Jump to content

KK ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2022/23-Све што смо желели, све што смо хтели..


Šarac

Recommended Posts

43 minutes ago, Sector said:

Maltene nikad ne pijem više od 2 kafe dnevno ali sutra ide dupla jutarnja uz avangardu.in.  :classic_smile:

Ja bre tamo pokušavam da se registrujem već par godina, motiv isti, ali kao da znaju da sam ubačeni element - nikad mi ne stiže mejl sa potvrdom registracije... :classic_ninja:

  • Like 1
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

U vec par navrata citam kako je minutaza nosilaca pokazala da Źeljko nesto kalkulise u ovoj utakmici ( u smislu kako se od strane KKP ne pridaje veliki znacaj ovoj utakmici).

Lidej 32 min, Panter i Exum 28 min, Papa 26 min, Naneli 20 min...Ne znam koliko inace igraju ali ako su ovdje kalkulisali, koliko bi igrali da nisu kalkulisali, u pm.

  • Like 7
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Kako da vam kažem... Jeste prva utakmica, neka prva trećina sezone..
Ali ja živim za ovo, danas. Ovo mi je najvažnije, i najslađe. Pucali smo sami sebi u kolena, bili u, ma bezizlaznoj situaciji. Što se kaže i Fil Džekson da je došao ne bi mu dao ni promil šanse za ovakvo vraćanje u sezonu.
Partizan s druge strane, ulaze kao pijani milioneri, zadržavaju najbolje od prošle sezone, Željkova druga godina. Na sve slabe tačke dovode zveri, iz Barse, Makabija, Panate, Monaka.. Stabilnost, euforija..
Sad sam miran, i da igra Raduljica, bilo ko. Znam da je tu sa nekim smislom, razlogom.. Čovek sve radi doktorski, hirurški, a gospodski, od treninga, utakmica do konferencija..
I zato, hvala ti Duško.
Šta bude, kako bude, trenutno mi nije važno.. Ovo večeras mi je najvažnije na svetu! Živeli

Samo da prosetam novi avatar
Ja hteo, samo crveni :)
  • Like 24
Link to comment
Share on other sites

 

 

- Ne vidim kako je ovo najmanje bitan derbi u sezoni. Svakako je bitniji od onih evroligaških. U EL, to je zaista jedna od 34 utakmice. U ABA ligi, to je jedna od par (trebalo bi 3-4) utakmica koja ti na neki način definiše i samu sezonu (sa kojeg mesta krećeš i imaš li prednost domaćeg terena). Naročito nije nebitna sa aspekta samopuzdanja i vere u sebe, što se i videlo na igračima. Tako da, jako bitna pobeda.

 

- Poslednjih 22 minuta (od 18. minuta) su bili nestvarno dobri. Rezultat of tog trenutka 48-26 za nas, uključujući i seriju 16-0 krajem prvog i početkom drugog poluvremena. Košarka do tada mi se nije dojmila. Bez obaveza u odbrani, više kao neki all star meč. Tako se ne gradi pobednički tim. Obradovao me je Ivanović da je to isekao i potrudio se da pronađe petorke koje mogu da uspostave balans između odbrane i napada.

 

- Ivanović je trener. Dobar trener. Možda će imati rezultat, možda neće. Ali ima filozofiju, ima iskustvo, i ne libi se da to prenese na parket. Da Holanda stavi na Exuma ako treba, da Petruševa drži kao defanzivnog specijalca 20 minuta na parketu, da mu Nedović ne igra 10+ minuta na račun zatezanja odbrane, da igra sa Dobrićem na 4..

 

- Čini mi se da smo mnogo lakše kreirali poziciju za šut od njih. U nekim momentima su im Vildoza i Nedović radili šta su hteli, lopta je dobro kružila. Na drugoj strani, možda subjektivno, ali mučili su se i pogodili pun kurac nekih poludistanci, bukvalno najgoriš šuteva u košarci trenutno. Hit je onaj Ledejev koš o stativu.

 

- Luka sad već dosta znači. Standardno voli i da previše razmišlja i ima neke nerazumne brainfartove, ali se dobro pozicionira, i za prijem lopte i za njeno prosleđivanje, pa i za skok. Omogućava flow. Danas od svega po malo, 7 poena, 4 skoka, 3 asistencije, 5 iznuđenih faulova. Indeks 15 i +15 sa njima na parketu.

 

- Vildoza je odigrao možda i najzreliju partiju. Nedović imao par monstruoznih minuta u napadu, ali još uvek ne uspeva da napravi kontinuitet kroz meč. 

 

- Dobrić napokon isporučio ono što se očekuje od njega. 10-13 poena, dobri procenti, +13 sa njima na parketu. Hajde da se i on vrati u život, značilo bi.

 

- Marković penzija. Ortak iz kraja kojeg cimneš kad ti fali neko za basket, a nisi baš siguran kako će izgledati i da li ćeš morati da se izvinjavaš. Rispekt za bananu nad Panterom.

 

- Exum će nam biti problem. Ima odlično telo i ako ne upadne u kanal neki -- ili još i nabaci šut, mi tu nemamo nikakvo rešenje. Naročtio kad tih par ok defanzivaca koje imamo moramo da bacimo na Pantera. Nadam se da će se Lazarević nekako uklopiti u filozofiju i da ćemo imati prilike da dovedemo još jednog igrača spolja; može i Holinsa ako bude prekobrojan. Lazarević bi se konkretno danas prosprdao sa onim Papapetruovim statičnim napadanjima naše odbrane (a mogao bi da bude bačen i na Nunalya i Ledeja + isprobati ga i na Exumu).

 

- Što se tiče navijača i prekida, više puta sam pisao naširoko šta imam na tu temu. Od gađenja, došao sam do neke ravnodušnosti. Polako sam počeo to da gledam kao deo nekog standardnog folklora. Generalno smo stoka kao narod, ne poštujemo pravila, nikakva načela, spremni smo svašta da uradimo jajarski iz mase, mislimo da su to neke poželjne vrednosti.. i to je tako, što bi rekao Goranče. Bitno je da uglavnom niko nije povređen i da je to -- kao što rekoh, sad više neki folklor, koji produži utakmicu za pola sata, nego što stvori zaista neki rizik. Da ljudi -- policija, klubovi, itd, hoće sa time da se uhvate u koštac, uradili bi to već x puta, zaista nije mnogo komplikovano. Na kraju se ta tribina prazni sat vremena, da bi svi ljudi sa te tribine prešli na nova mesta na hali, odakle takođe mogu da gađaju sudije i igrače.

 

- Ne znam šta bih rekao i za ovo delegiranje Javora. To je takvo inaćenje da se taj govnar bira da deli pravdu, da se svesno ide na to da će onaj ko je zakinut napraviti neki folklor kako bi preventivno uticao na to da ovaj bolesnik ne utiče na tok meča.   

 

- Džoniju brz oporavak.

  • Like 21
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, mister-no said:

Kako da vam kažem... Jeste prva utakmica, neka prva trećina sezone..
Ali ja živim za ovo, danas. Ovo mi je najvažnije, i najslađe. Pucali smo sami sebi u kolena, bili u, ma bezizlaznoj situaciji. Što se kaže i Fil Džekson da je došao ne bi mu dao ni promil šanse za ovakvo vraćanje u sezonu.
Partizan s druge strane, ulaze kao pijani milioneri, zadržavaju najbolje od prošle sezone, Željkova druga godina. Na sve slabe tačke dovode zveri, iz Barse, Makabija, Panate, Monaka.. Stabilnost, euforija..
Sad sam miran, i da igra Raduljica, bilo ko. Znam da je tu sa nekim smislom, razlogom.. Čovek sve radi doktorski, hirurški, a gospodski, od treninga, utakmica do konferencija..
I zato, hvala ti Duško.
Šta bude, kako bude, trenutno mi nije važno.. Ovo večeras mi je najvažnije na svetu! Živeli

Ja hteo, samo crveni 🙂

Samo napred 🙂

Link to comment
Share on other sites

On 11/19/2022 at 6:31 PM, Pacino said:

Idemo sada korak po korak. Slede nam 3 neugodne utakmice do kraja novembra, od te 3 bio bih jako zadovoljan ako izađemo sa 2 pobede.


 

Eto mi ipak dobismo sve tri. Hajde još tri :D 
Očekivao sam poraz ili od Makabija ili Albe, ali eto uspeli smo da dobijemo sve tri.

Mnogo bitna pobeda za samopouzdanje i za tu veru o kojoj Ivanonvić govori. Odlična partija svih igrača, ne bih da izdvajam pojedince jer se derbi dobija na tim. Isto tako sa druge strane mislim da Partizan ima dosta veći potencijal i da možemo od njih da očekujemo mnogo više, što ćemo videti već 08.12. siguran sam. Treba pristupiti oprezno, dokazali smo da možemo, sada moramo da dokažemo da smo konstantni. 

Naredni korak Virtus kući, ne bih upisivao pobedu tako lako, bitno je sada spremiti igrače za takođe jako naprotnu EL utakmicu. 
Mnogo mi žao zbog Džonija, ali ne sumnjam da će se vratiti jači no ikada. Mu*onja je to, velika podrška za momka. 


 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Nijesam očekivao da možemo da rutiniramo Partizan. Mislio sam da su oni favoriti pred ovaj duel. Ivanović ima ogromno iskustvo kao trener. Posjeduje dosta trikova i ne boji se da ih isproba u toku utakmice. Ogroman autoritet. Zakuca glavne igrače na klupu po 10 minuta, posle ih vrati u igru i oni riješe utakmicu. Najvažnije je da je vratio vjeru u ovu sezonu koja je izgledala kao Pekićeva godina koju su pojekli skakavci. Ne znam kakav će biti finalni rezultat, nije trenutno ni važno. Bitno je da se utakmice ponovo iščekuju i gledaju sa pažnjom. Bitno je da izgledamo kao tim. 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Guru said:

Može sa Mitrom iz short roll-a ovako

 

ezgif-com-gif-maker-1.gif

 

A može i sa Hasanom ovako

 

ezgif-com-gif-maker.gif

 

 

 

deluje da je nebitno da li su ballhandleri Nedović ili Vildoza, kao i da li se rolluju Mitrović ili Martin -- ali da je bitno Lessorta uvlačiti u odbranu pika 🙂 

  • Like 7
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...