Jump to content

KK ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2022/23-Све што смо желели, све што смо хтели..


Šarac

Recommended Posts

2 minutes ago, Bogoljub Gagic said:

Како сте досадни са том причом о Остоји. Шта је то тачно он урадио у Партизану за све ове године? Узео по неки куп а и то није већ 3 године, испао у 1/8 финала Еврокупа и играо само једно финале Аба лиге, а ни ово сезоне у том такмичењу неће проћи боље.

 

Nije ovde poenta o Ostoji vec o gubitnickom mentalitetu naseg cenjenog presidentea.

  • Like 6
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Don Dusko said:

 

Nije ovde poenta o Ostoji vec o gubitnickom mentalitetu naseg cenjenog presidentea.

То је у реду, само се не треба Остоја узимати као неки пример и његове изјаве о рекреативном игрању Евролиге јер исти тај је рекреативно играо Аба лигу све ове године.

Link to comment
Share on other sites

Nisam dugo gledao tabelu EL, vidim jutros da smo od top8 zone udaljeni 3 pobjede a od Bajerna bježimo svega 1, od raspalog PAO 2 pobjede... Što će reći bliži smo dnu nego nekoj top8 borbi.

 

Još jedan fijasko od sezone u EL, tako će i biti dok god budemo imali glomazne rostere sa 2/3 neupotrebljivih igrača za EL nivo.

 

Gazda će da se vadi na domaće trofeje ali vidjećemo do kad...

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

Nešto razmišljam o ovome što pišete i nameće se pitanje šta mislite ustvari kako u se ovoj Srbiji i to ne sada nego XY godina unazad inače bori za prevlast u bilo kojoj sferi života? Hajde u ovom slučaju da se držimo sporta. Goldberg priča dosta toga, ali za jedno je u pravu. U Srbiji postoje samo 2 kluba, ostali su nebitni i samim tim kada nešto osvoji jedan, a ne drugi to je katastrofa. To je tako od otprilike raspada SFRJ i biće dok god se ne promeni svest ovog naroda, a to neće bar još 2 generacije da se desi.

E sad konkretno što se tiče košarke situacija je vrlo prosta naročito od početka ovog veka. Dominiraju 2 kluba i to je otišlo toliko daleko da je dominacija otišla i na region i to ne u smislu sportskih rezultata, nego bukvalno su svi drugi odustali. Tu je jedini problem što će zbog toga da se raspadne ABA liga, ali to je neka druga tema.

Ako vi mislite da će Čović ili neko sledeći drugačije da vodi "borbu" sa Partizanom u zabludi ste. Isto je i sa suprotne strane, toliko kriminalnih stvari su radili nego prođe vreme pa se i zaboravi. Nema tu drugog načina, koliko god mi voleli i želeli da nam klubove vode Nemanja Vidić i Igor Rakočević, realnost su Ćoki i Terza i samim tim realnost je blato i mulj. Naravno sa druge strane je ista situacija nego jbg teško je priznati.

Najveća realnost ove sezone da se ABA liga neće završiti na terenu, bio bih veoma iznenađen da se desi drugačiji ishod.

Pošto se način na koji se ovde radi skoro neće promeniti, jedino "rešenje" je smenjivanje u osvajanju titula na maks 2 godine (neko je to pomenuo već na nekom topiku) inače ovako ode sve u tri lepe. E sad u fudbalu je to možda i izvodljivo jer je lokalna cirkus liga, u košarci će biti muka jer se igra regionalna liga koja će kad tad da pukne ukoliko su ostali svi ikebane.

Tako da što se mene tiče ja se uopšte ne tangiram ovim saopštenjima, on smatra da je to legitimna borba. Kada konačno bude izgubio u toj borbi što ja mislim da će se desiti ove sezone, onda ćemo gledati dalji rasplet koji mi se već u najavi ne sviđa jer nam ne gine Andrej Vučić, a onda je to kraj. U Partizanu se to već dešava tako da je taj kraj isto blizu, a naš je samo malo odložen, ali neminovan.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Derbi i jučerašnja utakmica raduju. Raduju pre svega zbog pristupa i agresivnosti. 

Besmisleno je napadati Lazarevića zbog jednog propusta u celoj tekmi koji nije bio toliko odlučujući koliko mi tripujemo.

Kompozicija tima je pogrešna pre svega u odnosu na igrače koje smo imali pod ugovorom letos i za to plaćamo danak.

Nadam se da će Vildoza da se vrati u formu, gore od njega smo čekali i duže.

 

  • Like 22
Link to comment
Share on other sites

Ništa novo od Čovića. Imao je zimsku turneju gostovanja, sada sledi prolećna. Prolupao. Duško i momci zaslužuju podršku, i od mene će je svakako dobiti. Ni prošle ni ove sezone nismo bili favoriti za osvajanje ABA lige, prošle smo napravili malo iznenađenje i uzeli titulu. Verujem da će tako biti i ove sezone. U ovosezonskim derbijima se video i strah kod Partizana, verovatno i kao posledica naše desetogodišnje dominacije, a strah može igrati bitnu ulogu u borbi za trofej. U narednom periodu najvažnije da se kompletiramo i da kao takvi uđemo u završnicu sezone. Što se igre tiče ide na bolje.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, ivan9 said:

Podseti me ovo na jednu situaciju od juče. Ne znam ko je iz Barselone šutirao trojku i lopta skakuće po obruču. Mitar ispod koša skače da dohvati loptu i skine je sa obruča, ali se skok završava bar 5cm ISPOD obruča i lopta ulazi u koš. Ja u sebi mislim jebbbb pa ovoliko mogu i ja da skočim. 

Eto meni za sledeću sezonu ako može neki skočko od 210+cm i 120+kg, uslov je da može zubima da se uhvati za obruč. Sve ostalo, kakav je u odbrani i napadu, da li je dobar dečko i ostale nebuloze me apsolutno ne zanimaju. Da može da uhvati defanzivni skok i da u napadu svaku loptu zakuca u koš. E da i ako može da mu ne ispadaju lopte iz ruku i da ima manje od 35 godina.

 

Takvog smo dozivali u klub iz sezone u sezonu jedno 10 godina. Sve dok nismo doveli Energy Kinga.

 

Svaki put kad ostanemo kratki za playoff krenemo sa pričom da je domača osovina ključ problema. Pa dobro evo i od mene glas da se sledeče sezone napravi čistka i napravimo tim od stranaca. Ali treba nešto uzeti u obzir. Mi smo doveli Bentila, Holanda, Adamsa za 400-600k po komadu. I sad ja od tih istih ljudi u klubu treba da očekujem da nadju 6,7 sposobnih role igrača za po 200k. Ako ništa drugo, bilo bi zanimljivo videti taj putujuči cirkus.

Poenta. Kad ti ne umeš da dovedeš igrača za 500k. Još manje šanse imaš da ti uspe za pola manje para.

 

Kao što sam jednom več napisao. Da bi se mi okrenuli tom modelu delovanja, potrebno je prvo imati "insfrastrukturu" za tako nešto. A to je uložiti u tim sposobnih ljudi koji bi se sa tim bavili. Jer je izuzetno neozbiljno očekivati da takav model delovanja bude uspešan sa Zetom i NČ u glavnom ulozi, gde se malo igraju GM-ova.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Guru said:

 

Za mene pak nema svrhe upirati prstom u igrače koji dokazano imaju kvalitet za EL i njih konstantno menjati, u nadi da će neki novi i bolji igrači uspešnije nositi na grbači jedne te iste mediokritete koji ne bi videli EL da ne igraju u Zvezdi.

 

Igrači koji dokazu kod nas da imaju EL kvalitet sami odlaze i mi veoma teško možemo da ih zadržimo.

 

8 hours ago, Guru said:

 

Uzgred, kakvu bi ti košarku voleo da igra Zvezda i kako se tačno Luka Mitrović uklapa u tu viziju, koja je konkretno ta uloga koju bi on imao i koju može da iznese na EL nivou, koji su bekap centri sa sličnom rolom u EL? 

 

Prvo i osnovno da budu plaćeni na vreme,a što se tiče same igre naša košarka do sada je bila raznolika i na momente lepa tokom ovih divnih skoro 10 godina u EL i ne bih menjao ništa sem kontinuiteta koji nažalost nemamo.

 

8 hours ago, Guru said:

 

 

 

P.S. Mislio sam da će pominjanje Dobrića u ovom kontekstu da bude kontroverznije, pošto je on u poslednje dve-tri sezone ipak imao blistave momente na važnim utakmicama (na ABA nivou, dabome), al' jok, izgleda da je Mitar po popularnosti legitimni naslednik DeDe  (a i ne samo po popularnosti...). 

 

 

Niti je Dobrić toliko dobar kao što ga neki hajpuju niti je toliko loš koliko ga vi hejtujete i svakako da će svojim kvalitetima uvek imati mesta u Euroligaskoj Zvezdi.

Edited by propolis
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Redstar0356 said:

Sto ne igra ni minut Ilic? 

 

karikiram malo ali iz sličnih razloga zbog kojih ne igra tristan vukčević. nesnađen je, u odlukama koje pravi direktno pravi problem ekipi, što je u euroleague ili protiv partizana dovoljno u par minuta. pri čemu nema skillset ni za četvorku, ni za centra, već se trudi, hvata lopte i slično. to što ovako pišem o njemu, ne znači da sam razočaran, na početku sezone sam pisao da mi izgleda kao da je sezonu udaljen od ozbiljnog učestvovanja na ozbiljnim tekmama. pri čemu mislim da i ovaj pad u igri i rezltatima doprinosi tome. mi realno još uvek (bar se nadamo) uvodimo hasana aka prvog centra u neki pokušaj dobrog ritma i doprinosa. petrušev igra okej ali u odnosu na one spektakularne partije, ništa posebno. s'druge strane, bentil se ustalio kao hustler koji bere skokove, što je jedina daliborova uloga trenutno. za razliku od njega, on može da zabije spotup tricu, koja nam je sad praznik a teorijski i jako retko, ubaci nešto i igrajući leđima. 

 

drugim rečima, nema minuta za njega a i mi imamo valjda veće prioritete u ovom trenutku (svi nabrojani visoki, gde praktično niko nema kontinuitet duži od 15-20 dana dobrih igara.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Quote

 

SUDIJE SU POGREŠILE Lesor je morao ranije da bude kažnjen! Direktor ABA lige objasnio da li je ovo uticalo na večiti derbi

 

Direktor ABA lige, Milija Vojinović, u razgovoru na televiziji “Prva” je opširno govorio o incidentu koji se dogodio na večitom derbiju. Jedno od pitanja se odnosilo na to da li je Matijas Lesor trebalo ranije da bude sankcionisan na utakmici, pošto je i pre završetka napao Filipa Petruševa:

– Mogu da kažem da je to osnovano. Sudije su proveravale situaciju da li je došlo do prekomerne upotrebe sile ili neke vrste agresije od strane Lesora. Moje mišljenje i sudijske komisije koja je radila ekspertizu te utakmice je da je napravljen propust u tom trenutku. Lesor je u tom trenutku zaslužio bar tehničku grešku. Da li isključenje, to je sada pitanje, ali za njegovo ponašanje je trebalo da dobije tehničku grešku. Kada smo dobili izveštaj od strane sudija, jedan je smatrao ovo što sam rekao, a drugi da ne treba, što je dovelo do odluke koja nažalost nije bila ispravna.

Potom je bio upitan da li je ta greška uticala na ishod meča:

– Hipotetički da, ali… I igrači su napravili nekoliko grešaka, ne samo sudije. To je živa igra, ljudi su od krvi i mesa, dozvoljeno je da naprave neku grešku. Važno je da nije tendenciozna. Da li bi to promenilo rezultat sada je to pitanje, pogotovo što je Matijas Lesor nije bio samo najbolji na utakmici, već u celom kolu, bio je MVP, dao je 27 poena… Tako da, može i u tom pravcu da se razmišlja, ali ipak ne bih previše o tome – rekao je Milija Vojinović.

 

  • Thanks 2
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Preterujete sa kritikama, igrali smo u gostima sa top ekipom, mozda i najjacom u Evropi i kao i sa Olimpijakosom odigrali odlicno. Dobili smo i Makabi, na najtezim mogucim gostovanjima smo UVEK igrali jako dobro, dobili smo i u Areni pred 20k navijaca. 

 

Kad bude ceo tim u pogonu i da Vildoza dodje sebi malo, bicemo spremni za fajt u junu za ABA ligu, sa realnim sansama da je osvojimo. U top 8 ne idemo iz razloga 1 6 starta i neobjasnjih utakmica protiv ALBE, Bayerna, PAOa i slicnih, gde smo imali ili dobijene utakmice ili dobru poziciju da rutinski dodjemo do pobeda. 

 

Hocu da kazem da ovaj tim ima SVE sto treba da se siba sa svima na najvisem nivou, da li ce stici do cilja, to je tesko reci, ali da ce se sibati na max to je jasno.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ne mozes u 12 imati Lazarevica, Lazica, Kuzmica, Markovica, Ivanovica... I traziti neki rezultat u EL Previse EK igraca po meni. O ovima van 12 i da ne pricam.

Mozes da dozvolis 2 npr od ovih 5 nabrojanih.

Nadam se da Dusko ostaje i da ce procistiti igracki kadar i selektirati ekipu po svojoj meri.

Link to comment
Share on other sites

Doziveli smo da i u kosarci kao u fudbalu imamo igrace koji se tu muvaju, na brojnom stanju su, ali ne igraju uopste. Ajde sto se ona bagra iz fk razbacuje, ali da u kosarci gde bukvalno svaki euro vredi mi ovo radimo. Secam se prvih godina ucesca u EL kada smo zbog svake pobede bili srecni jer to donosi kintu, racunalu koliko para. 

A sada... Kazu Raduljica je morao da dodje zbog sns relacija. Pa sto nije otisao u kkp, tamo je čista sns priča.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, berti said:

Doziveli smo da i u kosarci kao u fudbalu imamo igrace koji se tu muvaju, na brojnom stanju su, ali ne igraju uopste. Ajde sto se ona bagra iz fk razbacuje, ali da u kosarci gde bukvalno svaki euro vredi mi ovo radimo. Secam se prvih godina ucesca u EL kada smo zbog svake pobede bili srecni jer to donosi kintu, racunalu koliko para. 

A sada... Kazu Raduljica je morao da dodje zbog sns relacija. Pa sto nije otisao u kkp, tamo je čista sns priča.


"Pamtim izvanredna druženja, velika prijateljstva koja traju i danas. Zajedno sa mnom je nastupao Miroslav Raduljica koji je najpre poznanink, potom drugar, a danas smo prijatelji i kumovi"

 

Nemanja Vasiljević Bagzi za portal Glas Podrinja 2022 

 

Postoji neka druga relacija koja nema veze sa SNSom 🙂 

Just now, nekoime123 said:


"Pamtim izvanredna druženja, velika prijateljstva koja traju i danas. Zajedno sa mnom je nastupao Miroslav Raduljica koji je najpre poznanink, potom drugar, a danas smo prijatelji i kumovi"

 

Nemanja Vasiljević Bagzi za portal Glas Podrinja 2022 

 

Postoji neka druga relacija koja nema veze sa SNSom 🙂 


Sto da kum radi nešto u životu kad može da sedi gajbi gricka semenke pije pivo a na račun mu uredno stiže plata svakog meseca. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, L' Imperatore said:

 

Takvog smo dozivali u klub iz sezone u sezonu jedno 10 godina. Sve dok nismo doveli Energy Kinga.

 

Svaki put kad ostanemo kratki za playoff krenemo sa pričom da je domača osovina ključ problema. Pa dobro evo i od mene glas da se sledeče sezone napravi čistka i napravimo tim od stranaca. Ali treba nešto uzeti u obzir. Mi smo doveli Bentila, Holanda, Adamsa za 400-600k po komadu. I sad ja od tih istih ljudi u klubu treba da očekujem da nadju 6,7 sposobnih role igrača za po 200k. Ako ništa drugo, bilo bi zanimljivo videti taj putujuči cirkus.

Poenta. Kad ti ne umeš da dovedeš igrača za 500k. Još manje šanse imaš da ti uspe za pola manje para.

 

Kao što sam jednom več napisao. Da bi se mi okrenuli tom modelu delovanja, potrebno je prvo imati "insfrastrukturu" za tako nešto. A to je uložiti u tim sposobnih ljudi koji bi se sa tim bavili. Jer je izuzetno neozbiljno očekivati da takav model delovanja bude uspešan sa Zetom i NČ u glavnom ulozi, gde se malo igraju GM-ova.

 

 

Da,da i meni je ovo zanimljivo kao nema veze što Martin, Nedović,Bentil,Vildoza, neki random stranac, igraju ko qurac nego su krivi Luka i Dobrić koji bi igrali po 10-15minuta da ovi  ne igraju,jelte, kao qurac 😂😂😂 

 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Redstar0356 said:

Da l ste vi normalni da u svemu vidite Sns i da li mislite da je neko toliko glup i umno zaostao da hoce da pere pare preko Raduljice na ovaj nacin? 

 

 

Alternativa je da je neko mislio da Raduljica moze da nam pomogne u EL nakon 6 godina sprdanja u Kini, na 2godisnji ugovor. Keselj je obitavao isto tako dve godine iza kosa, pa se udomio u stranci. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Volter said:

Dušku poslednje dve utakmice nemam šta zameriti. 

 

Ima se šta zameriti.

 

Zašto Kuzmić nije dobio ni minuta kada je na parketu Veseli, koji je jedan od mečapova koji mu odgovaraju? Da li bi ona lopta skakutala 5 sekundi po obruču da je on tu bio umesto Luke, npr?

 

Zašto Holand uprkos tragimomičnom učinku bekova i krila nije dobio ni sekund? Ako nemaš puno poverenje u njema, daj mu pet minuta, pa ako se ne snađe na kraj klupe. Ovako, duplo golo.

 

Upravljanje resursima takođe spada u trenerski posao, a Ivanović je tu blizu katastrofalnog na nivou sezone, kada se gleda roster, upotreba igrača, minutaža.

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Stefi88 said:

Ne mozes u 12 imati Lazarevica, Lazica, Kuzmica, Markovica, Ivanovica... I traziti neki rezultat u EL Previse EK igraca po meni. O ovima van 12 i da ne pricam.

Mozes da dozvolis 2 npr od ovih 5 nabrojanih.

Nadam se da Dusko ostaje i da ce procistiti igracki kadar i selektirati ekipu po svojoj meri.


Ima i Partizan Tristana, Trifunovića, Andjušića, Koprivicu, pa i Smailagića, koji uglavnom greju klupu, ali zato ima 6-7 top igrača, koji neće tako lako da se raspadnu kad je gusto, kao pojedini kod nas. Ne kažem da znam šta će biti do kraja sezone, možda i naši nosioci vaskrsnu, ali sad je malo kasno. Šta god uradili, ušli - ne ušli u top8, grobari igraju mnogo ozbiljniju košarku ove sezone. Tim je selektiran na početku, ne znam da li su dobili više para i pre nas, to ostavljam za tatu, ali sa tim novcem su znali šta kupuju. 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...