Jump to content

KK ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2022/23-Све што смо желели, све што смо хтели..


Šarac

Recommended Posts

Zvezdin jedini problem su navijaci. Uzivajte malo u kosarci, ni sa Kampacom nismo projektovani u osam.

 

Igraju i drugi kosarku. Dusko je bio neki sok kao Sakota pa onda sledi realnost.

 

Dobar covek, ali nama treba trener na 3/4 sezone, koji ce moci da ostavi nosioce u timu bar dve sezone.

 

Ova uprava je nedposobna da to odradi.

 

Uzmite poslednjih pet godina i koliko je stranaca i trenera proslo kroz sezonu. Trebace vam tri sata da ih napisete.

 

Svi na Efes, posebno kome treba sauna, da se prepuni...jer vazduh je za slabasne. Eh, Pionir neosvojiva tvrdjava...razmisljanje uprave, ali i navijaca se nije promenilo od te znate gde smo bili 2011g pre nego sto je vucic dosao na vlast.

 

Mozda i zasluzujemo da nas Zelimir odvali pa da se restartujemo..kratkorocno lose, ali na dugurocno mi deluje odlicno.

 

Sad cekamo april, voljenu atmosferu linca, striptizete, drukare i ostalo iz repertoara doktora iz Zeleznika..

  • Love 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Koliko god se trudio ne mogu nikako dokučiti koja je poanta započinjati mečeve sa onom postavom. Živa travestija. Šta su timovi u NBA ludi kad imaju točno definiranu startnu petorku koja se mijenja samo u nuždi. Čemu te egzibicije. Inače nakon one bruke protiv Albe jer ja je ne mogu ni uz najbolju volju drugačije nazvati gubimo u neshvatljivoj završnici po svim pravilima dobijeni meč. Bode u oči inferiornost u skoku i građenju istog. A ima jedan igrač koji mi posebno i ustrajno ide na živce, Bentil. Em sto nije nikakav igrač nego je ujedno i najantipaticniji stranac koji je ikada igrao za Zvezdu bar šta se mene tiče. On se definitivno nije saživio sa ovom ekipom i boli ga patka da se previše cima u obrani. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, bodo said:

Koliko god se trudio ne mogu nikako dokučiti koja je poanta započinjati mečeve sa onom postavom. Živa travestija. Šta su timovi u NBA ludi kad imaju točno definiranu startnu petorku koja se mijenja samo u nuždi. Čemu te egzibicije. Inače nakon one bruke protiv Albe jer ja je ne mogu ni uz najbolju volju drugačije nazvati gubimo u neshvatljivoj završnici po svim pravilima dobijeni meč. Bode u oči inferiornost u skoku i građenju istog. A ima jedan igrač koji mi posebno i ustrajno ide na živce, Bentil. Em sto nije nikakav igrač nego je ujedno i najantipaticniji stranac koji je ikada igrao za Zvezdu bar šta se mene tiče. On se definitivno nije saživio sa ovom ekipom i boli ga patka da se previše cima u obrani. 

 

I od JOB-a?

Link to comment
Share on other sites

Nakon dana "D" protiv Bayerna, sledi jos jedan dan "D", ovog puta sa Efesom. A onda , ako se dobije Efes, ide jos jedan dan "D" u Atini sa PAO. Ako se dobiju obe utakmice i skoci na 13 15 , u tom trenutku cemo verovatno biti na jednu pobedu od pozicije 8. na 6 kola pre kraja. Tako da, JOS uvek NIJE sve izgubljeno, ali to su samo spekulacije, u stvarnosti nesto ne verujem da ce se Efes zajebavati kao na pocetku sezone, a u Atini cemo tesko da dobijemo, iako smo znali da uzimamo poene tamo, ali imaju i oni ponos neki, bice naprzeni kao przenica da tuku Olimpijakosove drugare. 

 

A cak i da se dobiju ove utakmice ( a to trenutno deluje veoma veoma netegnuta prognoza ), ostaju susreti sa povamirenim Fenerom i Olimpijakosom kod kuce, znaci uzasno zajebani rivali, pa onda uvek zeznuti Francuzi u gostima, pa opet dva spanska tima kod kuce, znaci price o top 8 su toliko nerealne da mi je smesno uopste i da pricam o tome. Cak i da smo dobili Bayern, situacija bi bila veoma slicna, mozda, da smo dobili oba Nemca, pa ajde onda, ovako - nemoj da se zajebavamo ovakvim pricama. 

 

Jedino sto mozemo da pricamo jeste kolo za kolo, pa dokle stignes stignes, da se nadas da ces podici formu i da se Kampazzo uklopi jos vise i bolje i da se skupi nekih 16 18 skor sto bi bio fin rezultat, posebno ako se zna da je bilo 1 6 na startu, to bi znacilo da je Dusko ostvario 15 12 u svom mandatu, sto je respektabilan skor. 

 

Znaci, idemo , opet nova tura lozenja, dan D za Efes pa za PAO. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Ljubitelj baklave said:

Nakon dana "D" protiv Bayerna, sledi jos jedan dan "D", ovog puta sa Efesom. A onda , ako se dobije Efes, ide jos jedan dan "D" u Atini sa PAO. Ako se dobiju obe utakmice i skoci na 13 15 , u tom trenutku cemo verovatno biti na jednu pobedu od pozicije 8. na 6 kola pre kraja. Tako da, JOS uvek NIJE sve izgubljeno, ali to su samo spekulacije, u stvarnosti nesto ne verujem da ce se Efes zajebavati kao na pocetku sezone, a u Atini cemo tesko da dobijemo, iako smo znali da uzimamo poene tamo, ali imaju i oni ponos neki, bice naprzeni kao przenica da tuku Olimpijakosove drugare. 

 

A cak i da se dobiju ove utakmice ( a to trenutno deluje veoma veoma netegnuta prognoza ), ostaju susreti sa povamirenim Fenerom i Olimpijakosom kod kuce, znaci uzasno zajebani rivali, pa onda uvek zeznuti Francuzi u gostima, pa opet dva spanska tima kod kuce, znaci price o top 8 su toliko nerealne da mi je smesno uopste i da pricam o tome. Cak i da smo dobili Bayern, situacija bi bila veoma slicna, mozda, da smo dobili oba Nemca, pa ajde onda, ovako - nemoj da se zajebavamo ovakvim pricama. 

 

Jedino sto mozemo da pricamo jeste kolo za kolo, pa dokle stignes stignes, da se nadas da ces podici formu i da se Kampazzo uklopi jos vise i bolje i da se skupi nekih 16 18 skor sto bi bio fin rezultat, posebno ako se zna da je bilo 1 6 na startu, to bi znacilo da je Dusko ostvario 15 12 u svom mandatu, sto je respektabilan skor. 

 

Znaci, idemo , opet nova tura lozenja, dan D za Efes pa za PAO. 

 

 

Bukvalno samo ti pricas o top 8, a onda kazes da ti je glupo da pricas o top 8.

 

to je zavrsena prica za ovu sezonu, treba odigrati naravno sto bolje do kraja, uzeti neki euro i pomrsiti nekome racune

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

@Ljubitelj baklave možeš slobodno da uživaš, ispali smo.

1 hour ago, bosMan_jr said:

Bukvalno samo ti pricas o top 8, a onda kazes da ti je glupo da pricas o top 8.

 

to je zavrsena prica za ovu sezonu, treba odigrati naravno sto bolje do kraja, uzeti neki euro i pomrsiti nekome racune

 

Nagradni novac sad valjda zavisi od krajnje pozicije, pobede pojedinačno ne nose nagradu. Valjda...

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, John Terry said:

@Ljubitelj baklave možeš slobodno da uživaš, ispali smo.

 

Nagradni novac sad valjda zavisi od krajnje pozicije, pobede pojedinačno ne nose nagradu. Valjda...

Da i nagrade su toliko mizerne da nisu trebali davati nista... 15. mjesto i ispod dobijaju 0, 14. 175k i raste za nekih 50k svaku poziciju gore...

 

Jbt jebeni Esprorts kad se igrao u podrumima prije 15 godina je imao vece nagrade, haos...

Edited by Nellthe
  • Like 1
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Za situaciju sa visokim igracima je kriv nas kukavicluk. Godinama smo na centarskim pozicijama "pokriveni" sa dvojcem Mitrovic-Kuzmic i nije se imalo hrabrosti za male pare ceprkati po G-Ligi. Barem tih visokih, sto skacu ima tamo. Trebalo se pokusavati sa 1+1 ugovorima sa tim opcijom. Inace je to toliko deficitarna pozicija da se mora stalno pokusavati.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, filip83 said:

Izvinjavam se na dužem postu ali morao sam da podelim.

 

Mislim da Zvezda trenutno ima problema na tri nivoa. 

 

Prvi nivo je direktno vezan za utakmice i konkretnije za završavanje istih. Nije mi jasno šta se desi ali u zadnjoj četvrtini mi konstantno izgledamo loše kada krenemo da gubimo prednost. Rezultati, od fijaska u Kaunasu, u 4/4 su: 
 

Žalgiris -1, vodili smo 7 na 4 min do kraja, nismo dali koš 5 minuta.

Partizan +2, nismo uspeli da realizujemo nijedan napad kada smo mogli da povedemo.

Virtus +7, ova utakmica je već bila gotova.

Armani +4, ovde smo imali šansu da se vratimo ali nismo uspeli, dali smo dva koša iz igre u zadnjih 5 minuta.

Makabi -11, zadnja tri minuta -8, vodili smo +13 na 7 do kraja, jedva dobili na kraju.

Alba -16, prvih 7 minuta smo dali dva koša iz igre uz otvaranje 0-10.

Bajern -11, dva koša iz igre u zadnjih 5 minuta, dozvolili seriju 14-0.

 

Mislio sam da će se ovo rešiti sa Kampacom ali u Minhenu je bilo identično, ako ne i gore. Ja nemam nikakvo iskustvo unutar profesionalne košarke da bih mogao da znam ali mogu da pretpostavim da problem može da bude ili do loše taktičke postavke od strane klupe, do nesnalaženja igrača na terenu, posebno vodećih, ili do psihologije.

Ili do miksa svega navedenog. 

 

Drugi nivo je vezan za sportski sektor u klubu gde je to tako već nekoliko godina, lutamo u svakom smislu. Pa tako i ove godine imamo neverovatne greške u selekciji. Gledajući sve naše akvizicije letos, ovaj prelazni rok je verovatno najlošiji do sada. Imamo 4 baš izuzetno jasna promašaja - V.Jovanovića, Adamsa, Raduljicu i Holanda. Onda imamo i 3 promašaja ili možda malo blaže igrača koji nisu isporučili ono za šta su dovedeni - Bentila, Martina i Ilića. Na kraju može da se kaže da su Nedović i Petrušev isporučili. To je 2/9. Kasnije su u doselekciji dovedeni Vildoza koji se ispostavio, još uvek, kao pogodak i Kampaco, koji je juče zaigrao u takmičenju zbog kog je doveden.

 

I tu dolazimo do trećeg nivoa a to je vođstvo kluba. Gledajući nastupe Zvezde u EL od kada je uveden novi format, mi smo svake godine imali negativan net rezultat osim prve godine. Gledano po godinama, naš skor je bio sledeći:
 

16/17 16-14;
17/18 11-19;
19/20 11-17;
20/21 10-24;
21/22 12-16;
22/23 11-15
 

Nijednom nismo ušli u F8 po čemu smo u društvu, od ekipa koje manje-više stalno igraju, Albe i Asvela. Do ove godine, to je nekako bilo pravdano sa dve stvari, prva je da imamo mnogo manji budžet a druga da smo ipak u regionu prvi, osvajamo ABA ligu i nemamo direktno merenje u EL. Od ove godine, oba ta opravdanja više ne piju vodu. Naš budžet je naravno i dalje manji od EL krema ali sa igračima koje smo doveli mislim da smo izgubili pravo da nam to bude izgovor. Takođe, neke druge ekipe koje su imale relativno ograničene budžete za neto plate kao npr Bajern su dva puta ušle u F8. Druga stvar je naravno učešće Partizana i to što, sa relativno sličnim budžetom, oni imaju bolji skor i što, u prvoj godini učešća u novom formatu, imaju više nego solidne šanse da uđu u F8. To prosto bode oči i mislim da poziva na odgovornost upravu. Ne kažem da treba dolaziti do revolucionarnih promena, niti da ne treba, samo da treba da se revidira standardni pristup - EL do februara a onda se okrećemo stvarnim prioritetima. Na to se nadovezuju i postupci kluba zbog kojih se dobijaju kazne koje rezultiraju 2.5 mesečnim neigranjem najvećeg pojačanja. Besmislena vađenja poput tih da su XY procenata koševa dali domaći igrači ne uzimam za ozbiljno.

 

Zvezda trenutno ima budžet koji je najveći ikada u istoriji. Ima trenera koji je legitimni EL trener. Ima ekipu koja ima kvalitet da se tuče za F8. Ove godine to očigledno neće biti dovoljno. Ako bi Zvezda izborila učešće u EL i sledeće sezone, nadam se da će se stvari izmeniti u odnosu na svaku sezonu do sada. Svakako, u sredu sam na Efesu pa možda bude i 8-0 do kraja 🙂

 

slazem se sa celim postom, problem sa nasim zavrsnicama lezi uglavnom u tome sto gledamo da resimo sutem spolja i uopste u zavrsnicama i poslednjih 5 minuta retko kad ulazimo u reket ili igramo na centra. ajde da se desi jednom ili dva puta ali nama se to desava poslednjih 2 meseca.

u el derbiju u areni je proslo, vildoza metnuo dve i nedovic the trojku ali zato posle toga imamo priliku da vidimo da je to potpuno pogresan pristup.

u litvaniji u poslednjih 5 minuta nedovic i vildoza pokusavaju nekim herojskim sutevima sa 8 metara, ne mozemo da organizujemo nista smisleno osim tih 1 na 1 i herojskih pokusaja, ni ne pomislja se da se supusti na centra i bar izbore neka bacanja.

lepo kazes, 5 minuta bez kosa iz igre. ok ajde desilo se, nece se opet desiti i igracemo razumnije ubuduce takve zavrsnice. tu je trener.

partizan, tu je vec i pritisak prisutan i igra veliku ulogu ali i tu smo opet se ispucavali i uglavnom trojkama pokusavali da povedemo. jedno 10 napada smo imali za vodjstvo + ono klizanje nedovica na -1. sve u svemu opet smo poklekli u finisu tekme.

virtus rastureni smo jos u 1/4, totalna sramota. kao el tim protiv ec tima.

otvaramo sa 0-9 i primamo 30 poena u 1/4. 

sve si rekao i za armani i makabi, opet gubljenje u poslednjih 5 minuta.

i kao slag na tortu alba i 35 poena bajerna u 4/4 uz naravno samo ispucavanje poslednjih 5 minuta i celu cetvrtinu. 

logicno pitanje je gde je tu trener i zasto mi tako pogubljeno izgledamo u zavrsnicama, zasto ne igramo smirenije i pokusavamo da dodjemo do laksih poena?

vec ste sve rekli o minhenu ali 19 minuta petruseva, pa luka na terenu dok ga raspali gilespi puni a martin gricka nokte na klupi i vadjenje nedovica dok sipa, pa bentil na lucica koji ga naravno ubije...

u finisu uzmemo to i kampaco sutira trojku sa 8 metara?! a pre njega to isto radi luca dva puta. to je zamisao trenera? 

zasto kuzmic igra samo 5 minuta? 

i jos mnogo toga...

11-27 u pioniru, u kljucnom mecu, od fenjerasa gde ti tim izgleda kao razbijena banda i gde cela hala vidi posle prvog njihovog vodjstva da gubimo... to je katastrofa upotpunjena sa novom katastrofom gde gubis +10 na 5 min do kraja i dozvolis 35 poena. u mozda i odlucujuce dve tekme ekipa ti prima 27 i 35 poena u 4/4.

ne znam, po meni to je najvse trenerova krivica i nema opravdanja. 

zasto mi ne igramo smirenije i spmislenije u napadu, zasto ne igramo pametnije u odbrani? zasto nam alba da 20 poena a mi na 2 prekrsaja? 

zasto je dozvoljeno jednom gilespiju da kuca a lik je ocajan izvodjac bacanja? 

i jos mnogo toga kao pocetna petorka, minutaza nosilaca, sulude petorke i rotacije... ta minutaza nosilaca mozda i najvise bode oci. pa nedovic koji 7 minuta sedi na klupi u 4/4 el derbija.

pa kao svadjanje sa martinom i samo 3 minuta gde alba ubija u skoku...

od 5 centara nama centra onda igra bentil. lazarevic i bentil na 4 i 5. jebo te bog. 

 

sto se tice el i top 8 tu je jako tesko uci + u svim sezonama do ove imao si i ruse sto znaci na ovaj sastav el imas jos cska kao 101% sigurnog ucesnika top 8 i 90% jedan od ostala dva (zenit ili uniks). znaci imao si real, barsu, oly, fener, scka kao 99% sigurne. pa jos efes, monako, zenit, uniks, armani.

teze je bilo i ostvariti bolji skor, mada slazem se da je trebao biti bolji.

sad bez rusa je ipak mnogo realnije uci u 8 i ovaj nas skor je veoma los.

bajern sigurno ima veci budzet od nas. 

partizan ima veci budzet nego nas, tj. imao ga je do kampaca i to osetno skuplji roster. mi smo dovodjenjem kampaca prisli tu negde, ali to je neuporedivo jer mi te pare nismo imali od pocetka sezone i jer prakticno mozemo da ih koritsimo tek od 1. marta dok su oni zadrzali sve sto su hteli plus doveli sve sto su hteli i imali ful tim na pocetku sezone. 

oni i imaju budzet i tim za top 8, pa imaju 5 igraca od 1+ milion + kao sto sam vec rekao nema rusa i mnogo je lakse doci do top 8. 

nas je problem sto ispustamo nikad vecu priliku za 8 i gubimo meceve koje treba da dobijemo i sto imamo 0-2 protiv onakvog armanija, sto nas dobijaju alba, bajern, virtus, zalgiris, pao, sto gubimo derbi kuci, sto imamo 6 poraza u pioniru, sto imamo 1-7 u poslednjih 8 meceva i to sve protiv direktnih konkurenata... 

ono sto najvise boli i bode oci je sto mi ne koristimo pun potencijal nosioca i sto ne igramo smisleno i sto svi vidimo da da mozemo da izgledamo puno bolje i da igramo mnogo kvaliteniju kosarku od ovoga sto tim pruza.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, kokodakalo said:

Realno od toliko centara Dusko ima samo invalida Hasana i Mitra koji i nije centar.

 

Kuzmić je više no upotrebljiv, za onog ko UME da ga iskoristi, na kratke role, po 4-5 minuta, do nekih 15tak po utakmici.

 

Protiv onog nozelandskog jablana snašao bi se i te kako, ne bi pravio magarca od njega kao što je pravio od Mitrovića.

 

Dakle do trenera je.

 

Edited by Laki21
  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Laki21 said:

 

Kuzmić je više no upotrebljiv, za onog ko UME da ga iskoristi, na kratke role, po 4-5 minuta, do nekih 15tak po utakmici.

 

Protiv onog nozelandskog jablana snašao bi se i te kako, ne bi pravio magarca od njega kao što je pravio od Mitrovića.

 

Dakle do trenera je.

 

Znaci sad je Kuzmic upotrebljiv. Jbt.

  • Like 3
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Da se ja pitam, ja bi Dušku Ivanoviću dao odrešene ruke kako god da se završi sezona da nadogradi ovaj tim,Kampaco će sigurno otići u to ne sumnjam,Vildoza je već realniji da ostane,ostale strance ne bih zadržavao...pa nek odradi pripreme i sklopi tim po svojoj meri pa onda da sudimo.

Mozda smo svi posle onakvog furiznog starta u svojoj glavi stvorili nerealnu sliku i prevelika očekivanja od ovako sklopljenog tima.

Biće to dobro.

Ja verujem u to. 

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Don Dusko said:

Znaci sad je Kuzmic upotrebljiv. Jbt.

 

a kao nije?

pa jos dok je vlada yo bio trener i kad mu je dao vise minuta vecina je konstatovala da odbrana pika i reketa uopste izgleda najbolje sa njim na terenu. kuz nije zboravio da igra kosarku, ima odlicne kretnje nogama, dobro cita igru, dobar je i u off skoku. sa dobrim plejem i bar 14+ minuta laganih 10+10 svaku tekmu. 

a ne da odigra prvih 3 do 5 minuta gde uglavnom bude ok i nema ga do kraja. 

i u onom porazu od barse vecina je posle tekme kukala sto kuzmic nije ostao na parketu jer smo tad lomili tekmu i bio je odlican.

to koliko je spreman mi ne znamo, ali cisto sumnjam da je spreman samo za prva tri minuta.

druga stvar je martin. toliko ga cekamo i onda igra 3 minuta u mecu gde nas alba ubija u reketu i skoku, jer se kao posvadjao sa duskom. pa onda ladno stavi bentila na centra. ja ne znam, to mozes da uradis samo ako hoces da izgubis tekmu. 

a tek onda bajern i luka u zavrsnici gde ga kamenjar gliespi puni i puni i puni dok martin sedi na klupi. 

mi imamo 4 dobra centra. svako je na svoj nacin dobar i ima svoje prednosti i mane. na treneru je da ih koristi u zavisnosti od protivnika i da ih koristi na pravi nacin.

martin, kuz, luka i petrusev nije uopste lose. veci je prblem sto bentil igra peticu protiv albe ili sto filip igra 19 minuta u minhenu i sto martin i kuz sede na klupi. 

 

trener ne koristi pun potencijal tima, mozete da pricate sta hocete i da branite duska ali to je realnost. najveci krivac za ovih 1-7, u odlucujucem delu el i sa protivinicima koji su na nasem nivou.

da se ne ponavljam, gomila nelogicnih poteza, sve je vec prezvakano i apsolvirano. vodio je tekme kao da ne zelimo u top 8. posle katastrofalne serije od 4 poraza sa direktnim konkurentima i uz veoma losu igru, desi se da ti se poklope rezultati i da imas ozbiljnu sansu ti dozvolis da izgubis od prezaljenih albe i bajerna i to na onakav nacin... 11-27 i 35 poena za 10 minuta. 

mislim da smo jedino monako dobili lagano od kako je dusko trener. 

 

ja jedino sto zelim je da gledam normalne rotacije, normalnu minutazu, logicne petorke i resenja, mada motka je vec debelo usrana jer je ispustena velika prilika za nesto vise u el.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Kako god to zvučalo,ali mi se još uhodavamo jer je bilo mnogo promena u rosteru ove sezone.

Da li se neko seća da je Aron White prošao pripreme? Jaylen Adams?

 

Svi su željni rezultata u Euroligi, ali kako kaže stara izreka ne goji se prase pred Božić.

Naravno da još imamo šanse da uđemo u Top8, ali i ako ne uspemo ne vidim to kao neuspeh jer smo sezonu krenuli kako smo krenuli, neozbiljno. 

Biće zanimljivo videti šta ćemo uraditi u narednim kolima,a do tada bez opuštanja u Aba ligi ipak je to najbitnije takmičenje za nas već godinama.

 

Duško da ostane bar još 2 sezone pa možda i napravimo nešto u Euroligi. Bez kontinuiteta nema ni rezultata u tako ozbiljnom takmičenju.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Decembarski said:

Da se ja pitam, ja bi Dušku Ivanoviću dao odrešene ruke kako god da se završi sezona da nadogradi ovaj tim,Kampaco će sigurno otići u to ne sumnjam,Vildoza je već realniji da ostane,ostale strance ne bih zadržavao...pa nek odradi pripreme i sklopi tim po svojoj meri pa onda da sudimo.

Mozda smo svi posle onakvog furiznog starta u svojoj glavi stvorili nerealnu sliku i prevelika očekivanja od ovako sklopljenog tima.

Biće to dobro.

Ja verujem u to. 

meni se cini da je dusko izlapeo

  • Thanks 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, propolis said:

Kako god to zvučalo,ali mi se još uhodavamo jer je bilo mnogo promena u rosteru ove sezone.

Da li se neko seća da je Aron White prošao pripreme? Jaylen Adams?

 

 

I na to dodati da su nasa strana pojacanja tokom prelaznog roka jos Holand, Bentil I Martin.

Prva dvojica nisu ni u 12 protiv Cibone, treci jeste I ne moze vola da ubode.

Link to comment
Share on other sites

Koliko god to cudno bilo, mislim da bi ova ekipa bez Campazza i cele te price (kao i najave dovodjenja Polonare) bila mozda i favorit za plasman u TOP8. Jednostavno, lakse je igrati kada se pobede ne podrazumevaju, a ekipa ipak ima dosta kvaliteta i iskustva, nego sa bremenom moranja - jer sa dovodjenjem Campazza svakako vise ne moze da se prica da je Crvena zvezda autsajder protiv Baskonije, Zalgirisa ili Valencie jer ima bolji sastav od ovih ekipa, a i boljeg i iskusnijeg trenera.

 

Realno, ne moze se pricati o nekim fenomenalnim partijama Albe i Bayerna - tu se radi samo o konacnom raspadu ekipe u kojoj se vise ne zna ko je za sta zaduzen. U oba meca Crvena zvezda je bila znatno bolja od protivnika, dosta lakse dolazila do pozicija za sut, imala raspolozenije pojedince i onda se samo raspala. A radi se o timu sa jednim od najduzih rostera u takmicenju - trener koristi svih 12 igraca i medju njima nema nekog juniora ili domaceg igraca koji je tu samo da popuni broj (kao sto su to bili Machowski i Schulte u Albi ili Zipser i Wimberg u Bayernu). Tacno je da Zipser i Lazarevic imaju slican doprinos po statistici, ali koliko jedan, a koliko drugi moze da igra odbranu na vrhunskom nivou?

 

Pricati kako je sad centarska linija losa i kako u ekipi postoji disproporcija u kvalitetu spoljne i unutrasnje linije je prizivanje da drzava da jos veci kes i da se KKCZ pretvori u Armani - samo da je umesto Mitrovica tu Dubljevic, da je umesto Bentila tu Polonara, da je umesto Dobrica tu Guduric, pa da se kaze da moze da se razmislja o TOP8. Sad, to sto takva ekipa zapravo kosta manje samo od Reala, Barce, Fenera i Efesa, pa to je normalno - hoces da imas sanse za TOP8, samo sa takvim monstrumom od sastava je to moguce. Nista da se trener malo potrudi i sam proba da ekipu iz sredine tabele odvede bar do tog 8. mesta.

 

Cela sezona je vec sada neuspeh i ostaje jos samo sansa da se KKP upropasti put prvo u TOP8, pa onda i u EL sledece sezone.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Don Dusko said:

Znaci sad je Kuzmic upotrebljiv. Jbt.

 

Naravno da je upotrebljiv, ako umeš da ga upotrebiš. On je i ubedljivo najpismeniji centar što se odbrane tiče kod nas, AKO se odbrana uopšte igra. Ako se svira kurcu i ne igra timka odbrana onda naravno ne vredi po lule pišljivog duvana.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...