Jump to content

KK ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2022/23-Све што смо желели, све што смо хтели..


Šarac

Recommended Posts

18 minutes ago, medobrundo said:

- Ivanović je trener. Dobar trener. Možda će imati rezultat, možda neće. Ali ima filozofiju, ima iskustvo, i ne libi se da to prenese na parket. Da Holanda stavi na Exuma ako treba, da Petruševa drži kao defanzivnog specijalca 20 minuta na parketu, da mu Nedović ne igra 10+ minuta na račun zatezanja odbrane, da igra sa Dobrićem na 4..

 

- Čini mi se da smo mnogo lakše kreirali poziciju za šut od njih. U nekim momentima su im Vildoza i Nedović radili šta su hteli, lopta je dobro kružila. Na drugoj strani, možda subjektivno, ali mučili su se i pogodili pun kurac nekih poludistanci, bukvalno najgoriš šuteva u košarci trenutno. Hit je onaj Ledejev koš o stativu.

 

- Exum će nam biti problem. Ima odlično telo i ako ne upadne u kanal neki -- ili još i nabaci šut, mi tu nemamo nikakvo rešenje. Naročtio kad tih par ok defanzivaca koje imamo moramo da bacimo na Pantera. Nadam se da će se Lazarević nekako uklopiti u filozofiju i da ćemo imati prilike da dovedemo još jednog igrača spolja; može i Holinsa ako bude prekobrojan. Lazarević bi se konkretno danas prosprdao sa onim Papapetruovim statičnim napadanjima naše odbrane (a mogao bi da bude bačen i na Nunalya i Ledeja + isprobati ga i na Exumu).

 

Mislim da Nedovića ne drži 10+ minuta na klupi zbog utezanja odbrane, već zbog činjenica da, kad je u igri, praktično svaki napad ide preko njega, da to zahteva mnogo energije i da se Nedović brzo troši. Zato ga je iskusno uveo tačno 5 minuta do kraja da preuzme utakmicu. Slične stvari je radio i na prethodnim utakmicama. Jedino što me čudi je odsustvo Lazarevića. Mislim da je on itekako upotrebljiv u nekim situacijama,

 

Trebaće jedan spolja, naročito nakon povrede Ivanovića. Marković deluje baš zapušteno.

 

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Meni je ipak najveci utisak od Duskovog dolaska cinjenica da resavamo ove ISO ekipe relativno bez problema. Timska odbrana nam je na nivou, pa cak ni pojedina gubljenja u prostoru i vremenu koja se desavaju ( a tu prvenstveno mislim na Holandovo konstantno branjenje protivnickog pleja ispod bloka, sto je za kvalitetnu samarcinu i Dobricevo ispadanje na prvu polufintu) ne nanose previse stete.

Link to comment
Share on other sites

Nedović ima poslednju priliku da neko od njega napravi produktivnog košarkaša, koji će biti upamćen i posmatran kroz prizmu ozbiljne takmičarske košarke. Deluje da je Duško voljan da tome posveti rad i iskustvo, ali za taj napor su potrebna dvojica.

 

Nedović je takav igrač da može biti veoma koristan u nekom intervalu 15-20 minuta po meču (i više od toga kako bude napredovao), ali da se u tim trenucima posveti čitanju igre, te prilagođavanju svojih komparativnih prednosti igri kakva je potrebna. Nedović je potreban agresivan i fokusiran, da u svakom napadu dobija loptu u određenom missmatchu -- a s obzirom na njegove fizikalije i prodor, takvih situacija je mnogo -- te da kreira konstantan višak. Nekad će taj višak biti za njega samog, što se završava ulazima i na obruču, nekada short roll sa Mitrovićem i brzo oslobađanje lopte, nekad upošljavanje Bentila na kucanje nakon prodora, nekad čisti drive n kick.. ali maksimalan fokus, agresivnost i neodustajanje od tog obrasca, uz čitanje igre protivnika. U odbrani mora biti u stanju da telom brani čuvara i rotira i da ne dozvoli da odbrana lako puca na njemu.

 

Ono što nam nije potrebno, a što često viđamo:

 

-- pasivni Nedović, koji se zakuca na neki deo terena, čak i kad su mu partneri spolja Marković i Lazić; frustrira saigrače i publiku, siguran sam da ne poštuje ni ono što je dogovoreno sa trenerom (danas ga je ivanović izveo nakon takve sekvence)

 

-- hero ball Nedović, koji tapka loptu 15 sekundi i onda opali neku trojku preko ruke ili fade away. Danas je šutnuo neki prečudan šut iz okreta, dok ga čuva Anđušić. Pa to je missmatch epskih razmera, kakav Anđušić i odbrana, u to treba da se usere sa dva driblinga i zavrti loptu. Možda neka hero trojka i uđe, ali to nije profi ozbiljna šampionska košarka. To je šutiranje ispred zgrade i vikanje Stojakoooović kada pogodiš sam na terenu.

 

Dakle, više čitanja igre (u saradnji sa trenerom), zatim fokusa i agresivnosti, repeticije.. a što manje pasivnosti i neefikasnih šuteva. Za fokus i energiju koji su potrebni za ovakav pristup snaga/kondicija je sine qua non. Zato Nedović i treba da igra u nekim intervalima koje može da izgura. I te intervale da povećava kroz sezonu. Čim nije u stanju više, odmor i na klupu, jer ćoškarenje u napadu i igranje odbrane -- pa ima onih koji to mogu i bolje od njega, dok on skuplja snagu da bude glavni lik.  

Edited by medobrundo
  • Like 14
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Za mene je pravo otkrovenje kako Petrusev igra odbranu, a govorilo se kako ce nagrabusuti kad dodje Dusko.

Sve stigne nogama da isprati a kada mu se igrac okrene poklopi ga dugim rukama. Aktivan je na skoku i zastitu obruca. Svidja mi se i kako deluje u tandemu sa Lukom, fino se dopunjuju, imali su onaj odlican dupli pas u prvom poluvremenu. Do njega je kako ce nastaviti, ima sada odlicnu poziciju da  vrati karijeru na pravi put.

  • Like 17
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Cavani said:

Za mene je pravo otkrovenje kako Petrusev igra odbranu, a govorilo se kako ce nagrabusuti kad dodje Dusko.

Sve stigne nogama da isprati a kada mu se igrac okrene poklopi ga dugim rukama. Aktivan je na skoku i zastitu obruca. Svidja mi se i kako deluje u tandemu sa Lukom, fino se dopunjuju, imali su onaj odlican dupli pas u prvom poluvremenu. Do njega je kako ce nastaviti, ima sada odlicnu poziciju da  vrati karijeru na pravi put.

Zavapio sam vec par puta od pocetka sezone da samo treba strpljenja sa njim, sada ima i ozbiljnog trenera kome ce njegov razvoj sigurno biti jedan od prioriteta. Napredak Petruseva moze biti jedan od tasova na vagi kada se budu svodili racuni u maju.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Što bi rekao Kuzmanović: A što sad ovu akciju ne bi odigrali i u sledećem napadu?  A što samo u dva uzastopna napada, kada može u 4?

 

 

Prvo Holand trojčica iz kretnje:

 

Spoiler

ezgif-com-gif-maker-2.gif

 

 

Pa onda isti poziv rezultira sa odličnom high-low kombinacijom Mitrovića i Bentila:

 

Spoiler

ezgif-com-gif-maker-3.gif

 

 

Treći put dok čekaju istu kretnju Vildoza ih hvata na spavanju za lagani prodor do kraja:

 

Spoiler

ezgif-com-gif-maker-4.gif

 


E četvrti put je već Holand ujebao nakon curl-a, nije video da je imao potpuno samog Lazića na trojci umesto ovog pokušaja podvaljivanja za Luku:

 

Spoiler

ezgif-com-gif-maker-5.gif

 

 

  • Like 39
  • Thanks 9
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Guru said:

Što bi rekao Kuzmanović: A što sad ovu akciju ne bi odigrali i u sledećem napadu?  A što samo u dva uzastopna napada, kada može u 4?

 

 

Prvo Holand trojčica iz kretnje:

 

  Reveal hidden contents

ezgif-com-gif-maker-2.gif

 

 

Pa onda isti poziv rezultira sa odličnom high-low kombinacijom Mitrovića i Bentila:

 

  Reveal hidden contents

ezgif-com-gif-maker-3.gif

 

 

Treći put dok čekaju istu kretnju Vildoza ih hvata na spavanju za lagani prodor do kraja:

 

  Reveal hidden contents

ezgif-com-gif-maker-4.gif

 


E četvrti put je već Holand ujebao nakon curl-a, nije video da je imao potpuno samog Lazića na trojci umesto ovog pokušaja podvaljivanja za Luku:

 

  Reveal hidden contents

ezgif-com-gif-maker-5.gif

 

 

 

Yup, to je to. Možda najpametnija ofanzivna sekvenca Zvezde od kad ja pamtim (a pamtim od sredine 80-ih). Čak Dejli i Pistonsi su bili poznati po ponavljanju istih akcija milion puta, sve dok prolazi, s tim da je to sa Tomasom, Agvajerom i Dumarsom bilo mnogo lakše nego sa Holandom i veselom družinom 😄

  • Like 5
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...