Jump to content

KK ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2022/23-Све што смо желели, све што смо хтели..


Šarac

Recommended Posts

Pa meni uopste ne izgleda da mi pokusavamo da igramo na poen vise. To sto statistika pokazuje kako smo u tri najlosije odbrana... Statistika. Brdo poena smo primili u poslednjim minutima kada je pobednik vec bio odlucen (npr sinoc u 4/4 26p, protiv Baskonije u 4/4 33p). Efes, Bajern i Real smo sveli na 72 postignuta poena. A i dalje je 6 utakmica mali uzorak da preko statistike nesto zakljucujemo. Uopste se ne secam nekih momenata gde smo defanzivno suplji, cak sta vise utisak mi je da se skroz dobro sibamo sa svima. 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, bosMan_jr said:

Pa naravno da gledam sire, jesmo li doveli Bentila da bi on imao solidne-dobre procente za 3, da bi imao 12-13ppg ili da bi KK Crvena zvezda pobedjivao?

 

e pa da, pobede = šira slika.

 

trenutno stanje stvari je da bentil šuri, petrušev je recimo u granicama očekivanog, hassan martin je okej ali jasno je da može bolje, holland je qrac na biciklu, nedović je za sada pozitivna nula ali treba da krene da igra bukvalno, vildoza je drugi dolazak isusa, adams je propast jer nemamo vremena da ga čekamo a i džoni se moli u hilandaru. miroslave, no comment.

 

trener je krenuo loše ali je u poslednje dve tekme isporučio neke neophodne stavke.

 

sve u svemu, nije toliko bedno, ni u odabiru, niti u igri, makar ne onoliko koliko se ovde predstavlja.

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Milos 3.14 said:

Prvenstveno završeno 19/6 svi od navijača, preko kluba mislili da Ra ostaje . Do 19/7 došli Holand, Nedović, Martin, Petrušev. Trojicu doveo Ra četvrtog Čo što je možda i dovelo do razdora 

 

Ako te ne mrzi, daj malo detaljnije pojasni šta tačno je završeno, kad i kako.

 

Jer ako uzmemo taj slučaj Martina, oko kojeg sam več replicirao, meni nije jasno kako je on završen dok je Radonjić još bio u klubu, a ozvaničen skoro mesec dana nakon toga? To mi nikako ne pije vodu. Meni je tu više logično da je Radonjić želeo tog igrača, ali nisu uspeli da se dogovore dok je on bio u klubu. A nakon njegovog odlaska, uprava je odlučila da ipak dovede igrača, jer im se svideo (a možda i da ga metnu Radonji da ga ne odvede u PAO).

 

Plus, od ove četvorice koje su navedeni gore, ja nikako ne vidim koju trojicu bi mogao Radonja da dovede. Martin i Petrušev ok. Holland nebi rekao da je njegov cup of tea. A Nedović je verovatno taj kamen spoticanja, jer sumnjam da bi druga strana zaratila zbog Hollanda.

 

2 hours ago, Devil In My Pants said:

Al doveo Nedovica..xaxaxa..epski.

 

Meni je čak Nedović tu i manje sporan od ove četvorice, jer se barem uklapa u tu domaču bazu, koju Radonja voli da ima. 

 

Ali Holland mi se nikako ne uklapa. Ako je pogledao 2 minuta njega u akciji, i video kako igra odbranu rukaa, dok mu noge ostaju ukopane u mestu, zabranio bi njegovo dovođenje.

Edited by L' Imperatore
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, uini said:

 

e pa da, pobede = šira slika.

 

trenutno stanje stvari je da bentil šuri, petrušev je recimo u granicama očekivanog, hassan martin je okej ali jasno je da može bolje, holland je qrac na biciklu, nedović je za sada pozitivna nula ali treba da krene da igra bukvalno, vildoza je drugi dolazak isusa, adams je propast jer nemamo vremena da ga čekamo a i džoni se moli u hilandaru. miroslave, no comment.

 

trener je krenuo loše ali je u poslednje dve tekme isporučio neke neophodne stavke.

 

sve u svemu, nije toliko bedno, ni u odabiru, niti u igri, makar ne onoliko koliko se ovde predstavlja.

Sve si lepo analizirao. 
 

Ali nista od toga ne menja cinjenicu da imamo 1-5 i izglednih 1-6 za koji dan i da smo poslednji na tabeli.

A taj egal u mnogim EL tekmama su videli samo lajkeri ovog tvog posta. Ostali ljudi su videli rutinu protivnika u svakom od poraza.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Guru said:

 

Napad: 0.883 poena po posedu, najgori u EL. U poslednjih 7 sezona nismo imali manje ppp nego sada.

 

Odbrana: 1.015 poena po posedu, 15. u EL. Izuzetno loše, mada se dešavalo da bude i lošija - sezone 2017/18 i 2020/21.

 

 

Losa ti ta statistika, mu ove godine igramo timski, talentovanu i napadacku kosarku od koje ne krvare oci. 

 

 

Ako mozemo da ne igramo ove utakmice gde nije realno da pobedimo  da se ne zamaramo dzabe. Igramo kuci protiv svih osim Reala, Barse, Efesa i Fenera  a na strani predamo lepo i ustedimo jos 100k za  npr Tadiju Dragicevica

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, uini said:

 

e pa da, pobede = šira slika.

 

trenutno stanje stvari je da bentil šuri, petrušev je recimo u granicama očekivanog, hassan martin je okej ali jasno je da može bolje, holland je qrac na biciklu, nedović je za sada pozitivna nula ali treba da krene da igra bukvalno, vildoza je drugi dolazak isusa, adams je propast jer nemamo vremena da ga čekamo a i džoni se moli u hilandaru. miroslave, no comment.

 

trener je krenuo loše ali je u poslednje dve tekme isporučio neke neophodne stavke.

 

sve u svemu, nije toliko bedno, ni u odabiru, niti u igri, makar ne onoliko koliko se ovde predstavlja.

Znaci zapravo je sve super.

 

Vazi ali na plazi.

 

😂

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ako se gleda timska statistika u EL, prvo što treba da se kaže je da je jako rano za neke konačne zaključke, ali može da se primeti trend u ovih 6 kola od ukupno 34.

 

Mi nismo najslabiji napad EL, ako je neko stekao takav utisak kroz brojne postove. Slabiji od nas su Asvel i Armani, a jako blizu Virtus, Bajern i PAO. Može se reći da smo u toj grupi od 6 po OFFRTG najslabijih timova, dakle u poslednjoj trećini lige. Valensija, koja je odmah iznad ove grupe timova, ima značajno veći OFFRTG nego prvi pratilac ispod, što u našem slučaju znači da moramo drastično popraviti naš broj poena po posedu da bi se približili bar toj drugoj trećini napadački potentnih timova.

 

OFFRTG

18. Asvel 105,7

17. Armani 106,0

16. Zvezda 107,4

15. Virtus 107,7

14. Bajern 108,3

13. PAO 108,4

 

12. Valensija 113,8

 

 

Veći problem je odbrana, koja iako daleko od najslabije (po DEFRTG lošiji od nas su Oly, PAO, Baskonia, Makabi, Žalgiris i Partizan), ne pruža ni približno dovoljnu kompenzaciju za evidentno problematičan napad. Timovi koji imaju budžete ispod ili prilično ispod proseka EL, gde mi tavorimo svake godine, moraju se oslanjati ili na elitnu ili na odličnu timsku odbranu kombinovanu sa uigranošću rostera. I jedno i drugo smo imali u Radonjićevim sezonama, pa se tako otvarala mogućnost da budemo manje ili više konkurentni i da težimo nekoj sredini tabele ili prvoj trećini.

 

DEFRTG

18. Partizan 124,1

17. Žalgiris 122,2

16. Makabi 122,1

15. Bakonia 119,6

14. PAO 118,8

13. Oly 118,8

 

12. Zvezda 117,5

 

Sad malo o trendu.

Od ovih 6 timova koji imaju najslabiji DEFRTG, dakle prosečno primaju najviše poena iz poseda protivnika, čak TRI se trenutno nalaze u Top8: Bakonia (skor 4/2), Makabi (4/2) i Partizan (3/3). To nam govori da su ova tri tima za sada uspela da preko ofanzivnog potencijala (Partizan, koji je lider EL po OFFRTG), plus stila igre koji favorizuje kraće napade, tj. više poseda (Baskonia, prva po broju poseda u EL) i Makabija koji je od 6 utakmica odigrao čak 4 kod kuće (uglavnom protiv timova sa slabijim rejtingom), neutralizuju lošu ili očajnu odbranu. Biće jako zanimljivo pratiti npr. ova tri tima u nastavku sezone i videti da li se i kako njihov učinak menja u zavisnosti od promene nekih varijabli kao što su broj gostovanja/domaćinstava, matchup protiv objektivno jačih timova u smislu balnsa odbrana-napad i onih sa vrhunskom odbranom.

 

Naš jako loš true shooting% koji je 53% (lošiji od nas samo Bajern) u kombinaciji sa našim izuzetno malim brojem poseda po meču (POS 65,2 - najslabiji u EL) pokazuje objektivne probleme u realizaciji napada, njihovoj brzini i procentu uspešnosti. Drugim rečima, igramo sporu i neefikasnu košarku, a ne postoji kvalietet u odbrani koji može to da amortizuje.

 

Iako smo odlična treća skakačka ekipa (iza Albe i Reala), mi izgleda:

1. ne znamo kako da povučemo tranziciju, kasnimo sa prvim ili imamo loš završni pas, ili pak samu realizaciju kod 1 na 0, 1 na 1  ili 2 na 1 situacija

2. nismo uigrani u smilu ko vuče tranziciju, ko trči i po kojim linijama

3. jednostavno nemamo tako selektiran roster (po tehničkim i fizičkim karakteristikama) koji bi efikasno trčao tranziciju

Popravljanjem neke od ovih stavki (poželjno sve tri) mi bi poprilično popravili obe naše rak-rane na ofanzivnoj strani - procenat šuta i broj poseda.

Činjenica da smo najslabija ekipa po ukradenim loptama (samo 4,3 po meču) ne pomaže u ostvarenju tranzicione igre, naprotiv.

 

Naslonjeno na ukradene lopte, koje opet otvaraju lakšu tranzicionu igru, mi imamo sledeće probleme:

1. više nemamo individualno elitne ili odlične defanzivce kao što su bili Hollins, Kalina, pa i Kuz kada može i hoće da igra, koji mogu da pritisnu loptu i direktno iznude TO na razne načine

2. nemamo Radonjin sistem koji je sam po sebi defanzivno orijentisan i Lazića kao bitnog igrača odbrane koji se izgleda samo u njemu ponaša kao riba u vodi

3. imamo defanzivno očajnu spoljnu liniju koja izgleda tužno u odbrani perimetra, nemoćna da stigne nogama, probije blok, bude korisna kod switcha, kao i nimalo potentnu centarsku liniju koju čine igrači sa, kombinavano gledano, poprilično defanzivnih falinki

Ono što nas drži iznad vode i naš DEFRTG na nekom pristojnom (ali ništa više od toga) 12. mestu u EL je volja da se odbrana igra, radna etika koja je ukorenjena u klubu i čiju osnovu čine uglavnom domaći igrači.

 

Ako išta od ovoga što sam napisao ima smsila, može se primetiti da su naši problemi:

1. sistemski - nemugućnost da se sa određenom grupom igrača nešto bitno timski promeni zbog njihovih individualnih limita

2. situacioni - plaćamo danak novom treneru, novom rosteru i neuigranosti istog.

Ovo drugo se može popraviti tokom sezone, ali za ovo prvo jedino rešenje je praksa započeta sa zamenom Adams - Vildoza. Pa dokle stignemo.

 

Ipak, subjektivno gledano, daleko više od svih ovih brojeva i cifara, koji nisu po nas povoljni, mi smeta nepostojanje određene i konkretne filozofije igre, neki naš TM po kome bi se mogli suprotstaviti "jačim i bogatijim klubovima". Mi smo za sada, gledajući i struku i roster, neki mix svega i svačega. Kao i u svakom mixu, ima tu dobrih stvari i lepog ukusa, ali su oni u takvoj manjini, da na kraju, kada se čaša popije, pre ostane gorak nego sladak ukus.

  • Like 17
  • Thanks 9
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Guru said:

 

Ja se iskreno nadam da ti troluješ sa poslednjih nekoliko postova

Odgovoriću ti iskreno jer si korektan forumaš i uglavnom imaš košarkaške postove.

Da , sve što sam pisao da je Radonja doveo ovog ili onog igrača je sprdnja na poplavu sličnih postova samo sa drugim glavnim likovima. 

Dakle ja sam savršeno svestan ko je i šta je Nebojša Čović nemam tu iluzije , kao što znam ko je Radonjić i kao što sam pisao 25-26 juna kad su se posvađali nikad nećemo saznati gde je puklo. Ne verujem pričama koje preko medija plasira Radonjićev menadžer, a pogotovo ne verujem Čoviću.

U takvoj situaciji gde nam je otišao trofejni trener, a gde ja ne živim od košarke već mi je to neka vrsta filtera od svega okolo meni ostaje jedino da gledam košarku i da realno sagledam mogućnosti kluba pa da u odnosu na to postavim očekivanja.

Znači ako mi iz objektivnih i subjektivnih razloga ne možemo da uđemo u gornju polovinu klubova na EL nivou već deset godina što bih ja očekivao da to uradimo ove godine sve da smo doveli Lasa™.

 

Protiv sam toga da se treneri uče na Crvenoj zvezdi u bilo kom sportu, ali isto tako garantujem da bi ista ova priča na forumu bila i da smo doveli npr.Lukića.

Ne znam ko nama treba da bude trener da bi ga mi pustili da radi, Paskval, Kvin Snajder? Kad kažem mi mislim na našu javnost, tviter i forumske eksperte.

 

Dakle , suma sumarum na ovoj sprdnji od topika nemaš izbor osim trolovanja , sve drugo je pogubno po mentalno zdravlje, previše je tu frustracije.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Laki21 said:

 

Čekamo i dalje da se @Šarac udostoji odgovora.

Sarac je javno ustao na skupstini i javno pitao sta ce nam Raduljica. Imenom i orezimenom postavio pitanje. Nisam dobio odgovor osim da se razmatra.

A vi i dalje budite zvezdasi i borite se za pravu stvar iza tastature, a ja kada se ovde prozovem nije mi tesko ni da odgovorim 1000 km daleko.

 

I samo bez spocitavanja da mi je neko bilo sta platio. Uredno sam platio kartu za sebe i moju porodicu za obe utakmice, spojio mini odmor da obidjem i ovaj deo sveta. Utakmice su bile samo povod.

 

A sad mozete da nastavite sa analizom, scakako ce to bitno uticati na igru nasih igraca. Pomno prate svaku vasu observaciju,pogotovo Bentil. 

  • Like 6
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Čvarkov said:

Pod kojim nickom se krije Bentil? Da se izvinim čoveku.

 

1 minute ago, Čvarkov said:

Pod kojim nickom se krije Bentil? Da se izvinim čoveku.

Ja imam obavezu da sve iscitam i da u tri primerka i na tri jezika svim igracima detaljno analiziram sta i ko pise o bilo kom.

 

Mora se sendvich zaraditi, plus da se spinije kada je potrebno,toliko prvoboraca ima ovde i to iz Partera b koji sve znaju ali ne smeju nista da kazu,tj njihovu istinu. 

 

Imao sam stvarno iskrenu nameeu kada sam otvarao temu, ali vidim da je kao i sve u ovom drustvu mrtvo slovo na papiru.

 

Predlazem.moderaciji da je blokira, i da vecina otvori novu temu sa prikladnijim nazivom .

Teme i sve sto je pisano do sada daleko su od naziva teme. 

 

Pa lepo da se na toj temi nadji istomisljenici bez upada zvezdasa koji uprkis svemu ne mogu se radovati oorazima svog kluba.

 

Hvala unapred. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Eto saznali smo i da se razmatra šta će nam Raduljica😁  i taj podatak govori dovoljno o šizofreniji koja vlada u KKCZ.   Tamo se izgleda više brinu ko sedi u  parter b nego kakav je sastav KKCZ 😄😄😄

Edited by Perkos2
  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Vrlo dobra utakmica sa nase strane sinoc, narocito ako se uzme u obzir da je malo ekipa favorit protiv Monaka u knezevini. Falila je malo veca koncentracija kod slobodnih bacanja, zicera i 2+1 situacija ali generalno sasvim solidno izdanje.

 

Petrusev na petici pokazuje sav svoj pitencijal i sa pravom su pojedini ovde trubili da on nema sta da trazi na cetvorci. Ume za tri a ume i pod kosem.

 

Holand, valjda je svima jasno da je EC igrac i to je to. Da nije pogodio onu trojku u Areni proletos verovatno ga ne bismo ni razmatrali, ali to je nas skauting..

 

Hasan Martin bas nedorecen do sada, valjda ce biti bolji kako vreme bude prolazilo.

 

Lazic korektnu odbranu igrao, ali napad standardno trpi sa njim, kao i sa Lazarevicem koji osim po nekog ofanzivnog skoka i pravljenja malog faula slabo sta drugo moze da ponudi.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...