Jump to content

KK ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2022/23-Све што смо желели, све што смо хтели..


Šarac

Recommended Posts

1 hour ago, displejnejm said:

Hmm, i ja sam jedan od tih, ali ne menjam mišljenje. Dobrić je igrač za neko deveto ili deseto mesto u rotaciji ozbiljne EL ekipe. Druga je stvar u plejofu ABA gde se naloži i igra iznad mogućnosti, a i protivnici nisu EL nivo. To što je sad odigrao 2 dobre utakmice u nizu, ne briše 10-15 loših. Biće naravno sve bolji jer je ovo sto je dosad igrao dno. 

Nije igrac koji ce dati svakom 20 poena ali je igac koji mnogo vise donosi nego odnosi.

A sta brise njegovu dobru igru tokom prosle sezone ? 

I jos nesto, nije bio los nego ga sut nije hteo, u sutersku krizu udju mnogo, mnogo bolji igraci od Dobrica i to je nesto normalno. 

Covek je pravi borac sto je i pokazao veceras i tek ce pokazati. A i zato ga publika voli.

  • Like 12
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Ivanović u prvom poluvremenu kreće od nule, pusti sve igrače na teren, izrotira brzo. Za to vreme skautira protivnika, kako igraju, šta su im vrline i mane i pravi plan kako da nadmudri trenera, bukvalno sve prođe kroz njegov skener...i onda za drugo poluvreme vidi ko mu odgovara da ima najviše minuta i ko se s kim najbolje uklapa. 
Nekad veliku minutažu ima Petrušev, nekad Martin, pa Mitrović, Bentil.  Baš ne robuje šablonom i ne mora da mu završnicu igra onaj ko je bio dobar u nekoj prethodnoj tekmi ili zvezda tima. Oduševljen sam, svaka utakmica mu je šahovska partija. 
 
 
U sridu. Bukvalno kao da traži živac protivniku, skenira, locira slabe tačke i do završnice nađe i petorku i igru. Oduševljen sam, ne da nam je legao..

I deluje motivisano, fokusirano. Možda se i uželeo košarke.
  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

rutinski.

next pls...

pionir je pionir, tu bi i gs dobili ili bi im bar udarili neku 15-0 seriju gde oni ne znaju gde se nalaze. lagano. laza bi pojeo karija itd...

u celoj el definitivno najteze gostovanje za sve ekipe. hram kosarke i ima nesto magicno u njemu. 

nema ekipe koju nismo rutinirali u pioniru, mozda darusafaka jedina.

 

u svakom slucaju predemo, u drugom smo ih rutinirali a oni su pruzili jednu veoma dobru partiju na obe strane terena. 

luka i luca su majstori ove igre.

luka baba mitrovic ih je rastavio na delove u drugom.

luca rutinski tri trojke za redom, jednostavno kvalitet.

dobric fenomenalnom partijom zapusio usta kriticarima.bio je u totalnom daunu posto je otpao sa ep, ali ivanovic ga je probudio i vratio mu samopouzdanje. 

a takodje tu je bio i derbi gde je bio solidan i dao bitnu tricu pred kraj. 

 

5-6, serija od 4 pobede. u odlicnoj smo poziciji. derbi nemamo imperativ pobede, igracemo pred 20k njihovih navijaca i treba uci u tekmu u ulozi underdoga. njima je apsolutni must win pogtovo posle poraza od valensije.

 

ako dobijemo idemo u top 8, lagano. to bi bilo 6-6 pred zalgiris i armani kuci.

mozemo na 8-6 ali i 7-7 je odlicno.

 

puno ce nam faliti dzoni a taman je nasao samopouzdanje.

 

sve u svemu ja nisam iznenadjen. i dalje je samo pao kiks. a i njega smo ponistili albom. 

zadrani i ivanovic su nam okrenuli sezonu naglavacke. 

sad deluje da mozemo svakoga da dobijemo. 

 

a jos cuvamo raduljicu.

od ostalih vesti, dulence izgleda bas ne ceni lazarevica.

hocemo li ikada videti ilica?

nemanja se mora iskupiti u derbiju sa nekom 20+ partijom. 

laza vrlo dobar.

 

sjajan roster je selektirala tetka vesna, pogotovo sto je insistirala na petrusevu. 50 godina je 50 godina. vlada yo je bio da damo fore i konkurentima. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Highlight tekme su parade Nedovića i Dobrića kojima su prekinuli kontre Virtusa i lagane poene. Takve sekvence mnoge govore o stanju u ekipi. Takvim pristupom se gradi identitet i to je jedini put do pobjeda, barem ako pričamo o nekom kontinuitetu. Ivanović je od jedne ekipe koja je taktički bila prilično skromna za kratko vrijeme stvorio ekipu koja igra smisleno u oba pravca. Imam osjećaj da je igra bolja iz utakmice u utakmicu. Sjetimo se samo kako je bila teška utakmica protiv Asvelom. Kvalitet igre na derbiju i večeras je za bolji za klasu.

  • Like 28
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...