Jump to content

KK ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2022/23-Све што смо желели, све што смо хтели..


Šarac

Recommended Posts

17 minutes ago, Milos 3.14 said:

Nije toliko poenta da Campazzo igra za Real koliko da Real uzme lovu od njegovog odlaska u NBA koja mu je obećana i još bitnije da i u buduće od vrhunskih talenata i igrača koji odlaze u NBA, a kojih je sve više nastavi da uzima lovu i ne samo Real već svi španski klubovi.

Sada to više nije tako izvesno, nastao je presedan koji smo mi kreirali.


Pa oni ce dobiti pare od njegovog odlaska u NBA taman on igrao za KK Promo Donji Vakuf. Ugovor je bio kakav jeste i on to ne moze ponistiti. 
 

Sto se tice toga sto ti govoris, prije da ce im presedan biti ono sto je mali Nunez uradio kad je odbio sa potpise ugovor sa Realom sa velikom NBA klauzulon i otisao u njemacki Ulm. Ovo sa Facundom nikako ne utice na te ugovore. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Perkos2 said:

Ja sam siguran da je KKCZ dobila potpuno obaveštenje zašto je kažnjena i šta su zgrešili, zašto to ne ide u javnost ne bih znao da objasnim.  

Zvezda je poslala žalbu tako da ne vidim šta je klub još trebalo da uradi . Nikakve koristi od dizanja tenzija u ovdašnjoj javnosti nema , naprotiv , samo bi dodatno pravilo probleme . Nije Čović budala da ne razlikuje El i domaći mulj 

Link to comment
Share on other sites


Pa oni ce dobiti pare od njegovog odlaska u NBA taman on igrao za KK Promo Donji Vakuf. Ugovor je bio kakav jeste i on to ne moze ponistiti. 
 
Sto se tice toga sto ti govoris, prije da ce im presedan biti ono sto je mali Nunez uradio kad je odbio sa potpise ugovor sa Realom sa velikom NBA klauzulon i otisao u njemacki Ulm. Ovo sa Facundom nikako ne utice na te ugovore. 
Upravo tako. Ugovori izmedju kluba i igrača koji odlaze preko bare gde im ne mogu platiti obeštećenje veće od nekih 700k iako su interni, nisu usmeni.
I Facu i Vildosa nisu gore zaradili kintu ni približnu sumi koju duguju. To je proces koji će potrajati i verovatno se vodi u civilnim sudovima...EL ili FIBA komisije nemaju ništa sa tim. Klasičan Čokijev ,,dodjem Vam...".
Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, DameTime said:

 

Može da ih postoji koliko god, to ne menja činjenicu da taj jedan dostavljač ili u ovom slučaju KKCZ krši neko pravilo. I to vas treba da zanima; kako da se to više ne dešava (ako je moguće), što manje dešava ili da barem to prikrijete da vas ne provale. 😉 U svakom slučaju, ako si prihvatio pravila igre da svi kradu, onda moraš prihvatiti i pravilo igre koje glasi da neko uglavnom bude uhvaćen u krađi.

 

 

Nije baš isto. Kad biste vi hipotetički istupili iz EL, imali biste još dva takmičenja: EC i LŠ. Naravno, manjeg renomea i uz manju zaradu, ali to su koliko-toliko pristojne alternative. Dok ljudi ovde imaju opciju ili da ostanu ili da ostave sve i idu preko da grade sve od nule, na šta utiče gomila faktora. I da, KKCZ i te kako može da utiče na svoje unutrašnje poslovanje, dok mi ovde ne možemo da menjamo vlast na taj način (iznutra, kako bih rekla), sem da je eventualno smenimo. 

U ovom slučaju kkcz zaslužuje da bude kažnjena. A i u ovom i svakom drugom slučaju iz bilo koje sfere života kazne treba da budu iste za sve sve drugo pre svega nije pravedno niti moralno, a to su tvoja stanovišta.

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Wingwalker said:

Upravo tako. Ugovori izmedju kluba i igrača koji odlaze preko bare gde im ne mogu platiti obeštećenje veće od nekih 700k iako su interni, nisu usmeni.
I Facu i Vildosa nisu gore zaradili kintu ni približnu sumi koju duguju. To je proces koji će potrajati i verovatno se vodi u civilnim sudovima...EL ili FIBA komisije nemaju ništa sa tim. Klasičan Čokijev ,,dodjem Vam...".

Tačno. Samo što i LOC nije samo papir i postoji čitav niz elemenata koje on podrazumeva a koji se kose sa ovakvim ugovorima.

Možda ovde ima ljudi koji su bolje upoznati sa pravnom sadržinom loca i tih ugovora , ali iz onoga što sam ja čuo teško će tu Real i Baskonija do para.

Link to comment
Share on other sites

Meni mirise da smo mozda u dogovoru sa menadzerom dali  na papiru milionsku ponudu za Facua koju Real nije zeleo da isprati, a onda sklopili sa njim ko zna kakav dil sto se tice novca i prebijanja, po principu ne moze nama niko da zabrani sta cemo da stavimo u Ugovor.

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Setite se 2011 said:

Zvezda je poslala žalbu tako da ne vidim šta je klub još trebalo da uradi . Nikakve koristi od dizanja tenzija u ovdašnjoj javnosti nema , naprotiv , samo bi dodatno pravilo probleme . Nije Čović budala da ne razlikuje El i domaći mulj 

Ocigledno je budala cim je mislio da ce mu proci  mulj koji je napravio u vezi EL.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Milos 3.14 said:

U ovom slučaju kkcz zaslužuje da bude kažnjena. A i u ovom i svakom drugom slučaju iz bilo koje sfere života kazne treba da budu iste za sve sve drugo pre svega nije pravedno niti moralno, a to su tvoja stanovišta.

 

Kazna treba da bude u skladu sa učinjenim delom, sve drugo nije pravedno niti moralno. No ovde je cela priča o prihvatanju odgovornosti KKCZ i tome da ih ne abolira to što svi kradu. Složimo se da se ne slažemo. 🤝

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Sector said:

Da nije Campazzo došao bilo bi ovih mjesec dana kazne što je već prošlo i novčana simbolika. Ovako smo najebali zbog uticaja Reala a ne bih se iznenadio da se i Baskonija umiješala. 

 

Mislim da oko ovoga možemo svi da se složimo ili makar velika većina. 

Sto vise citam pisanje Spanaca mislim da Realu cak nije ni bitan Kampaco kao Kampaco vise sta sa tim ugovorima koji ne vrede boba najpre kod fibe a i kod el (slucaj Vildoza) bar kad je rec o registraciji za druge klubove

Real ovde koristi to sto smo pod suspenzijom inace da nije toga sve je cisto sa potpisom Kampaca

 

Nocioni prilikom glasina da bi mogao kod nas izjavi "voleo bih da ode u klub koji ce ga postovati" 

Nisu tu cista posla i slucaj Kampaca i Vildoze su samo pocetak

 

Edit: 

Screenshot-20230105-172449-Twitter.jpg

Edited by srlepajce
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Milos 3.14 said:

Nije toliko poenta da Campazzo igra za Real koliko da Real uzme lovu od njegovog odlaska u NBA koja mu je obećana i još bitnije da i u buduće od vrhunskih talenata i igrača koji odlaze u NBA, a kojih je sve više nastavi da uzima lovu i ne samo Real već svi španski klubovi.

Sada to više nije tako izvesno, nastao je presedan koji smo mi kreirali.

 

Nemam pojma kako mi tu možemo da kreiramo presedan da Real ne uzme lovu koja im pripada. Tu postoje samo dve opcije. Ili su ti ugovori kako treba i oni če uzeti lovu kako god okreneš. ili su ti ugovori pravno šuplji, pa zbog toga neče uzeti lovu. One way or the other, Zvezda je tu nikakv faktor.

 

Po mom mišljenju, i po onome što viđamo u više navrata u evropskoj košarci, ova druga opcija je sasvim moguča. Meni izgleda kao da španski klubovi te otkupne klavzule nemogu da enforsuju na klubove van Španije. Zbog toga je Baskonia dizala nos kad je Vildoza došao kod nas, a isto se dešava i sa Campazzom. Po drugoj strani, kad se je Kalina vračao u Španiju, Barca je (koliko znam) uredno otkupila prava od Valencie.

Znači po mom mišljenju, tu Zvezda (ili bilokoji nešpanski klub) nije ništa kriv. Nego su Španci sami krivi što su sastavljali ugovore, koji imaju rupe koje sad igrači koriste. Ili uopšte i nemaju pravnu podlogu, pa ih ljudi na sudu obaraju.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...