Jump to content

KK ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2022/23-Све што смо желели, све што смо хтели..


Šarac

Recommended Posts

3 hours ago, necke said:

Mislim da se ovo odnosi na igrace koji su vec u toku sezone igrali EL za neki drugi tim

Koliko ja shvatam, prelazni rok za igrace iz EL je 18. kolo, a za sve druge 1. mart, 18:00. 

Ne znam da li Polonara moze da predje u KKCZ do 18. kola i igra ABA, a kada zabrana registrovanja za EL istekne (nadam se skracenju roka), da bude registrovan za EL, a najkasnije po sadasnjem 1. marta do 18:00. Po meni ovo jedino ima smisla ako se potpise ugovor na 1.5 godinu, ili vise (ako je uopste moguce). 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, nekoime123 said:

Zbog plate sigurno ne...(pošto je polovinu treće plate u svom prvom mandatu dobio na kraju sezone...podsećanja radi u košarci ako me sećanje ne vara *a ne vara me* ima 12 plata).

 

Zasto igrači neće dolaziti?

 

1.Mislim da sam tempo isplate u drugom pasusu objasnio...

2.Dugovanja igračima koja traju po nekoliko sezona 

3.Klub bez sistema...sa navikom da otpušta trenere nakon 3-4 poraza+polupismeni samoprozvani doktor na čelu kluba (u prevodu za ozivljavanje karijere idealan za neke duže staze za izbegavanje u širokom luku)

4.Odnos navijača prema stranim igračima u lošoj formi (sećam se komentara na slikama Dzonija o Brajanta na slici sa njegovom ćerkom...o sadržaju tih komentara ne želim ni da pričam)...nesto slicno sto Bentil sada proživljava.

Naravno da te vara. Plate se racunaju na 10 meseci. 

Moje pitanje je da li su svi isplaceni sa danasnjim danom? 

Da li su u drugim klubovima svi isplaceni(ne racunam nemacke klubove)?

Koliko trenera je Zalgiris promenio prosle godine? Da li je i on bez sistema?

Znaci imali smo Lazica, Vukoicica, Radonjica, a onda Alimpijevica(Topic je dosao kao zamena za KLS), pa onda Tomica, Gavrilovica(koji je bio pomocni i vodio ekipu do novog trenera) i Sakotu, onda Obradovica, pa opet Deju i sada VJ i Dusko. Ako oduzmemo Deju, u 3 sezone se pogresilo sa trenerom i angazovan je drugi.

Nisam video to za slike, ali zasto svi misle da smo mi jedini navijaci koji se tako ponasaju? Raspitaj se malo.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, VISOKOLETAC said:

Naravno da te vara. Plate se racunaju na 10 meseci. 

Moje pitanje je da li su svi isplaceni sa danasnjim danom? 

Da li su u drugim klubovima svi isplaceni(ne racunam nemacke klubove)?

Koliko trenera je Zalgiris promenio prosle godine? Da li je i on bez sistema?

Znaci imali smo Lazica, Vukoicica, Radonjica, a onda Alimpijevica(Topic je dosao kao zamena za KLS), pa onda Tomica, Gavrilovica(koji je bio pomocni i vodio ekipu do novog trenera) i Sakotu, onda Obradovica, pa opet Deju i sada VJ i Dusko. Ako oduzmemo Deju, u 3 sezone se pogresilo sa trenerom i angazovan je drugi.

Nisam video to za slike, ali zasto svi misle da smo mi jedini navijaci koji se tako ponasaju? Raspitaj se malo.

Nadovezujem se na tvoj post, a u stvari je za @nekoime123 mada delimicno ima komentara i na tvoj. 

Stranci su uvek pod specijalnom lupom, jer su stranci i podrazumeva se da su dovedeni da prave razliku. To se zna i to su govorili i nasi koji igraju preko. Ne verujem da stranci bas osecaju neki pritisak, osim tih tupana na drustvenim mrezama, ali to se desava svuda i ne verujem da smo mi nesto specijalno gori (ili bolji). 

Isplate su neredovne u vecini EL klubova i to svi igraci znaju. Neki su tolerantniji, neki manje. Naravno, ako im odgovara, traze i raskid ukoliko plate nisu isplacene 2 meseca. Uvek mogu preko BAT-a da traze naplatu i da je dobiju. Znaci nista sto posebno KKCZ izdvaja od ostalih. 

Dobra plata, takmicenje u EL su uvek dobri razlozi. BG takodje nije uopste los za zivot za one koji imaju mesecne prihode merene u hiljadama evra ili dolara. Ovo sigurno znam jer poznajem strance koji rade za medjunarodne organizacije i velika vecina ne zeli da ode iz BG.  

Sto se trenera tice, iako je to 'tek' treci put u 10+ godina, kao sto je napisano, mislim da je zaista problematicno da sto kaze Laki, nismo (ili NC nije) nista naucili na osnovu prethodnih iskustava. Lepo je to davati sansu mladima, ali bi trebalo da ih prikljuce da rade sa Dejom, Duskom, Zeljkom i sl. pa onda ih gurnuti u vatru. Alimpijevic je zamalo uspeo... 

PS NC nije samoprozvani dr, vec jeste dr i po obrazovanju daleko iznad vecine ostalih na slicnim pozicijama. Takodje, one Bodirogine opaske da nije potrcao za loptom ne stoje, a uz to, ja sam misljenja da za upravljanje klubom bavljenje sportom na visokom nivou bez formalnog obrazovanja (videti pod Danilovic; videcemo kako ce Bodi da prodje), ili nekog velikog talenta za menadzment ne znaci nista. Ne agitujem za NC jer ga posredno znam iz vremena kada je bio gradonacelnik (i tada se pitao za sve), ali cisto da prokomentarisem istine radi.  U privatnom zivotu se ne druzim sa tipovima koji su puni sebe i pitaju se za sve, ali ne mogu da kazem da nisam radio sa takvima. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, necke said:

Ali Barsa koja veceras sutira 8/26 za tri poena, dok u Pioniru pogode 17 od 29.. 😅

 

Majk Dzejms i druzina ce za nedelju dana protiv nas bez gledanja bojlere ubacivati.

Nisam pratio svo vreme, ali onako slobodni na sutu za tri kao protiv nas sinoc nisu bili. Mi smo sut za tri lose branili i protiv Barce i protiv Armanija.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, necke said:

Ali Barsa koja veceras sutira 8/26 za tri poena, dok u Pioniru pogode 17 od 29.. 😅

 

Majk Dzejms i druzina ce za nedelju dana protiv nas bez gledanja bojlere ubacivati.

Ali Alba protiv nas promisala nikad vise bacanja, jbg sve se to na kraju negde iznivelise.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, goldberg said:

 

Pa Adams i jeste za klubove tipa KKCZ, eventualno ovaj Evans iz Zalgirisa, Harper iz Valencie i tako neke igrace koji nemaju dokazan kvalitet za TOP EL ekipe.

 

Inace, sta su svi ostali klubovi - idioti jer nemaju taticu Vucica da im u sred sezone obezbedi par miliona ako fali za vrhunskog igraca? Pa to cak i KKP nije sebi radio nego su lepo napravili tim na pocetku sezone i nije im padalo napamet da se ukljucuju u trku za Vildozu ili Campazza (iako se stalno prica kako im nedostaje pravi plejmejker).

 

Zakljucak - nikada se nije desavala takva kazna? Pa nikada nije ni klub koji ima budzet za neko 13. ili 14. mesto na tabeli potpisivao top plejmejkere. Sad se prvi put desilo i otud i prvi put takva kazna.

 

 

Uvek moze da smanji potrazivanja i nadje sebi mesto u nekom drugom EL klubu. A ako i to ne moze, onda EC.

Dobro. Neko iz džepa izvadi novac za licencu, nekom za igrače da AV... Ispade da je jedini nepošteni klub, koji, mulja, zavrće, nikom ništa nw plaća, niko zato neće da potpiše za njega itd itd kk Crvena Zvezda... Svi ostali rade prepošteno, transparetno, bez i najmanjih muljanja, a u rukovodstvima im sede sve moralna gromada do moralne gromade... Prepoznali su da nismo isti kao svi ostali, zato ispaštamo.. 

  • Like 8
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Grunf said:

Na koju foru je Topić sad registrovan za FMP u ABA ligi, a za Zvezdu u EL, čak mi se čini da je sa ekipom u Valensiji?

Nije registrovana za FMP. Onaj Nolan je objavio da je registrovan i onda smo posle tipa 10 minuta dobili kaznu za Kampaca pa je objavio da će ostati registrovan za nas zbog te kazne. Mada nisam video da je iko drugi osim njega uopšte objavio i da će biti registrovan za FMP.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Урош19 said:

Nije registrovana za FMP. Onaj Nolan je objavio da je registrovan i onda smo posle tipa 10 minuta dobili kaznu za Kampaca pa je objavio da će ostati registrovan za nas zbog te kazne. Mada nisam video da je iko drugi osim njega uopšte objavio i da će biti registrovan za FMP.

Na sajtu ABA lige je u rosteru FMP-a.

 

spacer.png

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, bosMan_jr said:

Kriv je Nebojsa kao bela lala, i to dobro zna. Ove mekane uzjave tipa nije daleko 28.02., ima da se igra i ABA itd. jasno govore da mu se ne talasa. 
Da je u pravu gorele bi televizije i tviter, fb, ig, myspace…

Pa jer je EL malo veci zalogaj nego ovaj mulj na ovim prostorima

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, goldberg said:

Zasto bi bilo koji igrac dolazio ako zna da ne moze da igra u EL skoro dva meseca?

ako dobije pare kao da igra EL šta ga briga gde dolazi, pitanje je koji klub dovodi Polonaru da mu igra regionalno takmičenje

Edited by Perkos2
Link to comment
Share on other sites

Quote

Zbog te zabrane Zvezda ne može do marta da računa na veliko pojačanje Fakunda Kampaca, a Čović je objasnio kako je do toga došlo.

"Nije samo Kampaco, ima tu još više igrača. Bio je u opticaju i Polonara. U svakom slučaju, videćemo. Nemam mi razloga da očajavamo, mi smo i bez Kampaca napravili ove rezultate. Ja sam znao da će doći do ovoga , imajući u vidu da mi godinama unazad imamo sudare sa "trofejnima" koji bi po svaku ceni i na neki način da se dokopaju prvih mesta. To se sve pretvorilo u jednu ružnu i odvratnu priču", rekao je Čović gostujući na TV Pink.

"Stalno se pokušava da se Zvezda sruši, da smo mi državni projekat. A onda predsednik države izađe i kaže da je država pokrila 4/5 njihovog budžeta. I sad, sezona 202/21, mi osvajamo triplu krunu i ulazimo u finansijske probleme. Priznaćete da je to nehigijenski pristup prema Zvezdi. Nemamo automobile, osiguranja, da pravimo dilove sa državom... Znam ja da oni imaju svoje histerike preko SOS kanala, čudno mi je kako ih uopšte puštaju da pričaju. Pogledajte šta se sve piše i dešava ovih dana i ko sve koristi ovu situaciju. Ruše nas i zato pozivam sve zvezdaše na mobilizaciju".


 

Nastavio je Čović da pojašnjava situaciju.

"Vi svaka četiri meseca potpisujete deklaraciju Evrolige i dajete izjavu da li dugujete ili ne. Rekli smo da ne dugujemo iz prostog razloga što su napravljeni određeni dogovori. E sad, napravljeni su dogovori da do kraja juula prošle godine izmirimo obaveze. Pretežno prema igračima i nešto prema treneru Dejanu Radonjiću. Nismo uspeli da izmirimo do kraja jula, jer taj dogovor nije ispoštovan. Mi smo poslali deklaraciju, potpisali, nažalost nismo izmirili do kraja jula. Pojavio se Volters, kad će biti pare - izmirili smo! Holins, kad će biti pare - izmirili smo. Onda se odjednom , kao i 2017. pojavio Dejan Radonjić. Interesantno je da ELPA kreće da šuška okolo, špijunira, da pita igrače koliko vam duguju, ovako ili onako. Ja sam im vrlo zahvalan na saopštenju oko Kampaca, oni treba da zaštite igrače".

 

"Onda se pojavljuje nešto što nije uobičajeno u Evroligi, a to je BAT. To je FIBA, pojavljuje se Radanov. sa 100.000 evra koliko se duguje. A znate li koliko slučajeva ima, da se duguje, između ostalog i Partizanov. Sve počinje da se ubrzava, promena trenera u Zvezdi olako shvaćena. Oni kažu "mi ćemo to da išamaramo." Mi ulazimo iz prve u petu, dođe Duško Ivanović, pokrenemo strukturu, napravi čovek 10-0, tad počinje da se shvata ozbiljno. Maksimalno ozbiljno počinju da shvataju kad smo ih išamarali u ABA, a onda kreće ekstremna ozbiljnost kada smo ih 8. decembra pobedili u prvoj istorijskoj utakmici Zvezde i Partizana u Evroligi gde smo ih pobedili. Tad kreće igranka i napad. Pojavljuje se Kampaco. Onda stepen ugroženosti i kod pojedinih španskih klubova. Kako mi to možemo da dovedemo? I umesto da se dozvoli Kampaco, onda se pravi ovakav slučaj. Mi jesmo u prekršaju, ali smo se obavezali da ćemo vratiti. Svi naši dugovi prema igračima i trenerima su pokriveni sporazuma. Tu piše da ćemo sve izmiriti do kraja prošle godone. I sve obaveze izmirujemo sa 30. decembrom 2022. godine".

 

Na pitanje šta je problem, Čović je rekao:

 

"Po nama ništa nije više problem. Neuobičajena kazna za Zvezdu, sa sprečavanjem mogućnosti registracije novih igrača. Doživljaj njihov je ovakav verovatno: "Oni su doveli Ivanovića, Vidloza je došao ranije... Eto, prevarili smo se što smo pustili da dovedu Ivanovića." Kao da neko ne želi da Zvezda bude u TOP 8. U prethodnim sezonama u ABA svašta je rađeno od naših rivala, ali se nije uspelo. Ove godine su dobili 500.000 o države da plate u EL. Sad kreće priča dalje. Kako preskočiti Zvezdu koja je neprekidna u EL i doći do licence da se Zvezda grune u stranu. Zato se prezentuje priča o Areni i ambijentu".

 

"Ja sam malopre rekao. Nemojte da napadate Bodirogu, on je korektan i profesionalan čovek, profesionalno je odradio posao u dogovoru sa Zvezdom. Njegove mogućnosti su određene. Što se tiče Bodirtoge, mi smo imali nekoliko konstruktivnih razgovora. Veoma korektan i profesionalan odnos od strane njega, bez obzira na to što smo imali određenih problema ranije. Bodriroga je rekao da treba registrovati Kampaca, Glikman je rekao da nije primereno da se menadžmet lige meša u nezavisna tela. Biće interesntni susreti kad se budemo gledali u lice. Da li će sledeći korak Zvezde biti Lozana, videćemo. Na kraju krajeva, 28. februar nije daleko. Ima šta da se igra. ABA liga i Kup".

 

  • Ha-ha 2
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Ako je neko imao nadu da će nam smanjiti kaznu, posle ovoga je jasno da od toga nema ništa. Vidite i sami šta kaže Čović, ima šta da se igra i do 28. februara, i on je digao ruke.

Edited by Volter
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Spin majstor, samo što ne verujem da će iko više pasti na njegove spinove. Kako samo pokušava da uvuče u priču Partizan jer eto oni su arhi neprijatelj i svekoliko zvezdaško pučanstvo mora osetiti da i odatle dolaze bočni udari. Morao je i Radonjića da provuče kroz priču.

 

Da je pravedna kazna Evrolige, nije. Da smo zaslužili da budemo kažnjeni, jesmo. Zato se nadam da će makar biti skraćena.

 

Definitivno para nije bilo na početku sezone i odatle dolaze svi problemi. Odakle su se pare pojavile i zašto su se pojavile to ćemo tek da vidimo.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...