Jump to content

KK ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2022/23-Све што смо желели, све што смо хтели..


Šarac

Recommended Posts

Lako je moguće da vežemo još tri pobede u EL Zajahali smo dobar momentum. Steta bi bilo to sad pokvariti. Šok terapija sa smenom trenera i to ne za nekog bilo kakvog nego sa velikim T kao po nekom nepisanom pravilu je urodila plodom. 

Edited by bodo
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, bodo said:

Lako je moguće da vežemo još tri pobede u EL Zajahali smo dobar momentum. Steta bi bilo to sad pokvariti. Šok terapija sa smenom trenera i to ne za nekog bilo kakvog nego sa velikim T kao po nekom nepisanom pravilu je urodila plodom. 

Nije samo šok terapija nego ozbiljan rad i iskusno vođenje utakmice što još jednom dokazuje da pravi trener čini ekipu duplo boljom i zato sad ređamo pobede.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Quote

How do you feel so far with your return to the EuroLeague?
“First of all, I’m feeling great being here, being one of the main guys on the team. I’m getting back to my rhythm, getting back my confidence – that’s actually what I needed. I had a chance that I needed in the US, and here I’m really happy.”

 

How did you decide to sign with Crvena Zvezda and as a key player do you feel pressure to lead the team?
“I chose Belgrade because it’s a great team. I think this city and the passion they feel for the team is great, and that’s actually what I need to be confident. And being one of the main guys in the team is great, because that’s what I needed, to feel like a good player, to feel that I can be that guy on the team.”

 

You have played under new head coach Dusko Ivanovic at Baskonia, talk about your relationship with the coach and what his strengths will be with Crevena Zvezda.
“Well, I think Dusko is already helping us. I think what we needed was to be a little bit more tougher – he’s going to change that; he’s already doing it. The practices [he’s running] is what we need. To have practices, to change our mentality and not just to play 20 minutes and be good with it – to play 40 minutes and win games. It’s what we needed, I think Dusko is already helping us and we’ve got to keep going, I know we can get better

Vildoza 

  • Like 21
Link to comment
Share on other sites

Malo EL statsa za subornje pre podne.

 

Pre (7) i posle Duška (3 utakmice)

 

True shooting (TS)

mali skok sa 53% na 54%

 

Asistencije (AS)

mali pad sa 15.7 na 14.0

 

Skokovi (REB)

zadržali odlično 3. mesto u EL

 

Izgubljene lopte (TO)

mali skok sa 13.0 na 14,3

 

Ova 4 parametra nam ne govore mnogo o nekim promenama u igri, biće tu malih oscilacija i u periodu koji sledi, recimo u 4,5 narednih mečeva, a za kasnije ćemo videti.

 

Sledeći parametri su vrlo indikativni i imaju svoje objašnjenje vezano za promenu trenera

 

Ofanzivni rejting (OFFRTG)

pad sa 107.4 na 103.9, ali smo i dalje 16. napad EL

 

Defanzivni rejting (DEFRTG)

osetno boljih 110.8 u odnosu na prethodnih 117.5 i skok sa 12. na 8. mesto najboljih odbrana EL

 

Ukradene lopte (STL)

opet značajan skok na 9,3 sa bednih 5.1

 

Broj poseda (POS)

skok sa 65.2 na 70

 

Dakle i po ciframa je jasno da igramo mnogo bolju odbranu od kako je Duško preuzeo tim. Bolji pritisak na loptu, značajno više ukradenih lopti, a verujem i mnogo više poena iz tranzicije. Nisam uspeo nigde da nađem taj podatak, ali čini mi se da sam video da smo u jednom od poslednja 3 meča imali 18 poena iz tranzicije za poluvreme. Poređenja radi, u prvom kolu protiv Efesa smo imali ravno NULA. Ako može neko da nađe i ovaj podatak, bilo bi dobro da se popuni slika. Pošto je jasan akcenat na odbrani, samim tim i veća potrošnja, naš napad malo trokira. Otud onaj pad u OFFRTG, ali Duško je evidentno postavio neke prioritete, pa ćemo za poboljšanje napada morati da sačekamo. Osim toga, igra se na manji broj poena, što samo po sebi smanjuje naš OFFRTG. Dalje, ubrzali smo igru, što se vidi bo broju poseda, a verujem da u toj razlici leži veći broj tranzicionih napada za koje nemam podatke.

Van brojeva, tj. po eye testu, igramo raznovrsnije u napadu, više koristimo pick igru sa rollerom, a nevidljivo statsima je i mentalna stabilnost tima koja je na većem nivou od promene trenera.

 

Eto, da ne gnjavim previše, mali presek posle samo 3 meča u EL. Možda je značajno, možda irelevantno, ali neka nek se nađe.

  • Like 25
  • Thanks 5
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, srlepajce said:

How do you feel so far with your return to the EuroLeague?
“First of all, I’m feeling great being here, being one of the main guys on the team. I’m getting back to my rhythm, getting back my confidence – that’s actually what I needed. I had a chance that I needed in the US, and here I’m really happy.”

 

How did you decide to sign with Crvena Zvezda and as a key player do you feel pressure to lead the team?
“I chose Belgrade because it’s a great team. I think this city and the passion they feel for the team is great, and that’s actually what I need to be confident. And being one of the main guys in the team is great, because that’s what I needed, to feel like a good player, to feel that I can be that guy on the team.”

 

You have played under new head coach Dusko Ivanovic at Baskonia, talk about your relationship with the coach and what his strengths will be with Crevena Zvezda.
“Well, I think Dusko is already helping us. I think what we needed was to be a little bit more tougher – he’s going to change that; he’s already doing it. The practices [he’s running] is what we need. To have practices, to change our mentality and not just to play 20 minutes and be good with it – to play 40 minutes and win games. It’s what we needed, I think Dusko is already helping us and we’ve got to keep going, I know we can get better

Dusko is what we needed. 😁

Edited by necke
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ovom timu i dalje fali kvalitet. Ne čudi me da nije bilo poboljšanja u statistici(ASS, TS, REB...) jer su to i dalje isti igrači koji su igrali, samo su sad malo bolje raspoređene uloge. Za neki iskorak u EL(i defanzivni i ofanzivni) nama fale još 2 EL igrača a već imamo previše igrača. Iskreno, imali smo i malo sreće poslednje 3 utakmice ali kako kažu sreća prati hrabre a mi smo bili veoma hrabri. Naša igra je i dalje na momente smušena, dešavaju nam se crne minute, nekad to bude i 5+ crnih minuta.

Mi sa ovakvim igračima jednostavno moramo akcenat staviti na odbranu je za napad nemamo dovoljno municije na EL nivou. Tako je kako je. 

Nekada ćemo uspeti da spustimo protivnika na 70 poena i pobedimo, nekad čak i pored malo primljenih poena nećemo pobediti, ali ja više volim da gledam smislenu košarku, čak i defanzivno orjentisanu, nego igru za koš više.

  • Like 16
Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, srlepajce said:

Spanci nam pariraju sa radonjizmom

Duskista :23:

 

https://www.duskista.com/

 

pa normalno, a ne ko mi za radonju nemamo nista. 

da je pameti i volje i mi bi smo imali radonjizam shop, i kacket sa natpisom hard difens tranzisn ofens ili specificno ^^

to bi islo ko alva, al nema ko da odradi. da nije dr lekija ni majica ne bi bila...

 

21 hours ago, Kankkunen said:

Penzija, dogodine punih 65 ...

Neša Ilić da uruči prigodne poklone, ordene, zahvalnice ... ma sve što treba.

 

to se kaze tek 65

ima jos tetka vesna da mesi kolace, polako...

 

u drebiju zna se. hard difens je broj 1 na listi. broj dva napadati madara, pantera i lesora u odbrani. broj tri opet napadati lesora da ga sto pre izbacimo iz igre.

lidej igra u nikad boljoj formi, ove njegove fade away suteve jednom rukom ubada u veliki procentima, sut mu je odlican, rekao bih onako na oko da ima sigurno preko 40% trojke.

on i lesor su po meni prva pretnja. tu moramo dobiti bitku, a spolja svi da grizu to se podrazumeva.

jaki su... i pored nabrojanih koje i ako uspes da zaustavis tu su i andjusic, exum, naneli, papapetru...

hard difens, sto pre izbaciti iz igre madara, pantera i lesora... i nasi su. 

ne smeju preko 75-80.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Wingwalker said:

Pa nie ni Duško od kamena...
Kada se to desilo...?

Uf, mislim kraj trece ili u cetvrtoj.

 

Hteo je da ga premlati bukvalno jer nie dodai loptu nakon def skoka. Posle se utronjao i pogodio samo jedno bacanje.

Aprijatno 😂

Link to comment
Share on other sites

Dusko nije mnogo radio sa nasim igracima. Mislim da ce njemu to lezati, jer su nasi igraci zahvalniji za rad sa trenerima koji imaju cvrstu ruku. Uz strance koji nisu svilene bube i nisu razmazeni, moglo bi se desiti da napravi velike stvari. Koliko Sasi Obradovicu leze ameri, toliko Dusku lezi evropski mentalitet, pogotovo balkanski. Napravice on ozbiljan fajterski tim koji grize i koji ce nedostatak talenta kompenzovati krvavim kolenima.

 

i da, Deda je pobegao na vreme. Jer bi kod Duska mor’o da baci pljuge. 😄

Edited by ZvezdaJeZivot
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Aca Trica u metu.

Bice zanimljivo koga ce Dozai delegirati, odnosno koja 3 razbojnika.

Aba liga sudije su trenutno samo dno EL, ne zato sto ne znaju, nego jer su postali specijalci. Javor pokazao zasto pre 2 dana.

Cini mi se cak da bi Sreten bio najsrecnije resenje za nas.

 

 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Plasim se duela Leday - Bentil. 

Ovaj nas, zali boze misica, to je isto ko da imas Urus, a da nemas novca za dizel. Toliki ogroman covek, a ne moze da pomeri beka u missmatch situaciji. Na stranu sve to, covek je po mom misljenju tupaviji od Lesora.

Nek su nam Bog, Luka Mitrovic (najveci IQ u obe ekipe, missmatch vs svakog Partizanovog centra) Dule Ivanovic, Nemanja Nedovic i Vildoza na pomoci.

Edited by Pero
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, ivan9 said:

Mi sa ovakvim igračima jednostavno moramo akcenat staviti na odbranu je za napad nemamo dovoljno municije na EL nivou. Tako je kako je. 

Nekada ćemo uspeti da spustimo protivnika na 70 poena i pobedimo, nekad čak i pored malo primljenih poena nećemo pobediti, ali ja više volim da gledam smislenu košarku, čak i defanzivno orjentisanu, nego igru za koš više.

 

Kakvim igracima?

 

Radonjic je stavljao akcenat na odbranu kad je imao Hollinsa ili Jenkinsa, to sad sa Nedovicem nije moguce. Dalje, sto se tice napada, Radonja je mogao samo da sanja ovakav kvalitet kakav KKCZ ima ove sezone. U jednom timu imas Vildozu, Nedovica i Bentila koji su u svom bogatom EL iskustvu uvek bili napadacke zveri, a ne neki odbranbeni specijalci.

 

Nije to samo slucaj kod Ivanovica, to je slucaj i sa Partizanom - ima se dovoljno skupih evroligaskih igraca da moze da se igra kao Armani ili Fener, da im se trpa preko 90 poena, nije to vise Radonjiceva Crvena zvezda sa skromnijim ulaganjima, ali sa sistemom i akcentom na odbrani. Sad, sto se to meni ne svidja i sto imam problem da se identifikujem sa ovim timom nije toliko bitno, bitno je da se zaboravi na defanzivno jake petorke jer ih je ove sezone nemoguce sastaviti.

Link to comment
Share on other sites

Solidan procenat je preko 40%, a uz to ima i 27/33 sa linije sl. bacanja i 12 poena u proseku.

 

Podsetite me kada smo to imali bolje krilne centre u napadu? Prosle sezone su tu bili muceni White i Davidovac, pre te kratko JO'B i opet Davidovac, pre te MJK, pre te sezone Simon koji je igrao nikad bolju kosarku.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

ali najjace mi je sto je "sistem" = cvrsta odbrana i bangav napad. ako igras napadacki, onda to nije sistem i svi imaju iq problem.

 

valjda je prakticno pokazano protiv makabija da i napadacki orijentisana ekipa moze da odigra dobru odbranu a za to ti treba i anticipacija i citanje terena, da ne kazem bball iq.

 

to sto mi kao navijaci generalno ne umemo da pojmimo druge validne principe osim onog jednog na koji smo navikli, ne znaci da ne postoje.

  • Like 15
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Losmi17 said:

Aca Trica u metu.

Bice zanimljivo koga ce Dozai delegirati, odnosno koja 3 razbojnika.

Aba liga sudije su trenutno samo dno EL, ne zato sto ne znaju, nego jer su postali specijalci. Javor pokazao zasto pre 2 dana.

Cini mi se cak da bi Sreten bio najsrecnije resenje za nas.

 

 

Referees: Damir Javor, Josip Radojković, Marko Mustapić

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, uini said:

ali najjace mi je sto je "sistem" = cvrsta odbrana i bangav napad. ako igras napadacki, onda to nije sistem i svi imaju iq problem.

 

valjda je prakticno pokazano protiv makabija da i napadacki orijentisana ekipa moze da odigra dobru odbranu a za to ti treba i anticipacija i citanje terena, da ne kazem bball iq.

 

to sto mi kao navijaci generalno ne umemo da pojmimo druge validne principe osim onog jednog na koji smo navikli, ne znaci da ne postoje.

Ko to kaze? Mi napadacki orijetisana ekipa??? Ne moze napadacki orijentisana ekipa imati najgori napad u EL ili  jedan od 🙂

 

 

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Losmi17 said:

Aca Trica u metu.

Bice zanimljivo koga ce Dozai delegirati, odnosno koja 3 razbojnika.

Aba liga sudije su trenutno samo dno EL, ne zato sto ne znaju, nego jer su postali specijalci. Javor pokazao zasto pre 2 dana.

Cini mi se cak da bi Sreten bio najsrecnije resenje za nas.

 

 

Drvo javorovo😂😂😂

Pa ovi razbojnici više ni maske ne nose

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...