Jump to content

KK ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2022/23-Све што смо желели, све што смо хтели..


Šarac

Recommended Posts

9 minutes ago, Chaos Is Me said:

Ovu je Martin izneo kao centar, sledeću će kao i mnoge prethodne Luka, a neke i Kuz. To je dosta raznovrstan trio + Petrušev koji ima nešto što nijedan od ove trojice nema. Iako je Luka postigao neke poene i uhvatio neke lopte, bilo je prilično evidentno koliko mu je ovaj unapređeni Lessort loš match up i koliko je tu jednostavno nemoćan.

 

Dalibor, Dalibor, Dalibor, Dalibor... Pravda za index 40+ multiple times.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, drperce said:

Ono natrcavanje bocno na vildozu posto je sviran faul je tako prljav potez da to kad neko kod mene u AF proba da uradi odmah u sledecem napadu ide akcija da ga rastavis sa slepe strane... dzukacki naleces na coveka u skoku posle zvozduka, poznatije kao hospital hit

 

Kad je bila ta situacija, podseti me

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Milko Miller said:

Apsolutno je jasno da nam treba dokazani EL plej (čitaj Kampaco) i trojka i da su Holand i Raduljica čist višak. Sa tim izmenama samo nebo je granica, doduše i ovako još čekamo prvi poraz. 

Dolazak Kampaca bi smanjio minutazu i uticaj Vildoze i Nedovica, a ja ne vidim potrebu za tim. Ne bih voleo da podjemo putem kojim je posao nas sinocni protivnik gde se gomilaju igraci kojima treba lopta u rukama, a bez nje nemaju nikakav pozitivan uticaj na igru tima. Mi imamo gomilu timskih igraca u potpunosti podredjenih timu i dvojicu koji su se izdvojili kao nosioci. Ne bih ja tu nista cackao. 

 

I od Nedovica treba ocekivati da bude jos bolji kada mu malo proradi sut za 3p. Trenutno je u EL na slabih 23%, kroz karijeru je uglavnom bio na 35-40%.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sinoc su svi, osim Hollanda, donekle Kuzmica, imali neku svoju pozitivnu ulogu. 

 

Da ne pominjemo Nedu i Vildozu.

 

Kuzmic je poceo kao nas najsnazniji centar jer je morao neko da stane na crtu Lesoru, ali sa 2 brza faula je brzo klupiran. Steta jer mislim da se ne bi Lesor onoliko razgoropadio u prvoj cetvrtini da je Kuz ostao. 

 

Mitrovic je morao da preuzme Lesora ali to nije njegov dobar matchup. Srecom pojavio se Martin nakon i sopstvenog loseg pocetka na parketu i to nam je donelo balans u reketu. Lesor vise i nije imao energije da radi ono sto je zapoceo. Uz to i Petrusev, koji je sve bolji na obe strane terena, je zatvorio reket. Bentil cini se da je malo u padu forme, ali je ispratio ona dva odbitka i pretvorio ih u poene koji znace ali premalo za 15min na terenu. Dovoljno je pogledati +/- koji imaju Petrusev (+24) i Bentil (-21) pa da mozemo da zakljucimo koliko nam je ovaj sve bolji Petrusev znacajan za igru. Meni je od jedan od highlight igraca u poslednjih par utakmica.  

 

Markovic je bio na terenu, mozda i neki minut preduze ali je to dalo vise odmora Vildozi i Nedi koji su inace bili organizatori i prenosili loptu. Nije Stefan imao nikakav ucinak u napadu ali je zakrpio malo na tom prenosu lopte, a ponajvise je krpio u odbrani. Bilo je gresaka ali sa pobedom se lakse progutaju. U pojedinim momentima imali smo onu "rukometnu trojku" sa Lazicem i Lazarevicem jos na terenu 🙂 Lazic je odigrao svoje - ustopovao Pantera po obicaju, nije napravio gotovo nikakve gluposti i takav je najkorisniji. Lazarevic nesto slabije iskoristio svoje minute ali je sigurno realizovao jedini ali nezgodan sut na isteku napada sa 2m od kosa - ni tamo ni ovamo, takvi su nekako najtezi. Dobric je imao veoma dobre momente, nije silovao ali umalo da bude tragicar sa onom odbranom na kraju. 

 

Vildoza, iako je lose poceo sa izgubljenom loptom u startu i slabijom odbranom, u napadu je gotovo perfektan. A to nam i treba. S druge strane Neda koji promasi sve suteve za 3p i to jedan kao sa treninga gde stoji sam kao duh, gde protivnicki igraci i ne pokusavaju da mu skoce jer su predaleko ostali... i da onako nastavi da igra i da veruje u sebe i svoju igru, stvarno treba imati cohones za to.

 

Coach, sta reci, ponekad nas iznervira sa rukometnom postavom, ili predugim drzanjem nekoga na klupi, ali sve on to sracunato ima u glavi i napravi promenu kad je potrebno.

 

Cudno mi je da Dusko nikada nije vodio neku reprezentaciju, ocigledno je da zna da "naspanuje" ekipu na brzinu i da igra takmicarsku kosarku. Da smo njega imali umesto Pesica sad bi pricali drugu pricu o repki. 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Sam B said:

Leday je opasno bezobrazan i prljav igrac.

 

Podmukao. Prvi put kad je naleteo na Vildozu nije bilo namere, ali odmah u sledećem napadu je ciljao isto bolno mesto zbog čega je Vildoza izašao iz igre. Fuj. Ostalim igračima Partizana svaka čast! 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, СтелаРоса said:

Dolazak Kampaca bi smanjio minutazu i uticaj Vildoze i Nedovica, a ja ne vidim potrebu za tim. Ne bih voleo da podjemo putem kojim je posao nas sinocni protivnik gde se gomilaju igraci kojima treba lopta u rukama, a bez nje nemaju nikakav pozitivan uticaj na igru tima. Mi imamo gomilu timskih igraca u potpunosti podredjenih timu i dvojicu koji su se izdvojili kao nosioci. Ne bih ja tu nista cackao. 

 

I od Nedovica treba ocekivati da bude jos bolji kada mu malo proradi sut za 3p. Trenutno je u EL na slabih 23%, kroz karijeru je uglavnom bio na 35-40%.

Treba i gledati protiv koga smo igrali do sad. Po pozicijama na tabeli to je trenutno: 

Kod Vlade: 

1, 2, 4, 6, 7, 10, 14

Kod Duška: 

9, 13, 15, 16, 17


Ako hocemo da pariramo jačim ekipama moramo da pojacamo roster. 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Metaforicki posmatrano, sinocnji highlight se ogleda u sutu za pobedu od strane naseg deteta, Nemanje Nedovica, preko otelotvorenog izdanka Vujoseviceve skole danasnjeg Partizana, Zeka Lideja. 

“Jedna od bitnih odlika impresionizma je i ta da se detaljno opisuju unutrasnje emocije i raspolozenja, a okolina se ne shvata samo racionalno vec se dozivljava i svim culima”

Ima li lepseg omaza “generalu” i sledbenika mu, te njegovoj posvecenosti impresionizmu i umetnickim karakteristima omiljenog mu pravca?

Tesko, bracalice.

Smrt fasizmu, ziveo impresionizam!

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, СтелаРоса said:

Dolazak Kampaca bi smanjio minutazu i uticaj Vildoze i Nedovica, a ja ne vidim potrebu za tim.

 

Ne bi, njih bi rasteretio, imali bi i više svežine. Kad je u pitanju kvalitet, od viška glava ne boli. Milina za trenera da kombinuje i ima na terenu Vildozu i Kampaca ili Nedovića i Vildozu ili Kampaca i Nedovića.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Wingwalker said:

Dobrivoje brani zadnji napad....

 

 

Spoiler

yogscast-pyrionflax.gif

 

 

 

 

On, Vildoza i Nedović (i Holand naravno, al' on igra manje) stvarno imaju ozbiljne padove koncentracije u odbrani, posebno kada zabaguju gledajući u igrača sa loptom dok se njihov igrač relocira i ostane potpuno sam na šutu. Imali smo sinoć prilično sreće da su neke od tih šuteva njihovi igrači promašili (pre svih Madar i Anđušić), bilo bi poželjno takve situacije ubuduće svesti na minimum, jer teško da će šuteri na ovom nivou nastaviti da maše otvorene catch and shoot trojke

 

ezgif-com-gif-maker-4.gif

 

Sada mi smešno, sinoć ne baš... 

  • Like 7
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, СтелаРоса said:

Dolazak Kampaca bi smanjio minutazu i uticaj Vildoze i Nedovica, a ja ne vidim potrebu za tim. Ne bih voleo da podjemo putem kojim je posao nas sinocni protivnik gde se gomilaju igraci kojima treba lopta u rukama, a bez nje nemaju nikakav pozitivan uticaj na igru tima. Mi imamo gomilu timskih igraca u potpunosti podredjenih timu i dvojicu koji su se izdvojili kao nosioci. Ne bih ja tu nista cackao. 

 

I od Nedovica treba ocekivati da bude jos bolji kada mu malo proradi sut za 3p. Trenutno je u EL na slabih 23%, kroz karijeru je uglavnom bio na 35-40%.

 

Rekoh, neću o Facu-u da pišem dok ne dođe. I dalje mislim da za to nema šanse. Ta činjenica, uz post-euforično stanje koje me i dalje drži, je valjda dovoljan razlog da ipak nešto kažem za Dnevnik.

 

Kampazzo je jedan od najboljih spoljnih igrača u EL. Zato je bespredmtno pisati o tome da li nam treba ili ne, bez obzira koliko nam se dojmi dinamični duo Nedović-Vildoza. Pefi će uvek davati maksimum jer je tako vaspitan i školovan kao igrač od pionira, takav mu je karakter. Ali je upitno za koliko će u nekim utakmicama ili u seriji istih njegov maksimum biti dovoljan. Bek bez šuta je samo po sebi veliki hendikep za modernu košarku i da ga godine i zamor materijala nisu stigli. Do povrede Džonija smo videli kako i koliko ga na parketu vidi Duško. A ta povreda nam je udaljila igrača koji je bio u usponu forme i samopouzdanja na ko zna koliko vremena. U to "ko zna koliko" uključujem i period kada se formalno bude vratio na parket, jer će se posledice svakako osetiti i ne zna se koliko će trajati to njegovo ponovno vraćanje na rolu i značaj koji je imao do kolena LeDaya.

 

Zato moram da stanem uz one koji misle da nam je ipak prioritet jedan igrač na poziciji 1 ili combo. Na 3 možemo da se krpimo taktičkim rešenjima našeg trenera od situacije do situacije, ali je odsustvo još jednog ball handlera baš primetno i biće sve primetnije kako ludački tempo igranja utakmica bude uzimao sve veći danak kroz zamor igrača. Ako ne dovedemo nikoga na toj poziciji, imamo opciju da ozbiljnije uklučimo malog Topa u rotaciju, ali mislim da on za to, posebno u EL, nije spreman i da bi mu učinili medveđu uslugu preranim guranjem u vatru. Možda grešim u ovoj proceni, ali hajde za početak da vidimo bar u ABA nešto više od garbage time za našeg super talentovanog pleja, pa da pričamo na osnovu većeg uzorka.

 

Šta god da odluči, imam poverenja u našeg trenera jer on svakako zna najbolje da li nam neko treba, na kojoj poziciji i kada.

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Milko Miller said:

Treba i gledati protiv koga smo igrali do sad. Po pozicijama na tabeli to je trenutno: 

Kod Vlade: 

1, 2, 4, 6, 7, 10, 14

Kod Duška: 

9, 13, 15, 16, 17


Ako hocemo da pariramo jačim ekipama moramo da pojacamo roster. 

 

 

 

Za boldovano se slazem, ali bih prokomentarisao ovo iznad. Naime, to nije za porediti. Jednostavno, mi sada igramo znacajno smisleniju, utegnutiju i ozbiljniju kosarku. Mi sada bi imali mnogo vise sansi da dobijemo te utakmice koje smo izgubili, a izgubili smo ih manje vise glatko. Sve na isti kalup, drzimo se do neke polovine trece cetvrtine, onda protivnik ubaci u cetvrtu brzinu i to je kraj. Sada to ne moze da nam se desi jer trener oseca kako ide utakmica i reaguje na vreme. Osim toga, kada igramo ozbiljnije, onda i protivnik ne igra toliko leprsavo i slobodno vec se prilagodjava. Pod Vladom moglo se videti da nema sanse za pobdeom. Sada imamo sanse sa svima.

 

Lepo je rekao Dusko sinoc, nemojte misliti da smo najbolji. Mi smo u najbolju ruku neka 12., 13 ekipa evrolige po kvalitetu, ali mozemo protiv svih.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Milko Miller said:

Treba i gledati protiv koga smo igrali do sad. Po pozicijama na tabeli to je trenutno: 

Kod Vlade: 

1, 2, 4, 6, 7, 10, 14

Kod Duška: 

9, 13, 15, 16, 17


Ako hocemo da pariramo jačim ekipama moramo da pojacamo roster. 

 

Pa dobro, jasno je valjda da je trenutni roster jaci za Vildozu i Nedovica koji su usli u formu za razliku od pocetka sezone kod Vlade gde se Vildoza pridruzio tek u cetvrtoj utakmici, a Nedovic u petoj. Znaci u odnosu na pocetak sezone smo jaci za dva igraca koja su ujedno i najbolji igraci tima. 

 

Nemam ja nista protiv da se pojaca dodatno roster, ali pojacavanje rostera ne znaci samo i iskljucivo dovodjenje kvalitetnog igraca, nego adekvatnog igraca na adekvatnoj poziciji. Tamo gde nam fali bolji igrac je pozicija 3 svakako. Takodje, usled povrede Ivanovica jasno je da nam skripi na poziciji 1 s obzirom da Pefi nece uvek moci da odigra utakmicu kao protiv Virtusa. 

 

  

10 minutes ago, Volter said:

 

Ne bi, njih bi rasteretio, imali bi i više svežine. Kad je u pitanju kvalitet, od viška glava ne boli. Milina za trenera da kombinuje i ima na terenu Vildozu i Kampaca ili Nedovića i Vildozu ili Kampaca i Nedovića.

 

Bukvalno u komsiluku imamo primer kako ne treba da se dovode igraci i da od kvaliteta nekada i moze da zaboli glava. 

 

Nedovic je na 22 minuta proseka na parketu, a Vildoza na 25. Sasvim pristojno i dovoljno da se zadrzi svezina.

Edited by СтелаРоса
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...