Jump to content

KK ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2022/23-Све што смо желели, све што смо хтели..


Šarac

Recommended Posts

26 minutes ago, Sreten Žujkić, penzioner said:

Ja sam sokiran sledecim stvarima:

1. Kako smo lagano uspeli da ih pobedimo s obzirom na momenat u kome smo mi, a u kome oni

2. Da je uzevsi prethodno u obzir, pobeda bila poprilicno ubedljiva

3. Da je Dusko u pripremi utakmice totalno razbio Obradovica

4. Da smo bez obzira na njihov napadacki pedigre uspeli da ih ustopujemo na cca 70 poena

5. Da oni uzasno izgledaju s obzirom na imena koja imaju i da ozbiljno kubure s kosarkaskim iq sto ce kao i prosle sezone tesko nadoknaditi

 

Dodao bih i deo tokom II/4 kako smo uspeli da održimo koncentraciju I rezultatski priključak tokom one njihove serije za 3p bez promašaja. 

 

3 minutes ago, dzakala said:

Screenshot_20221128-230221_Instagram.jpg

 

Da se ne lažemo, posle saveta tokom prekida, koje je Covic Dr dao Dusku, poceli smo bolje da igramo i preokrenuli rezultat :default_coffee:

 

Ipak je Legenda 50 god "u košarci" :wink2:

  • Like 1
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

Malo ozbiljnija nota:

 

Ja rekoh i na poluvremenu da Zvezda deluje kao bolji tim - videla se neka ideja i u odbrani, jedino što su ispadi Vildoze, nemoć Markovića i par gluposti Martina i društva učinile da ovako potentan ofanzivni tim kao Partizan to iskoristi bez problema. U drugom su već neke stvari korigovane, a Partizanova grozna odbrana je ostala bez reakcije.

 

Očigledno je da je Robija kalkulisao sa igračima i energijom tima, obzirom da ovaj derbi nije presudan, ali to ne menja generalni utisak o tome kako je Ivanović posložio ovaj tim i kakve je odluke donosio. Skoro bez greške, oduševljen sam. 

 

Vildoza se uozbiljio u drugom poluvremenu sa odbranom, u napadu je dominirao, nisu imali nikakvo rešenje za njega. Mislim da je to otprilike pokazatelj kako bi izgledao san svih Zvezdaša Miloš Teodosić, da je pre 3-4 godine došao u klub, uključujući i lelemudjenje u odbrani. Dosta bolja atletika kod Vildoze, ali i nešto slabija rešenja i pasovi.

 

Petrušev je najpozitivnije iznenadjenje sezone. Kako je odigrao tri odbrane (dve na snagu protiv Lesora i jednu nogama protiv Papaetrua) -  da mi je neko pričao, ne bih mu verovao.

 

Videćemo sad prilagodjavanje na odsustvo Ivanovića - mislim da će se ipak dovesti još jedan ball handler. Marković u 34.g. izgleda kao da ima makar 10 više.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Fat Zadd said:

Da se ne lažemo, posle saveta tokom prekida, koje je Covic Dr dao Dusku, poceli smo bolje da igramo i preokrenuli rezultat :default_coffee:

 

Ipak je Legenda 50 god "u košarci" :wink2:

Moguce da mu je predlozio da trazi celendz kod onog kosa Ivanovica i faula Ledeja. 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Čvarkov said:

Nije zanemarljivo i ovih +16 za borbu za prvo mesto.

Videli smo prosle godine koliko je bilo bitno. Odusevljen sam voljnim momentom kod igraca, tad se oprastaju i povremene greske i promasaji. Dusko je reanimirao tim i probudio ih zimskog ( jesenjeg ) sna, progutali smo ih odbranom u drugom kada se lomilo. Pre mesec dana je delovalo nezamislivo sve ovo. Zao mi je Dzonija kao brata rodjenog, taman se momak resetovao i krenuo da pruza kvalitetne partije

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Kosjan Willavić said:

Videli smo prosle godine koliko je bilo bitno. Odusevljen sam voljnim momentom kod igraca, tad se oprastaju i povremene greske i promasaji. Dusko je reanimirao tim i probudio ih zimskog ( jesenjeg ) sna, progutali smo ih odbranom u drugom kada se lomilo. Pre mesec dana je delovalo nezamislivo sve ovo. Zao mi je Dzonija kao brata rodjenog, taman se momak resetovao i krenuo da pruza kvalitetne partije

 

Mene je oduševilo na kraju što nismo puštali nogu sa gasa, ne da bi ponizili protivnika, već zbog te razlike na kraju koja može biti odlučujuća. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Jos mnogo sezone ima da se igra, ali je lepo i najpre korisno pobediti i u ovom derbiju.

 

Mislim da je Radonjic jednom izjavio nesto u stilu "najvaznije je pobediti u poslednjem derbiju". Tad si sampion. Dzaba ti sve ovo pre, ako ne dobijes kad je najvaznije.

 

Tako da, pisemo pobedu, dize nam samopouzdanje, vraca veru, pomaze nam da se brze regenerisemo nego da smo izgubili, i mentalno pa i fizicki, i teramo dalje. Nema opustanja, nema uzletanja.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...