Jump to content

KK ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2022/23-Све што смо желели, све што смо хтели..


Šarac

Recommended Posts

6 hours ago, ZiS said:

To treba šmekerski odraditi, nekom koreografijom sa ovim Nedovićevim hashtag-om #freefacu...a i to Facu se može na različite načine iskoristiti 😁 ...No znajući naš mentalitet, javljaju mi se neke gusle, kosovski anti nato/eu ciklus i predmeti na terenu...

 

Mnogo ocekujes od panjeva koji su 2 puta ubacivali papirice protiv Barselone i tako prekidali momentum kluba za koji navodno navijaju

 

Bice fak fak evroliga do smrti

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, goldberg said:

Nego, hoce li neko od novinara da nabavi kicmu pa da priupita Covica zasto je pricao da je sve u redu i da je EL kriva jer ne radi zbog praznika? :ajme:

Pa zar nije? U smislu da je sve isplaćeno, to je čak i EL priznala... 

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, alpaka Bereta Sida said:

Iza KK Real Madrid i KK Barcelona stoje dva fudbalska kluba sa najvecim prihodima na svijetu. To je “neznatna” razlika. Da Real i Barca u fudbalu nisu toliko mocni ni kosarkaske sekcije nikad ne bi imale pare za ovakve rostere. Fudbalska Barca sad i jeste u svim ovim problemima jer im je prethodni predsjednik lupao nenormalne cifre na plate u obje selekcije. 

ovo ne bi trebalo da ima nikakav uticaj kad pricamo o strukturi finansiranja tj. budzeta

ako sam dobro razumeo sturo EL objasnjanje, problem je ukupan procenat budzeta koji ide na plate...a ne odakle taj novac dolazi

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, NikadProtivKaline said:

ovo ne bi trebalo da ima nikakav uticaj kad pricamo o strukturi finansiranja tj. budzeta

ako sam dobro razumeo sturo EL objasnjanje, problem je ukupan procenat budzeta koji ide na plate...a ne odakle taj novac dolazi


To da ali sam se referirao na to kako kosarkaski klubovi Reala i Barce svake godine posluju u minusu. To je opce poznata cinjenica jer Euro kosarka nije profitabilan sport pa te minuse pokrivaju profiti iz fudbalskih sekcija koje okrecu najvece pare u svijetu fudbala. Sam je Perez vise puta ponavljao da fudbalski klub svake godine pokriva minuse kosarkaske sekcije.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Evroliga treba konkretno da izadje sa detaljima koje ili koja pravila su prekrsena od strane kluba, da li je bilo falsifikovanja izvještaja i lažiranja dokumenata, ako jeste, kojih konkretno.

 

Bez tog početnog odgovora , ne moze se izvuci ni jedan validan zaključak.

 

Svakako sto god da je klub uradio mislim da je kazna prevelika. Jednom u istoriji dovedeš prvog pleja evrolige i ne moze da igra. Faku i Vildoza su igraci od kojih se mnogim licenciranim klubovima tresu gaće.  Bas bezveze. 

 

 

 

 

 

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:


To da ali sam se referirao na to kako kosarkaski klubovi Reala i Barce svake godine posluju u minusu. To je opce poznata cinjenica jer Euro kosarka nije profitabilan sport pa te minuse pokrivaju profiti iz fudbalskih sekcija koje okrecu najvece pare u svijetu fudbala. Sam je Perez vise puta ponavljao da fudbalski klub svake godine pokriva minuse kosarkaske sekcije.

Ne može to u Zvezdi da funkcioniše pošto nam je i FK u velikim dugovima, ali ako se udruže dva doktora čudo može da se napravi

Edited by Perkos2
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

To da ali sam se referirao na to kako kosarkaski klubovi Reala i Barce svake godine posluju u minusu. To je opce poznata cinjenica jer Euro kosarka nije profitabilan sport pa te minuse pokrivaju profiti iz fudbalskih sekcija koje okrecu najvece pare u svijetu fudbala. Sam je Perez vise puta ponavljao da fudbalski klub svake godine pokriva minuse kosarkaske sekcije.

tom logikom i nama vucko ili ko vec pokriva minus

ne vidim kako se to razlikuje

iza spanskih klubova stoje fk(koji isto ne posluju bas sjajno), a iza srpskih drzava

drzava isto stoji i iza zalgirisa npr

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, fasper said:

@Šarac

Posto si ti verovatno najupuceniji mene zanima da li smo sada resili apsolutno sva dugovanja koja smo imali? Znaci da li smo isplatili,ne da li smo postigli sporazume o reprogramu dugova.

Jer ako smo stvarno sve isplatili to je dobar korak za nesmetano funkcionisanje kluba u narednim sezonama. Onda smo ostali bez repova iz proslosti koji su se dugo vukli

Ne zelim vise nista da pisem. 

 

Sta god da napisem biva docekano na noz od velikih navijaca KKCz, 1000 x sam napisao ne radim u KKCz niti mi ko daje instrukcije sta da pisem. 

 

Ne zelite da verujete u ono sto pisem, onda nastavite da verujete sninacima video klipova, ljubiteljima timova sa amaterskim primanjima,bukmejkerima  i ostalim revolucionarima i pri tom navijaci klubova nasih protivnika a deklarisu se toboz kao zvezdasi.  

I onda sam ja lazni zvezdas, bot ili sendvicar.

J

 

 

Pratite fb, ig, pink ili nova rs, komentare dobro upucenih pa izvucite vasu istinu.

 

Vidimo se u junu na Kalisu.

 

P.s inbox isto zaobidjite me.

  • Like 8
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, NikadProtivKaline said:

iza spanskih klubova stoje fk(koji isto ne posluju bas sjajno)


Ovo bas i nije tacno, pogotovo za Real koji je uz Bayern jedini FK koji u korona periodu nije bio u minusu. Barcelona se sjebala zbog davanja abnormalnih plata u obje selekcije (Mirotic ima platu ko par najplacenijih igraca Reala zajedno, plate u FK smijesno i spominjat) al oni i dalje imaju ogroman priliv novca koji bez vecih problema pokrije dugovr kosarkaskih sekcija. Barcu vise jebu pravila spanskog saveza u fudbalu (nijedan fudbalski savez nema takva pravila) nego sam nedostatak novca. 

Link to comment
Share on other sites

Reakcija Unije igraca Evrolige je bitna i kao sto citam njihov rezon je da se kaznjava tim koji je izmirio obaveze tako sto se ne moze dodatno pojacati dok ostali klubovi koji duguju milione mogu se dodatno zaduziti naredna dva meseca

 

Bice interesantno sta ce biti kad igraci masovnije krenu da traze svoj novac preko EL 

 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, NikadProtivKaline said:

mozda real nije u minusu, to opet ne menja poentu da za EL nije bitan izvor novca, vec struktura budzeta

a i principijelno ne menja cinjenicu da se i spanski kk ne finansiraju na zdravim osnovama, vec im neko pokriva minus

Nije ove iz EL briga ko pokriva minus( država ili neki FK) već da se minus pokriva pa makar i na rate, samo velika je srpska guzica pa je probala da opet nešto ušićari na kvarno

Edited by Perkos2
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Singlton se vratio u Efes, očigledno i dalje planiraju da raskinu sa Polonarom. Sad da li ta opcija definitivno otpalo ili je dalje na stolu? Ako je Polonara ovde bio zadovoljan nudjenom platom i želi da se vrati kod trenera gde je najbolje igrao u karijeri, ne vidim sto bi u najgorem slučaju igranje samo aba lige za dva meseca bio veliki problem. Na kraju krajeva Polonara mora da nadje novi klub za četiri dana ako hoće da igra u nekom drugom Evroligasu. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

@Šarac auuu koji si ti drama-queen... 😞 

 

Prvo, jasno je da kada javno nastupas da ces imati i otrovne strelice uperene ka tebi. Koliko ces ih imati - slusaj sada ovo - zavisi samo i iskljucivo od tebe! Da, verovao ti ili ne. Drugo, ako to ne mozes da handle-ujes, onda nemoj ni javno da nastupas. 

 

Kada bi ti napisao nesto konkretno a ne kao pre neki dan kad si ostavio takav komentar da ljudi moraju da nagadjaju sta si hteo da kazes i na koga mislis, imao bi manje udara na sebe. 

 

Kada bi manje padao u vatru i ignorisao neke glupe upise koji te prozivaju, manje bi te prozivali jer ne reagujes. A ti se palis na najmanji kres, i vec koji put napustas forum. 

 

Nije poenta da ti odes odavde, niko time nista ne dobija. Samo se fokusiraj na ono sto je bitno. 

  • Like 14
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Milko Miller said:

Singlton se vratio u Efes, očigledno i dalje planiraju da raskinu sa Polonarom. Sad da li ta opcija definitivno otpalo ili je dalje na stolu? Ako je Polonara ovde bio zadovoljan nudjenom platom i želi da se vrati kod trenera gde je najbolje igrao u karijeri, ne vidim sto bi u najgorem slučaju igranje samo aba lige za dva meseca bio veliki problem. Na kraju krajeva Polonara mora da nadje novi klub za četiri dana ako hoće da igra u nekom drugom Evroligasu. 

  ma nema nista od Polonare sad...on kad bi dosao ne bi mogao da igra EL vec ssmo ABA...jedino da nam skinu zabranu do Reala pa da mozemo da ga registrujemo, a jasno ti je koliko je to realno...

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Kooineeperk said:

@Šarac auuu koji si ti drama-queen... 😞 

 

Prvo, jasno je da kada javno nastupas da ces imati i otrovne strelice uperene ka tebi. Koliko ces ih imati - slusaj sada ovo - zavisi samo i iskljucivo od tebe! Da, verovao ti ili ne. Drugo, ako to ne mozes da handle-ujes, onda nemoj ni javno da nastupas. 

 

Kada bi ti napisao nesto konkretno a ne kao pre neki dan kad si ostavio takav komentar da ljudi moraju da nagadjaju sta si hteo da kazes i na koga mislis, imao bi manje udara na sebe. 

 

Kada bi manje padao u vatru i ignorisao neke glupe upise koji te prozivaju, manje bi te prozivali jer ne reagujes. A ti se palis na najmanji kres, i vec koji put napustas forum. 

 

Nije poenta da ti odes odavde, niko time nista ne dobija. Samo se fokusiraj na ono sto je bitno. 

Pravo u metu. Nesto slicno sam napisao pre par dana, samo si ti to lepse srocio😀

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Firga said:

 

Pa jeste sve ... ali ...

 

Nas ovde ne maltretiraju jer imaju sukob sa Covicem, niti da bi nas naterali da isplatimo igrace. Maltretiraju nas iz trecih razloga i to bi tako u ovom trenutku bilo sa ili bez Covica. Ko kaze drugacije, lik mu je opasno usao u glavu. A da je djubre, jeste, tvrdi li iko ovde drugacije? Evo ja kazem, Covic je djubre i treba da ide.

 

Mi kao klub, sa ili bez Covica, ne mozemo da imamo ceo budzet na gomili na pocetku sezone. To je valjda jasno. Zato su kasnjenja normalna. I da ... jeste vazno to sto nismo jedini. To je normalno bar za trecinu EL ekipa i bar za pola EC ekipa. I sankcije registracijom postoje da bi se ti igraci i treneri isplatili. Ovde se desava da se mimo toga, po nekom diskrecionom pravu klub kaznjava da maltene pola regularne sezone ne moze da registruje igrace?! Nemoj mi reci sad, e nije to, nego smo presli tih propisanih 65 posto ... Cekaj bre, secas li se da pre nego sto su plate igraca zbog svega skocile za duplo, tamo pre recimo tri cetiri godine, kad je bilo da je minimalan budzet 7 miliona. Jel ti stvarno mislis da smo mi trosili 7 miliona, kad je maksimalna plata igraca bila 450k evra, i to samo jednog eventualno 2 igraca. Ostali otprilike u proseku duplo manje od toga. Znaci roster nam je izlazio na 3 miliona, pa nek bude i 3,5. Jel stvarno mislis da je jos toliko klub trosio na sve ostalo? Koje ostalo make ti? Pa naravno da se to u papirima drugacine prikazivalo, jer je pravilo debilno. Problem je sto smo sad konkurentni sa budzetom, i to nekom smeta. Kad nismo mogli da dobacimo do 7 miliona, a vodilo se da jesmo, zasto to nikom nije smetalo? Jel stvarno mislis da ... recimo ... komsije imaju 17 miliona ukupan budzet. A znamo sigurno da 10-11 ide na prvi tim. Ako je 11 milki 65 posto budzeta, racunica je jasna. Koliko god im je drzava bankomat siguran sam da im budzet nije veci od 14-15 miliona. Pomenuo sam njih jer za njih znamo otprilike koliko ko kosta. Naravno da ima jos primera. Pravilo je debilno, ili da budem blazi, samo formalno i pegla se papirima. Siguran sam da Barsi tih 35 posto ne sluzi za ostalo, jer bi to znacilo da 10-15 miliona trose na ostalo. Koje bre ostalo sa tolikim parama?

 

Ne znam da li smo svi svesni koliki je dug kk Barselona... Gde su sad tu pravila? Komsije imaju funkcionalan racun, a duguju za porez 6 miliona evra. Jel po pravilu da im se blokira racun. Jeste, ali nece. U ovom regionu ovde oni su trenutno Barsa. Dakle, pravila su tu da se maltretira neko ko ne moze da uzvrati. Tim praviima sigurno nece sankcionisati klubove sa A licencom, cak i da ih krse, a krse ih. Zato nemojmo biti licemerni. Covic nek se tera, to nema veze sa sustinom. Nek ide, i treba da ide. Da ne bude da ga branim. No ovo konkretno bi nam se desilo i sa nekim ... lupam ... Maljkovicem na celu kluba. O tome se ovde radi. Covic je zasluzio pedalu zbog 1001 drugog razloga i zbog njih treba da ode. Ako treba da ih nabrojim, nije problem. Cisto da ne bude da pricam napamet.

 

Za sve kojima moralni razvoj nije stao na drugom stadijumu, ne postoji ALI. Ti zaista misliš da biste bili kažnjeni da je na Čovićevom mestu neko ko ne vara, ne duguje i ne podmeće lažne podatke? Znači toliko se zaglibilo u teorije zavere. Odlučite se da li uživate više u sindromu žrtve - da ste jadni, mali ili siromašni ili u nekoj viziji u kojoj se svim španskim klubovima tresu gaće od vas.

 

Da, super je to za budžete ali vidiš furali ste priču kako nemate ni za šta pare, a ovamo usred sezone se dovodi Kampaco. To malo, da tako kažem, smrdi.

 

I opet zbog svega što pišeš, Čović će biti tu gde jeste. Uvek postoji neko opravdanje, nije on najgori od sve dece, nego kradu i drugi ali jbg mi smo uhvaćeni u kradji. Dakle potpuno odsustvo bilo kakve odgovornosti nego se sve prebacuje na druge. 

 

Meni je ovo ni iz džepa ni u džep jer nisam simpatizerka nijednog od blizanaca, ali mi upada u oči kako se brzo busalo u grudi poštenjem i transparentnošću kad su se prozivale "komšije". Sad kad se ruši ta kula od karata, odjednom se izvrću vrednosti i opravdava lažiranje podataka. Pa je tako u odnosu na zlog Bodirogu Čović andjeo koji maše belim krilcima. I tako, sve samo da se ne prizna ono čuveno: krivi smo. Tačka, šlus, finito. Bez daljih razglabanja o tome kako je kazna preduga. Jer mi smo krivi ali bismo isto tako sami sebi da odredimo kaznu. Pristali ste da se takmičite i to su pravila. Uvek možete da odustanete od EL, makar će država uštedeti pare a možda mi mladi od predsednika dobijemo 10 000 dinara umesto 5000.

  • Like 7
  • Thanks 1
  • Ha-ha 3
  • Tuzno 4
Link to comment
Share on other sites

Da se zakoni poštuju, u evropskoj košarci bilo bi ukupno barem milion godina robije za duple ugovore, lažiranje finansijskih izveštaja, pranje para, utaju poreza, korupciju, ulaženje igračima u ugovore i reketiranje igrača, kao i za sve druge nepodopštine koje nekom mogu da padnu na pamet.

 

Ali kad se već zakoni ne poštuju, evropska košarka je leglo vrhunskog kriminala u kome kajmak skuplja uzan krug ljudi, od funkcionera EL i FIBA, preko menadžmenta klubova do menadžera i ostalih posrednika, i u kome je taj sport za njih izuzetno profitabilan iako je za sve druge izuzetno neprofitabilan.

 

Iz nabrojenih činjenica proističe da je ovakav pokušaj sprovođenja legislature ravan situaciji u kojoj se obolelom od karcinoma tretira urastao nokat. Ili, ako već nema ko da pošalje na dugogodišnja izdržavanja zatvorskih kazni funkcionere EL i FIBA, vlasnike klubova i njihove direktore, plus ostale kriminalce koji se šunjaju oko košarke, hajde da odglume poštovanje propisa tako što će zabraniti nekome da registruje igrača za postupak koji je, ako je tačno to što se navodi, klasično krivično delo. 

 

I to je ono što bi svakome ko posmatra tu farsu trebalo da se gadi...

 

Indignacija je preslab termin za to.

 

 

 

 

Edited by Nek grmi jako
  • Like 4
  • Thanks 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...