Jump to content

KK ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2022/23-Све што смо желели, све што смо хтели..


Šarac

Recommended Posts

Pisah i ranije da se Petrusev generalno dosta potcenjuje, a bolji je od svih nasih visokih igraca zajedno. Mora da pocne da se gleda kao respektabilna napadacka opcija, rame uz rame sa bekovima, jer je jedini koji unutra moze i sam sebi da napravi poziciju i pogodi. Nebitno sto je mlad, sto ima nekad upitan stav u odbrani, ako je vec tu, mora maksimalno da se iskoristi, a rec je o igracu koji svakog maltene u EL moze da napuni. 

 

Bas mi ostaje utisak da je nedorecen, ali ne jer on to tako hoce, nego jer, ili nekad igra vrlo malo ili vrlo malo lopti dobije uopste. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

meni je Petrušev još polu-igrač sa upitnim voljnim momentom u igranju odbrane, koštao nas je par poraza direktno ali ako će da ostaje u klubu vredi ga istrpeti ali ako je plan da ga miško utopi na kraju sezone ne mora baš sve da istrpimo, ili mora ako je takav dil napravljen

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Markoss said:

Pisah i ranije da se Petrusev generalno dosta potcenjuje, a bolji je od svih nasih visokih igraca zajedno. Mora da pocne da se gleda kao respektabilna napadacka opcija, rame uz rame sa bekovima, jer je jedini koji unutra moze i sam sebi da napravi poziciju i pogodi. Nebitno sto je mlad, sto ima nekad upitan stav u odbrani, ako je vec tu, mora maksimalno da se iskoristi, a rec je o igracu koji svakog maltene u EL moze da napuni. 

 

Bas mi ostaje utisak da je nedorecen, ali ne jer on to tako hoce, nego jer, ili nekad igra vrlo malo ili vrlo malo lopti dobije uopste. 

 

Spremamo ga za prelazak kod komsija dogodine, a ne igra vise da ga ne bi uzeo neko bogatiji.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, lukag said:

Zadnji dobar centar kog smo mi imali je bio Landry Nnoko ljudi moji to je

bilo prije 3 godine

 

Čovek igra u Koreji, a doslovno bih dao kompletnu našu centarsku liniju + neke pare za njega. Prošetali bi se do TOP8.

Link to comment
Share on other sites

U padu smo forme i igre, to je ocigledno... Dobro je sto je u ovom trenutku, moramo se dici u jednom momentu...

Titula u Aba ligi je sada prioritet, odbiti jos jedan nalet partizana... Top 8 ne donosi nista, i da udjemo nismo kadri ove sezone za nesto vise od toga...

Ako bude para naredne sezone i ako Dusko ostane i selektira ekipu, ne sumnjam da cemo biti mnogo bolji i konstatniji...

Holand, Kuzmic, Raduljica, Bentil, Markovic, Ivanovic nema sta da traze vise u nasoj ekipi ako budemo igrali EL i sledece godine..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, NMX said:

 

Ima razloga jer u drugim ekipama mogu da imaju još par sličnih igrača na poziciji. Mi taj luksuz nemamo. Pritom se jasno kod njega vidi želja a i mogućnost, juče je posle jedne izmene čini mi se i nešto rekao Ivanoviću. Gde ga je izvadio u Q1 čini mi se nakon one 3 asistencije i 4 koša za redom. 

 

 

Pa nije nikad imao Kampaca i Vildozu pored. Ima tu jos igraca koliko hoces...Da igra bas 30minuta, nisam siguran pored ova dva. To sto neko misli da njih troje mogu zajedno, pa ne mogu..

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, medobrundo said:

Koje objašnjenje je moguće za to da ti najbolji napadač ubaci 15 poena uz on procenat, 4 asistencije bez izgubljene, iznudi 5 faulova, a igra 20 minuta ukupno? I ima plus 3 dok je na terenu.

 

Ivanović i Marković uzmu 8 minuta za svojih 0 poena i 0 asistencija.

 

Ne bi dobili ni da je Nedovic dobio više minuta, jer je očigledno rasulo u ekipi, ali sve to sa njim deluje kao solidna zajebancija. 

 

Naročito to kada ga vraćaš na 1.5 minut do kraja da vadi izgubljenu situaciju.

 

2 hours ago, Sector said:

 

Ovo i Petrušev 19 minuta? U situaciji kad gledamo 12 minuta Bentila tj možda najgorih 12 minute košarke koje je neko odigrao ove sezone. Da ne pričam da su i ostali visoki bili očajni. 

 

Nisu mi jasne uopšte duškove rotacije. 

 

Od ovih sedam zadnjih poraza Ivanović je katastrofalnim vođenima meča i još bednijom rotacijom zaslužan za najmanje 5/7, dakle direktni krivac.

Ne postoji racionalno objašnjenje za njegove rotacije protiv Albe i sinoć, npr.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Bentil je ok igrac, ako ne izlazi iz opanaka. Jak je ko bik, ono se juce tesko cuvalo. Problem je vise bio jalov napad, ali desavalo se vise puta Zvezfi da okrene razliku.

 

Npr js mrzim kad tim vodi 7-9 razlike 5min do kraja, ti davis loptu samo da pridje vreme...igraj akciju i daj kos, a ne da bacas bombe u poslednjim sekundama.

 

Uigranost je problem i tim, tj nosioci bi morali ostati ako smo i malo ozbiljan klub. Meni se cini da ce svi stranci otici opet..

 

Sad, sta bi vise voleli, PO El ili ABA titulu? Ako mora da se bira!

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Devil In My Pants said:

Bentil je ok igrac, ako ne izlazi iz opanaka.

 

Jos samo da ljudi shvate sta su Bentilovi opanci. Ako nisi gledao sinoc utakmicu, uzmi odgledaj segmente kad on igra. Covek ne zna da stoji na terenu. Nesto slicno sto je trener Torina izjavio za Nemanju Radonjica. Ti mu kazes nesto on izadje na teren i krene da radi suprotno.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Devil In My Pants said:

 

 

Sad, sta bi vise voleli, PO El ili ABA titulu? Ako mora da se bira!

jedino što bih voleo je da osvojimo i jedno i drugo

nema podele takmičenja i priče "ovo ne donosi ništa" i slične izmišljotinje iz vujčinove kuhinje

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Laki21 said:

 

Čovek igra u Koreji, a doslovno bih dao kompletnu našu centarsku liniju + neke pare za njega. Prošetali bi se do TOP8.

 

Nije Hassan Martin ništa slabiji igrač od Landrya Nnoka. A pogotovo ne u ovom trenutku kad je ovom drugom kariera več dve godine u slobodnom padu. Razlika izmedju Nnoka prije dve godine i Martina u ovom momentu je što je jednom od njih pronadjena adekvatna uloga u timu, dok je ovaj drugi naizgled prepušten samom sebi. Ok, možda Martin i nije najbolje poređenje, jer je tek izašao iz povrede, pa če možda kasnije to bolje da funkcioniše. Ni Nnoko na početku nije blistao, pa kasnije krenuo ozbiljno da šuri. Jer su ga stavljali u poziciju gde on može da uspe, pre svega koristeči njegovu sirovu snagu, pozicioniranje i atleticizam.

Poenta je u tome da je kod manje više svih igrača bitno da im se dodeli adekvatna uloga gde če da rade ono što najbolje umeju, a da se sakrije ono što ne umeju. Trenutno imamo nekoliko igrača sa kojima to nismo uradli dovoljno dobro. Ako to uspemo da popravimo, i tim če izgledati mnogo bolje.

 

I da ne ispadne opet da kenjam kako Duško nezna da koristi igrače. Kao i svaki trener, sa nekim je odradio bolji posao što se toga tiče (Nedović, Petrušev), sa nekima malo lošiji (Bentil i neki ostali role playeri)

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Devil In My Pants said:

Ma pitam ovako...sta je znacajnije, ajde tako da se izrazim?

 

Pa jel potrebno pitati uopste sta je znacajnije?

 

Problem je sto ABA titula donosi ili je donosila evroligu. I onda smo pali na te seljacke fore kako nam je samo cilj da obezbedimo evroligu, pa nebitno sta napravimo. To je cist BS. Naravno da je vazno obezbediti evroligu, ali ako je SAMO to vazno, a onda nas nakantava tamo ko stigne, onda sto se mene tice neka hvala.

 

I ne radi se cak ni iskljucivo o novcu. Da, vazan je novac, ali vazno je i znati upotrebiti taj novac. Mi smo dokazali da ne umemo. Evo nek igra Partizan evroligu, ljudi su u prvoj sezoni vec napravili solidan rezultat i imaju priliku da udju i u top 6 recimo. Mi smo standardno top 16. Cemu to? 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, John Terry said:

 

Jos samo da ljudi shvate sta su Bentilovi opanci. Ako nisi gledao sinoc utakmicu, uzmi odgledaj segmente kad on igra. Covek ne zna da stoji na terenu. Nesto slicno sto je trener Torina izjavio za Nemanju Radonjica. Ti mu kazes nesto on izadje na teren i krene da radi suprotno.

Pa on je ovo igrao u pre PAO, u PAO i Milanu. Mozda igra mali vise, ali i konkurencija je slabija. Drzao je tim u nekim mecevima. On je hastler, da se nije i ponekad nesto ubaci. Meni antipatican i ne bih ga uzeo nikad, ali u njega traziti krivca je smesno.

 

Holandu se i nije dala sansa, a takav tip nam treba, ovi nasi imaju neke procente na krilu jer ih pustaju i ne uticu na rezultat nikako.

Link to comment
Share on other sites

Kako brate hustler pa on mirne duse gleda kako se lopta odbija od obruca, ne krene na loptu, pusti da lopta dodje do Lucica i onda pusti Lucica da neometano sutne poludistancu kao na treningu? Ja bih to drugacije nazvao, ako cemo iskreno, ali evo reci cu "neintaligentno".

 

Bentil je igrac zadatka za bogate klubove, onaj koji ga je doveo u Zvezdu sa idejom da on bude neki lider nema pojma o kosarci.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, John Terry said:

Naravno da je vazno obezbediti evroligu, ali ako je SAMO to vazno, a onda nas nakantava tamo ko stigne, onda sto se mene tice neka hvala.

 

A ako ne odemo u Evroligu onda ce da nas nakantavaju i u domacim takmicenjima, a od trofeja cemo videti samo kup, ponekad, ako nas usere.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, СтелаРоса said:

A ako ne odemo u Evroligu onda ce da nas nakantavaju i u domacim takmicenjima, a od trofeja cemo videti samo kup, ponekad, ako nas usere.

 

To je tacno ali je i delimicno druga tema i tice se finansiranja profesionalnog sporta u Srbiji, koje je nakaradno.

 

Ja pricam o sportskoj ambiciji. Timovi koji mi krojimo sa kakvim novcem su sramotni. Potpuna nestrucnost sportskog sektora.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, John Terry said:

 

Pa jel potrebno pitati uopste sta je znacajnije?

 

Problem je sto ABA titula donosi ili je donosila evroligu. I onda smo pali na te seljacke fore kako nam je samo cilj da obezbedimo evroligu, pa nebitno sta napravimo. To je cist BS. Naravno da je vazno obezbediti evroligu, ali ako je SAMO to vazno, a onda nas nakantava tamo ko stigne, onda sto se mene tice neka hvala.

 

I ne radi se cak ni iskljucivo o novcu. Da, vazan je novac, ali vazno je i znati upotrebiti taj novac. Mi smo dokazali da ne umemo. Evo nek igra Partizan evroligu, ljudi su u prvoj sezoni vec napravili solidan rezultat i imaju priliku da udju i u top 6 recimo. Mi smo standardno top 16. Cemu to? 

Pa dobro...to ja pisem odavno, tj od kad je Dejo oteran prvi put. Covic je lopina, ogranicen na domaci brlog, ali za Evropu je isto tako ogranicen da ne zna.

 

Ovo je sad fina osnova, ali npr Monako je doveo Dzejmsa i ostavio..hoce li to uspeti  doktor?  

 

Sto se tice kkp, oni su dolaskom Zelimira digli lestvicu i lepo je videti punu arenu, dobar i obojen parket. Dobre igrace koji su tu par sezona i dopunjeni gde treba.

 

Nebitan je rezultat, ali oni uzivaju u kosarci..nema brloga i onda je to sve prihvatljivije za navijace.

 

Njima sve vode Savic i Zelimir..imaju kvalitetan skauting tim sa kojim sam upoznat. Vamo imas vasar od uprave, sprdnju..

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ovaj tim može i treba bolje da izgleda u odnosu na ovo što pružamo zadnjih mjesec i kusur dana, sa izuzetkom prvog poluvremena u Tel Avivu i drugog poluvremena kupa. 

 

Ipak ni kad smo na maksimumu mogućnosti objektivno nismo top 8 ekipa. Koliko god para da smo dobili tokom sezone, nema doselekcije koja može ispraviti Bentila, Martina i Hollanda. Da ne kažem Adamsa, koji nije odavno tu. Mi na krilu i centru nemamo igrača koji bi pravio razliku  u EC. 

 

Što svakako ne znači da i sa ovim igračimo ne možemo bolje, kao što rekoh na startu. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

To da se bira između dva međusobno potpuno neisključiva cilja je nebuloza. Why not both? Neko će reći ko je pod uticajem kiselog grožđa šta vredi da uđemo u top 8 pa da nas tamo izbambusaju Real ili Barsa? Pa nije u sportu uvek sve izvesno, ja bih baš voleo jednu seriju protiv tako nekog na 3 dobijene i da izginemo na terenu pa šta bude. Isto tako bih voleo da osvojimo sve regionalne/domaće trofeje jer se takmičenja (a naročito profesionalna) igraju da bi se osvajali trofeji. Mi ćemo biti u ozbiljnom problemu ako Partizan uđe u top 8 i uzmu ABA ligu, ali neka se i desi to ako zasluže. Naše je da ih sprečimo u tome ako možemo, na parketu, razume se.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Devil In My Pants said:

Pa dobro...to ja pisem odavno, tj od kad je Dejo oteran prvi put. Covic je lopina, ogranicen na domaci brlog, ali za Evropu je isto tako ogranicen da ne zna.

 

Ovo je sad fina osnova, ali npr Monako je doveo Dzejmsa i ostavio..hoce li to uspeti  doktor?  

 

Sto se tice kkp, oni su dolaskom Zelimira digli lestvicu i lepo je videti punu arenu, dobar i obojen parket. Dobre igrace koji su tu par sezona i dopunjeni gde treba.

 

Nebitan je rezultat, ali oni uzivaju u kosarci..nema brloga i onda je to sve prihvatljivije za navijace.

 

Njima sve vode Savic i Zelimir..imaju kvalitetan skauting tim sa kojim sam upoznat. Vamo imas vasar od uprave, sprdnju..

A eto mi ne volimo da dovodimo klasne evroligaske igrace za visegodisnje milionske ugovore i dopunimo roster sa nekoliko najtalentovanijih igraca u svojim generacijama, nego je Covic toliko prsao pa vise voli da ima Bentila, Holanda, Kuzmica, Raduljicu i slicnu ekipu. 

 

To sto nama svake sezone odlaze najbolji igraci nije zato sto je Covic nesposoban nego zato sto su nam finansije nestabilne i neizvesne do te mere da mi ni na leto kada osvojimo tri trofeja i obezbedimo EL i dalje ne znamo kakav ce nam budzet biti. I okej, moze se onda kritikovati sto se nisu doveli neki sponzori za sve ove godine, ali znamo da to nije bas tako jednostavno u ovoj zemlji. Onda se upada u zamku gde da bi se ocuvao bilo kakav kontinuitet zadrzavaju se domaci igraci nevezano za kvalitet koji poseduju. I to je zaista cesto znalo da bude nase vazno oruzje u mecevima za trofeje, ali cim bi se izaslo na EL scenu sve mane takvog sistema bi isplivale na povrsinu. 

 

Mnogo je tu problema i mnogo stvari koje se moraju poklopiti da bi napravili nesto u EL, a i ova sezona je dobar primer toga jer sam siguran da bi sa nesto manje povreda i sa registrovanim Kampacom na vreme sada prica bila potpuno drugacija i da bi plasman u 8 bio sasvim realan. Zbog toga bi licenca (ili makar neki garant da cemo biti pozivani u EL 2-3 sezone kao komsije) resila veliki deo problema koje imamo i ostavila nam prostor da recimo sezonu ili dve iskoristimo da oformimo tim po ukusu trenera koji ce dobiti i vise nego dovoljno vremena da to sve sastavi po svom ukusu, uigra i sto je najvaznije iz sezone u sezonu pojaca doselekcijom. A onda u toj nekoj poslednjoj sezoni takvog ciklusa da se napravi nesto vise. Za tako nesto nama uopste ne bi trebao mnogo veci budzet nego sto ga imamo sada, jer uprkos svim limitima koje imaom dosta je kvalitetnih igraca proslo kroz nas klub svih ovih godina, ali se nazalost retko koji zadrzao duze od sezone. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...