Jump to content

KK ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2022/23-Све што смо желели, све што смо хтели..


Šarac

Recommended Posts

8 hours ago, necke said:

Itekako, Partizanu gostujemo pa docekujemo Zalgiris i Armani, nego zar samo 7 pobeda? 

Zvezdin rekord. Bio je u tom trenutku i EL ali je odmah istu sezonu Real odradio mislim 8 vezanih. 

Istu sezonu, mislim da je Jovic postavio sa 17 asistencija a narednu utakmicu neko iz takodje Reala ga skinuo sa 18

Edited by Abizolirni
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Abizolirni said:

Zvezdin rekord. Bio je u tom trenutku i EL ali je odmah istu sezonu Real odradio mislim 8 vezanih. 

Istu sezonu, mislim da je Jovic postavio sa 17 asistencija a narednu utakmicu neko iz takodje Reala ga skinuo sa 18

Jovic i dan danas drzi rekord sa 19 asistencija protiv Bajerna, ako se ne varam

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Nelagodan osećaj sam imao pred ovu tekmu, bio nesiguran u pobedu

Povreda Džonija deluje tek kao povreda bilo kog igrača bilo kog tima u EL, ali u ovakvoj Zvezdi ona ima posebnu, subjektivnu težinu. Ušao u formu, povratio samopozdanje i postao ključni igrač u spoljnoj liniji kod rasterećenja našeg udarnog dua Nedović - Vildoza da radi ono što najbolje radi.

Kontinuirani napor u nizu odigranih utakmica koje su dobijene teškom mukom i na jednu loptu. Emotivno pražnjenje posle Derbija. Mogu li se naši zasistiti pobedama, da li je ta glad za trijumfom jača od umora, konformizma, zadovoljenja mediokritetskom obitavanju u elitnom takmičenju?

Promena trenera je šok terapija sama po sebi, promena koje ume po inerciji da donese bolje igre i pobede. Ali to posle par utakmica može da stane, da se ispumpa kao probušeni balon, ako novi trener nije evidentan upgrade, a sinergija sa timom na pravom nivou. Da li je to biti slučaj i kod nas?

Naš niz pobeda nije ostao nezapažen. Koliko god su prva pobeda, pa i druga možda bile i simpatične protivničkim trenerima, kao kada vidiš davljenika koji se na kraju nekako iščupa iz bujice i dođe do obale, ostale tri su svakako upalile crvene lampice i dodatno angažovale skauting službe naših sledećih protivnika. Šta reći za gospodina Scariolo-a... Iskusan, trofejni trener i znalac. Baš ono što nam "ne treba" u ovom momentu. Virtus, iako bez nekoliko bitnih igrača, ima mogućnost da odigra pametno i strpljivo, onako kako je trener zamislio i zaustavi naše primarne napadačke akcije. Dobili smo prethodne mečeva na energiju, veru u pobedu, odbijanje da se predamo, možda i blago potcenjivanje od strane protivnika. Ovu treba dobiti na znanje protiv tima koji je svestan našeg kvaliteta. Hoćemo li moći?

 

Sama utakmica je dala odgovore na ova moja pitanja i sve dileme koje su mi se vrzmale po glavi satima pred meč. Moja najdraža pobeda do sada pod Duškom. Baš zbog svega ovoga u šta sam sumnjao.

Naša ekipa je ponovo našla način da dođe do pobede, u hodu se prilagodi, bori sa protivnikom, ali i sa samim sobom. Opet sjajna defanziva kroz celu drugu, treću i četvrtu do par minuta pred kraj, kada smo već imali pobedu u rukama. Nekako mi je žao što smo pustili Manniona pre svih da nam ubaci neke trojke pred kraj meča, čisto zbog našeg defanzivnog rejtinga koji je u 3 meča u EL od kako je Duško preuzeo tim NAJBOLJI u eliti. Možda je i posle tih poena ostao najbolji, proveriću. Vaskrso Dobrić, kao što smo mi koji verujemo u njega stidljivo najavljivali. Luka, Pefi i Mitar odigrali maestralno. Vildoza naš pokretač u napadu kada su nas uhvatili u zamku zonske odbrane. Bentil imao svoju rolu, Lazić, Martin i Holland takođe. Petrušev u minijaturama. Velika rezerva ostala u igri Nedovića opterećenog faulovima. Jednostavno, timska igra i timska pobeda. To je ono što smo tražili.

 

Šta je potrebno ovom timu za pobede? Vera i strpljenje.

Izostanak Džonija? Moraće drugi igrači da daju više.

Kako protiv Virtusa? Da igramo kako mi hoćemo, a ne kako protivnik želi.

Na prvi pogled, lakonski odgovori, generalizovani, bez neke dubine. A ustvari su suština.

Hvala gospodinu Dušku Ivanoviću što na parketu i pored njega praktično dokazuje koliko je košarka u stvari vrlo prosta igra. Onome ko je razume.

  • Like 41
  • Love 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

 

Душкова Ода радости!

 

Усред поста 

победа никад доста

У свлачионици наста мир

поново је непобедив Пионир.

 

Тренер нам је стара кука

одмах нам се опорави Лука

Преко ноћи проради пола тима

сад је то јасно готово свима.

 

Нема више мана

Звезда доби Партизана

Црни Пантер

преко ноћи постао хит 

А Душко Ивановић

ушао у мит.

 

Сада пудлица прича

тешко мени

Звезда ће добити и у Арени,

 

Противници се за два месеца понадали

па су редом попадали 

Излазиће  сви на мегдан

али се Звезди поново смеши Калемегдан!

 

Edited by suptil
  • Like 3
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Kad prolazite kroz Podgoricu da izadjete i poljubite beton koji vam dao Radonjica i Ivanovica a komsijama Vujosevica 😂 najbolje trenere u novijoj istoriji 

 

Salu na stranu, ovo je strasna promjena prije svega u stavu svakog igraca, da ne ulazimo u takticke detalje. Mada je iskreno i roster dosta dubok i ima mnogo igraca koji se mogu upotrijebiti.

  • Like 5
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Nemam_ti_kad said:

Kad prolazite kroz Podgoricu da izadjete i poljubite beton koji vam dao Radonjica i Ivanovica a komsijama Vujosevica 😂 najbolje trenere u novijoj istoriji 

 

Salu na stranu, ovo je strasna promjena prije svega u stavu svakog igraca, da ne ulazimo u takticke detalje. Mada je iskreno i roster dosta dubok i ima mnogo igraca koji se mogu upotrijebiti.

Ja mislim da je Vujosevic rodjen u Beogradu,ako se ne varam?

Link to comment
Share on other sites





Najjace je ono kad je Lazic umalo pogodio Martina u glavu prilikom prevodjenja lopte...
Laza u fazonu, fak, sad moram da vodim loptu.


"Fak.. sad moram da se vadim trojkom"...u tom napadu je Laza meče iz ugla iz odlične akcije.
Odgledao sam sinoć i reprizu pa samo par reči: "Duško...jebimi tetku". Ako ti treba biciklo...ispred male kapije je...uziga.

  • Like 1
  • Ha-ha 7
Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, Cavani said:

Najjace je ono kad je Lazic umalo pogodio Martina u glavu prilikom prevodjenja lopte, Dusko je totalno poludeo, scepao ga za ruku i prijateljski  podsetio da je on bek.

Laza u fazonu, fak, sad moram da vodim loptu.

 

Poludeli su Vildoza i Ivanović da se lopta predaju igraču koji prenosi loptu, uglavnom pleju. Vildoza je vikao i pokazivao u fazonu meni treba da je dodas.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, СтелаРоса said:

Kakva je igracina i ljudina Luka Mitrovic. Mnogo mi je drago zbog ovog momka sto igra kosarku zivota nakon dve uzasne povrede i u jednom momentu statusa skoro pa zavrsene karijere. Skoluje redom vise i fizicki jace centre po Evroligi svojim skillom i mozgom. Prelepo za gledati, bravo majstore! 

Upravo tako. Jako kulturan momak, imao sam prilike da ga upoznam i porazgovaram sa njim. 

Vratio se i igra svoju najbolju kosarku. Inteligentan igrac koji vidi sve na terenu, prepoznaje situacije i u skladu sa tim reaguje. Ima i sjajan tajming za skok u napadu, prati situaciju. Jedino eto da je bolji atleta ali dobro.

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, srlepajce said:

Citam da je Vildoza decku koji je uneo argentinsku zastavu poklonio patike 👍

Imam utisak da ce Vildoza, kakav god bude bio finalni skor tima, biti jedan od najvoljenijih stranaca u KK CZ. Pored kvaliteta ima neku harizmu, atraktivne poteze ( iako ume da preteruje u njima ili da povremeno bude neodgovoran ), pritom deluje srcano i zovijalno- dobitna kombinacija za ono gore. Lorenzo Braun je npr doktor kosarke i ja sam ga mnogo cenio i voleo za kratko vreme, ali on na primer nikada nije imao taj paket osobina koji bi prosecnom fanu CZ prirastao za srce jer je nekako flegmatican, u svom svetu i deluje introvertno. Cak i da je uzeo npr neke trofeje s nama, ne verujem da bi imao status navijacke ikone.

  • Like 11
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

  moguce da je ovo bila 1 EL utakmica kojoj sam prisustvovao da sam cak i na 10 za njih bio ubedjen da cemo da dobijemo...nekako je Ivanovic uneo mir u ekipu i uvek se nadju neka najbolja resenja pa i ako to nekad ne bude dovoljno za pobedu bitno je da su svi dali sve od sebe...kako Vildoza cita pik, jbm li ga kao da smo Tea doveli...

 

 

  sto se tice Virtusa bas su cvrsta ekipa, Belineli excuded...

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Kosjan Willavić said:

Imam utisak da ce Vildoza, kakav god bude bio finalni skor tima, biti jedan od najvoljenijih stranaca u KK CZ. Pored kvaliteta ima neku harizmu, atraktivne poteze ( iako ume da preteruje u njima ili da povremeno bude neodgovoran ), pritom deluje srcano i zovijalno- dobitna kombinacija za ono gore. Lorenzo Braun je npr doktor kosarke i ja sam ga mnogo cenio i voleo za kratko vreme, ali on na primer nikada nije imao taj paket osobina koji bi prosecnom fanu CZ prirastao za srce jer je nekako flegmatican, u svom svetu i deluje introvertno. Cak i da je uzeo npr neke trofeje s nama, ne verujem da bi imao status navijacke ikone.

Uz to je i sinoc ostao sa navijacima da gleda fudbal na tribinama. Odlucio sam da u njegovu cast do kraja WC navijam za Argentinu.

  • Like 31
Link to comment
Share on other sites

Delim oduševljenje Lukom i neizmerno mi je drago da se baš on vratio na veliku scenu tako upečatljivo. Već su secirani svi njegovi kvaliteti i napredak koji je ostvario; biću malo đavolji advokat, pa ću spomenuti da Luka može još bolje da malo više koncentracije/fokusa. Juče je ni iz čega vratio Virtus u igru, kada je na plus 6 za nas izgubio loptu na izvođenju, pa smo par sekundi kasnije popili trojku. Bio je to bitan period igre i takva greška bi protiv nekog boljeg rivala mogla više da nas košta. I dalje ponekad zaboravi da lepo zagradi igrača, mada je dosta popravio skok igru. Mislim i da ređe baca one pasove iz skoka, ali to mu se i da oprostiti, ipak je petica koja je značajna za kreaciju. Juče u jednom trenutku kreće pod koš nakon short rolla, zna da mora da postoji višak, okreće se da izbaci loptu - kad ono Lazić car se zakucao i stoji na 10cm od Vildoze. Uspeli smo nekako da zadržimo loptu, ali i to može više da se uvežba i automatizuje. Mogao bi Luka da nastavi da vežba i trenira finiširanje levom oko obruča (juče je imao jedan kratak poluhorog koji je trebalo da realizuje); a wet dream je da pred narednu sezonu navežba da šibne i po neku trojku - ubacuje on to onako nakaradno na zagrevanju. Mada možda bolje i ne, da mu se ne osladi; a upravo je zbog nedostatka šuta bio prinuđen da razvije i koristi druge kvalitete, o kojima sada pišemo.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, VISOKOLETAC said:

Uz to je i sinoc ostao sa navijacima da gleda fudbal na tribinama. Odlucio sam da u njegovu cast do kraja WC navijam za Argentinu.

Treba sad tim da organizuje posle neke tekme da gledamo argentinu i da svi ostanemo da pravimo drustvo Vildozi

 

 

Ps. Sto se tice Luke Mitrovica ja sam vec par puta pisao i prosle sezone koliko je ogroman njegov uticaj i van terena i da je pravi glue guy za ekipu i raspolozenje u njoj

Imao je Luka i solidan sut za tri nekada... da ga nisu povrede sjebale ti bi u reprezentaciji na 4 i 5 imao Luku i Jokica (pominjao sam onaj mec u FMP hali 😂) bukvalno BBIQ na milion koji nema nijedna reprezentacija ni na nizim pozicijama

Edited by drperce
  • Like 19
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...