Jump to content

KK ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2022/23-Све што смо желели, све што смо хтели..


Šarac

Recommended Posts

Znači, sve vrijeme napada Partizan, ali ni u jednom trenutku ne vidimo kako je to Partizan uticao na kažnjavanje Zvezde.

Vintage Čović.

 

Može da osvoji još 77 titula sa Zvezdom ostaće isključivo govno od čovjeka.

Edited by quentin
  • Like 7
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Ukoliko kao pretpostavku uzmemo da Zvezda budžet sklapa na osnovu obećanja i dogovora, a da onda dosta zavisi od neregularnih uplata države i namaknutih sponzora, koji nisu na vreme, kao i da je uvek jedan deo budžeta neobezbeđen - a toliki da obezbedi koliko toliko konkurento igranje u EL, onda je situacija poprilično jasna, a iz ugla običnog građanina Srbije, koji živi na isti način, i logična i racionalna.

 

Crvena Zvezda je prethodnu sezonu završila sa triplom krunom i dugovima prema manje više svim ključnim igračima. Prošle sezone je i na ovom forumu bilo i te kako kukanja zašto Radonjić ne želi pojačanja na 5. I tada sam pokušao da objasnim da sumnjam da forumaši bolje poznaju košarku od Radonje i da isti nije lud - te da je verovatno objašnjenje da neće da u tim dovodi još igrača, ukoliko i za iste nemamo para. To je valjda ispravna logika? I njegova filozofija takođe. Čovek sigurno zna šta je u stanju da hendluje. Moguće da je mislio da će Zvezda biti suspendovana pred početak EL, te da neće moći ni da zadrži postojeće, niti da dovodi nove igrače.

 

Iz Čovićevog intervjua se da zaključiti da smo u suštini slagali na kraju prethodne sezone da nemamo dugovanja. To nam je dalo mogućnost da napravimo konkurentan tim za ovu sezonu, zaključno sa dolascima Ivanovića i Vildoze. Da smo bili iskreni, možda bi dobili suspenziju i imali bi krš tim - verovatno i slabiji od onog sa početka sezone.

 

Kazna je sada stigla, i da se nismo zaleteli sa Kampacom, ne bismo je previše ni osetili. Maltene bi bila 25k EUR, a Čović bi uspeo fino da izmulja i ižonglira.

 

Cena njegove laži je 25k EUR i nemogućnost registrovanja Kampaca, dobitak je sklapanje tima koji je vezao 6 pobeda i ne kraju krajeva u 9 kola napravio skor 8-1.

 

Da li se isplati lagati i muljati? Pa u suštini, u ovom slučaju da. Naravno da bi mnogi rekli ne, ali sutra da bude referendum zna se za šta bi većina glasala. Malo laganja i muljanja, a da se omogući dobar tim - ili kanal tim i biti pošten.

 

Iako mnogi ne misle tako, ja verujem da je Čović takođe racionalna osoba, u nekom svom iskrivljenom svetu. Da nije bio, ne bi mogao toliko dugo da vodi sportske kolektive sa ipak uspehom. Od racionalna mislim svesna sredstava, ulaganja, ishoda, posledica.. ne mislim na ovo političko glumatanje po televizijama.

 

Pod racionalna smatram - on da je imao para na kraju prethodne sezone, on bi igrače platio na vreme, ne bi lagao. Zasigurno je bio svestan da za to (mogu da) postoje posledice. Svestan je i da je na kraju dobro prošao, a da mu je malo zafalilo da sa Kampacom bude apsolutni pobednik.

 

Da se vratim na početak, u kontekstu Srbije - vrednosti, običaja, kulture, sistema vrednosti - on donosi logične odluke. Bira da "malo" slaže, kasni, mulja.. a da bude koliko toliko konkurentan. Sad se suviše zaigrao.

 

Postoje ljudi koji nisu ukalupljeni u kontekst Srbije. Radonja npr, kojem sve to nije bilo ok i prihvatljivo npr. Ni većina nas ovde ne deli te vrednosti (što ne znači da ih nisam svestan).

 

Idealno bi bilo naći nekoga ko makar ovakav tim može da sklopi, ali da stvarnim i redovnim budzetom, a ne na dođem ti. To što takav verovatno ne postoji, nije opravdanje za Čovićovo ponašanje. Ali jeste objašnjenje zašto je on tu što jeste, jer nije ni lako naći nekog ko će tako lagano da pliva u mulju, a da ima adekvatan kapacitet, 0 morala, itd.

 

Hoću da kažem, ukratko, iz konteksta Srbije - sve ovo je i logično i očekivano, a nisu to neki suludi i iracionalni potezi van (uvrežene nakaradne) logike.

 

Na kraju je najveći problem to što se Vildoza povredio, za nas koji pratimo košarku. Ne računajući problem toga kakvo nam je društvo i da su ljudi kao Čović neizbežni.

 

O EL koja sve to zna godinama i bira ovaj specifičan momenat dovoljno sam već rekao. Oni su svakako saučesnici (mislite da je ovo prvi put da je Čović slagao?), ali su sada odlučili da lupe packu. Nisu time ništa dobili - što su uopšte pustili Zvezdu da igra EL, kada su svesni načina, izvora i dinamike finansiranja. I njima više odgovara što je Zvezda skockala kakav takav tim, nego da je bila odron. Licemerno svakako, slično odnosu EU prema Vučiću i Srbiji. Ali, ne moramo više o njima.. dovoljni smo sami da nas boli glava.

  • Like 23
  • Thanks 5
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, quentin said:

Znači, sve vrijeme napada Partizan, ali ni u jednom trenutku ne vidimo kako je to Partizan uticao na kažnjavanje Zvezde.

Vintage Čović.

 

Može da osvoji još 77 titula sa Zgradom ostaće isključivo govno od čovjeka.

To sto vi ne vidite ne znaci da se nije desilo.

 

Ajde da pozajmimo Covketove naocare.

 

Meni ne deluje nerealno da je predsednik Reala recimo nazvao Zoca da mu da Ostojin telefon pa dogovorili zajednicki pritisak na ljude u EL koji se bave kaznama.

 

A proces je mogao da bude i u obrnutom smeru, nije to neka teorija previse daleko od realnosti.

 

Ono sto znamo 99% je da se pritisak desio. To je vise nego ocigledno po duzini kazne i igracu koji je kaznjen indirektno. Ne daju se te kazne tek tako, dosao zaposleni dzelat na posao nervozan  posle svadje sa zenom, pa ajde da odrapim nekog nema veze sto posle mogu da tuze EL.

 

Ostaje samo da utvrimo ko je taj pritisak izvrsio. Kandidata ima tacno tri: Real, Baskonija, Partizan. A zajedno bi bili jaci, pa zasto ne bi mogli da "vidimo" stvari i tako iz Covketovih naocara.

  • Like 4
  • Love 1
  • Ha-ha 7
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Боги said:

Izgleda su već otišle karte za Real..  U utorak na utakmicu krećem u spido gaćama, ono što je bilo protiv Barse je mačiji kašalj šta će biti protiv Reala 

Srećan Badnji dan svima sa kraja reda za čekanje pristupa sajtu. Uđoh dva puta na Monako, oba puta dođem do plaćanja i sve zablokira, ništa se ne dešava.

 

Ako neko bude prodavao 3 karte za Monako, rad sam ih uzeti.🙂

Link to comment
Share on other sites

@medobrundo, makijaveli stajl - isplati se muljati ali ako si napravio konstrukciju u kojoj ne mogu da te uhvate. ovako si napravio sastav za krljanje sa partizanom u finalu aba, sto je po jos jednoj covketovoj el klasiko izjavi, jedino i vazno.

 

a na tom tvom imaginarnom referendumu bi se slozilo i cca 90% zvezdasa, tako da je iz covketovog ugla sve okej.

Link to comment
Share on other sites

Ajmo malo o večerašnjem meču. Valensija nije ekipa za padanje u nesvest kad im pogledaš roster ali su dosta duboki i imaju više solidnih alternativa na svakoj poziciji. Jones im je svakako najbitniji bek mada ni on nije neka elita ali je rutiner, dobar sa poludistance, zna da izvuče faul u svakoj situaciji. Tu je i omaleni brzanac Harper, a Radebaugh se i nije nametnuo. Pribojavam se Van Rossoma i Prepeliča jer su u pitanju iskusni dugogodišnji EL igrači koji ne prave glupe greške. Dubljević i Webb su znatno podigli formu i to treba da nas brine pred večerašnji duel. Dubi je fizički mnogo gabaritniji od naših centara tako da se ovde crta nešto veća minutaža Kuzmića ali on opet ne može da brani centra koji šutira dobro za 3. 

 

Mi moramo da probamo da iskoristimo svakog igrača na raspolaganju. Bili smo dominantni protiv Barse, neko će reći, ali tu utakmicu su Nedović i Petrušev odradili maestralno. Trebaće nam i ovde barem na sličnom nivou. Strašno važna je rola Markovića, a i Dobrić će nažalost morati da radi prekovremeno i kao poenter ali i kao kreator, nemamo drugih opcija s obzirom da od druga pitbula opet ne očekujem neku minutažu. Prinuđeni smo verovatno da opet igramo dosta kroz Bentila kad je na parketu, težak match up protiv Rivera koji može da mu parira snagom a znamo da Ben baš i nije igrač finese. Čisto sumnjam da može da nam se zalomi opet da budemo u igri iz bedan šut za 3 kao protiv Barse, moraćemo da ubacimo blizu dvocifrenog broja trojki i tu ni Lazić ni Lazarević ne treba da se libe da šutiraju svoje spot up šuteve, a već vidim kako me boli glava od Dobrićevog ispucavanja ali moraće tako jebiga. Sad je važnije nego ikad da i Nedović ubode koju, on večeras mora biti najbolji igrač na parketu da bismo mi ovo dobili.

  • Like 15
Link to comment
Share on other sites

Klasicna Coviceva izjava, domaci izdajnici strani placenici, ustaljen sablon na ovim prostorima. Ne moze da opljune vlast, kao ni EL, pa je slozio pricu za domacu upotrebu .

Mada, kao sto rece Meda, nema u samim postupcima puno toga nelogicno.

Nama kao osvajacima triple krune se duguje za igrace, a Partizanu koji nista nije osvojio i pobegao iz kls se dovode igraci iz krema EL i placa WC.

Opcija je bila ili da sastavi nekonkurentan tim koji bi uzgubio 30ak utakmica u EL sto nikome ne odgovara ili da proba sa dodjem ti pristupom, kao i do sada. Mislim da bi svi pristali na ovo drugo da ih neko pita.

Ako je tacno ovo sto prica da je dostavljeno da su sve obaveze izmirene a nisu vec su dogovorene sa dinamikom isplate, onda i nije prevelik preksaj napravljen. Svakako ne za 3 meseca kazne i dva dela, od cega je druga  kazna izrecena nakon izmirenja svega.

 

Edited by Cavani
  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, larry said:

Srećan Badnji dan svima sa kraja reda za čekanje pristupa sajtu. Uđoh dva puta na Monako, oba puta dođem do plaćanja i sve zablokira, ništa se ne dešava.

 

Ako neko bude prodavao 3 karte za Monako, rad sam ih uzeti.🙂

Samo da javim, upao, uzeo, ima još karata, bar za Monako 🙂 Srećan Badnji dan, pozdrav. 🙂

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, uini said:

@medobrundo, makijaveli stajl - isplati se muljati ali ako si napravio konstrukciju u kojoj ne mogu da te uhvate. ovako si napravio sastav za krljanje sa partizanom u finalu aba, sto je po jos jednoj covketovoj el klasiko izjavi, jedino i vazno.

 

a na tom tvom imaginarnom referendumu bi se slozilo i cca 90% zvezdasa, tako da je iz covketovog ugla sve okej.

 

Sve gore napisano i opisano svakako ne deli moj sistem vrednosti, samo pokušavam da objasnim kako je do ishoda došlo - i nudim potencijalna pojašnjenja koja kao root cause nemaju da je neko lud. Osim sportske logike, kojom se ovde mnogi rukovode, Čović mora da balansira i sa gomilom finansijskih, političkih i "sponzorskih" pritisaka, te kao primarni cilj verovatno postavlja to da sačuva svoju glavu. Iz ugla većine navijača Zvezde (a i samog Čovića), mi trenutno igramo super košarku, haramo prethodnih 10 godina kako je od predsednik, a on je i dalje tu. Mislim, meni je i Srđan Đoković ortodoksna budala, ali je on verovatno u fazonu kad se pogleda u ogledalo - ovaj kurac je napravio najboljeg i psihicki najjačeg sportistu svih vremena. U Srbiji u kakvoj živimo - a nju čine ljudi kakvi jesu - takvi ljudi imaju prolaz, a oni donose odluke u odnosu na tu većinu i takvu normalnost, a ne u odnosu na nas par procenata koji smatramo drugačije. Pronađu i neki zajednički interes da EU/EL, da sve izgleda i spolja lepo.

 

Najlakše bi bilo da je Čović ludak i prevarant, koji funkcioniše u normalnom i stabilnom ekosistemu, sa nekim vrednostima sa kojima se mi odavde većinski identifikujemo - pa da je samo cilj skloniti njega i od sutra će sve biti kako treba. Ja se svakako nadam posle svega da će on samo ispariti, pa ko god vodio klub, makar ne igrali više ni ABA ligu. Zaista više nije ni bitno. Ako je cilj bio pokazati Grobarima da možemo i mi deceniju da vladamo i šamaramo ih kako poželimo, eto čekirali smo i to.

Edited by medobrundo
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Samo me brine sta ce biti ako se ovaj nas tzv. inat u vidu rasprodatih dvorana rasprsi kao mehur od sapunice posle ne daj Boze jos tri sasvim realna poraza u nizu i kad nas posle toga opali talas realnosti...

 

A to su Markovic i Topic na poziciji pleja i gomila mediokriteta u vidu Raduljice, Kuzmica, Holanda, u Evroligaskoj ekipi, plus Ilic kojem se apsolutno ne veruje...

 

Hocemo li se tada zapitati ko je radio selekciju? zasto igraci koji nisu ni blizu terena sisaju novac, dok sa druge strane kukamo kako nemamo novac u julu?

 

Pa jos i opljunemo po ljudima (kicmi ekipe koja vise nije tu) zasluznim za triplu krunu.

 

Je l' i za to kriv Real Madrid? Ili Ostoja iz okoline Cacka? Mozda Glikman?

 

"Inat" cemo verovatno iskoristiti da kao nikada do sad jos jace opljunemo po Evroligi- koja je takodje sisac kurca i kondom od organizacije-  jos vise upaljaca, telefona, urina ubacimo na teren... Umesto da se bavimo korenom problema... To bi bilo tako tipicno...

 

Iako smo iz Beograda imamo sve karakteristike palanackog kluba i ponasanja, shvatanja stvari na Evro nivou...

 

 

Link to comment
Share on other sites

I jos nesto, posto je jasno da dalje nece moci ovako kao do sada.

Morace da se resi da li ima ili nema novca i volje i za Zvezdu da igra vrhunsko takmicenje kao sto je EL, a ne da finansije zavise od toga kada se nekome iz vlasti digne kurac.

Cisto da nam se opet ne desava da moramo da rasformirano sampionsku ekipu, pocinjemo ispocetka, tuzimo se sa EL a sampionskim igracima budemo na dodjem ti. Tu moras da budes debil kao Covic da bi uopste pristao da udjes pa onda da plivas u tome.

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, Cavani said:

 

Cisto da nam se opet ne desava da moramo da rasformirano sampionsku ekipu, pocinjemo ispocetka, tuzimo se sa EL a sampionskim igracima budemo na dodjem ti. 

 

 

jel ti zaista verujes da ce vildoza i facu ostati vise od sezone?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, uini said:

 

jel ti zaista verujes da ce vildoza i facu ostati vise od sezone?

Kakvo je sada stanje, pitanje je da li ce zaigrati zajedno i ove.

Nista me ne bi cudilo nakon poslednje sezone ipo, ako moze KP i kompanija da ostane ne bi bilo iznenadjenje i da ostane Vildoza. 

Svakako da dalje nece moci kao do sada, svima je dosta ove igranke.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Karakondzula! said:

Samo me brine sta ce biti ako se ovaj nas tzv. inat u vidu rasprodatih dvorana rasprsi kao mehur od sapunice posle ne daj Boze jos tri sasvim realna poraza u nizu i kad nas posle toga opali talas realnosti...

 

A to su Markovic i Topic na poziciji pleja i gomila mediokriteta u vidu Raduljice, Kuzmica, Holanda, u Evroligaskoj ekipi, plus Ilic kojem se apsolutno ne veruje...

 

Hocemo li se tada zapitati ko je radio selekciju? zasto igraci koji nisu ni blizu terena sisaju novac, dok sa druge strane kukamo kako nemamo novac u julu?

 

Pa jos i opljunemo po ljudima (kicmi ekipe koja vise nije tu) zasluznim za triplu krunu.

 

Je l' i za to kriv Real Madrid? Ili Ostoja iz okoline Cacka? Mozda Glikman?

 

"Inat" cemo verovatno iskoristiti da kao nikada do sad jos jace opljunemo po Evroligi- koja je takodje sisac kurca i kondom od organizacije-  jos vise upaljaca, telefona, urina ubacimo na teren... Umesto da se bavimo korenom problema... To bi bilo tako tipicno...

 

Iako smo iz Beograda imamo sve karakteristike palanackog kluba i ponasanja, shvatanja stvari na Evro nivou...

 

 

Jel ti ocekujes da imas igrace poput Higginsa kad padne Satoranski odnosno u nasem slucaju kad padnu Luca i Dzoni a Facu nije u mogucnosti da igra? Pefi je itekako dobar igrac za ulogu koja mu je namijenjena a nije mu namenjeno da se pretvori odjednom u Pefija iz najboljih dana i da ima 10tak poena i 6-7 asistencija.  

Nama su out Luca, Dzoni i Hasan a Facu nije registrovan. 4 jako bjtna igraca od cega 2 od 3 najboljih igraca ekipe. O cemu mi pricamo? 

 

Pominjes tu Raduljicu i jos neke, okej Radulja je dosao po nemoj direktivi ali jel ti stvarno mislis da bi neki tamo sporedni lik koji dodje bio spreman da bhde iza Hasana, Luke i Petruseva a onda kad bude vrijeme da zaigra da se pretvori u Seka? 

 

Imamo odlican tim ali sada je ispalo da su nam 3 glava pleja out i da Nedovic uz Pefija i Topica mora da pokrije tu poziciju. Desava se ali vratice se ubrzo i Dzoni i Luca a Facu ce zaigrati i u EL. Do tada vjera u Duska i ove momke pa i da se izgubi sve te 3 utakmice koje kazes, svi znamo ko nam fali i sta imamo kad smo kompletni. Ovdje se ide od sjaja do ocaja iz minuta u minut.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...