Jump to content

KK ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2022/23-Све што смо желели, све што смо хтели..


Šarac

Recommended Posts

2 hours ago, Don Dusko said:

Nije ovde poenta o Ostoji vec o gubitnickom mentalitetu naseg cenjenog presidentea.

Gubitnicki mentalitet? Sa osvojenih 20+ titula? I najuspesnijim periodom u istoriji KKa?

Stvarno me sramota sta ponekad ovde procitam. Svestan sam da je pamcenje kisne gliste nacionalni sport u Srbiji, ali ponekad je to bas tesko variti.

 

Razlika izmedju nas I komsija ove sezone je u 20k navijaca u areni I 11k pretplatnih karata. Ostalo je manje-vise isto, forma, povrede, sreca su promenljive kategorije I generalno retko koji covek na njih moze svesno da utice.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Pa Duško je izgleda čitao forum, jer je rešio da iskoristi svaki uloženi evro od Kampaca. I eto i rezultata. Dao mu je juče preko 33 minuta i svaki minut je odigrao vrhunski. E, sad, problem je kanal Vildoze, nesposobnost Pefija i Ivanovića za ovaj nivo košarke i povreda Nedovića, tako da je rotacija maksimalno smanjena. Postaje mi prilično neprijatno da gledam Nikolu Ivanovića i njegovo besomučno istapkavanje lopte i onda neki jezivi šut ili još gori flouter, bez imalo osećaja. Pefi je mator i debeo, pred penzijom je i najmanje nam je sada trebao. I to još na dve godine. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, Laki21 said:

 

Ima se šta zameriti.

 

Zašto Kuzmić nije dobio ni minuta kada je na parketu Veseli, koji je jedan od mečapova koji mu odgovaraju? Da li bi ona lopta skakutala 5 sekundi po obruču da je on tu bio umesto Luke, npr?

 

Zašto Holand uprkos tragimomičnom učinku bekova i krila nije dobio ni sekund? Ako nemaš puno poverenje u njema, daj mu pet minuta, pa ako se ne snađe na kraj klupe. Ovako, duplo golo.

 

Upravljanje resursima takođe spada u trenerski posao, a Ivanović je tu blizu katastrofalnog na nivou sezone, kada se gleda roster, upotreba igrača, minutaža.

 

Pa ovo i nisu zamerke. :classic_biggrin: Holand je bio tu da popuni broj, verovatno je Duško mislio da bi njegovih 5 minuta bilo užasno za tim. Ja sam mišljenja da bi Veseli tek Kuzmića upropastio, njegova iskakanja i udvajanja su postala smešna, ni na skoku ne bismo mnogo dobili, on i kad uhvati loptu većina se verovatno štreca da mu ne ispadne ili protivnik uzme. On ubode 3 minuta dobre košarke jednom u mesec dana, ljudi se ponadaju da će možda biti neke koristi od njega ali se brzo vrati na staro. Nama treba Martin da se forsira, ne blista ni on ove sezone, ali poslednje dve utakmice je bio daleko bolji i angažovaniji nego što smo navikli. 

Link to comment
Share on other sites

Lazarevic je jako zahvalan igrac, odbrambeno medju najboljim u el, sposoban da preuzima od 1 do 4, disciplinovan. U napadu se kod Duska ne koristi njegova post igra koju je Radonjić jako pametno eksploatisao, šteta što nije spot up šut doveo do nekog prihvatljivog nivoa. Ne postoji statistika za odbranu igrača kao za napad tako da nije u pitanju igrač iz domaće osnove već igrač koji ima svoje kvalitete i mane kao i svaki drugi u našem rosteru.

 

Lazarević kao kvalitetan odbrambeni igrač sa slabim skilom u napadu za razliku od Vildoze koji je kvalitetan napadački igrač sa izrazitim nedostacima u odbrani. 

 

Džabe ekstra kvalitet u napadu kad je igrač rupa defanzivno koju obilato eksploatišu protivnički treneri napadom leđima. Uglavnom su to 2 + 1 situacije i ono što je već primetno, vrlo lako dečko ispadne iz takta, ulazi u nervozu i fasuje klupu.

 

Nedović nam uopšto nije falio sinoć jer je Kampaco bio razigran, već su nam falile dve-tri vezane dobre odbrane pri kraju kad se lomilo. 

 

  • Like 4
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Mikel said:

 

Nedović nam uopšto nije falio sinoć jer je Kampaco bio razigran, već su nam falile dve-tri vezane dobre odbrane pri kraju kad se lomilo. 

 

 

Više nam je falio Dobrić no Nedović i tako će biti dok god Nedović bude kesa u odbrani. Kapiram ja da je super talentovani napadač,ali da u odbrani bude gori od stolice,nju bar moras da zaobiđes, je nedopustivo. U napadu ako promaši osam trojki ima da šutne i devetu bez da pomisli da pokuša da pronađe ritam na neki drugi način. 

Moraće pod hitno da promeni stav na terenu jer nisam siguran da će Duško da ga trpi dugo.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, djura.net said:

Gubitnicki mentalitet? Sa osvojenih 20+ titula? I najuspesnijim periodom u istoriji KKa?

Stvarno me sramota sta ponekad ovde procitam. Svestan sam da je pamcenje kisne gliste nacionalni sport u Srbiji, ali ponekad je to bas tesko variti.

 

Razlika izmedju nas I komsija ove sezone je u 20k navijaca u areni I 11k pretplatnih karata. Ostalo je manje-vise isto, forma, povrede, sreca su promenljive kategorije I generalno retko koji covek na njih moze svesno da utice.

I Grobari su ziveli na staroj slavi pre 2014 i onda se desile susne godine. Okej je 20+ titula i neuspeh koji je @Don Dusko pomenuo se ne odnosi na domacu ligu, kup i Aba nego na EL. 

Domaca kosarka je postala vise dosadna i svake godine se svodi na isto. Iskorak u EL se ceka mnogo dugo i obecava se svake godine i ovo sto smo mi uradili u ovoj sezoni u EL je neuspeh posebno ako uzmemo u obzir investiciju u ovoj sezoni. Prosle godine je ta investicija bila manja, a opet smo osvojili sve, logicno je da sa vecom investicijom ocekujes vece rezultate, posto smo trofeje i sa manjom osvojili (Znaci ne dovodi se u pitanje ostajanje trofeja ove godine), onda je logicno da se ocekuje bolji rezultat u EL.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, propolis said:

 

Više nam je falio Dobrić no Nedović i tako će biti dok god Nedović bude kesa u odbrani. Kapiram ja da je super talentovani napadač,ali da u odbrani bude gori od stolice,nju bar moras da zaobiđes, je nedopustivo. U napadu ako promaši osam trojki ima da šutne i devetu bez da pomisli da pokuša da pronađe ritam na neki drugi način. 

Moraće pod hitno da promeni stav na terenu jer nisam siguran da će Duško da ga trpi dugo.


Meni nije falio Dobrić. Jeste Nedović mekan u odbrani, ali ako je Dobrićevo mlataranje rukama i ispadanje na prvom koraku dobar difenz, onda ja ne znam ništa o košarci. Ove godine sam dobio još mnogo sedih zbog Dobrića. 

  • Like 7
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, ǝɔɐɟ ǝdɐʇ said:


Meni nije falio Dobrić. Jeste Nedović mekan u odbrani, ali ako je Dobrićevo mlataranje rukama i ispadanje na prvom koraku dobar difenz, onda ja ne znam ništa o košarci. Ove godine sam dobio još mnogo sedih zbog Dobrića. 

 

Nije sjajan,ali je za Nedovića Drejmond Green lično.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Svake godine se vrti ista prica,druze ako ne mozes da obezbedis tim za jednu kvalitetnu sezonu(novac) nemas sta da trazim na mestu na kojem si,Zvezda mora da gleda ka napred a ne da tapka u mestu vec godinama,nisi se palio na TOP 8,zasto si onda doveo Kampaca? Da igra protiv Cibone i Zadra?

Batali te price

Pola igraca u timu su isti kao u FK CZ istu svrhu imaju,da primaju kes a zauzvrat daju nista

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Nini3112 said:

Svake godine se vrti ista prica,druze ako ne mozes da obezbedis tim za jednu kvalitetnu sezonu(novac) nemas sta da trazim na mestu na kojem si,Zvezda mora da gleda ka napred a ne da tapka u mestu vec godinama,nisi se palio na TOP 8,zasto si onda doveo Kampaca? Da igra protiv Cibone i Zadra?

Batali te price

Pola igraca u timu su isti kao u FK CZ istu svrhu imaju,da primaju kes a zauzvrat daju nista

Laž je da se ne loži,ložio se kad nam je Lengnston Hol bio prvi plej da cemo igrati final4.

 

Nego je ovako lakše reći da je Top8 nebitan i da je Evroliga nebitno takmičenje za razliku od ABA lige,KRK i KLS tu su "pravi trofeji"!
 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, djura.net said:

 

Stvarno me sramota sta ponekad ovde procitam. Svestan sam da je pamcenje kisne gliste nacionalni sport u Srbiji, ali ponekad je to bas tesko variti.

 

E'o da te obradujem ja nemam pamcenje kisne gliste tako da te podsecam da si na pocetku sezone pisao kako se Covic nista ne pita i kako nam pojacanja dovodi Vucic da bi uspostavio kkp na tron. 

 

Mene isto tad bilo sramota sta ponekad ovde procitam pa nikom nista. 

  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Cavani said:

Alternativa je da je neko mislio da Raduljica moze da nam pomogne u EL nakon 6 godina sprdanja u Kini, na 2godisnji ugovor. Keselj je obitavao isto tako dve godine iza kosa, pa se udomio u stranci. 

Taj neko je  pomislio da Lipoviji, Adams, Filip Covic, Hol, Enerdzi King, Keselj,  i razni ljudi modu da igraju El i pomognu.  

 

 

Edited by Redstar0356
Link to comment
Share on other sites

Ono sto je Partizanu donelo nekoliko pobeda vise od nas, te realnu sansu da odu u osam jeste - kontinuitet.

 

Prosle sezone je upravo taj kontinuitet bio glavni tas na vagi koja je odredila nas kao sampiona ABA lige.

Doduse, ni prosle godine se nije uradilo bogzna sta da se to ostvari, sem sto je u toku sezone vracen Radonja, koji je tokom leta okupio povratnike i sklepao jednu limitiranu ali ratnicku ekipu, namazanu i iskusnu, sasvim dovoljno da operemo Zeljka i uzmemo sve od trofeja.

Za plejof je ipak falilo sirovog kvaliteta, to smo ove sezone nadomestili (do)selekcijom.

Tragicno, a kao po pravilu kad smo mi u pitanju, ni to nije uradjeno kako treba vec smo kvalitet dobili na ustrb kontinuiteta.

 

U ovu sezonu usli smo sa pocetnikom, prosuli ne samo nekoliko utakmica vec i priliku da dovedemo boljeg i iskusnijeg koji ce roster sklopiti po (svojoj) meri.

Navodno su nam i Dejo i Dusko letos bili nedstupni, da ne ualzimo u razloge i okolnosti, od Jovanovica je moralo bolje, imati u istoj sezoni Kampaca na parketu i Vladu na klupi je apsurd koji je samo u Srbiji moguc, a koji sebi nismo smeli da dozvolimo.

 

U celoj ovoj prici Dusku se nema sta zameriti.

On je sa ovim timom jos nakon one ludacke serije pokazao da ume i zna, na momente smo igrali onako kako pod Dejom nikada nismo.

Kasnije smo pali, iz milion i jednog razloga, oni glavni se ne ticu trenera, oni koji njemu idu na dusu pak, po mom sudu, nisu dovoljni da bi se njegov dosadanji angazan imalo posmatrao na negativan nacin.

Treba ga pustiti i pruziti mu podrsku jer uz sve muke koje imamo, apsolutno je sposoban da sa ovim momcima osvoji preostala dva trofeja, jedan je vec osvojio, proslo je mesec dana a utisak je da se to vec zaboravilo.

Komsije nisu imale trzavice oko pojacanja, zabranu registracije, promenu trenera, povrede galvnih igraca... Sve to u kombinaciji sa kontinuitetom trenera i rostera bilo je taman dovoljno da dodju na par pobeda od plejofa i svaka im cast na tome. Na sve ovo uzivaju i sasvim pristojan odnos lige, sudija i medija i to ne treba da se krije, to su neophodni uslovi da bi se doslo do veceg rezultata, nije dovoljno samo kupiti Kampaca da ti odigra 10 utakmica.

 

Ono sto je nevolja za njih, a pozitivna stvar za nas jeste mentalitet njihove ekipe. Odredjene frustracije do kojih je doslo nakon proslogidsnjeg tamburanja od strane Dejana i ekipe, a cije su zrtve dobar broj ovosezonskih igraca pa i sam Zeljko. Vide se iz derbija u derbi, karakterise ih proslavljanje svakog poena, uletanja u svaki duel "na noz", skracivanje ruke prilikom suta inace suterske ekipe, najzad reakcijama nakon kraja utakmice i interakcijom sa navijacima.

Da je to ne-mali problem (sto kazu ovi sa arene haha) videlo se u ovom slucaju sa Lesorom koji ne ume da se raduje nakon pobede nego gleda koga prvog (a ne prvi put) da nabode.

 

Ne znam za vas ekipo ali ja verujem u karmu. Verujem da za ispravan odnos prema sportu, sebi i protivniku sledi nagrada koja moze da bude jedan pogodjeni sut kad treba, jedno dobro dodavanje ili jedan dobar dan nasih momaka onda kada je to najvise potrebno. U to su me po ko zna koji put ubedili momci prosle sezone.

Verujem i u ovu ekipu, i na kraju, verujem u Duska i u njegovu izjavu nakon poslednjeg derbija.

Ova ekipa ce osvojiti tri trofeja.

 

  • Like 24
Link to comment
Share on other sites

Изгледа да је некима успешно испран мозак да имамо губитнички менталитет и то све на основу тога ако се комшије пласирају у ТОП 8 а ми не и то као они из првог пута а ми нисмо 10 година. 

 

Па шта ако они уђу и испадну и на крају не освоје ништа? Јел тај топ 8 трофеј или би ви сви мењали један топ 8 за све ове трофеје ових година освојене? 

 

Када је пре доласка Жељка Обрадовића нека екипа из АБА лиге имала оваква имена и оволико плаћала играче као што се сада ради? 

 

Људи ће ући у топ 8 јер имају 7 Евролигашких играча са најбољим тренером, ми немамо центра нормалног немамо тројку промашили смо са Холандом и то је то. Боље су склопили тим од нас и посложили јер им је ово друга година са истим тренером као што је нама била прошла са Радоњићем и одмах се видело да има ту добре хемије. 

 

Душку пуна подршка до краја није селектовао екипу и није могао да доведе појачања и Кампаца што је довео није играо а када јесте већ је било касно за Евролигу. Убеђен сам да када Душко буде селектовао екипу да нећемо имати по 6 7 играча који не могу да буду ни бекап опција а да играју то или чак да буду прва опција.

 

Сем Кампаца Вилдозе и Недовића ми немамо више играча који може да нешто сам направи. Још увек ништа није готово и ако буду Недовић Лазић и Добрић здрави за плејоф можемо победити било кога на било ком терену, али ту ће доста бити и до судија ако суде као у прошлом дербију биће 55:45 за њих у финалу. 

 

Сви су кукали да нема карата због селфи навијача који долазе због Кампаца, ево сада је прилика да се истински подржи екипа када не иде има карата још доста за Басконију, па изволите, не волим ниједну "најбитнију" толико колико волим ове од којих сви одустају јер наводно немамо више шанси и што би ишли. 

  • Like 6
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Redstar0356 said:

Taj neko je  pomislio da Lipoviji, Adams, Filip Covic, Hol, Enerdzi King, Keselj,  i razni ljudi modu da igraju El i pomognu.  

 

 

Aha, ti stvarno mislis da Keselj i Filip Covic nisu kombinacija. Ok.

Link to comment
Share on other sites

@Nenadd post po mom ukusu, tj slazem se. jedino gde nam se misljenja razmimoilaze je pretposlednji pasus, o mentalitetu partizanove ekipe. to su profi igraci i vrlo profi trener, iskusni generalno a kao sto si rekao i za nas, par dodavanja, par suteva, menja dinamiku ekipe i samopouzdanje na koncu, sto se i vidi ovih dana.

 

nebitno, taj deo je ionako van zvezde, ovo sto je vezano za tim je prilicno i moj vajb.

  • Like 3
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, propolis said:

 

 

Da,da i meni je ovo zanimljivo kao nema veze što Martin, Nedović,Bentil,Vildoza, neki random stranac, igraju ko qurac nego su krivi Luka i Dobrić koji bi igrali po 10-15minuta da ovi  ne igraju,jelte, kao qurac 😂😂😂 

 

 

 

Dobriću je već drugu sezonu namenjena uloga nosioca igre u napadu, za koju nije sposoban. Nije bio planiran za 15 minuta, već za nosioca.

 

A domaća osnova je problem, jer epizodisti treba da služe za to da uskoče bar ponekad kad nosioci igraju loše. Ja sam već pitao koji to EL tim ima igrače koji imaju minutažu poput Lazića, Markovića i Lazarevića i njihov poenterski učinak. Nisam dobio odgovor. 

 

  

3 hours ago, Mikel said:

Lazarevic je jako zahvalan igrac, odbrambeno medju najboljim u el, sposoban da preuzima od 1 do 4, disciplinovan. U napadu se kod Duska ne koristi njegova post igra koju je Radonjić jako pametno eksploatisao,

 

Toliko si u pravu da Lazarević ove godine ima bolji poenterski prosek nego prošle godine. Eto toliko je bolje korišćen prošle godine.E sad što je taj prosek bolji u decimalama to je zato što on nije za ovaj sport.

Treća utakmica sa promašenim zicerom, Bajern je on direktno prelomio. 

 

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, TB Told said:

Treća utakmica sa promašenim zicerom, Bajern je on direktno prelomio. 

 

Protiv Bajerna ga je blokirao Gilespi, kome je to inače forte i koji je u toj završnici zaključao reket... I ne bih rekao da je tada utakmica prelomljena, jer je ostalo još 4 minuta do kraja i imali smo +5, do kraja su nam napravili 17-5, jer em nismo mogli da odbranimo ništa, em su se Kampaco i Vildoza ispromašivali u šutu za tri. 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Guru said:

 

Protiv Bajerna ga je blokirao Gilespi, kome je to inače forte i koji je u toj završnici zaključao reket... I ne bih rekao da je tada utakmica prelomljena, jer je ostalo još 4 minuta do kraja i imali smo +5, do kraja su nam napravili 17-5, jer em nismo mogli da odbranimo ništa, em su se Kampaco i Vildoza ispromašivali u šutu za tri. 

 

Šta ima veze ko ga je izblokirao na ziceru, a izblokirao ga je jer je Lazarević primio loptu na pola metra od koša licem okrenut, a uputio je metiljavi šut preko glave.  Umesto plus 7, u kontri smo primili trojku. 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Laki21 said:

Da li bi ona lopta skakutala 5 sekundi po obruču da je on tu bio umesto Luke, npr?

Loš ti je primer, Lukine limite bolje pokazuje situacija iz prvog poluvremena, kada je Barselona imala 4 ofanzivna skoka u jednom napadu zbog toga što se Luka nije dobro pozicinirao, a u takvim situacijama je zbog fizičke inferiornosti poptuno bespomoćan.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...