Jump to content

EUROLEAGUE 2022/23


Chaos Is Me

Recommended Posts

Mislim da su ovo podveli pod act of violence kao razlog prekida i onda sudije ima pravo da prekine utakmicu i pregledaju situaciju. Bas bezobrazno.

 

Ipak mislim da je ovo bila greska, da je morao da ide challenge trenera pa na osnovu toga da se gleda snimak i da li ima osnova za physical altercation, kao sto je bila situacija na derbiju.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Arsenije Pesic said:

Nisam video situaciju ali pretpostavljam da je pravilo koje je iskoristio Boltauzer je ono o čemu je pisao @Sharp nedavno za situaciju sa derbija kada je naknadno gledan snimak iako ništa nije svirano:

 

 

A ovo je verovatno prvi put da su se primenom tog pravila nekome zaista i oduzeli poeni koji su postignuti nakon toga.

 

Ma imali smo mi tu situaciju, da li Žalgiris kući, uglavnom u Areni, pošto sam bio u hali tada.

 

Bila je neka situacija, oni nepto posle toga izbacuju loptu u aut i treba mi da imamo napad. Oni prekinu usred igre, gledaju snimak 3 minuta, i onda dosude mrtvu loptu, pošto kada se to desilo, ovi još nisu bacili loptu u aut i sve posle toga se poništava.

 

Znam da sam izneverovao da je to moguće.

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, realno *w said:

 

Ma imali smo mi tu situaciju, da li Žalgiris kući, uglavnom u Areni, pošto sam bio u hali tada.

 

Bila je neka situacija, oni nepto posle toga izbacuju loptu u aut i treba mi da imamo napad. Oni prekinu usred igre, gledaju snimak 3 minuta, i onda dosude mrtvu loptu, pošto kada se to desilo, ovi još nisu bacili loptu u aut i sve posle toga se poništava.

 

Znam da sam izneverovao da je to moguće.

 

 

Kod vas je bila situacija za goaltending/interference. Pošto je sviran, a nakon coach challengea odluka promijenjena dosuđena je mrtva lopta.

 

Act of violence/physical altercation je situacija koju sudije mogu i same gledati tokom cijele utakmice ako postoji sumnja na isti. Ono jučer su podveli pod to (s čime nemam problem jer je moguće da se desi pa neka se provjeri za svaki slučaj), ali imam problem s konačnom odlukom jer je ono po meni normalan faul (guranje na skoku), ne vidim po kojem kriteriju je ono nesportska. Nije to neka sila bila, inercija + malo dodatno začinio Vanja, ništa što bi bilo za kriterij C2. 

  • Like 5
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Sharp said:

 

 

Kod vas je bila situacija za goaltending/interference. Pošto je sviran, a nakon coach challengea odluka promijenjena dosuđena je mrtva lopta.

 

Act of violence/physical altercation je situacija koju sudije mogu i same gledati tokom cijele utakmice ako postoji sumnja na isti. Ono jučer su podveli pod to (s čime nemam problem jer je moguće da se desi pa neka se provjeri za svaki slučaj), ali imam problem s konačnom odlukom jer je ono po meni normalan faul (guranje na skoku), ne vidim po kojem kriteriju je ono nesportska. Nije to neka sila bila, inercija + malo dodatno začinio Vanja, ništa što bi bilo za kriterij C2. 

 

Nisam hteo da komentarišem prvo to, jer sam ipak malo bias. Ali i meni se učinilo da je Marinković odleteo kao Neymar. Jeste bilo malo opasnije nego običan faul kod zagrađivanja, jer su obojica bili u pokretu. Ali po meni svejedno nemože to biti nesportska, jer je Grigonis išao na obično zagrađivanje defanzivnog skoka, zakasnio delič sekunde da nasloni rame na rame, i zbog toga gurno Marinkovića u ledja.

A physical altercation je physical altercation. Laktanje, namerni udarci, itd itd

Edited by L' Imperatore
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, propolis said:

Biće zanimljivo čuti odgovor Eurolige na prigovor Panate.

Odgovor ce biti kao u nasem slucaju protiv Barse: greska sudije, par utakmica koje nece suditi, a vas ko j.be utakmica vam se nece vratiti, a mozda i nastavimo da vas slujemo sa besmislenim sudjenjem, jer tako smo u mogucnosti🙄

Link to comment
Share on other sites

On 2/3/2023 at 11:09 PM, Barkley#34 said:

Osam ekipa u tri pobede, od 6. do 13. mesta. Još dve ekipe su pobedu ispred a jedna iza te grupe. Biće ludo do kraja.

 

Gledano po rasporedu, stanju na tabeli i jacini ekipa, tu bi tri ekipe trebalo da budu sigurne (Oly, Real i Barca), deset ekipa se bori za pet mesta (sa vecim ili manjim sansama), dok su Bayern, PAO, Asvel, Armani i Alba otpisani (treba da se dogodi cudo pa da se uguraju u 8). Nekih 19 pobeda bi znacilo plasman u PO. Da krenemo redom:

 

Monaco (14-9): Kod kuce igraju protiv Asvela, Maccabija, Panathinaikosa, Virtusa, Valencije i Partizana, a gostuju Barci, Baskoniji, Zalgirisu, Bayernu i Efesu. Njihova racunica je jasna, dobiti sve kod kuce, a ako se dva puta okliznu, tu je Bayern kao prilika za brejk na strani. Sanse za prolaz: 90%

 

Fenerbahce (14-9): Kod kuce igraju protiv Armanija, Virtusa, Barcelone, Zalgirisa i Efesa, a gostuju Partizanu, Maccabiju, Valenciji, Realu, Baskoniji i Crvenoj zvezdi. Sa 10-2 dosli su na skor koji sad imaju, igraju znatno losije i nemaju vise nekakav ekstra kvalitet. Racunica je da dobiju sve na domacem terenu (jako tesko), jer imaju 5/6 uzasno teskih gostovanja. Sanse za prolaz: 55%

 

Baskonia (13-8): Docekuju Valenciju, Monaco, Albu, Fenerbahce i Asvel, a gostuju Zalgirisu, Virtusu, Realu, Maccabiju, Crvenoj zvezdi i Olympiacosu. Sada se tek vidi koliko ce ih kostati onakva dva poraza u Nemackoj, platice debelo taj svoj pad forme. Racunica je da dobiju sve kod kuce i neko gostovanje. Nije toliko nezamislivo koliko izgleda - recimo, Oly moze da tankuje poslednje kolo - ali, tesko ce biti i odrzati ovakav procenat uspesnosti kod kuce. Sanse za prolaz: 33%

 

Partizan (12-11): Docekuju Fenerhace, Albu, Olympiacos, Real, Barcu i PAO, a gostuju Bayernu, Virtusu, Armaniju, Efesu i Monacu. Dobre igre koje pruzaju su ocekivane nakon ogromnog podizanja samopouzdanja pobedom u derbiju (sto je ukanalilo drugu ekipu). Racunica je da se dobiju svi mecevi kod kuce i neko od prva tri gostovanja, a da se pobedama na drugim gostovanjima brisu ocekivani porazi od tri najjace ekipe kod kuce. Sanse za prolaz: 40%

 

Maccabi (12-11): Docekuju Crvenu zvezdu, Bayern, Fenerbahce, Baskoniju, Virtus, Armani i Real, a gostuju Monacu, Efesu, Zalgirisu i Asvelu. Ovaj tim ima najvruci teren u celoj EL i jak tim koji moze da se osloni na svoje fenomenalne navijace. Racunica je jasna, dobiti sve kod kuce i peglati na gostovanju Asvelu neki kiks u TA. Sanse za prolaz: 75%

 

Valencia (12-11): Docekuju Olympiacos, Armani, Fenerbahce i Virtus, a gostuju Panathinaikosu, Baskoniji, Realu, Monacu, Crvenoj zvezdi, Zalgirisu i Barceloni. U sustini, u igri su samo zbog rasporeda i cak 13 meceva od 23 koja su odigrali na svom terenu. Racunica bi bila da dobiju sve cetiri na svom terenu i tri od sedam uzasno teskih gostovanja. Sanse za prolaz: 10%

 

Zalgiris (12-11): Docekuju Baskoniju, Asvel, Olympiacos, Monaco, Valenciju i Maccabi, a gostuju Realu, Barceloni, Albi, Fenerbahceu i Bayernu. Jedna od ekipa sa najmanjim pojedinacnim kvalitetom u takmicenju (cak i sa Evansom i dalje tu nema kvaliteta na spoljnim pozicijama) uspela je da nekako obori KKCZ na svom terenu, ali izostanak Taylora je ipak bio previse jer su ostali na samo dvojici igraca koji mogu da kreiraju nesto sa loptom. Racunica je jasna - raspored im ide na ruku i treba da dobiju sve rivale kod kuce (od kojih tri direktna rivala za plasman) i jednu od dve utakmice u Nemackoj (obe ako kiksnu negde). Sanse za prolaz: 50%

 

Anadolu Efes (11-12): Docekuju Real, Maccabi, Partizan, Armani, Virtus i Monaco, a gostuju Asvelu, Panathinaikosu, Crvenoj zvezdi, Albi i Fenerbahceu. Dvostruki uzastopni osvajac takmicenja i branilac titule se svojom neozbiljnoscu doveo na ivicu provalije i sada ce u svakom mecu morati da jure pobedu (nema vise onakvog budalesanja kao kod kuce protiv Bayerna i prosipanja +15 u trecoj cetvrtini). Racunica je da dobiju sve na svom terenu i dva gostovanja. Imaju prava jos na tri poraza i ne smeju da ih trose na meceve protiv slabijih protivnika. Sanse za prolaz: 80%

 

Virtus (11-12): Docekuju Barcelonu, Baskoniju, Partizan, Real i Armani, a gostuju Fenerbahceu, Albi, Monacu, Maccabiju, Efesu i Valenciji. Pet meceva kod kuce je premalo za ekipu koja je sakupila samo 11 pobeda do sada, a u tri od tih pet meceva nece biti favoriti. Racunica je da se dobiju svi mecevi kod kuce i mecevi u gostima protiv Albe i Valencije, ali i tada im treba neko veliko iznenadjenje. Sanse za prolaz: 5%

 

Crvena zvezda (10-13): Docekuju Albu, Efes, Baskoniju, Valenciju, Olympiacos i Fenerbahce, a gostuju Maccabiju, Bayernu, Panathinaikosu, Barceloni, Asvelu. Nakon neverovatnog perioda i devet pobeda u 12 meceva, ekipa je izvukla deblji kraj u derbiju protiv Partizana i potpuno pala u formi. Ono sto je prikazano u Italiji je daleko ispod nivoa koji KK Crvena zvezda moze da pruzi. Racunica za prolaz je iskoristiti dovodjenje Campazza i njegovu mogucnost da zaigra od 26. kola da se napravi neka neverovatna serija - za to je potrebno dobijati sve meceve do poslednja dva (osim u TA i Barceloni), docekati poslednja dva kola sa skorom 17-15 i na krilima "Pionira" se otisnuti u TOP8. Sanse za prolaz: 30%.

 

 

Edited by goldberg
Link to comment
Share on other sites

KKCZ ima pojacanje od 26. kola u vidu jednog od najboljih plejmejkera u EL, takav dodatak na vec postojeci sastav ce imati jos samo vec prezaljeni Armani povratkom Pangosa i Shieldsa. Svi ostali klubovi ce i dalje igrati u istim sastavima.

 

Od tih devet meceva sa Campazzom, samo u 2 nece moci da se kaze da KKCZ nije favorit (sto je skor od 7-2). To je 18 pobeda - da su dva od prethodnih cetiri meca zavrsili pobedama to bi fakticki znacilo da KKCZ treba samo da dobija meceve u kojima je favorit i da moze i negde da se oklizne. Ovako ce biti dosta teze, ali ne i nemoguce.

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Sector said:

Pod pretpostavkom da se gubi u Tel Avivu i dobija Alba, trebaće jo 8/9 pobjeda sa Campazzom i (valjda) Martinom.

 

To nije lako ostvariti sve i da se čeka Dončić umjesto Campazza, iako bih volio da si ti u pravu.

 

Ako smo mogli da vežemo 6 pobeda bez Fakua što nam teško 8 sa Fakuom ☝️

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Brat od Korneta said:

https://www.mozzartsport.com/kosarka/vesti/sorkin-za-750000-po-sezoni-ostaje-u-makabiju/442773

 

Znali smo da Makabi preplacuje igrace al 750 za Sorkina...


Treba uzeti u obzir da je Izrael zemlja gde je prosecna plata duplo veca nego u Nemackoj kada se prica o izraelskim ugovorima. Tradicionalno to zvuci kao preplacivanje a i domaca baza im je bas nikakva. Ali naravno, za Sorkina i 400k zvuci suludo.

Edited by Problem sa licnim greskama
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...