1.7 na nas, iskreno ne bih smeo da se kladim na nas kao favorite nikad u gostima, previse nepouzdan tim, sa dosta oscilacija. Zelimiru je lako, ima 5,6 kreatora i match winnera, a mi imamo ipak vise ciglara, a to znaci da mogu da zabiju nekad 90 poena, a nekad 65. Tako da od odbrane ce opet sve zavisiti, a ne igra Lazic, on je ministar odbrane. 

 

Top 8 je i dalje za mene suluda prica, koja postoji samo u teoriji, bar dok se ne dokaze suprotno, na terenu. Utakmica po utakmica, pa ako se nesto otvori, mada vec za PAO necu biti iznenadjen ako bude opet neka blamaza poput onih Vs nemackih ekipa. 

Edited by Ljubitelj baklave
Link to comment
Share on other sites

Klajburn mi je uvek bio antipatican sa onom njegovom hladnom facom na kojoj nikad nema emocija, ali sinoc nakon smeskanja prilikom nadglasavanja himne EL i smekerskog priznavanja da je dirao loptu koja je zavrsila u autu mislim da ce mi ipak postati simpatican. 

 

Ali zato Ataman, kakav lik... Ne znam koliko moras biti jadan da bi se zalio sto je protivnicki igrac sa krvavim kolenima bio na terenu.

  • Like 6
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...